ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی و روابط زناشویی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


در مورد تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی چه می‌دانید؟ یک تفکر بسیار اشتباه که این روزها در بین بسیاری از جوانان به دلیل عدم آموزش و دریافت مشاوره جنسی همه‌گیر شده است، استفاده از مواد مخدر برای بهبود رابطه جنسی می‌باشد. برای مثال بسیاری از افراد برای درمان زود انزالی  از مخدرهایی نظیر تریاک یا شیره استفاده می‌کنند. در حالی که این مواد تأثیرات کوتاه مدتی بر بهبود عملکرد جنسی گذاشته و در دراز مدت منجر به انواع کژکاری‌های جنسی می‌شوند. برای آگاهی بیشتر از تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی تا پایان این مطلب با ما همراه باشید. هم‌چنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد زود انزالی می‌توانید به مقاله علل و درمان زودانزالی مراجعه کنید.

تماس با مشاور

مواد مخدر چیست؟

مواد مخدر طبق نظر متخصصان اعتیاد به دسته‌ای از مواد اعتیاد آور گفته می‌شود که بیشتر خاصیت ضد درد دارند و منجر به ایجاد حالت‌های تسکین و آرامش در فرد می‌شوند. از جمله این مواد می‌توان به تریاک، شیره، سوخته، مورفین، هروئین و مشروب و ترامادول اشاره کرد. اما در باور عموم هر ماده‌ای که منجر به اعتیاد شود به عنوان ماده مخدر شناخته می‌شود به همین خاطر بسیاری از افراد مواد توهم‌زا یا مواد محرک را نیز به عنوان مخدر می‌شناسند. در این مقاله باور عموم را مد نظر قرار داده و به همه مواد اعتیادآور اشاره کرده‌ایم. برای آگاهی از انواع مواد اعتیاد آور کلیک کنید.

اینفوگرافیک تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی و روابط زناشویی

 اینفوگرافیک تأثیر مواد مخدر بر عملکرد جنسی و روابط زناشویی

چگونگی وابستگی به مواد مخدر

وابستگی به مواد مخدر مراحلی دارد. در قدم اول تجربه مواد به دلیل کنجکاوی یا فرار از مشکلات است. در قدم دوم فرد به علت لذت و تجربه خوشایند دوباره خواهان مصرف مجدد است. در نهایت به جایی می رسد که بدون مواد نمی تواند زندگی کند. علائم ترک در این جا ایجاد می شود و فرد مجبور می شود مصرف را بالا ببرد.برای کسب اطلاعات بیش تر به مقاله پیامدها و عوارض اعتیاد به مواد مخدر مراجعه کنید.

تأثیرات مصرف مواد مخدر بر عملکرد جنسی 

تأثیر مصرف مواد مخدر بر رابطه جنسی و زناشویی را می‌توان به طور کلی از دو نظر تأثیر جسمی و روانی مورد بررسی قرار داد که به شرح زیر هستند:

1. تأثیر جسمی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

برخی از افراد بر این باورند که مصرف مواد مخدر دردهای جسمی آنان را کاهش می‌دهد و این سبب بالا رفتن عملکرد آنان در زمان برقراری رابطه جنسی می‌شود. این در حالیست که مصرف این مواد به هر بهانه‌ای بر روی مسائل جنسی آن‌ها تأثیر سوء خواهد گذاشت. اتفاقی که بعد از مصرف مواد مخدری که خاصیت آرام بخشی دارند می‌افتد، این است که حساسیت بدن فرد بعد از مصرف کم می‌شود. بالطبع حساسیت در ناحیه تناسلی نیز کم شده و همین امر مشکل افرادی که دچار زود انزالی یا انزال زودرس هستند را حل می‌کند. برای اطلاع بیشتر در زمینه تعریف اعتیاد کلیک کنید.

در نگاه اول مشکل این افراد با مصرف مواد مخدری نظیر تریاک حل می‌شود و زمان رابطه جنسی افزایش می‌یابد. ولی به مرور زمان بدن نسبت به ماده مصرفی تحمل پیدا می‌کند. به این معنا که دیگر همان میزان مصرف تأثیرات دلخواه را برای فرد به وجود نخواهد آورد. به همین خاطر برای اینکه فرد بتواند دوباره همان حالت‌ها را تجربه نماید، مجبور می‌شود میزان ماده مخدر بیشتری را مصرف کند و یا تعداد دفعات مصرف خود را افزایش دهد. علاوه بر این در پی مصرف بیشتر مواد مخدر نه تنها اعتیاد به وجود خواهد آمد بلکه اثرات سوء مواد بر عملکرد جنسی نمایان خواهد شد. در این مرحله بسیاری از افراد دچار بی‌میلی جنسی می‌شوند و دیگر تمایلی به برقراری رابطه ندارند. برای آگاهی از روش‌های درمان بی میلی جنسی کلیک کنید.

2. تأثیر روانی مواد مخدر بر عملکرد جنسی

جنبه روانی پیامدهای مصرف مواد مخدر در خلق و خو و مسائل رفتاری و ارتباطی نمایان می‌شود. به این صورت که در ابتدا مصرف ماده مخدر سبب افزایش اعتماد به نفس فرد شده و این تصور را در او ایجاد می‌کند که عملکرد فوق‌العاده‌ای در رابطه جنسی دارد، ولی در دراز مدت همین مواد منجر به بی‌میلی و انواع کژکاری های جنسی می‌شود.

هم چنین برخی مواد نظیر مواد محرک می‌توانند میل جنسی را به میزان غیر نرمالی افرایش دهند تا حدی که فرد دچار بیش فعالی جنسی شود. این مشکل خود منجر به رفتارهای بسیار مخربی خواهد شد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به مقالات مواد محرک و بیش فعالی جنسی مراجعه کنید.

انواع مواد مخدر و تاثیر آن ها بر عملکرد جنسی

برای اینکه بتوانیم تأثیر مصرف مواد مخدر مختلف را بر عملکرد جنسی دقیق‌تر بررسی کنیم، در ادامه به تأثیر پرمصرف‌ترین مواد مخدر بر کارکرد جنسی افراد می‌پردازیم.

3. ماری جوانا ( ماده مخدر گل )  

در مورد تأثیر مصرف ماده مخدر گل بر روی کارکرد جنسی و برقراری رابطه افراد، تحقیقات و پژوهش‌های زیادی انجام شده است. درست است که ماری جوانا در کوتاه مدت میل جنسی را افزایش می‌دهد اما تحقیقات نشان داده مصرف آن در طولانی مدت می‌تواند سبب ناباروری در زنان و عقیم شدن مردان شود. کانابینویید که همان ماده مؤثر در ماده مخدر گل است، سبب کاهش هورمون‌های مردانه یا تستوسترون در مردان شده و میل جنسی آنان را تا حد زیادی کاهش می‌دهد. برای آگاهی به مقاله ماری جوانا صنعتی رجوع کنید.

هم‌چنین مصرف طولانی ماده مخدر گل سبب به وجود آمدن مشکلاتی در نعوظ می‌شود. در خانم‌ها مصرف طولانی مدت این ماده سبب به هم ریختن سیکل قاعدگی و عادات ماهانه می‌گردد. از سوی دیگر مصرف ما

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*