ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تاثیر بوی بدن در جذابیت جنسی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با بوی بدن در رابطه جنسی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


بوی بدن در رابطه جنسی از مهم‌ترین عوامل ایجاد کننده انزجار از رابطه، در زنان و مردان است. برخی از انسان‌ها، نسبت به بوی معشوق خود علاقه خاصی پیدا کرده و این بو، نقطه پیوند آن‌ها می‌شود. همانطور که بوی خوب بدن می‌تواند تاثیر بسیار مثبتی در ایجاد جاذبه جنسی داشته باشد، بوی بد نیز مانند یک سم قوی، به مرور زمان باعث مرگ یک احساس یا یک رابطه می‌شود. بسیاری از زنان و مردان از گفتن این موضوع به همسرشان شرم دارند، پس از رابطه لذتی نبرده و آن طور که باید به همسرشان نزدیک نمی‌شوند. در حالی که با بیان صحیح این مساله می‌توانید مشکل را حل کرده و رابطه جنسی‌تان را بهبود بخشید. بازگویی مشکلات جنسی و گفتگو در این مورد می تواند در ارتقاء سطح کیفی روابط بسیار موثر باشد. در مواقعی که زوجین نمی توانند در در خصوص مشکلات زناشویی به نقطه مشترکی برسند، مشاوره جنسی می تواند راهکار مفیدی باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور  

نقش حس بویایی در روابط جنسی و اجتماعی

نقش حس بویایی در روابط جنسی و اجتماعی

طبیعتا بوی بدن نقش مهمی در ایجاد جذابیت و کشش انسان‌ها به هم دارد. طبق تحقیقات مردانی که قوه بویایی آن‌ها نقص دارد، احساسات و تمایلات جنسی کمتری دارند و نیمی از افرادی که طی یک حادثه توانایی بویایی خود را از دست داده بودند، از تغییر عملکرد جنسی‌شان شکایت داشتند. ناتوانی بویایی، می‌تواند با افسردگی و ناامنی اجتماعی ارتباط داشته باشد که این مسائل روی رابـطه جنسی تاثیر می‌گذارد.

اینفوگرافیک تاثیر بوی بدن در جذابیت جنسی

اینفوگرافیک تاثیر بوی بدن در جذابیت جنسی

بوی بدن در رابطه جنسی | ساختارهای بدنی بویایی و تحریک جنسی

ساختارهای بدنی بویایی و تحریک جنسی

مردانی که به بوها حساسیت بیشتری دارند، در رابطه جنسی فعال‌تر بوده و لذت بیشتری می‌برند و زنانی که حساسیت بیشتری به بو دارند، ارگاسم‌های بیشتری را در طول رابطه جنسی تجربه می‌کنند. برای مطالعه مطالب بیشتر در خصوص ارگاسم زنـان کلیک کنید.

بررسی‌ها نشان داده که حساسیت بویایی روی زندگی جنسی جوانان و سلامت آن‌ها تاثیر مثبتی دارد. همچنین بوی خاص بخش‌هایی از بدن مثل ترشحات واژن، اسپرم و عرق، می‌تواند به غنی کردن و پرمایه کردن رابطه جنسی کمک کرده و جذابیت و تحریکات جنسی را افزایش دهد.
بو و رایحه در جذب و تحریک سیگنال های مغزی بسیار موثر هستند. این مسئله در بحث انتخاب عطر مورد علاقه افراد نمود بیشتری دارد. به عنوان مثال تعدادی صرفا عطرهای تلخ را می پسندد و گروهی دیگر عطرهای خنک یا شیرین و ... این مسئله با شخصیت شناسی این افراد ارتباط مستقیم دارد. به همین ترتیب بوی بدن افراد نیز می تواند محرک مثبت یا منفی برای دیگران و همسر باشد.

بوی بدن در رابطه جنسی | بوی بد بدن نشانه چیست؟

بوی بد بدن نشانه چیست؟

گاهی زوجین به برخی مسائل اهمیت نمی‌دهند؛ این موضوع می‌تواند روی آینده رابطه جنسی آن‌ها تاثیر منفی بسیار زیادی بگذارد. بوی بدن در رابطه بسیار مهم است و اصلا نمی‌توان آن را نادیده گرفت. سه دلیل عمده برای بوی بد بدن وجود دارد:

1. بهداشت

طبیعتا اولین دلیل بوی بد بدن، عدم رعایت بهداشت عمومی و شستشوی مناسب بدن، خصوصا در فصول گرماست. عدم رعایت بهداشت از طرف زن در رابطه با مردانی که به بوی بد حساس هستند می تواند به عنوان اصلی ترین علت تنفر مرد از همسرش به شمار می آید. بنابراین رعایت بهداشت و استحمام، اصلاح دائمی موهای اندام تناسلی و استفاده از لوازم و وسایل بهداشتی خوشبو کننده بدن و زیر بغل، می‌تواند به این مسئله کمک کند. برای کسب اطلاعات در خصوص روش های از بین بردن موهای اندام تناسلی کلیک کنید.

2. تغذیه

تغذیه

یکی از مهمترین دلایل بوی بد بدن، تغدیه نامناسب است. تغذیه نامناسب و موادی مثل سیر، پیاز و ادویه جات باعث بروز مشکلات گوارشی شده و بوی بد دستگاه گوارش به وسیله تعرق به بیرون منتشر می‌شود و رابطه جنسی شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد. بنابراین رژیم غذایی مناسب، تغذیه سالم و رسیدگی به سلامت بدن با ورزش و تحرک کافی، می‌تواند باعث از بین رفتن این مشکل شده و باعث جذابیت ظاهری شود.

3. بوی بدن در رابطه جنسی | بیماری

ممکن است برخی از بیماری‌های احشایی، پوستی و عفونی دلیل بوی بد بدن باشند. تغییرات هورمونی و عـفونت واژن در زنان نیز یکی دیگر از این دلایل است باشد. اگر با دو مورد بالا، همچنان خود یا شریک جنسی تان از مسئله بوی بد رنج می‌برید، حتما به پزشک متخصص مراجعه کنید.

بوی بد مخصوص رابطه جنسی

ممکن است برخی از عفونت‌های واژنی باعث بوی بد در حین رابطه جنسی شوند. همچنین برخی مواقع ترکیب بوی بدن زن و شوهر با یکدیگر باعث انفعالات شیمیایی شده و بوی نامطبوعی به وجود می‌آید. معمولا اکثر زنان و مردان متوجه ترکیب عجیب بوی بدن‌هایشان هستند اما ممکن است این بو در برخی‌ افراد کمی تندتر و نامطبوع‌تر به مشام برسد. در صورتی که این بو برایتان قابل تحمل نیست و صمیمیت زناشویی شما را خدشه دار کرده است با یک پزشک صحبت کنید تا راهکاری به شما ارئه دهد.

چگونه به همسرمان بگوییم بدنش بو می‌دهد؟

چگونه به همسرمان بگوییم بدنش بو می‌دهد؟

اگر شریک جنسی شما، دچار بوی بد بدن است، هرگز این موضوع را پنهان نکنید. ممکن است این بوی بد، باعث حال بد و حالت تهوع شما شود و به مرور زمان رابطه تان را کاملا از بین ببرد. بنابراین سعی کنید همان ابتدای ازدواج و بدون هیچ تعارفی، در نهایت احترام با همسرتان در این مورد صحبت کرده و از او بخواهید راه‌هایی را امتحان کند.

اگر از گفتن این مساله راحت نیستید، سعی کنید دلیل این بوی بد را بررسی کرده و آن را از بین ببرید. مثلا برای همسرتان لوازم بهداشتی تهیه کنید، پیشنهاد رژیم غذایی سالم کرده و با هم ورزش کنید. اگر فکر می‌کنید بوی بدن به دلیل اختلال جنسی است برای درمان آن اقدام کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه درمان اختلالات جنسی کلیک کنید.

کمک گرفتن از روانشناس

در نهایت اینکه اگر هیچ یک از راهکارها نتیجه بخش نبود و همچنان نتوانستید این مساله را با همسرتان مطرح کنید، با یک روانشناس صحبت کرده تا راهکارهای برای بیان آن به شما ارئه دهد. شما می‌توانید در هر جایی که هستید از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی بهرمند شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*