ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تأثیرات لبخند زدن | فواید شگفت انگیز لبخند زدن

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تأثیرات لبخند زدن پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مطمئنا شما نیز متوجه تأثیرات لبخند زدن بر افزایش زیبایی و شادابی چهره شده‌اید. اکثر آدم‌ها جذب افراد خوشرو و لبخند به لب می‌شوند و ارتباط بیشتری با آن‌ها برقرار می‌کنند. این موضوع یکی از مهم‌ترین اصول برقراری روابط اجتماعی مؤثر با دیگران تلقی می‌شود. لبخند زدن آستانه‌ی تحمل شما را بالا می‌برد و از فشارهای روانی می‌کاهد. با آگاهی از این مسئله می‌توانید اضطراب و استرس خود را کاهش دهید و یا آن‌ها را تحت کنترل درآورید. لبخند زدن فواید و تأثیرات بیشماری دارد که مهم‌ترین آن‌ها را در ادامه ذکر کرده‌ایم.

گیف تأثیرات لبخند زدن

تأثیرات لبخند زدن بر مغز

امروزه به دلیل مشکلات زیادی که مردم دارند گاهی اوقات لبخند زدن را فراموش می‌کنند. به طور متوسط بزرگسالان روزانه ۲۰ مرتبه لبخند می‌زنند در حالی که کودکان روزانه چهار صد مرتبه این کار را انجام می‌دهند. لبخند زدن باعث فعال شدن پیام رسان‌های عصبی در مغز و ترشح هورمون اندروفین، سروتونین و دوپامین در مغز می‌شود و فرد احساس شادی می‌کند. برای کسب اطلاع در زمینه سروتونین و دوپامین کلیک کنید.

این هورمون‌ها نوعی مسکن طبیعی برای مغز هستند. هورمون‌های شادی آور نه تنها بدن را آرام می‌کنند بلکه افسردگی و خطرابتلا به بیماری‌های روانی را کاهش می‌دهند‌. اگر به فکر افزایش این هورمون‌ها در بدن خود هستید، می‌توانید به مقاله چگونه شاد زندگی کنیم مراجعه نمایید.

 

ایجاد حس خوشبختی

زمانی که فرد لبخند می‌زند برای لحظه‌ای حس خوشبختی را تجربه می‌کند. در واقع خوشبختی و حس خوب باعث لبخند زدن می‌شود و به این صورت چرخه مثبت در زندگی فرد ادامه می‌یابد. حتی لبخند زدن مصنوعی در هنگام ناراحتی‌ها می‌تواند بر حس و حال شما تأثیر مثبت بگذارد.

 

تأثیرات لبخند زدن |  جذب کردن دیگران به سمت خود

لبخند زدن باعث می‌شود فردی مهربان به نظر برسید و دیگران را به سمت خود جذب کنید. بیشتر انسان‌ها به سمت کسی جذب می‌شوند که همیشه لبخند به لب دارد. لبخند زدن سبب انتقال انرژی بین افراد می‌شود و از مهم‌ترین اصول مهارت‌های ارتباط بین فردی است. پیشنهاد می‌کنیم برای جذب دیگران به سمت خود مقاله‌ی مهارت‌های ارتباطی را مطالعه فرمایید.

 

تنظیم ضربان قلب و درمان استرس

لبخند زدن در دراز مدت می‌‌تواند استرس را درمان کند و ضربان قلب شما را در حالت طبیعی نگه دارد. حتی با لبخند زدن از روی اجبار فشار خون و ضربان قلب به طور چشمگیری تنظیم می‌شود. همچنین برای کاهش استرس راه‌های زیادی وجود دارد که برخی از آن‌ها را در مقاله‌ی 9 ترفند عملی برای کاهش استرس شرح داده‌ایم.

 

تأثیرات لبخند زدن | تقویت سیستم ایمنی

با لبخند زدن بسیاری از بیماری‌ها را از خود دور کنید. بیماری‌هایی مانند سرطان آرتروز و دیابت و بیماری‌هایی که به سیستم ایمنی ارتباط دارند، با لبخند زدن و شاد بودن در دراز مدت کاهش می‌یابند. محققان به تازگی دریافته‌اند که لبخند زدن احساس خوشحالی را در فرد ایجاد کرده و باعث کاهش تولید هورمون کورتیزول می‌شود که سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند. برای کسب اطلاعات در زمینه هورمون کورتیزول کلیک کنید. 

 

افزایش طول عمر

از دیگر تأثیرات لبخند زدن می‌توان به افزایش عمر اشاره کرد. لبخند زدن و شاد بودن به طور کلی طول عمر شما را افزایش می‌دهد و از بسیاری بیماری‌ها جلوگیری می‌کند. محققان دریافته‌اند افرادی که احساس خوشبختی می‌کنند، عمر طولانی‌تری نسبت به بقیه دارند. افرادی که دید مثبتی نسبت به زندگی و اطرافیان دارند نیز عمر طولانی خواهند داشت.

 

فریب ذهن در جهت مثبت

زمانی که لبخند می‌زنید و بدن خود را در حالت خوشحالی قرار می‌دهید، ذهن گمان می‌کند که شما خوشحال هستید و در نتیجه می‌پذیرد که باید پر انرژی و شاد باشد. یکی از تمرین‌هایی که به واسطه‌ی آگاهی از این موصوع می‌توان انجام داد این است که در زمان‌های ناراحتی و استرس جلوی آینه بایستید و دستان خود را باز کنید؛ در آینه نگاه کرده و به مدت سه ثانیه به خود لبخند بزنید. اگر این کار را هر روز انجام دهید به مرور حس بهتری خواهید داشت. لبخند باعث افزایش تمرکز و دقت در طی روز می‌شود و ذهن شما فضای آزادتری را برای حل مشکلات خواهد یافت.

 

تأثیرات لبخند زدن | جلب اعتماد دیگران

هنگامی که شما به دیگران لبخند می‌زنید، در عین حال می‌توانید اعتماد آن‌ها را نیز جلب کنید. مردم می‌توانند لبخند از روی اجبار و لبخند واقعی را تشخیص دهند؛ بنابراین هنگامی که می‌خواهید اعتماد دیگران را جلب نمایید، سعی کنید لبخند واقعی بر لب داشته باشید. برای کسب اطلاعات در زمینه اهمیت ارتباطات غیرکلامی کلیک کنید. 

تأثیر لبخند زدن در شروع روابط

یکی از کاربردی‌ترین ابزارهای زبان بدن لبخند زدن است. لبخند زدن در شروع رابطه این حس را به طرف مقابل می‌دهد که از برقراری ارتباط با او خوشحال هستید. این موضوع باعث ایجاد صمیمیت و علاقه‌مندی طرف مقابل به شما می‌شود. همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که همیشه اولین برخوردها در حافظه می‌مانند. پس بهتر است که در نگاه اول فردی لبخند به لب و خوشرو به نظر برسید.

 

تحقیقات و بررسی‌ها در زمینه تاثیرات لبخند زدن

در بررسی‌هایی که توسط هری تی ریس و همکاران انجام شد، نشان داده شد که در هنگام گفتن یک عبارت خنثی، لبخند زدن باعث جذابیت بیشتر فرد می‌شود. همچنین افراد خندان درجات بیشتری از جامعه پذیری، شایستگی و اخلاص را دریافت می‌کنند. در مطالعه‌ای دیگر مشخص شد که افراد پس از لبخند زدن و ابراز احساسات مثبت، عملکرد  بهتری از خود نشان می‌دهند. 

 

تأثیرات لبخند زدن | خنده درمانی

خنده درمانی یکی از روش‌های بسیار موثر در درمان اختلالاتی همچون افسردگی و اضطراب است. برای این منظور می‌توانید به تماشای فیلم‌های طنز و خنده‌دار بنشینید و زمان بیشتری را به معاشرت با افراد شوخ و خوش خنده اختصاص دهید. بازی‌های متعددی نیز وجود دارند که باعث خنده و تقویت روحیه می‌شوند. همچنین شما می‌توانید برای این منظور از خدمات روانشناسی استفاده نمایید. متخصصان و روانشناسان مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در خدمت شما هستند تا در این زمینه یاری‌تان کنند. 

 

برای دریافت مشاوره در زمینه تاثیرات لبخند زدن می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*