ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم و به چه نکاتی توجه نماییم؟

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم و به چه نکاتی توجه نماییم؟ متأسفانه همه گیری کرونا سلامت بسیاری را به خطر انداخته و تعداد زیادی را خانه نشین کرده است. اما به دلیل ازدحام جمعیت در بیمارستان‌ها و اولویت با افرادی که وضعیت وخیمی دارند، کسانی که به صورت خفیف به این ویروس مبتلا می‌شوند باید خود را در خانه قرنطینه کنند و تا زمان بهبودی در خانه مراقب‌های لازم را انجام دهند. در همین جهت لازم است که با همکاری فرد مبتلا به ویروس و سایر اعضای خانواده به بهبود وضعیت فرد و جلوگیری از شیوع ویروس در خانه کمک کرد. در ادامه به بیان راهکارهایی در این زمینه خواهیم پرداخت پس همراه ما باشید.

گیف اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم و به چه نکاتی توجه نماییم؟


اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم

شرایط خانه باید برای فرد مبتلا به ویروس مهیا باشد تا بتواند خود را قرنطینه کند. در غیر این صورت باعث آلودگی سایر اعضای خانواده می‌شود. اگر محیط خانه بزرگ بود و این امکان وجود داشت که در صورت ابتلا به کرونا خودتان را در خانه قرنطینه کنید، باید اصول مهم بهداشتی را مورد توجه قرار دهید تا از این بحران عبور کرده و دیگران را نیز آلوده نکنید. توجه داشته باشید که از مصرف سر خود داروهای آنتی بیوتیک خودداری کنید و با پزشک در ارتباط باشید.

برای آشنایی بیشتر در زمینه نحوه مراقبت از بیماران مبتلا به کرونا در منزل کلیک کنید.

 

 

اینفوگرافیک اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم و به چه نکاتی توجه نماییم؟

اینفوگرافیک اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم و به چه نکاتی توجه نماییم؟

اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم | مراحل قرنطینه فرد مبتلا به کرونا در خانه

مرحله اول جداسازی و قرنطینه

اولین اقدام این است که خودتان را از سایر افراد خانواده، دوستان و آشنایان دور نگه دارید. برای این منظور باید یک اتاق مجزا داشته باشید و کلیه امکانات از جمله حمام و دستشویی نیز در آن اتاق وجود داشته باشد. در طول مدت بیماری فرد باید از سایر اعضای خانواده کاملاً جدا بوده و هیچ راه ارتباطی با آن‌ها جز با موبایل نداشته باشد. همچنین باید زباله‌های فرد بیمار از سایر افراد نیز تفکیک گردد.

مرحله دوم معاشرت ممنوع

با هیچ کس از اعضای خانواده معاشرت و ارتباط حضوری نداشته باشید. از پذیرش ملاقاتی خودداری کنید حتی اگر اصرار زیادی در این خصوص وجود داشت، این کار را انجام ندهید. این مهم در خصوص اعضای خانواده نیز صدق می‌کند. پدر و مادر و یا خواهر و برادر به هیچ عنوان نباید وارد اتاق شما شوند و با هم صحبت کنید. هر نوع ارتباطی باید از طریق اینترنتی و یا تلفنی صورت بگیرد و این مهم نیازمند همراهمی و همکاری همه اعضا خانواده است.

مرحله سوم مصرف غذاهای سالم

در طول دوران قرنطینه باید غذاهای سالم و خانگی مصرف کنید. تا حد امکان از خوردن مواد گوشتی و مرغی در طول بیماری خودداری کرده و به جای آن غذاهای گرم و گیاهی همچون سوپ، آش و برنج کته استفاده کنید. مایعات زیادی بنوشید و اگر زیاد تمایل به خوردن آب ندارید، باید از آبمیوه‌های طبیعی و خانگی مثل آب پرتقال و آب سیب استفاده کنید. استفاده از دمنوش‌ها نیز بسیار مؤثر است و می‌تواند باعث آرامش و کاهش تب در شما شود. دمنوش‌هایی چون پونه و آویشن و یا دارچین می‌تواند کمک کننده باشد.

برای اطلاع بیشتر در زمینه راه های انتقال ویروس کرونا کلیک کنید.

مرحله چهارم رعایت بهداشت شخصی و عمومی

در اتاق باید بهداشت شخصی را رعایت کنید. دست‌های خود را بشورید و گوشی موبایل، تبلت و لپ تاپ را دائم ضد عفونی کنید. شما باید هر روز حمام کنید و به خوبی خود را بشورید. مقداری محلول ضدعفونی کننده در اتاق داشته باشید و قبل از حمام اتاق و وسایل را ضدعفونی کرده و بعد به حمام بروید. 

مرحله پنجم تحویل غذا از پشت درب 

یادتان باشد که به اعضای خانواده و کسی که برای شما غذا می‌آورد، اجازه ندهید که وارد اتاق شود. آن شخص هم باید موارد بهداشتی را رعایت کرده و با ماسک و دستکش، برای شما غذا بیاورد و پشت درب بگذارد و شما بعد از خوردن غذا دوباره آن را پشت درب اتاق قرار دهید.

مرحله ششم ایجاد کردن تفریحاتی برای خود

در اوقات قرنطینه ممکن است حوصله شما سر برود برای همین بهتر است تفریحاتی را برای خود ایجاد کنید. مثلاً می‌توانید چند بازی دانلود کرده و با آن بازی کنید و یا فیلم‌های روز دنیا را دانلود کرده و ببینید. اینگونه زمان سریع می‌گذرد و حواس شما از بیماری پرت می‌شود و کمتر احساس ناراحتی و یا درد می‌کنید.

مرحله هفتم کنترل واکنش‌های روحی خود

در دورانی که به بیماری مبتلا شده‌اید ممکن است که روحیه خود را از دست داده و دچار استرس و اضطراب شوید. ممکن است این عامل به خاطر وضعیت خودتان، خانواده و یا عوامل دیگر باشد. باید بدانید که هر کسی ممکن است به این بیماری مبتلا شود، به همین دلیل نباید احساس گناه داشته باشید و اوضاع را برای خود سخت کنید. با حفظ روحیه می‌توانید راحت‌تر با این بیماری روبه‌رو شوید و بهبود پیدا کنید.

برای آگاهی بیشتر در زمینه راه های غلبه بر ترس و اضطراب ناشی از کرونا کلیک کنید. 

 

سخن پایانی درباره اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم

ویروس کرونا به عنوان بزرگترین بحران قرن حاضر شناخته می‌شود و دانشمندان معتقد هستند حدود 80 درصد جمعیت کره زمین به این ویروس مبتلا خواهند شد. تنها در خانه ماندن، رعایت نکات بهداشتی و تقویت سیستم ایمنی بدن باعث خواهد شد که شما جزء این 80 درصد نباشید و بتوانید سالم و زنده از این شرایط بیرون بروید. همچنین شما می‌توانید در خصوص کاهش استرس و اضطراب خود از مشاوران حامی هنر زندگی نیز کمک دریافت نمایید.

برای اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید.

 

سؤالات متداول درباره اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم

با چه علائمی فرد باید در خانه خود را قرنطینه کند؟

افراد با علائم خفیف سرما خوردگی مثل تب خفیف، گلودرد مختصر یا سرفه خفیف می‌توانند در خانه بمانند، اما اگر شرایط بدتر شد باید حتماً به مراکز درمانی مراجعه کنند.

اگر حمام و دستشویی مشترک بود باید چه اقدامی را انجام داد؟

بعد از اینکه فرد مبتلا از دستشویی و حمام استفاده کرد، باید آن را به صورت کامل ضدعفونی کرده و بعد از آن لباس‌های خود را بشورید. رعایت بهداشت برای افرادی که سالم هستند باید با شدت بیشتری صورت بگیرد.

برای دریافت مشاوره در زمینه اگر به ویروس کرونا مبتلا شدیم چه کنیم می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*