ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مراقبت های بعد از اولین رابطه | بهداشت جنسی، بدنی و روانی

مراقبت های بعد از اولین رابطه را جدی بگیرید. همه افراد تقریبا درباره مراقبت ها و فعالیت های لازم قبل از رابطه جنسی اطلاعات کافی دارند اما آیا درباره مراقبت های بعد از رابطه به خصوص پس از اولین رابطه زناشویی چیزی می دانید؟ انجام برخی از فعالیت ها پس از رابطه جنسی به حفظ سلامت روحی و جسمی زوجین کمک می کند. در این مقاله مراقبت های بعد از اولین رابطه شرح داده می شود. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه با مشاوره جنسی تلفنی تماس بگیرید.

تماس با مشاور

 

انواع مراقبت های بعد از اولین رابطه

ما درباره پیش بازی و اتفاقاتی که در حین رابطه جنسی رخ می دهد زیاد صحبت می کنیم اما چیزی که به اندازه کافی در مورد آن صحبت نمی کنیم این است که بعد از آن چه اتفاقی می افتد.مراقبت های بعد از یک اصطلاح گسترده برای نحوه حمایت شما و شریک زندگیتان از یکدیگر و مراجعه پس از رابطه جنسی است. سکس می تواند ما را تقویت کند و ما را با انواع احساسات رها کند. ما ممکن است احساس انرژی یا تخلیه - یا هر دو. برخی از افراد احساس می‌کنند در معرض آسیب‌پذیری قرار دارند یا دوست دارند سیستم عصبی‌شان تقویت شده باشد.این تمرین به شما و شریک زندگیتان فرصتی برای تنظیم و تعمیق روابطتان می دهد. مراقبت های جنسی پس از آن باید به عنوان بخشی از تجربه جنسی شما در نظر گرفته شود، مانند عشق بازی در دوران نامزدی یا پیش نوازی، در مقابل یک فعالیت جداگانه بعد از آن که ممکن است مانند یک کار طاقت فرسا باشد اما برای یک پویایی سالم ضروری است.هدف مراقبت های بعدی این است که همه طرف های درگیر احساس امنیت و دیده شدن کنند و فضایی برای بحث در مورد هر چیزی که در طول رابطه جنسی پیش می آید باقی بگذارند. انواع مراقبت های پس از اولین رابطه را می توان به طور کلی در موارد زیر خلاصه کرد.

1-تنظیم سطح هورمون ها

دلیل دیگری که مردم در دنیای ناهنجار از مراقبت های پس از آن حمایت می کنند، کمک به حمایت از افراد در هر گونه افت هورمونی است که ممکن است پس از چنین تجربه صمیمی یا شدیدی رخ دهد. هنگامی که سطح آدرنالین، هورمون کورتیزول یا اکسی توسین افزایش می یابد، آنها نیز کاهش می یابند. برخی از افراد ممکن است پس از آن دچار اضطراب، شرم یا احساسات مختلط شوند.مراقبت های پس از آن به کاهش سقوط هورمونی کمک می کند و به افراد کمک می کند تا تجربیات خود را یکپارچه کنند.

2-مراقبت های بعد از اولین رابطه | عاطفی و روانی

مراقبت های بعدی به نیازهای جسمی، عاطفی و روانی شما بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است بخواهند نیازهای معنوی را به آن لیست اضافه کنند. در حالی که این نکات لزوماً منحصر به جسمی یا ذهنی و عاطفی نیستند در اینجا به این سوال که بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم پاسخ داده می شود. مراقبت‌های پس از جسمانی به روحی و عاطفی کمک می‌کند، اما همه آنها به یک اندازه مهم هستند.برخی از شرکا از صحبت در مورد تجربیات خود و دادن تقویت مثبت به یکدیگر سود می برند. این حتی می‌تواند نوعی صحبت  سکسی باشد، که در آن شما یکدیگر را برای کارهای خوبی که انجام داده‌اید تقویت می‌کنید. تعریف کردن و نوازش از نیازهای اساسی زنان است. معاشرت و دلپذیر بودن نیز مراقبت های بعدی است! ساختن یک فیلم نشاط‌ آور، رقصیدن با آهنگ‌های عاشقانه و صرفاً در کنار هم بودن، همه راه‌هایی برای حمایت از یکدیگر پس از رابطه جنسی هستند.برخی افراد تصور می کنند که مراقبت های جنسی پس از ارگاسم یک یا هر دو طرف شروع می شود. ارگاسم لازم نیست در کانون برخوردهای جنسی شما باشد و قبل از انجام مراقبت های بعدی لازم نیست.درک اهمیت مراقبت های بعد از آن باعث می شود رابطه جنسی کمتر هدفمند باشد و بیشتر در مورد احترام به نیازهای همه و پویایی رابطه باشد.

3-مراقبت های بعد از اولین رابطه | توجه به همسر

ممکن است یک برنامه منظم مراقبت های پس از آن با شریک زندگی خود داشته باشید که برای شما مفید باشد، این فوق العاده است. برخی از افراد سیالیت بیشتری می خواهند و نیازهای خود را در لحظه متوجه می شوند. مراقبت های جنسی پس از آن به ویژه برای افرادی که دچار PTSD تروما جنسی هستند - که در گذشته تجاوز جنسی یا سوء استفاده جنسی را تجربه کرده اند، مهم است. رابطه جنسی پس از تروما می تواند محرک باشد و بازماندگان ممکن است تمایل به کناره گیری یا جدا شدن در طول یا بعد از رابطه جنسی داشته باشند. مراقبت های پس از آن می تواند برای همه متفاوت به نظر برسد، هیچ راه درستی برای انجام آن وجود ندارد. آنچه که بسیار مهم است این است که نیازهای همه برآورده شود، به خصوص اگر شخصی احساس آسیب پذیری یا در معرض دیدگی خاصی داشته باشد.افراد انفرادی یا شرکای راه دور نیز می توانند از مراقبت های بعدی بهره مند شوند. در این رابطه مطالعه مقاله چرا زنان از رابطه جنسی سرد می شوند پیشنهاد می شود.
مراقبت های بعد از اولین رابطه  

مراقبت های بعد از اولین رابطه | نکات بهداشتی

تا به حال به این فکر کرده اید که برای اطمینان از بهداشت جنسی پس از رابطه جنسی چه کاری باید انجام دهید؟ خوب در اینجا چند عادت بعد از رابطه جنسی وجود دارد که ضروری است. بیشتر شما در مورد کارهایی که باید قبل از رابطه جنسی انجام دهید آگاه هستید - اما ممکن است در مورد کارهایی که بعد از رابطه جنسی انجام دهید کمتر آگاه باشید. برای آشنایی با نکات بهداشتی قبل و بعد از نزدیکی کلیک کنید. در حالی که احتمالاً شما و همسرتان بعد از رابطه جنسی برای  نوازش در رختخواب بخوابید، چیزی که باید بدانید این است که بلند شدن برای تمیز کردن خود اولین کاری است که باید انجام دهید. بله، ممکن است کاملاً غیرعاشقانه به نظر برسد، اما این دقیقاً همان کاری است که شما باید برای حفظ بهداشت بعد از رابطه جنسی انجام دهید. در اینجا چند مراقبت بعد از رابطه جنسی وجود دارد که نباید آنها را فراموش کنید.

1-ادرار کردن یکی از مراقبت های بعد از اولین رابطه

اولین کار، ادرار کردن برای جلوگیری از عفونت ادراری است. برای افرادی که مشکلات واژن دارند، به خصوص اگر مستعد ابتلا به عفونت های قارچی هستید، ممکن است بخواهید اقدامات لازم را برای جلوگیری از تحریک انجام دهید. تمیز کردن خود و هر اسباب بازی مورد استفاده به کاهش خطر عفونت کمک می کند. بلافاصله پس از رابطه جنسی، به دستشویی بروید. ادرار کردن بعد از رابطه جنسی به شما کمک می کند تا تمام مایعات به درستی خارج شوند و احتمال کمتری برای ابتلا به عفونت ادراری وجود داشته باشد. همچنین اسپرم های سرگردان را از بین می برد، اما احتمال بارداری را کاهش می دهد. شما در معرض خطر ابتلا به عفونت های دستگاه ادراری هستید زیرا ممکن است باکتری ها در حین مقاربت از مجرای ادرار بالا بروند. بنابراین، استفاده از دستشویی قبل و بعد از رابطه جنسی را به یک روال تبدیل کنید. همچنین در صورتی که تمایل به دفع ادرار ندارید، یک لیوان آب بنوشید. این کار به دفع میکروب ها کمک خواهد کرد.

2-مراقبت های بعد از اولین رابطه | بهداشت جنسی

به آرامی خود را بشویید. از آب گرم، صابون ملایم و حوله نرم استفاده کنید. همیشه اندام های خصوصی خود را از جلو به عقب بشویید و نه برعکس. واژن مکانیسم خود تمیز شوندگی خاص خود را دارد که شامل باکتری های خوب است که به حفظ سطح pH سالم و متعادل کمک می کند. نه، ما از شما نمی خواهیم دوش واژینال بگیرید. فقط نواحی بیرونی را تمیز نگه دارید، واژن از خودش مراقبت می کند! دوش گرفتن با محصولات بدون نسخه، منجر به فشار بیشتر عفونت به داخل واژن می شود و می تواند با اکوسیستم باکتریایی ظریف تداخل کند، واژینیت را تشدید کند و تحریک موضعی را تشدید کند. به یاد داشته باشید برای جلوگیری از عفونت واژن بعد از رابطه فقط شستن آن کافی است.

3-لباس های مناسب و تمیز

لباس های تازه بپوشید. مایعات بدن که لباس های زیر و لباس های شما را لکه دار می کنند، زمینه مناسبی برای عفونت هستند، بنابراین همیشه پوشیدن لباس های تازه را به بهترین شکل ممکن انتخاب کنید. برگه ها رو هم عوض کن شما باید بلافاصله پس از مقاربت احساس طبیعی داشته باشید. اگر متوجه هر گونه ضایعه در اطراف اندام های خصوصی خود، هرگونه احساس سوزش یا خارش در حین دفع ادرار، تب، هر توده تازه ای که با گذشت زمان بدتر می شود، فورا به پزشک خود اطلاع دهید. پوشیدن لباس های تمیز و نخی خشک برای بهداشت واژن ضروری است.
هیدراته ماندن یکی از مراقبت های بعد از نزدیکی

4-مراقبت های بعد از اولین رابطه | کاندوم

دور انداختن کاندوم را فراموش نکنید. این اشتباه را مرتکب نشوید که کاندوم را داخل توالت بریزید زیرا باعث مسدود شدن مجرای فاضلاب شما می شود. بنابراین، در حالی که در درخشش بعد از ازدواج غرق می‌شوید، آن لفاف را بردارید، کاندوم را ببندید و آن را در سطل زباله بیندازید.  علاوه بر این، شما و شریک زندگیتان باید در مورد بهداشت و سلامت جنسی صحبت کنید. در حالت ایده‌آل، هر دوی شما باید تحت آزمایش بیماری های مقاربتی قرار بگیرید زیرا گزارش‌های مثبت آزمایش می‌تواند بر سلامت شما و همچنین رابطه شما تأثیر منفی بگذارد.

5-مراقبت های بعد از اولین رابطه | هیدراته ماندن

بهترین چیزی که می توان بلافاصله بعد از رابطه جنسی داشت، آب است. سعی کنید حداقل 2 تا 3 لیوان آب بنوشید، این به شما کمک می کند تا ادرار کنید که باکتری های عامل UTI را از بین می برد و شما را هیدراته می کند. به طور کلی، همچنین، شما باید هر روز ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید تا خود را هیدراته و سالم نگه دارید. وقتی کم آب هستید، احتمال ابتلا به UTI افزایش می یابد. همچنین مصرف شربت عسل بعد از رابطه جنسی پیشنهاد می شود.

6-مراقبت های بعد از اولین رابطه | تغذیه مناسب

چه راه های دیگری می توانید بدن خود را تغذیه کنید؟ می توانید یک چای آرام بخش خوب، خوردن یک میان وعده یا سفارش یک وعده غذایی مقوی را امتحان کنید. یکی از موارد مورد علاقه من سفارش دادن برای تحویل و گرفتن دوش بخار با هم در حالی که منتظر جشن خود هستیم. پروبیوتیک ها واژن را سالم نگه می دارند.برای حفظ سلامت واژن همیشه استفاده از پروبیوتیک ها بعد از رابطه جنسی خوب است. پروبیوتیک ها به حفظ باکتری های خوب در واژن کمک می کنند. متخصصان سلامت همچنین افزایش استفاده از پروبیوتیک ها را توصیه می کنند، زیرا این پروبیوتیک ها در ایمن نگه داشتن شما از عفونت هایی مانند واژینوز باکتریایی موثر هستند. این یکی از باکتریایی ترین عفونت های واژن است. بنابراین، ایجاد مصونیت در برابر آن واقعاً ضروری است.

7-درک نیاز یکدیگر

برخی از افراد ممکن است به فضا و زمان جدا از هم نیاز داشته باشند، در حالی که برخی دیگر بخواهند با ماساژ یکدیگر در آغوش گرفتن و بوسیدن به ارتباط فیزیکی خود ادامه دهند. هر دو زیبا هستند، اما مهم است که سعی کنید نیازهای هر دو طرف را مدیریت کنید. توجه داشته باشید که با هم بودن به معنی اجتنباب از بیرون رفتن نیست منظور درک شرایط یکدیگر و ایجاد فضایی دلنشین تر برای شریک زندگی خود است. اگر می دانید چیزی وجود دارد که شما یا شریک زندگی تان بعداً به آن نیاز دارید، مثلاً شکلات پس سعی کنید از قبل برنامه ریزی کنید. برای درک بهتر مقاله بعد از انزال چه کنیم پیشنهاد می شود.

8-نظافت تخت خواب

توصیه می‌شود ملافه‌های تخت را تقریباً یک بار در هفته بشویید. شستن آنها هرگونه عرق، منی و سایر مایعات بدن و همچنین روغن و کثیفی را از بین می برد. همچنین خطر آلرژی و عفونت را کاهش می دهد.با این حال، اگر پس از رابطه جنسی کثیفی آشکاری وجود دارد، احتمالاً بهتر است آنها را بیشتر بشویید. همیشه ملحفه‌های تخت را بین شرکای جنسی بشویید. تحقیقات نشان می دهد که شستن منسوجات در دمای 60 درجه سانتیگراد (140 درجه فارنهایت) منبع مطمئن و خشک کردن آنها با آبکشی ممکن است برای کنترل عفونت مؤثرتر باشد.

9-در صورت نیاز تست بارداری انجام دهید

اگر نگران بارداری برنامه ریزی نشده بعد از رابطه جنسی محافظت نشده هستید، معمولاً بهتر است حدود سه هفته قبل از انجام آزمایش بارداری صبر کنید. این به بدن شما زمان کافی می دهد تا هورمونی را تولید کند که تست های بارداری بر آن تکیه دارند. می‌توانید برای انجام آزمایش بارداری در خدمات پزشکی وقت بگیرید، یا می‌توانید یک آزمایش در خانه را در هر داروخانه یا سوپرمارکتی خریداری کنید. فهمیدن باردار بودن در زمانی که انتظارش را نداشتید می تواند یک تجربه استرس زا باشد. تصمیم گیری در مورد اینکه چه کاری می خواهید در مورد بارداری ناخواسته انجام دهید یک تجربه عمیقا شخصی است و وضعیت هر کس متفاوت است. صحبت با شریک زندگی خود، یک دوست قابل اعتماد یا یکی از اعضای خانواده یا مشاوره روانشناسی می تواند به شما کمک کند گزینه های خود را بهتر درک کنید و بفهمید که چه کاری باید انجام دهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*