ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

حشیش چند روز در بدن می ماند؟

حشیش چند روز در بدن می ماند؟ حشیش یکی از مواد مخدری است که از ترشحات چسبنده گل، برگ و ساقه گیاه به شکل صمغ حاصل می شود. تفاوت حشیش با ماری جوانا این است که ماری جوانا از برگ گیاه شاهدانه تهیه می شود. مواد مخدر تاثیرات گوناگون روی بدن انسان می گذارند. برخی از مواد زمان های طولانی تری در بدن باقی می مانند و برخی ها مانند الکل تاثیرش در عرض چند ساعت است.  برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

حشیش چیست؟

حشیش از صمغ گیاه شاهدانه تهیه میشود. برگ و جوانه این گیاه گراس نام دارد. روغنی که از صمغ شاهدانه به دست می آید و نوع خالصی از ماده سایکو اکتیو تی اچ دی به شمار می رود. گیاه شاهدانه در مناطق گرمسیر می روید و از دو نوع نر و ماده به وجود آمده است. هنگامی که رشد گیاه کامل می گردد  برای آن غده هاییوجود دارد که سرشار از صمغ می باشد و حشیش از آن به دست می‌آید. حشیش دارای بیشترین مقدار تی اچ سی میباشد. دفع آرام تی اچ سی ازعوامل اصلی اعتیاد آور بودن این ماده مخدر است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علائم و نشانه های اعتیاد به حشیش کلیک کنید.

حشیش ماده مخدر غیرقانونی در دنیا محسوب می شود که منشا اصلی آن به کشور مراکش برمی گردد. طبق آمارها ۱۴۰ میلیون نفر در دنیا از این ماده استفاده می کنند و دارای اعتیاد به آن می باشند. این ماده در زبان های فارسی به نام بنگ، منگ یا چرس شناخته می شود. حشیش به رنگ قهوه‌ای مایل به قرمز و سیاه می باشد. کسانی که حشیش مصرف می کنند احتمال دارد یک سرخوشی و احساس آرامش داشته باشند. دیگر تاثیرات آن شامل بالا رفتن درک حسی، خنده، تغییر درک زمان و افزایش اشتها است.

1-روش های استفاده از حشیش

روش های متفاوتی برای مصرف حشیش وجود دارد و می توان تاثیر دارو را مشخص کرد. یکی از روش های استفاده از حشیش سیگار کشیدن یا استنشاق میباشد. چرخشی می تواند در چند دقیقه آغاز شود و بعد از ۱۰ دقیقه تا نیم ساعت به اوج خود برسد. این احساس غالباً تا دو ساعت ماندگار است. اگر فردی حشیش را از طریق دهان ببلعد معمولاً تاثیر آن تا یک ساعت وجود دارد و این احساسات سرخوشی بعد از دو و نیم تا سه و نیم ساعت به اوج خودش می رسد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض حشیش کلیک کنید.

اگر فندک یا کبریت سوخته، کاغذ سیگار یا ته سیگار مشاهده کردید یعنی اینکه فرد استفاده کننده آن را به صورت چلیم استفاده کرده است. چلیم نوع روش استفاده محسوب می‌شود که در آن گیاه را به مقدار زیادی در درون بطری یا خوراکی دود می کنند. خوردن حشیش باعث می‌شود که تاثیر آن نسبت به کشیدن دیرتر آشکار شود.

بعضی افراد حشیش را درون خمیر های شیرینی ترکیب کرده و استفاده می کنند. بعضی از مصرف کنندگان حشیش را در شیر یا آب میریزند و نام آن را دوغ وحدت می گذارند یعنی اینکه به صورت دسته جمعی استفاده می شود. طرز استفاده از روغن حشیش به این شکل است که چند قطره آن را درون سیگار می ریزند و به صورت فراورده خوراکی استفاده می کنند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کیک حشیش کلیک کنید.

2-حشیش چند روز در بدن می ماند؟ |نشانه های کشیدن حشیش

معمولاً چند ساعت بعد از استفاده نشانه های حشیش مانند بالا رفتن اشتها، احساس کندی زمان، اختلال در قضاوت و سرخوشی و گوشه گیری آشکار می شود. از جمله پیامدهای کشیدن حشیش شامل مواردی همچون بی انگیزگی، خواب آلودگی، بی اهمیتی به موضوعات و مسائل زندگی، نقص در حافظه کوتاه مدت، پایین آمدن قدرت درک، کم شدن قدرت یادگیری، عدم توانایی در تمرکز و هماهنگی اعضای بدن و کاهش توانایی گوش دادن و تفکر، صحبت آرام و نشان دادن رفتارهای خشونت آمیز و خطرناک است.

استفاده از این ماده مخدر نشانه های فیزیکی هم دارد که با دیدن آن ها می توان به اعتیاد فرد پی برد. نشانه های جسمانی اعتیاد به حشیش شامل خشکی دهان، قرمزی چشم، افزایش اشتها و میل به خوردن تنقلات و نوشیدنی های مختلف است. مصرف معمولاً بین جوانان ۱۸ تا ۲۰ سال رایج است. افراد معمولا بعد از دچار شدن به اعتیاد حشیش کارهایی را که قبلاً علاقه داشتند دیگر انجام نمی‌دهند و هدف های شغلی و تحصیلی خود را فراموش می کنند. آنها به علت افت تمرکز و یادگیری که پیدا میکنند در تحصیل هم با مشکلات زیادی از جمله افت تحصیلی مواجه می شوند.

3-تاثیر حشیش بر بدن

عوارض حشیش در طولانی مدت شامل توهم، هذیان، حملات روانی شک و تردید، پایین آمدن سیستم ایمنی بدن، تغییر در غلظت هورمون های جنسی، آسیب های ریوی و ابتدا به مواد مخدر دیگر است. مصرف حشیش باعث مرگ خیلی ها شده است. استفاده از حشیش سالانه باعث مرگ خیلی از افراد می شود. مرگ برخی ها در اثر تصادفات جاده ای است که بعد از استفاده رخ می‌دهد. برخی از افراد بعد از مصرف حشیش دست به کارهایی مانند دزدی قتل یا تجاوز و یا خودکشی زده اند.

شخصی که استفاده از حشیش را کنار میگذارد بعد از آخرین استفاده دچار نشانه های خماری میگردد. نشانه هایی همچون بی نظمی در فرایند خواب و بیداری، بیش فعالی، بی قراری و نگرانی، تحریک پذیری زیاد، افسردگی، بی اشتهایی، مشکلات گوارشی و لرزش. بیشتر عارضه های مربوط به حشیش جنبه‌های روانی دارند. حشیش خطر برونشیت را هم بالا می برد و می‌تواند افراد را مستعد بیماری اسکیزوفرنی کند. علاوه بر این حشیش باعث ایجاد سندروم انگیزشی می شود که فرد علاقه اش را به کارهایش از دست میدهد.

 حشیش چند روز در بدن می ماند؟

انواع حشیش و روشهای مصرف

حشیش به شکل بلوک های آماده جامد به فروش می رسد اما ظاهرا این بلوک‌ها هم با یکدیگر گوناگون است. حشیش احتمال دارد از یک ماده خمیری تا ماده سفت باشد. رنگ حشیش قهوه ای زرد یا سیاه است. نوعی از این ماده به نام روغن حشیش وجود دارد که مانند شربت طلایی رنگ میباشد. گاهی اوقات حشیش را برای خوردن با مواد دیگر ترکیب می کنند. کیک حشیش هم به همین نوع معروف است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه کانابیس ها کلیک کنید.

1-حشیش چند روز در بدن می ماند؟ |روغن حشیش

حشیش می‌تواند قابل انعطاف یا آسیب پذیر و شکننده باشد. این ماده در آشپزی هم کاربرد دارد چرا که در روغن، کره یا خامه ترکیب می گردد. بعضی از افراد هم موقع درست کردن کیک از حشیش استفاده می کنند. روغن حشیش نوعی ماده غلیظ می باشد که افراد آن را با سیگار می کشند. قویترین شکل حشیش همین روغن است و بسیار غلظت دارد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه حشیش مصنوعی کلیک کنید.

2-استشمام بوی حشیش

حشیش معمولاً در لوله هایی به اسم بنگ عرضه می‌گردد اما برخی‌ها بخار سازهایی را به کار میبرند که تی اچ سی را از حشیش گرفته و در بخار ذخیره می نمایند. در جنین حالتی فرد به جای دود کردن بخار بنگ را استنشاق می نماید.

3-تزریق حشیش

دسته ای از افراد حشیش را به جسم خودشان تزریف می‌کند. در صورتی که در آزمایشگاه فیلتری برای آن استفاده نکرده اند هر چیز خالص نخواهد بود. این نکته مهم را بدانید که تاثیر هر نوع ماده گیاهی خطرات زیادی دارد و احتمال دارد سبب شوک و مرگ فرد شود. همچنین درمورد ترک اعتیاد به حشیش در خانه کلیک کنید.

 

حشیش چند روز در بدن می ماند؟

مدت زمان ماندن این ماده مخدر بستگی به عواملی همچون میزان چربی بدن فرد، حساسیت آزمایش و اینکه چقدر استعمال می‌شود دارد. نوشیدنی های الکلی ممکن است تنها در عرض چند ساعت از بدن دفع شوند اما ماری جوانا و مشتقات آن مانند حشیش زمان های طولانی تری در بدن می مانند و و دیرتر خارج می شوند.

آزمایش تی اچ سی در ادرار، خون و مو برای زمان زیادی بعد از مصرف قابل تشخیص می باشد در حالی که آزمایشات بزاق فقط می تواند تی اچ سی را برای چند ساعت تعیین کنند. این به علت نحوه متابولیسم تی اچ دی در جسم است. تحقیقات در سال ۲۰۱۷ مدت زمانی را که بعد از مصرف یک سیگار در بدن میتوان تشخیص داد تا ۳روز گزارش کردند اما این تحقیقات بیان می کنند که باز هم به این ارتباط دارد که آیا فرد به صورت تفننی از مواد استفاده کرده یا مصرف آن مکرر است.

حشیش ماده مخدرگول زننده و خطرناک

مواد مخدر در دوران نوجوانی باعث می‌شود تا فرد خودش را اغراق‌آمیز جلوه دهد و بزرگ شدنی کاذب را جانشین این بلوغ طبیعی کند. بلوغ نرمال بعد از قطع مصرف ادامه پیدا می کند. این تمایل به خودنمایی معمولا به دلیل یکسری کمبود های روانی و اجتماعی می باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علل گرایش به اعتیاد کلیک کنید.

مصرف بیش از ۶ هفته کانابیس ها سبب تغییراتی مانند کند ذهنی و فقدان عکس العمل میگردد. به مرور زمان فرد خود را با این وضعیت وفق داده و حالت جدیدی از هشیاری عادی را تجربه می‌کند. استفاده از این مواد احساسی نیرومندی و طبیعی بودن ایجاد می‌کند و موجب توانمندی در انجام برخی کارها می شود. در ابتدا افراد برای قوی تر شدن از این مواد استفاده می کند در حالی که بعد از مدتی باید از آنها استفاده کند تا به حالت همیشگی خود برگردد.

 

فرایند ترک کردن

موقعی که فرد مواد را کنار میگذارد حداقل شش هفته زمان نیاز دارد تا تاثیرات این مواد از بدنش خارج شود. اینکه شما مواد را کنار بگذارید اهمیت دارد چرا که حتی اگر فقط یک بار استفاده کنید هیچ وقت به طور کامل از بدن خارج نمی گردد. بسیار دشوار به نظر می رسد که شخص بتواند در مورد توانایی درک بر پایه خرد تصمیم گیری کند.

1-مرحله اول

دارای تاثیرات فیزیکی است که تا ۱۲ روز بعد از ترک طول می کشد. معمولاً بیماران نشانه هایی را تجربه کرده‌اند مانند اختلالات خواب یا بی قراری یا درد عضلانی. آن چه در این مرحله اهمیت دارد این است که تصمیم بگیرند که امروز کشیدن خود را به تعویق بیندازند و فردا دوباره برای همان روز تصمیم بگیرد و این کار را برای روزهای دیگر هم انجام دهند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

در این مرحله بازگشت به مصرف دوباره معمولا به خاطر واکنش در جهت دوری از علائم است. بدانید که این علائم زودگذر هستند. به تغییرات محیط پیرامون خود دقت کنید و بررسی کنید در چه مواردی تغییر کرده اید و نحوه عملکرد تان را در زمان فعلی با موقعی که مواد استفاده میکردید مقایسه کنید.

2-مرحله دوم

این مرحله شامل تاثیرات روانی باشد که تا سه هفته طول می کشد. احساسات ناخوشایند در این مرحله آشکار خواهد شد. بدانید که این احساسات احتمال دارد به علت ناتوانی در ابراز احساسات مانند اندوه، خشم یا مانند آن رخ دهد. در این مرحله معمولاً قدرت خیال پردازی در هنگام خواب بالا می رود. آنچه در این مرحله اهمیت دارد این است که شما در انجام کارهای خود دچار مشکلاتی می شوید که به تدریج بهتر می شوید.

ممکن است تعادل احساسی شما به هم بخورد یعنی به چیزهایی فکر کنید که در شما احساسات مطلوب یا نامطلوب ایجاد می کنند. بررسی کنید که چگونه می توانید از پس کارهای خود بر بیایید. توانایی خودتان را در بررسی مشکلات و پاسخ های مناسب به کار ببرید.

3-حشیش چند روز در بدن می ماند؟ | مرحله سوم

این مرحله شامل تاثیرات روانی اجتماعی و آغاز در فرآیند بلوغ است. در دوره مصرف فرایند بلوغ کم می‌شود و یک هویت کاذب جانشین آن می شود. در این زمان بهتر است که یک جستجوی اساسی در جهت شناسایی هویت اصلی شما اتفاق بیفتد. آنچه که در این مرحله اهمیت دارد این است که افکار منفی و مثبت خود را هنگامی که مواد مصرف می کردید با حال حاضر مقایسه کنید. روی هدف هایتان متمرکز شوید و بدانید که به کجا می خواهید.سعی کنید یادتان نرود که شما در حال خلق مرحله جدیدی از زندگی سالم هستید. در این مرحله معمولا برگشت به مصرف دوباره مواد ممکن است به علت مواجهه با عدم بلوغ، احساس گمگشتگی یا وابستگی و یا فرایند تغییر مسیر باشد.

 تست اعتیاد حشیش

ترک حشیش

ترک اعتیاد به حشیش روش های گوناگونی دارد که شامل موارد زیر می شود:

1-ترک در خانه و تغییر سبک زندگی

متاسفانه بیشتر ترک ها در خانه به علت عدم آگاهی و امکانات کافی جواب نمی‌دهند و در شرایط اضطراری می تواند با بروز عوارض شدید ترک خطرناک باشد. اگر ترک به صورت اصولی باشد و یک متخصص در زمینه اعتیاد با شما همراه باشد می تواند موفقیت آمیز باشد. اگر قصد ترک را دارید بهتر است به مراحل و اینکه در هر قدمی چه کارهایی انجام دهید آگاه باشید و از متخصصان کمک بگیرید.

سبک زندگی تاثیر خاصی در اعتیاد و وابستگی دارد. در فرآیند ترک سعی کنید رویکرد همیشگی خود را تغییر دهید. یکی از آن موارد ارتباط با کسانی است که شما را گرفتار مواد می کنند. تا حد امکان دوستان و آشنایان این چنینی خود را تغییر دهید. انجام حرکات ورزشی و قرار دادن ساعت هایی برای تفریح و استراحت با اعضای خانواده را در فعالیت های خود قرار دهید.

2-حشیش چند روز در بدن می ماند؟ | شناسایی عوامل محرک و روان درمانی

عوامل محرک هر وضعیتی می تواند باشد که شما را یاد مصرف دوباره مواد می اندازد. اینکه شناسایی کنید چه وسایلی یا افراد یا موقعیت هایی باعث تحریک دوباره شما می شوند و شما را به سمت مصرف وسوسه می کنند مهم است.

با توجه به اینکه حشیش نوعی ماده توهم محسوب می شود اعتیاد و استفاده آن پیامدهای ناخوشایندی دارد. از جمله تاثیرات ناخوشایند ترک اعتیاد به حشیش افسردگی، استرس، بی قراری و روان پریشی، پرخاشگری و اختلالات خواب است. این عوارض ممکن است باعث نابودی فرد از ادامه درمان شود. بنابراین در چنین شرایطی توصیه می شود حتما از یک روانشناس و درمانگر باتجربه کمک گرفته شود.

 

سخن آخر درمورد حشیش چند روز در بدن می ماند؟

اعتیاد به حشیش عارضه های جبران ناپذیری بر روان و جسم افراد می‌گذارد. با توجه به اینکه در مقاله امروز متوجه شدید که تأثیرات روانی حشیش خطرناک تر از تاثیرات جسمانی آن است لازم است در کنار هر متخصصی از یک روانشناس برای مراحل ترک کمک بگیرید. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*