ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت عدم توانایی دخول | اساسی ترین مشکلات دخول در زنان و مردان

علت عدم توانایی دخول مختلف است و می تواند هم به عملکرد جنسی مرد و زن مرتبط باشد و هم به عملکرد روانی و عاطفی آن ها. علت عدم توانایی برای دخول در مردان اگر فیزیکی باشد به عواملی مانند اختلال نعوظ و در زنان به عواملی مانند واژینیسموس مرتبط است. چنانچه به سایر عوامل بستگی داشته باشد علل پزشکی رد شده و درمان های مناسب برای رفع مشکل عدم توانایی برای دخول ارائه می شود. درمان ها از تجویز داروها گرفته تا تمرینات خانگی و روانشناختی متغیر خواهند بود. طول درمان نیز به شدت و زمینه و علت اختلال بستگی دارد. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

عدم توانایی دخول

رابطه جنسی رضایت بخش یکی از اساسی ترین بخش های رابطه مشترک بین زن و مرد به شمار می رود. طبیعی است که با بروز مشکل در این بعد از زندگی دونفره چنانچه مدیریت درستی برای حل آن صورت نگیرد ابعاد دیگر رابطه تحت تاثیر قرار بگیرد.
با شناخت و آگاهی از ابعاد مختلف عدم توانایی برای دخول می توان همدلانه تر با مساله شریک جنسی برخورد کرد و بهترین شیوه درمانی رو انتخاب کرد. در ادامه به انواعی از عدم توانایی دخول در زنان و مردان و چرایی آن پرداخته شده است. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه مقاله ناتوانی جنسی در مردان پیشنهاد می شود.

1-اختلال نعوظ در مردان

عدم توانایی نعوظ یکی از دلایل عدم توانایی برای دخول در مردان است. نعوظ به اندازه کافی سفت و سخت برای داشتن رابطه جنسی با شریک زندگی خود یک مسئله شگفت آور و در عین حال رایج است. یکی از مواردی است که می تواند مردان را در هر سنی با هر پیش زمینه ای از سابقه سلامتی تحت تاثیر قرار دهد. چنانچه فرد اغلب مواقع قبل از دخول و یا در دقایق آغازین آن، نعوظ خود را از دست بدهد یا برای حفظ نعوظ ناگزیر به تلاش کردن باشد گفته می شود که تحت تأثیر اختلال نعوظ (ED) قرار گرفته است.

برخلاف تصور رایج، ED مساله ای نیست که فقط افراد مسن را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع بر اساس گزارش موسسه ملی دیابت یا قندخون و بیماری‌های گوارشی و کلیوی، ED حدود ۳۰ میلیون مرد را فقط در ایالات متحده تحت تاثیر قرار می‌دهد. اگرچه مقابله با ED در زمان وقوع می‌تواند استرس‌زا باشد، اما گزینه‌هایی در دسترس هستند که به شما کمک می‌کنند در زمانی که می‌خواهید رابطه جنسی داشته باشید، نعوظ را با موفقیت به دست آورید و حفظ کنید.

2-علل شایع اختلال نعوظ (ED)

طیف گسترده‌ای از عوامل می‌توانند باعث اختلال نعوظ شوند. از جمله ED خفیف که باعث می‌شود آلت تناسلی شما نیمه سفت شود، اما برای دخول به اندازه کافی سخت نیست. نعوظ و حفظ نعوظ مستلزم آن است که چندین قسمت از بدن شما از جمله سیستم عصبی و سیستم عروقی با هم کار کنند. وقتی از نظر جنسی تحریک می‌شوید،
سیستم عصبی ماهیچه‌هایی را که جریان خون به اجسام غاری را کنترل می‌کنند، شل می‌کند؛ یک جفت ناحیه اسفنج مانند از بافت نعوظ داخل آلت تناسلی شما. همانطور که خون به اجسام غاری جریان می یابد، آلت تناسلی مردن منبسط شده و سخت تر می شود.

سپس این خون توسط غشای فیبری به نام tunica albuginea در داخل آلت تناسلی شما نگهداری می شود که به حفظ نعوظ در حین رابطه جنسی کمک می کند. ED زمانی اتفاق می‌افتد که یک یا چند عامل، از وقوع این فرآیند جلوگیری می‌کند و یا اثرات آن را کاهش داده و آن را مختل می‌کند که بر توانایی بدن شما برای تامین خون کافی به آلت تناسلی شما برای ایجاد و حفظ نعوظ سفت تاثیر می گذارد.

3-عوامل محیطی موثر بر سیستم عصبی

شرایطی که بر سیستم عصبی شما تأثیر می گذارد نیز می تواند توسعه و حفظ نعوظ را دشوار کند که شامل بیماری هایی مانند دیابت نوع دو، مولتیپل اسکلروزیس و آسیب هایی است که به اعصاب اطراف ستون فقرات، لگن، پروستات، مثانه یا آلت تناسلی رسیده است. ED همچنین ممکن است توسط عوامل روانشناختی ایجاد شود که شما را از احساس آرامش در حین رابطه جنسی باز داشته و بر انگیختگی شما تأثیر می گذارد یا باعث کاهش میل جنسی می شود. این عوامل عبارتند از اضطراب، افسردگی، نگرانی در مورد عملکرد جنسی یا استرس.
در برخی موارد، ED در نتیجه داروهایی که استفاده می کنید رخ می دهد. داروهای مرتبط با ED شامل داروهای ضد افسردگی، آرام بخش، داروهایی که بر تولید هورمون تأثیر می گذارند، داروهای زخم معده و داروهای خاصی که برای درمان فشار خون بالا استفاده می شوند هستند.

در نهایت، برخی از عادات و جنبه های سبک زندگی شما، مانند اضافه وزن یا چاقی، مصرف بیش از حد الکل، سیگار کشیدن یا فعالیت بدنی محدود نیز ممکن است خطر ابتلا به ED را افزایش دهد. هنگامی که به طور مداوم در حین رابطه جنسی به اندازه کافی نعوظ ندارید احساس ناامیدی خواهید کرد که بر توانایی شما در برقراری ارتباط با همسر تأثیر می گذارد.

علت عدم توانایی دخول

علت عدم توانایی دخول | مشکلات زنان

اختلال دخول در ناحیه تناسلی یا مقاربت دردناک شامل درد در حین مقاربت جنسی یا سایر فعالیت‌های جنسی است که شامل نفوذ و انقباض غیرارادی عضلات اطراف دهانه واژن می‌شود. به دلایل متفاوت از جمله سندرم لواتور آنی یا واژینیسموس که باعث دردناک یا غیرممکن شدن مقاربت می‌شود و عدم توانایی برای تحمل دخول رخ می دهد. این اختلال همچنین شامل اضطراب در مورد تلاش برای دخول و مشکل در برقراری رابطه جنسی نیز روی می دهد.

اصطلاح سندرم لواتور آنی تا حد زیادی جایگزین اصطلاح واژینیسم شده است زیرا علائم واژینیسموس معمولاً ناشی از اختلال عملکرد عضله لواتور آنی است. سندرم لواتور آنی انقباض غیرارادی عضله لواتور آنی است که عضله اصلی کف لگن است. ماهیچه ای است که در طول ارگاسم منقبض می شود. این اختلال می تواند ناشی از ترس از درد هنگام نزدیکی یا مقاربت دردناک به دلیل عدم اگاهی کافی یا داشتن اطلاعات غلط درباره رابطه جنسی روی بدهد.

اکثر زنان مبتلا به درد اختلال دخول در دستگاه تناسلی زنان، نمی توانند وارد کردن هیچ شیئی را در واژن تحمل کنند. بیشتر این زنان از درد قبل یا در حین دخول به واژن می ترسند و مضطرب هستند. درد در حین دخول یا تلاش برای مقاربت ممکن است ناشی از خشکی واژن یا اختلالات اندام تناسلی باشد.
پزشکان بر اساس علائم، معاینه لگنی و معیارهای خاص، درد اختلال دخول در ناحیه تناسلی را تشخیص می‌دهند. پمادهای بی حسی، روان کننده ها، تمریناتی برای شل کردن عضلات لگن، تمریناتی برای عادت دادن زنان به لمس دهانه واژن و تماس همسر با آن یا تغییر موقعیت برای مقاربت به بهبود اوضاع کمک می کند. علت در صورت شناسایی درمان می شود.

علت عدم توانایی دخول و مقاربت دردناک زنن

درد در حین مقاربت می تواند دو دو شکل سطحی و عمیق روی بدهد. اگر سطحی باشد که به نام وستیبولودینیا تحریک شده شناخته می شود و زمانی رخ می دهد که بر دهانه واژن، ناحیه تناسلی یا فرج، فشار وارد شود. چنانچه عمیق باشد به نام دیسپارونی نامیده می شود و زمانی رخ می دهد که آلت تناسلی به عمق واژن حرکت می کند.
درد همراه با سوزش، تیزی یا گرفتگی عضلات خواهد بود. در این شکل ماهیچه های لگن تمایل به سفت شدن دارند که درد را چه سطحی و چه عمیق افزایش می دهد. این درد و سوزش واژن در هنگام نزدیکی علت های مختلفی دارد که در ادامه بیان می شود.

1-علت عدم توانایی دخول | درد هنگام نزدیکی

تجربه درد از جمله درد در هنگام مقاربت جنسی، به شدت تحت تأثیر احساسات قرار می گیرد. به عنوان مثال، ناراحتی های جزیی حین دخول حتی ممکن است مانند درد شدید پس از یک تجربه جنسی آسیب‌زا مانند تجاوز، احساس شود. عصبانیت نسبت به شریک جنسی، ترس از صمیمیت یا بارداری، تصور منفی از خود، یا اعتقاد به اینکه درد هرگز از بین نمی رود تجربه و احساس درد را بدتر می کند.

در اختلال در حین نفوذ تناسلی، ماهیچه‌های اطراف دهانه واژن به‌طور غیرارادی بدون هیچ دلیل فیزیکی ظاهری، سفت و منقبض می‌شوند، حتی اگر زن بخواهد رابطه جنسی داشته باشد. بسیاری از زنان مبتلا به درد اختلال دخول در ناحیه تناسلی دچار مشکل برانگیختگی ویا مشکل در رسیدن به ارگاسم نیز هستند و یا تحت تاثیر اختلال دچار این عوارض بصورت ثانویه می شوند.

2-علل درد سطحی و عمیق

<

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*