ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

 یادگیری زبان انگلیسی ممکن است برای خیلی‌ها دشوار به نظر برسد. آموزش زبان انگلیسی مانند هر آموزشی نیاز به تلاش و صرف وقت کافی دارد، یاد گرفتن زبان انگلیسی هم چالش‌های خاص خودش را داشته و نیاز به تمرین و تکرار دارد. احتمالا شما هم مانند بسیاری از کسانی که به دنبال یادگیری زبان هستند می‌خواهید بدانید که بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی چیست، راه‌هایی وجود دارد که می‌توان این مراحل را سریع‌تر و آسان‌تر پشت سر گذاشت که در این مقاله به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.


گیف بهترین روش یادگیری زبان انگلیسی

مهارت‌های اصلی در یادگیری زبان انگلیسی زبان

آموزش زبان انگلیسی از چهار مهارت اصلی تشکیل شده است. مهارت‌های شنیدن، خواندن، نوشتن و صحبت کردن. براساس موقعیتی که با آن رو به رو می‌شوید یا دلیلی که برای یادگیری زبان دارید ممکن است یکی از این حوزه‌ها بیشتر برایتان اهمیت داشته باشد. به عنوان مثال اگر تاجری هستید که به کشورهای دیگر سفر می‌کنید به احتمال زیاد صحبت کردن برایتان مهم‌تر است یا اگر خود را برای کنکور آماده می‌کنید شاید خواندن و درک مطلب برایتان اولویت داشته باشد. علاوه بر این ممکن است شما در یکی از مهارت‌ها استعداد بیشتری داشته باشید و در حوزه دیگر عملکرد ضعیف تری داشته باشید. با در نظر گرفتن این عوامل می‌توانید تصمیم بگیرید روی کدام مهارت بیشتر کار کنید.

 

یادگیری و آموزش زبان انگلیسی

سعی کنید ساعاتی از شبانه روز را به یادگیری زبان بپردازید که بیشترین بازدهی را دارید و پرانرژی هستید. داشتن پشتکار اهمیت زیادی دارد. داشتن انگیزه برای رسیدن به موفقیت لازم است پس برای انگیزه دادن به خودتان به توانایی‌ها و قابلیت‌هایی فکر کنید که بعد از یادگیری زبان به دست می‌آورید و این که چه تغییرات مثبتی در زندگی شما ایجاد می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم برای اطلاع از روش های صحیح درس خواندن کلیک کنید.

در یادگیری زبان تنوع داشته باشید در غیر این صورت حتی اگر علاقه زیادی داشته باشید به زودی خسته می‌شوید. مثلا یک روز را فقط به یادگیری گرامر اختصاص بدهید و یا فقط لغات بخوانید. یک روز هم لغت، گرامر و هم مکالمه را به صورت هم زمان یاد بگیرید به گونه ای که برای خودتان هم جذاب باشد. راهکارهای زیر در آموزش زبان انگیسی بسیار مؤثر هستند.

1- یادگیری زبان انگلیسی با شرکت در بحث آزاد

با دوستان خود که به زبان انگلیسی علاقه دارند بحث‌های آزاد داشته باشید یعنی در مورد موضوعی که برایتان جذاب است انگلیسی حرف بزنید. یک دورهمی کوچک برای این تمرین خوب مناسب است. سعی کنید با دیگران به صورت فعال صحبت کنید. اگر در حین صحبت کردن اشتباهات زیادی انجام می‌دهید می‌توانید از یک متن یا کتاب استفاده کنید و با صدای بلند از روی آن بخوانید.

2- خواندن مطالب انگلیسی

خواندن نوشته‌ها و مطالب انگلیسی در آموزش زبان انگلیسی به کار برده می‌شود و بسیار تأثیر گذار است. استفاده از کتاب‌های داستان، روزنامه‌های انگلیسی و حتی مقاله‌های مرتبط با رشته تحصیلی می‌تواند مفید باشد. حتی اگر کتابی را تمام کردید می‌توانید آن را دوباره بخوانید. این کار به شما کمک می‌کند تسلط بیشتری روی موضوع پیدا کنید و کلمات و دستور زبان آن را بهتر درک می‌کنید.

3- گوش دادن به فایل‌های صوتی انگلیسی

می‌توانید از فایل‌های صوتی مختلف مانند مکالمات انگلیسی، پادکست‌ها، موسیقی، اخباری که به زبان انگلیسی گفته می‌شود استفاده کنید. این روشی آسان است که در موقعیت‌ها و زمان‌های مختلف می‌توانید به آن بپردازید. مزیت این روش این است که تعداد زیادی لغت در مدت زمان کوتاهی می‌شنوید. می‌توانید از فایل‌هایی استفاده کنید که در مورد موضوعات مختلف صحبت می‌کنند. از آشپزی و مد گرفته تا اطلاعات علمی و پزشکی. این امکان وجود دارد که در هر جایی که هستید مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید.

4- تماشای فیلم و کارتون‌های انگلیسی

می‌توانید برای یادگیری بهتر زبان انگلیسی از ویدئوهای انگلیسی استفاده کنید. یکی از مزایای کارتون این است که معمولا از واژگان ساده‌تر نسبت به فیلم‌ها استفاده می‌شود. همچنین در صورت تمایل می‌توانید فیلم‌های مورد علاقه خودتان را بدون زیر نویس فارسی نگاه کنید. به عنوان مثال کارتون خانواده سیمپسون، علاوه بر یادگیری زبان شما را با جنبه‌های مختلف فرهنگ آمریکایی هم آشنا می‌کند.

5- خواندن کتاب‌های انگلیسی

اگر مطالعه برایتان یک سرگرمی خوب در اوقات فراغت است، می‌توانید از خواندن کتاب‌های انگلیسی استفاده کنید. با خواندن مطالب در حوزه‌های مطالعاتی که به آن علاقه مند هستید، لذت مضاعف را تجربه کنید پس کتابی که مورد علاقه شماست پیدا کنید. اگر به داستان‌های واقعی علاقه دارید ممکن است از خواندن زندگی نامه شخصیت‌های معروف یا ستاره‌های سینما لذت ببرید.

6- با خودتان انگلیسی حرف بزنید

یک شرط مهم برای صحبت کردن به زبان انگلیسی، داشتن اعتماد به نفس است. یکی از بهترین راه‌ها برای افزایش اعتماد به نفس خود و همچنین یادگیری مهارت زبان انگلیسی صحبت کردن با خودتان به زبان انگلیسی است برای این منظور می‌توانید جلوی آینه تمرین کنید. می‌توانید صدای خودتان را ضبط کنید و به آن گوش بدهید تا اشکالات خود در تلفظ یا گرامر بهتر متوجه شوید. برای کسب اطلاع از روش‌های افزایش اعتماد به نفس کلیک کنید. 

7- تمرین نوشتن انگلیسی

مزیت نوشتن این است که زمان بیشتری برای فکر کردن دارید و می‌توانید از لغات بیشتری استفاده کنید و دستور زبان خود را چک کنید. سعی کنید مطالب کوتاهی در زمینه‌های مختلف بنویسید. افعال و لغات پر کاربرد زبان انگلیسی را یاد بگیرید و به کار ببرید. حتی می‌توانید از فضای مجازی استفاده کنید، یک وبلاگ بسازید و پست‌های روزانه در آن منتشر کنید.

8. گوش کردن به اخبار انگلیسی

گوش دادن به اخبار انگلیسی کمک زیادی به یادگیری زبان می‌کند. معمولا افرادی که اخبار را اعلام می کنند واضح صحبت می‌کنند و شما می‌توانید متوجه صحبت آن‌ها شوید. علاوه بر این چون همراه با اعلام اخبار، تصاویر و ویدیوهای مرتبط با آن‌ها پخش می‌شود، می‌توانید در جریان موضوع قرار بگیرید.

9. مهم‌ترین چیز داشتن دفترچه لغت

برای یادگیری زبان انگلیسی مهم‌ترین چیز داشتن دفترچه لغت است. لازم است هر لغتی را که می‌آموزید، وارد دفترچه لغت کرده و هر روز آن‌ها را مرور کنید. حتی اگر به طور کامل لغتی را حفظ شدید لازم است باز هم تکرار و تمرین کنید؛ چرا که زبان پدیده‌ای فرّار است. سعی کنید لغت‌ها را در جمله یاد بگیرید و به خاطر بسپارید. در این صورت ماندگاری بیشتری در ذهن دارد.

اگر قصد شرکت در آزمون آیلتس را دارید پیشنهاد می‌کنیم برای دریافت اطلاعات کامل در این زمینه، کلیک کنید.

 

یادگیری اصطلاحات زبان انگلیسی

برای یادگیری بهتر و سریع‌تر زبان می‌توانید از اصطلاحات انگلیسی، که ترکیب گروهی از لغات است استفاده کنید. در زبان انگلیسی عباراتی وجود دارد که به شیوه خاصی استفاده می‌شود و معمولا به صورت ترکیبی از کلمات هستند به عنوان مثال لغت Postpone به صورت postpone doing something استفاده می‌شود. این اصطلاحات را یادداشت کنید و تمرین کنید.

 

استفاده از اپلیکشن‌های یادگیری زبان

اپلیکیشن‌های مختلفی برای یادگیری زبان انگلیسی ساخته شده است که هر کدام از آن‌ها مخاطب خاص خود را دارند و هر کدام برای تقویت مهارت خاصی به کار می‌رود. همچنین اپلیکیشن‌های مختلفی مشابه با بازی‌های موبایل طراحی شده‌اند که با استفاده از آن‌ها یادگیری زبان، گرامر و به خاطر سپردن کلمات زبان لذت بخش‌تر می‌شود. علاوه بر این پیشنهاد می‌کنیم برای موفقیت بیشتر در زمینه تحصیل و یادگیری زبان انگلیسی از مشاوره تحصیلی راهنمایی بگیرید.

 

چقدر زمان برای یادگیری زبان انگلیسی لازم است؟

تحقیقات انجام شده در حوزه زبان شناسی نشان می‌دهد هر فرد برای یادگیری یک زبان جدید به 1100 ساعت یادگیری و آموزش نیاز دارد. بنابراین شما برای یادگیری زبان انگلیسی حداقل به 6 ماه تمرین و تکرار مداوم نیاز  دارید. البته این زمان برای افراد مختلف متفاوت است و معمولا افراد برای طی کردن دوره مقدماتی آموزش زبان به یک سال زمان نیاز دارند.

برای دریافت مشاوره در زمینه مشاوره تحصیلی و یادگیری زبان انگلیسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*