ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

شباهت فرزندان با پدر و مادر و تاثیر آن در ازدواج

شباهت فرزندان با پدر و مادر از نظر روانی و شخصیتی چقدر حقیقت دارد؟ و تا چه حد این مسئله می‌تواند در ازدواج تأثیر داشته باشد. بسیاری از افراد معتقدند که رفتارهای فرزندان و ویژگی‌های شخصیتی‌شان می‌تواند کاملاً با والدین آن‌ها متفاوت باشد و نباید فرزندان را بر اساس خانواده‌ها قضاوت کرد؛ در حالی که برخی دیگر معتقدند از رفتارهای والدین افراد می‌توان در مورد انتخاب برای ازدواج تصمیم گرفت. اگر در مورد این موضوع سؤالاتی در ذهن خود دارید، در این مقاله به مسائل اصلی این موضوع پرداخته‌ایم که خواندن آن برایتان مفید خواهد بود. همچنین شما می‌توانید با استفاده از مشاوره ازدواج، شباهت فرزندان با پدر و مادررا بررسی کرده و از انتخاب خود برای ازدواج اطمینان حاصل نمایید.تماس با مشاور

شباهت فرزندان با پدر و مادر همیشه حقیقت دارد؟

دلایل بسیاری وجود دارد که باعث می‌شوند شباهت فرزندان با پدر و مادر اتفاق بیفتد. از جمله این دلایل می‌توان به این مسئله اشاره کرد که پدر و مادرها سبک‌های تربیتی متناسب با خصوصیات رفتاری خود را در ارتباط با فرزندانشان برمی‌گزینند و این سبک‌های تربیتی مستقیماً بر خلق و خو و رفتار فرزندان تأثیر می‌گذارد. برای مثال والدینی که در زندگی افراد آسان‌گیری هستند در تربیت فرزندان نیز فشار و کنترل کمتری را به آن‌ها وارد می‌کنند و درنتیجه به احتمال بیشتری فرزندان آسان‌گیری مانند خود را پرورش می‌دهند. نقش مادر در تربیت فرزندان باید در همین زمینه شباهت فرزندان با پدر و مادر مورد توجه قرار گیرد. برای اطلاع بیشتر در زمینه نقش مادر در تربیت فرزندان کلیک کنید.

اما به این مسئله توجه کنید که تربیت والدین و نوع خصوصیات آن‌ها تنها فاکتورهای تعیین کننده در ویژگی‌های افراد نیستند بلکه هر فرد با ویژگی‌های منحصر به فردی به دنیا می‌آیند و ممکن است در طول زندگی خود در محیط‌هایی قرار بگیرند و تحت تجربیات خاص خود به ویژگی‌های متفاوتی نسبت به خانواده دست یابند. در حقیقت آنچه که اهمیت دارد این است که شما بتوانید دید انعطاف‌پذیری در این مورد داشته باشید. یعنی بدانید که شباهت فرزندان با پدر و مادر صد در صد نیست اما در عین حال نمی‌توان نقش تربیت خانواده را نادیده گرفت. چگونگی رفتار با فرزندان، منش فرد را شکل می‌دهد در حالیکه ویژگی‌های ژنتیکی از پدر و مادر به ارث رسیده و چندان قابل تغییر نیستند. برای اطلاع بیشتر در مورد چگونگی رفتار با فرزندان کلیک کنید.

اینفوگرافیک شباهت فرزندان با پدر و مادر و تاثیر آن در ازدواج

اینفوگرافیک شباهت فرزندان با پدر و مادر و تاثیر آن در ازدواج

شباهت فرزندان با پدر و مادر | تجارب آسیب‌زای والدین تا چه حد فرزندان را درگیر خود می‌کند؟

بسیاری از افرادی که به مراکز مشاوره مراجعه می‌کنند به دلیل شرایط خاص خانواده فرد مقابل خود در ازدواج با او دچار شک و تردید می‌شوند. برای مثال ازدواج با کسی که والدینی درگیر اعتیاد دارد برای هرکسی آسان نیست و نگرانی‌های بسیاری را به همراه می‌آورد.

در این مورد باید گفت که شما نمی‌توانید بر اساس ضعف‌ها و نقایص والدین و شباهت فرزندان با پدر و مادر، آن‌ها را قضاوت کنید. برای بررسی وضعیت سلامت روان فرد مورد نظر خود باید به عنوان یک فرد مستقل به او نگاه نگاه کرده و ببینید که تا چه حد برای متمایز شدن از محیط آسیب‌زای خود تلاش کرده است.

چه‌بسا افرادی که با وجود ضعف‌های خانوادگی به بزرگ‌ترین پیشرفت‌ها دست یافته‌اند. با این حال در نظر داشته باشید که این موارد نباید موجب سهل‌انگاری شما در انتخابتان شود. چرا که زندگی در محیط آسیب زا به خصوص در دوران کودکی ممکن است تاثیرات پایداری در شخصیت و روان افراد بگذارد. به همین خاطر هنگامی که شما می‌خواهید با فردی ازدواج کنید که دارای مشکلات خانوادگی است باید حساسیت بیشتری به خرج دهید و با بررسی شباهت فرزندان با پدر و مادر، چالش‌های پیش‌روی خود را به طور دقیق‌تری در نظر بگیرید.

مراجعه به مشاوره پیش از ازدواج کمک بسیاری به شما می‌کند تا از شباهت فرزندان با پدر و مادر آگاه شده و بفهمید فرد مورد نظرتان تا چه حد توانسته تفاوت‌های لازم را در خود ایجاد کند. همچنین در طی جلسات مشاوره شما می‌توانید از میزان سلامت روانی یکدیگر بیشتر آگاه شوید تا بببینید تا چه حد می‌توانید با شرایط خانوادگی او سازگار شوید.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

شما می‌توانید به مراجعه به روانشناس، سلامت روان خود و طرف مقابل‌تان را به خوبی بسنجید و با آگاهی از شباهت فرزندان با پدر و مادر، گامی در جهت ازدواج موفق و تشکیل خانواده سالم بردارید. امروزه بسیاری از افراد به دلیل کمبود وقت، امکان مراجعه حضوری به روانشناس را ندارند و حتی بسیاری نیز در مشاوره حضوری معذب شده و نمی‌توانند به راحتی صحبت کنند. مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی این امکان را برای شما مهیا کرده تا هرکجا که هستید به صورت تلفنی با روانشناسان صحبت کرده و با صرف کمترین وقت بهترین خدمات مشاوره را دریافت نمایید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*