ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

عشق اشتباه | هر احساسی عشق نیست (+چند نمونه)


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با عشق اشتباه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


عشق اشتباه امریست که بسیاری از افراد در زندگی آن را تجربه کرده‌اند. عشق احساس پیچیده‌ای است که می‌تواند انسان را بسیار گمراه کند و با احساسات مختلفی اشتباه گرفته شود. عشق حقیقی باعث تکامل و قویتر شدن افراد می‌شود ولی عشق و عاشقی اشتباهی زمینه تخریب و نابودی انسان را فراهم می‌کند. اولین اصل عشق این است که عاشق شدن به زمان نیاز دارد و عشق در نگاه اول و در یک شب ایجاد نمی‌شود. افراد کم سن و سال و یا کم تجربه در ارتباط با دیگران، راحت‌تر از سایر افراد درگیر عشق اشتباه می‌شوند. اگر هر فردی نسبت به احساسات اشتباه آگاهی داشته باشد می‌تواند اعمال و رفتار خود را کنترل کند. برای افزایش آگاهی در این موارد می توان از مشاوره روابط عاطفی بهره برد و راهکارهای موثر و مفیدی در این زمینه آموخت. در صورت تمایل برای اطلاع از روند مشاوره روابط عاطفی کلیک کنید.
تماس با مشاور

;

عشق اشتباه | احساسات شبیه عشق
 

اولین قدم این است که مــعنی عشق را درک کنید و بدانید که عشق واقعی چگونه است. برخی از احساسات هستند که بسیار شبیه عشق‌اند ولی از عشق واقعی فاصله زیادی دارند. در اینجا برخی از این احساسات اشتباه را ذکر خواهیم کرد.

اینفوگرافیک عشق اشتباه

اینفوگرافیک عشق اشتباه

1. شهوت

شهوت یا یه عبارتی مــیل جنسی زنان و مردان احساسی است که برخی آن را به اشتباه، عشق در یک نگاه می‌دانند. شهوت احساس شدید و ناگهانی است و به دلیل جاذبه بسیار زیاد آن با عشق اشتباه گرفته می‌شود. شهوت بر مبنای جاذبه های فیزیکی است و مربوط به مراحل اولیه رابطه می‌باشد.

برای این که دو نفر واقعا عاشق هم شوند، زمان لازم است و عشق واقــعی در مدت کوتاه ایجاد نمی‌شود. جاذبه‌ی فیزیکی و شهوت بخش مهمی از رابطه عاشقانه است ولی نباید به آن‌ها محدود شود. عشق واقعی شهوت را نیز در بر می‌گیرد ولی مدت بیش تری برای شناخت و عشق واقعی لازم است.

2. عشق وسواسی

افرادی که دچار عشق وسواسی می‌شوند، احساسات اشتباه و بی‌اساس خودشان را کاملا منطقی تلقی می کنند. در واقع این مشکل به دلیل عدم خــودآگاهی افراد است که به دلیل عدم شناخت درست احساسات خود مرتکب چنین اشتباهاتی می شوند. با خود فکر می‌کنند اگر فردی همیشه در فکر آن‌هاست یعنی عاشق او شده است.  این احساس نیز شبیه شهوت بوده ولی از آن مخرب‌تر است. شهوت پس از مدتی از بین می‌رود ولی عشق وسواسی همچنان به قوت خود باقی می‌ماند. فردی که انرژی خود را صرف یک علاقه وسواسی می‌کند، به تدریج هویت خود را فراموش کرده و بیش از پیش به فرد مقابل خود وابسته می‌شود. اگر درگیر رابطه‌ای هستید که فکر می‌کنید خودتان را گم کرده و همواره به دنبال خوشحال کردن فرد مقابل هستید (در حالی که او مثل شما برخورد نمی‌کند) بدانید که درگیر یک علاقه وسواسی شده‌اید. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص عــشق بیمارگونه کلیک کنید.

3. رابطه برگشتی

رابطه برگشتی، رابطه‌ایست که به سرعت و پس از یک رابطه عاشقانه دیگر، شروع می‌شود. در این نوع رابطه فرد به دلیل لذت و امنیتی که در رابطه قبلی خود تجربه کرده، تمایل دارد که همواره عاشق باشد و به این ترتیب با شروع رابطه عاشقانه جدید خودش را متقاعد می‌کند که عاشق فرد دیگری شده است. اما آن رابطه قبلی تمام نشده و فرد همواره رابطه جدید را با رابطه قبلی مقایسه می‌کند و تلاش می‌کند تا مشکلات رابطه قبلی را حل نماید. به عبارت دیگر رابطه قدیمی مانع از پیشروی رابطه جدید می‌شود. رابطه برگشتی حسی شبیه به عشق در فرد ایجاد می‌کند ولی در واقع این احساس تحت تاثیر احساسات ناراحت کننده رابطه قبل است. 

 

عشق اشتباه : روابط عاشقانه بی‌سرانجام

برخی مواقع رابطه‌های عاشقانه با مشکلاتی همراه می‌شوند که باعث بی سرانجامی آن رابطه خواهند شد. بهتراست افراد از با شناخت نشانه های رابطه بی سرانجام از این روابط و پیامدهای ناگوار آن آگاهی داشته باشند تا از ادامه آن‌ها خودداری کنند.

1. عشق یک طرفه

 

عشق یک طرفه متعادل و طبیعی نیست. در رابطه عاطفی باید تعادل برقرار باشد و هر دو طرف به یک میزان عشق نثار یکدیگر کنند. در غیر این صورت تعادل بهم خورده و یک رابطه تعقیب کننده و تعقیب شونده ایجاد می‌شود. پس از مدتی یکی از طرفین از عشق بیش از حد کلافه شده و دیگری احساس می‌کند که به او و احساسش خیانت عاطــفی شده است. در این رابطه نمی‌توانید احساس آرامش کنید و پس از مدتی دچار درماندگی خواهید شد.

2. عشق آرمانی

یک رابطه در صورتی تبدیل به عشق می‌شود که فرد مقابل را همان طور که هست بپذیرید و عاشق او شوید. اگر عاشق کسی شده‌اید که می‌تواند آنگونه که شما می خواهید عاشق شما باشد یا ممکن است در آینده بشود، درگیر احساس و عشق اشتباهی شده‌اید. برای کسب آگاهی در خصوص علت عشق اشتباهی کلیک کنید.

3. عاشق ظاهر کسی بودن

اگر احساس می‌کنید که فرد مقابلتان را به دلیل ظاهر زیبا، وضع مالی خوب، موقعیت اجتماعی و سایر ویژگی ها و جذابیت ظاهری انتخاب کرده‌اید، بهتر است از خود بپرسید که اگر این ویژگی‌ها را نداشت نیز عاشق او می‌‌شدید؟ اگر جوابتان منفی است بدانید که درگیر عشق اشتباهی شده‌اید که سرانجامی ندارد و ممکن است به شکست عشقی ختم شود. در این رابطه پیشنهاد می کنیم مقاله اهمیت زیبایی در ازدواج را مطالعه فرمایید.

4. عشق اشتباه : عدم رهایی از رابطه قبلی

لازمه یک رابطه و عشق موفق، در دسترس بودن احساس و عاطفه دو طرف است. اگر خودتان یا نامزدتان درگیر کس دیگری هستید و هنوز در فراموش کردن عشق سابق خود موفق نبوده اید، بهتر است فکری جدی برای رابطه‌تان بکنید چرا که این عشق و رابطه اشتباه و بی سرانجام است. 

 

تاثیر خدمات روانشناسی بر رهایی از عشق اشتباه

بسیاری از افراد نمی‌توانند عشق اشتباه و عشق واقعی را تشخیص دهند و به دلیل هیجاناتی که درآن لحظه تجربه می‌کنند، اصرار دارند که عشقشان واقعی است. اما پس از مدتی متوجه می‌شوند که این رابطه صحیح نیست و سرانجامی ندارد. اگر فکر می‌کنید درگیر عشق اشتباهی شده‌اید، توصیه می‌شود که از خدمات روانشناسی کمک بگیرید.روانشناس احساسات و شرایط شما را بررسی کرده و راهکارهایی جهت بهبود روابط عاطفی و یا رهایی از آن ارائه می‌دهد. 
به این صورت می‌توانید نگرش خود را تغییر داده و یک عشق واقعی و رابطه عاطفی موفقی را تجربه نمایید. مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب آماده ارائه خدمات حضوری و تلفنی به شما می‌باشد. برای کسب اطلاعات در خصوص مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*