ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اعتیاد همزمان به گل و ترامادول چه عوارضی دارد؟

اعتیاد همزمان به گل و ترامادول می تواند عوارض بسیار خطرناکی برای فرد در پی داشته باشد. ماده مخدر گل یکی از اعتیادآور ترین مواد مخدر است. از عوارض اعتیاد اختلالات خواب، اضطراب و فراموشی است.در صورتی که با مواد مخدر دیگر مانند ترامادول مصرف شوند تاثیرات شدیدتری به همراه خواهد داشت. مهمترین تاثیرات مصرف همزمان این دو ماده عبارتند از افزایش شدید اضطراب و دوره های استفراغ شدید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره ترک اعتیاد مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

گل چیست؟

ماری جوانا که علف هرز، ریفر یا گل نیز نامیده می‌شود، یک داروی گیاهی است که اغلب دود می‌شود، اما گاهی اوقات بخار می‌شود یا در غذاهای خاصی مانند محصولات پخته شده یا آب نبات مصرف می‌شود. گل‌ها، برگ‌ها، ساقه‌ها و دانه‌های گیاه شاهدانه یا کانابیس ساتیوا خشک می‌شوند و به فروش می‌رسند، اگرچه بسیاری از ایالت‌هایی که محصولات تفریحی ماری‌جوانا را قانونی کرده‌اند، روغن شاهدانه و عصاره‌های مرتبط را نیز تولید می‌کنند. افرادی که از ماری جوانا سوء استفاده می کنند به دنبال اثرات کوتاه مدت این دارو هستند:

 • تجارب حسی تغییر یافته، مانند تغییر در درک رنگ یا لمس
 • تغییر حس زمان، معمولاً زمان را آهسته تر تجربه می کند
 • تغییرات خلقی، مانند احساس آرامش دلپذیر
 • مشکل در فکر کردن یا حل مشکلات
 • مشکل در به خاطر سپردن چیزها
 • احساس گرسنگی یا خواب آلودگی

دوزهای بسیار بالای حشیش می تواند منجر به توهم، پارانویا، هذیان و حتی روان پریشی موقت شود. سوء مصرف طولانی مدت می تواند منجر به تغییراتی در ساختار مغز شود، به ویژه زمانی که دارو در سنین پایین مورد سوء مصرف قرار می گیرد، که پس از آن منجر به آسیب دائمی حافظه و شناختی می شود.

افرادی که در معرض خطر ابتلا به بیماری های روانی مانند افسردگی، اضطراب، اختلالات دوقطبی و اسکیزوفرنی هستند در صورت سوءمصرف ماری جوانا احتمال بیشتری دارد که به این شرایط مبتلا شوند. کشیدن علف های هرز می تواند منجر به مشکلات ریوی شود و ممکن است با مشکلات تنفسی، آمفیزم و حتی سرطان ریه همراه باشد.

علائم اعتیاد به گل

علائم خاص می تواند نشان دهنده اعتیاد به گل باشد:

 1. سرگیجه
 2. چشم های قرمز یا خون آلود
 3. خندیدن بی دلیل. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه آیا گل اعتیادآور است کلیک کیند.
 4. فراموش کردن چیزی که به تازگی اتفاق افتاده است

اگرچه نادر است که ماری جوانا به خودی خود منجر به مصرف بیش از حد شود، بسیاری از مردم به سختی می توانند مصرف دارو را متوقف کنند زیرا علائم ترک مرتبط می تواند ناراحت کننده باشد.احساس ناخوشی، اضطراب، بی قراری و پرخاشگری،عصبی بودن، بی خوابی یا سایر اختلالات خواب از این علائم است. حشیش به خودی خود می تواند یک داروی مضر باشد. مخلوط کردن این ماده با سایر داروهای مضعف CNS، از جمله مواد افیونی تجویزی مانند ترامادول، می‌تواند خطرناک باشد، منجر به آسیب‌های پایدار و حتی در مصرف بیش از حد آن شود.

 مصرف همزمان به گل و ترامادول

ترامادول چیست؟

ترامادول یک مسکن مخدر مصنوعی است که شبیه به سایر مواد افیونی یا مخدر مانند مورفین، اکسی کدون و فنتانیل است. به همین دلیل، اثرات مشابهی با سایر داروهای مخدر دارد. با این حال، ترامادول حاوی مواد دیگری نیز هست، و این، به علاوه سطح پایین محتوای مواد افیونی، باعث شده است که بسیاری از متخصصان پزشکی آن را نسبت به داروهای سنتی مخدر ایمن تر بدانند. این می تواند منجر به تمایل خطرناک برای تجویز دارو برای کسانی شود که احتمال بیشتری دارد تحت تأثیر پتانسیل اعتیادآور آن قرار گیرند.

صرف نظر از سطح محتوای مواد افیونی، مسکن‌های تجویزی مبتنی بر مواد افیونی می‌توانند بسیار اعتیادآور باشند و در افرادی که آن‌ها را برای اثر سرخوشی خارج از کاربردهای پزشکی خود مصرف می‌کنند، منجر به سوء مصرف و اعتیاد شود. در حالی که برخی پتانسیل اعتیاد را کم می دانند، کسانی که تمایل به اعتیاد به مواد افیونی دارند به راحتی می توانند به قرص ترامادول وابسته شوند و همان علائم اعتیاد را داشته باشند که با داروهای قوی تر مخدر ایجاد می شود.

اعتیاد همزمان به گل و ترامادول |علائم اعتیاد به ترامادول

موارد زیر علائم اختلال مصرف مواد بر اساس DSM-5 است:

 • مصرف این ماده برای مدت طولانی یا در مقادیر بیشتر از آنچه در نظر گرفته شده است.
 • ناتوانی در کاهش یا توقف مصرف مواد مخدر.
 • صرف زمان زیادی برای به دست آوردن، استفاده و بهبودی از اثرات این ماده.
 • تجربه هوس، یا میل یا میل شدید به ماده.
 • ناتوانی در انجام تعهدات در خانه، محل کار یا مدرسه به دلیل مصرف مواد.
 • ادامه مصرف مواد با وجود داشتن مشکلات بین فردی یا روابط اجتماعی که ناشی از مصرف مواد است یا بدتر می شود.
 • ترک فعالیت های اجتماعی، تفریحی یا شغلی به دلیل مصرف مواد.
 • استفاده از ماده در موقعیت های پرخطر یا خطرناک.
 • ادامه مصرف مواد با وجود داشتن مشکل جسمی یا روحی که احتمالاً به دلیل مصرف مواد باشد.
 • تحمل یا نیاز بیشتر به ماده برای دستیابی به اثرات قبلی. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تست اعتیاد به ترامادول کلیک کنید.
 • ترک، به این معنی که علائم ناخوشایند زمانی رخ می دهد که مصرف ماده انتخابی خود را متوقف می کنید.

 

مصرف همزمان گل و ترامادول

نمی توان گفت که  ترامادول و گل به دلیل ترکیب ژنتیکی و تحمل منحصر به فرد خود چه تأثیری بر روی یک فرد خواهند داشت. به دلیل احتمال عوارض جانبی خفیف، متوسط ​​و شدید، هرگز توصیه نمی شود که ترامادول و گل را با هم مخلوط کنید. اگر با مخلوط کردن ترامادول و گا واکنش نامطلوبی داشتید، ضروری است که به اورژانس محلی خود مراجعه کنید. حتی مخلوط کردن مقدار کمی ترامادول و گل توصیه نمی شود. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه  ماده مخدر گل و نحوه استفاده از ماری جوانا کلیک کنید.

افرادی که ترامادول و گل را با هم مصرف می کنند، اثرات هر دو ماده را تجربه خواهند کرد. از نظر فنی، اثرات و واکنش‌های خاصی که در اثر استفاده مکرر از ترامادول و علف‌های هرز رخ می‌دهد به این بستگی دارد که آیا شما نسبت به ترامادول، گل بیشتری مصرف می‌کنید یا نسبت به گل  بیشتر ترامادول. نحوه جذب و پردازش ترامادول توسط بدن ممکن است تحت تأثیر گل باشد. بنابراین، قدرت ترامادول ممکن است کمتر موثر باشد. ماری جوانا متابولیسم ترامادول را مهار می کند. نداشتن قدرت مناسب ترامادول به این معنی است که فرد ممکن است در تسکین علائم زمینه‌ای خود تاخیر داشته باشد.

فردی که به دنبال داروی ترامادول است که از علف های هرز استفاده می کند باید با پزشک خود صحبت کند. مهم است که پزشک در مورد استفاده از گل بیمار بداند، بنابراین آنها می توانند داروی مناسب و قدرت ترامادول را تجویز کنند. یا بسته به سطح تداخلات ممکن است داروی کاملا متفاوتی را تجویز کنند. برای پزشک مهم است که در مورد مصرف ماری جوانا توسط بیمار خود بداند.  برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض گل یا ماری جوانا کلیک کنید.

1-عوارض ترامادول و گل

استفاده از علف های هرز و ترامادول به میزان قابل توجهی منجر به آرام بخشی و بی حالی و همچنین اثرات هم افزایی ناشی از مخلوط این دو دارو می شود. افرادی که هم گل و هم ترامادول مصرف می کنند ممکن است عوارضی مانند:

 • کاهش رفلکس حرکتی ترامادول و گل
 • سرگیجه ناشی از علف های هرز و ترامادول
 • تهوع و استفراغ ناشی از ترامادول و گل. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض قرص ترامادول کلیک کنید.

برخی افراد همچنین ممکن است سرخوشی، افسردگی، تحریک پذیری یا هر سه مورد را بیشتر تجربه کنند. ترکیبی از علف های هرز و ترامادول منجر به بی حالی بیشتر می شود که می تواند به راحتی به کما، تشنج های افسردگی تنفسی و مرگ منجر شود.

2-اعتیاد همزمان به گل و ترامادول |اوردوز ترامادول و گل

مصرف بیش از حد ترامادول و علف های هرز بسیار شایع است و اغلب می تواند کشنده باشد. در صورت مصرف بیش از حد ترامادول یا اگر پس از مخلوط کردن ترامادول و گل نگران هستید، با اولین پاسخ دهنده تماس بگیرید یا بلافاصله به نزدیکترین اورژانس مراجعه کنید. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

اگر نگران کسی هستید که ترامادول بیش از حد مصرف کرده یا گل را با ترامادول مخلوط کرده است، با اولین پاسخ دهنده تماس بگیرید یا او را برای دریافت کمک فوری پزشکی ببرید. بهترین مکان برای شما یا کسی که در مواقع اورژانسی پزشکی از او مراقبت می کنید، تحت نظارت پزشکی است. حتما به تیم پزشکی بگویید که ترکیبی از ترامادول و گل در سیستم آنها وجود دارد.

 اعتیاد همزمان به گل و ترامادول

پیامد اعتیاد همزمان به گل و ترامادول

ترامادول که در میان سایرین با نام تجاری Ultram فروخته می شود، یک داروی ضد درد مخدر است که برای درمان دردهای متوسط ​​تا متوسط ​​استفاده می شود. هنگامی که به صورت خوراکی در فرمول رهش فوری مصرف شود، شروع تسکین درد معمولا در عرض یک ساعت شروع می شود. به صورت تزریقی نیز موجود است. این دارو در ترکیب با پاراستامول (استامینوفن) موجود است.

همانطور که در مواد افیونی معمول است، عوارض جانبی رایج شامل یبوست، خارش و حالت تهوع است. عوارض جانبی جدی ممکن است شامل توهم، تشنج، افزایش خطر ابتلا به سندرم سروتونین، کاهش هوشیاری و اعتیاد به مواد مخدر باشد. ممکن است تغییر دوز در افرادی که مشکلات کلیوی یا کبدی دارند توصیه شود. مصرف آن در افرادی که در معرض خطر خودکشی هستند و یا در زنان باردار توصیه نمی شود.

در حالی که در زنان شیرده توصیه نمی شود، افرادی که یک دوز واحد مصرف می کنند نباید به طور کلی شیردهی را قطع کنند. ترامادول در کبد به O-desmethyltramadol (desmetramadol) تبدیل می شود، یک ماده مخدر با میل ترکیبی قوی تر به گیرنده μ-اپیوئیدی. ترامادول همچنین یک مهارکننده بازجذب سروتونین- نوراپی نفرین (SNRI) است.

1-افزایش اضطراب و استرس

تحقیقات نشان داده است که اضطراب یکی از علائم اصلی ایجاد شده توسط ماری جوانا در مصرف کنندگان است. بین ترامادول و گل و افزایش ناتوانی در کنترل اضطراب همبستگی وجود دارد. هر کسی که ترامادول و گل را مخلوط کند احتمالاً عوارض جانبی را تجربه می کند. این اتفاق با همه داروها، چه گل و چه ترامادول با آنها مخلوط می شود. عوارض جانبی هنگام مخلوط کردن ترامادول و گل می تواند مضر باشد. اگر فرد سیگاری یا مصرف‌کننده علف‌های هرز باشد، احتمالاً پزشکان از تجویز ترامادول برای بیمار خودداری می‌کنند. البته این می تواند به دلیل عدم انجام مطالعات و تحقیقات تکمیل شده در مورد اختلاط ترامادول و گل باشد.

2-اعتیاد همزمان به گل و ترامادول |تاثیرات مخرب بر مغز

استفاده زیاد و طولانی مدت از علف های هرز برای افراد مضر است. عملکرد و ساختار مغز را تغییر می دهد و تمام داروها و داروها از جمله ترامادول به گونه ای طراحی شده اند که روی مغز تأثیر بگذارند. این باور نابجا وجود دارد که داروها و داروها فقط با درمان قسمت‌های آسیب‌دیده بدن کار می‌کنند، اما بدیهی است که از نظر ترامادول اینطور نیست.  به عنوان مثال، داروهای مسکن ساده، جراحت را التیام نمی بخشد، بلکه به سادگی عملکرد مغز را برای دریافت درد ناشی از آسیب مختل می کند. این که بگوییم دو دارو، ترامادول و ویدول با هم تداخل ندارند، اشتباه است. همیشه یک تعامل بین ترامادول و گل در مغز وجود خواهد داشت. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر مواد مخدر بر مغز کلیک کنید.

3-استفراغ دوره ای شدید

یکی از عوارض جانبی خفیف ترمادول و گل، Scromiting است. این وضعیت که بر اساس گزارش‌ها در اثر مخلوط کردن ترامادول و علف‌های هرز ایجاد می‌شود، یک وضعیت ناشی از ماری جوانا را توصیف می‌کند که در آن مصرف‌کننده دوره‌هایی از استفراغ شدید را تجربه می‌کند که اغلب آنقدر شدید و دردناک هستند که باعث فریاد زدن فرد می‌شوند. اصطلاح پزشکی اسکرومیتینگ با مخلوط کردن ترامادول و گل، سندرم استفراغ کانابینوئید یا CHS است. به این دلایل، برخی افراد ترک سیگار را انتخاب می کنند.

 

اعتیاد همزمان به گل و ترامادول | درمان سوء مصرف

سم زدایی برای وابستگی و سوءمصرف چند ماده نیاز به نظارت پزشکی دارد، زیرا بیمار ممکن است بسته به موادی که در اعتیاد خود به آن وابستگی فیزیکی پیدا کرده، ترکیبی از علائم ترک را تجربه کند. برای اطمینان از ایمنی، بهتر است فرد در یک مرکز سم زدایی تحت نظارت پزشکی بماند، جایی که می تواند توسط متخصصان بالینی به دقت تحت نظارت و درمان قرار گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترک ماری جوانا کلیک کنید.

درمان سوء مصرف چند ماده به یک رویکرد فردی نیاز دارد. یک مرکز درمانی باید دارای تیمی از پزشکان و درمانگرانی باشد که مجهز به رسیدگی به مسائل مربوط به طیف مواد سوء مصرف شوند و با فرد برای تعیین چگونگی و چرایی استفاده از این مواد کار کنند. درمان یک فرد فقط برای مواد اولیه سوء مصرف بدون در نظر گرفتن اینکه چگونه مواد دیگر باعث اعتیاد می شوند، پایه محکمی برای بهبودی ارائه نمی دهد. درعوض، یک برنامه درمانی هماهنگ و جامع برای سوءمصرف چند ماده برای یافتن علل اساسی اعتیاد ضروری است.

مهم‌تر از همه، ارائه مهارت‌های مقابله‌ای جدید به افراد برای مدیریت محرک‌ها و هوس‌ها و ارائه یک برنامه بهبودی شخصی برای درازمدت، کلید موفقیت برنامه درمان وابستگی به چند ماده است. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*