ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بوی ماده مخدر گل شبیه چیست؟

بوی ماده مخدر گل شبیه چیست ؟ انواع و اقسام مواد مخدری که امروزه در مواقع مختلف از آنان در رسانه ها یاد می شود به این علت که یا باعث ناکامی عده ی زیادی شده اند و یا این که توانسته اند محبوبیت بسیاری برای خود در تمام جوامع کسب کنند، وجود دارد و هر روز به تعداد آن ها افزوده می شود. ماده مخدر گل نیز یکی دیگر از این مواد است که امروزه توانسته است جایگاه بسیار مطلوبی برای خود به ارمغان آورد. برای دریافت مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید. 

تماس با مشاور

گل چیست؟

ماده ی مخدر هایی که امروزه توانسته اند از گیاه شاهدانه به وجود آیند، تعداد قابل ملاحظه ای دارند. اعم از گراس، حشیش، ماری جوانا و گل. گل یکی دیگر از مشتقات گیاه شاهدانه است که البته توانسته است در نسل جوان و نوجوان های جامعه ایران جایگاه خود را طوری تثبیت کند، که حتی از این ماده مخدر در مدارس نیز و حتی در بین دانش آموزان نیز قابل مصرف بوده باشد.
این ماده ی مخدر طبق گفته ی افرادی که آن را مصرف می کنند و به گفته ی خود پس از مصرف آن، می توانند به نحوی قابل ملاحظه ای شاد باشند و از تمام غم و ناراحتی های دنیای اطراف خود تا حدود زیادی رهایی یابند. به همین دلیل است که بسیار از این ماده در بین این گروه از سنین افراد جامعه استفاده می شود.

1-مکانیسم عمل گل در بدن

مصرف گل همان گونه که در بالا نیز به آن اشاره شد، می تواند باعث ایجاد شادابی و نشاط کاذب شود. به نحوی که پس از مدتی، افرادی که به این مصرف روی آورده اند، دیگر تلاشی نمی کنند تا با ایجاد حالات طبیعی به شادی خود برسند، بلکه خواهان مصرف ماری جوانا هستند و به وسیله آن خود را شاداب می کنند.
در حقیقت ماده ی مخدر گل می تواند با اثر گذاری بر روی انتقال دهنده های عصبی مغز که در سامانه های مختلف مغز فعال هستند و پیام های شادی را ارسال می کنند، تاثیر گذاشته و همین تاثیر است که موجب می شود فرد پس از مصرف بتواند لحظاتی را چنان شاددب به سر ببرد که از تمام اتفاقات و همین طور از تمام ناراحتی هایی که در اطراف وی وجود دارد، رها شده و مدتی را با شادی کامل به سر ببرد.
البته باید این نکته بیان شود که مصرف گل نمی تواند برای شما تا له ابد باعث ایجاد شادابی و سرحالی شود. همان گونه که گفته شد این یک سرحالی کاذب است و همین موضوع موجب می شود که فرد پس از ایجاد وابستگی به گل و همین طور ایجاد اعتیاد به آن، به منظور کسب شادابی و خندیدن، خود را نیاز مند به مصرف گل بداند. در این صورت است که گفته می شود نمی توان با مصرف گل برای همیشه شادابی و سرحالی را خرید.

2-وابستگی به ماده مخدر گل

برای پاسخ به این سوال باید گفته شود که در ابتدا که مصرف گل با توجه به این که تصور غلط و اشتباهی از آن هست به این خاطر که برخی گمان می کنند با مصرف گل نمی توان به اعتیاد مبتلا شد، باید بگوییم که این یک تصور کاملا اشتباه است. ماده مخدر گل در صورت مصرف در دفعات مکرر می تواند باعث ایجاد اعتیاد شود. اما با توجه به پاسخ به این سوال باید بیان شود که گل همانند مواد افیونی مثل تریاک، وابستگی جسمانی ندارد.
یعنی اگر فرد برای مدتی گل را مصرف نکند، به هیچ عنوان از نظر جسمانی احساس نیاز به این ماده نمی کند. نه این که بدن درد می گیرد و نه حالات خماری را قرار است تجربه کند. به همین دلیل باید بگوییم که مصرف ماده ی مخدر گل نمی تواند ایجاد وابستگی جسمانی کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه علل گرایش به اعتیاد کلیک کنید. اما از نظر روانی به شدت می تواند فرد را به خود وابسته کند.
به این صورت که فرد در هنگامی که نتوانسته است این ماده را مصرف کند، با به کار گیری روش هایی برای مصرف، خود را نیازمند می داند که اگر می خواهد دوباره خنده بر لبانش بیاید، در سریع ترین زمان ممکن خود را به موقعتی برساند که بتواند دوباره گل را مصرف کند. در حقیقت این خود فرد است که خواهان مصرف دوباره ی گل خواهد بود نه این که گل او را به این اقدام وادار کند. به این ترتیب گل باعث ایجاد وابستگی روانی می شود.
بوی ماده مخدر گل شبیه چیست

3-بوی ماده مخدر گل شبیه چیست | نحوه مصرف گل

اگر بخواهیم در مورد نحوه ی مصرف گل اطلاعاتی داشته باشیم، باید بگوییم که برای مصرف این ماده، ابتدا می بایست سیگار را خالی کرده تا بتوانند جایگزین توتون سیگار، گل را در آن قرار دهند‌. سپس می بایست همانند سیگار به آن پک زده و سپس دود ناشی از آن را داخل ریه های خود کرده و با این اقدام بتوانند به بهترین وجه ممکن آن را مصرف کنند. همچنین درمورد گرایش به سیگار بخوانید.
به همین دلیل است که با این اقدام، توتون با گل در هم آمیخته می شوند. سپس با به کار گیری مکانیسمی دوباره این ماده را درون سیگار کرده و آن را آتش می زنند. و مصرف می کنند. روش مصرف مرسوم گل که در هر جایی می توانند به راحتی از آن استفاده کنند، می تواند باعث شود که این ماده محبوبیت زیادی داشته باشد.
چنان که به هیچ عنوان قرار نیست به هنگام مصرف سختی زیادی کشیده و یا اذیت شوند. به راحتی می توانند گل را استفاده کنند و به همین ترتیب در هر جایی که باشند می توانند سریعا به مصرف گل روی بیاورند. همچنین درمورد علل گرایش به ماریجوانا یا گل بخوانید.
متاسفانه زیاد نیازی به توضیحات دقیق در مورد مصرف گل نیست، به همین دلیل می توان این گونه گفت که اکثر نوجوانان و جوانان با این کار آشنا هستند. نه این که همه ی این افراد به مصرف گل روی آورده اند، منظور این است که این افراد حتی اگر خودشان هم مصرف نکنند اما اطلاعات زیادی در مورد مصرف آن دارند. این گونه که در هیچ گروه نوجوان و جوانی نمی توانید اظهار دارید که هیچ یک از افراد این گروه نه در مورد گل آشنایی دارند و در مورد مصرف آن.

4-توهم زایی گل

گل نیز از مشتقات گیاه شاهدانه بدست می آید. طبیعی است که مانند هر کدام از دیگر این مواد که از گیاه شاهدانه بدست می آیند، گل نیز باعث ایجاد توهم کند. اما نکته حائز اهمیت در این است که گل می تواند به نحو قابل توجهی در حدود ۳ برابر ماری جوانا حالت توهم زایی داشته باشد. به این گونه که اگر شما قبل از خواب مقداری گل بالای سر خود بگذارید و تنها بوی آن را بدون سوزاندن استشمام کنید، صبح حالتی توهم را تجربه خواهید کرد.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه انواع مواد توهم زا کلیک کنید. به این ترتیب گل می تواند توهم زا باشد و این اندیشه که برخی از افراد دارند که فکر می کنند گل توهمی ندارد و ایشان با مصرف آن همانند ماری جوانا نمی توانند دچار توهم شوند، یک ذهنیت کاملا اشتباه است و باید بیان شود که گل می تواند به شدت برای افراد ایجاد توهم کند. همین موضوع است که باعث می شود افراد بخواهند تا حد ممکن حتی برای رفتن به دنیای توهم هم از این ماده مخدر استفاده کنند.

5-بوی ماده مخدر گل شبیه چیست | تفاوت گل با ماری جوانا

برای بیان تفاوت میان این دو ماده ی مخدر ابتدا باید بگوییم که این دو ماده هر کدام از مشتقات گیاه شاهدانه هستند. به همین دلیل است که تفاوت های خیلی فاحشی با خم ندارند. اما اگر بخواهیم دقیق تر بررسی کنیم، باید بگوییم که گل ماده ای است که قدری قوی تر از ماری جوانا عمل می کند.
از نظر میزان توهم زایی این دو ماده با یکدیگر، باید گفته شود که گل می تواند چندین برابر ماری جوانا خاصیت توهم زایی داشته باشد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه فرق ماری جوانا با گل و علف کلیک کنید. تفاوت فاحش دیگری که می باید به آن اشاره کرد این است که گل در حقیقت نسخه ی جهش یافته ی همان ماری جوانا است، نه تنها فقط در مورد خاصیت توهم زایی این ماده، بلکه در مورد شادی آور بودن این ماده نیز باید بیان که شود که چندین برابر ماری جوانا شادی آور است. به همین دلیل است که امروزه از گل بسیار بیشتر از ماری جوانا استفاده می شود.

6-نشانه اعتیاد به گل

متاسفانه باور اشتباهی که گل فرد را معتاد نمی کند، توانسته است بسیار بر روی زندگی افراد زیادی اثر بگذارد و همین عاملی بوده است برای به وجود آمدن این موضوع که امروزه معتادان زیادی از گل در اطراف زندگی همه انسان ها پرسه بزنند. گل دارای موادی اسو که به راحتی می تواند انتقال دهنده های عصبی را تحت تاثیر قرار دهد. گل می تواند با ایجاد مکانیسمی در مغز باعث شود که انتقال دهنده های عصبی که وظیفه ی انتقال آرامش را در مغز و بدن بر عهده دارند، ازبین رفته در حقیقت خود ماده ی گل بر جای آن ها بنشیند.
به این صورت است که فرد کاملا به گل اعتیاد پیدا کرده و همین موضوع است که باعث می شود که فرد پس از یک بار مصرف به گل معتاد شود. در صورت مصرف نکردن گل به فرد اضطراب وارد شده و همین نبود آرامش باعث می شود که فرد به مصرف دوباره ی گل روی بیاورد. پس در نتیجه مهن ترین نشانه ی اعتیاد به گل این است که فرد در صورت نبود آن دچار اضطراب زیاد می شود.
بوی ماری جوانا

بوی ماده مخدر گل شبیه چیست؟

اگر بخواهیم در مورد بویی که از سوزاندن و دود کردن این ماده انتشار می یابد صحبت کنیم، باید بگوییم که گل یک ماده ی مخدر گیاهی است. این ماده به هیچ عنوان نمی تواند بوی مواد صنعتی شبیه به هروئین را بدهد. بویی تند و خشن دارد به نحوی که اگر شما از کنار افرادی که به مصرف آن مشغول هستند بگذرید، سر درد گرفته و تا لحظاتی بعد که از آن ها فاصله گرفته اید همچنان بوی آن را احساس می کنید.
برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید. بوی سوزاندن گل بسیار شبیه به بوی سوزاندن علف های کوهستان است. شما تنها می توانید با ایجاد شعله ای به آن، باعث شوید که بوی سوزاندن علف را احساس کنید. البته این بو کمی با بوی هر علف دیگری توافت دارد. اولین تفاوت در این است که این ماده یک ماده ی مخدره به حساب می آید و هیچ یک از افراد نمی توانند اظهار دارند که با علف های طبیعی و عادی کوهستان فرقی ندارد.
دومین تفاوت در این است که با بو کشیدن این ماده نمی توان انتظار داشت که هیچ تاثیری نپذیرفت. به این دلیل که استشمام این ماده می تواند باعث شود که شما سر درد گرفته و یا حالاتی مسموم را تجربه کنید.  

سخن آخر درمورد بوی ماده مخدر گل شبیه چیست

مصرف گل می تواند آثار بسیار مخربی بر زندگی افراد بر جای بگذارد و همین عامل مهمی می تواند باشد تا فرد از نظر میزان و سطح هوشیاری پس از مصرف گل کاملا کمبود هوشیاری را احساس کند به نحوی که در تلاش باشد تا با ایجاد هوشیاری بتواند کار هایی نظیر رانندگی را انجام دهد. اما مصرف گل آثار بسیار زیان باری دارد و به همین دلیل توصیه می شود در صورت مصرف، افراد بتوانند این ماده را ترک کنند و دوباره به زندگی خود باز گردند. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*