ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

خیانت توافقی | علل و پیامدهای خیانت توافقی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با خیانت توافقی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

خیانت توافقی ، ناسازگاری مشترک یا روابط باز زن و شوهر همگی به یک معنی هستند، اما واقعا این روابط چگونه و به چه معناست؟ طبق آمار، حدود 10 تا 20 درصد از زوجین، این موضوع را تجربه کرده‌اند. یعنی با رضایت و توافق همسرشان، با فرد دیگری رابطه عاطفی و جنسی دارند؛ موضوعی که این روزها، به خصوص در شهرهای بزرگ رو به افزایش است. خیانت و ادامه زندگی مشترک آسیب‌های بسیار جبران ناپذیری به جامعه و مخصوصا فرزندان وارد می‌کند. شاید بگویید خیانت توافقی بهتر از طلاق و متحمل شدن آسیب‌های طلاق است اما پس از رو به رو شدن با چالش‌ها و مشکلات این نوع ازدواج‌ها دیگر نمی‌توان با چنین قاطعیتی صحبت کرد. برای کسب اطلاع بیشتر از مشاوره خیانت کلیک کنید. 

تماس با مشاور

خیانت توافقی چیست؟

(CNM (Consensual nin-monogomy را می‌توان به شکل‌های مختلفی ترجمه کرد؛ چند همسری توافقی، خیانت مورد رضایت دو طرف، ناسازگاری مشترک و...  که امروزه در روابط برخی از زوجین به وجود آمده است.

تعریف کلی این اصطلاح به این شکل است که زن و شوهر، به دلایلی با هم توافق می‌کنند که در عین زندگی مشترک با یکدیگر، روابط آزادانه جنسی و عاطفی با افراد دیگری نیز داشته باشند. به عبارتی زن‌ها دوست پسر و مردها دوست دختری غیر از همسرشان برای خود اختیار کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر از آسیب های طلاق کلیک کنید.

از دیدگاه این زوج‌ها CNM با خیانت متفاوت است. افراد خیانتکار معمولا در شرایط سری و محرمانه این کار را می‌کنند و در صورت عیان شدن موضوع، ممکن است کار به جدایی برسد اما در این نوع روابط، معمولا همه چیز آگاهانه است و زندگی زن و شوهر کنار هم چیزی جز هم خانه بودن و یا برای حفظ زندگی فرزندشان نیست. این زوجین رابطه زناشویی پایدار خود را مقرون خیانت توافقی‌شان می‌دانند.

 

اینفوگرافیک خیانت توافقی

اینفوگرافیک خیانت توافقی

آیا خیانت توافقی باعث بقای خانواده می شود؟

اگر منظور از ازدواج و خانواده، فقط بودن زن و مرد در یک خانه و بودن اسم در شناسنامه همدیگر است باید بگوییم شاید این اتفاق بیافتد. وقتی زن و شوهر از هم راضی نبودهد و وارد روابط عاشقانه دیگری شوند، توقعات زناشویی‌شان از هم کم شده و نیازی به حل مشکلات یا جدایی احساس نمی‌کنند. اما بر اساس مشاهدات، فرزندان حاصل از این نوع روابط و ازدواج‌ها نیز، از زندگی سالمی برخوردار نخواهند بود. برای آگاهی بیشتر از خانواده سالم کلیک کنید. 

طبیعتا در فرهنگ‌هایی که عرف و سنت هنوز باقی است، پذیرش این نوع ازدواج سخت تر می‌شود، اما اینکه جدایی آسیب بیشتری به خانواده و جامعه می‌زند یا CNM و روابط فرازناشویی، در هر فرهنگ و جامعه‌ای نیاز به بررسی بیشتر دارد. 

 

چه چیزی باعث به وجود آمدن خیانت های توافقی می شود؟

نارضایتی از زندگی، اصلی ترین دلیلی است که می‌توان برای خیانت توافقی مطرح کرد. نارضایتی در هر بخشی از زندگی همچون ابعاد مالی، روحی و جنسی، می‌تواند نارضایتی زوجین را از یکدیگر حادتر کرده تا جایی که تصمیم بگیرند نیازهای خود را با فرد دیگری برطرف کنند. برای اطلاع بیشتر از خیانت به همسر کلیک کنید. 

اینکه یک نفر بتواند تمام نیازهای شما را برآورده کند خیلی دلنشین به نظر می‌رسد، اما زمانی که تعهد به فرد دیگری داده می‌شود، به این معناست که شما حاضرید قید برخی از نیازهای خود را بزنید، اما کنار فردی باشید که برای شما ارزشمند است و به ین صورت هویت زندگی اجتماعی و خانوادگی خود را حفظ کنید.

زمانی که انسان‌ها، فراتر از ارزش‌های انسانی و اخلاقی، نیازهای شخص خود را می‌ بینند، روز به روز بیشتر به فروپاشی‌های اخلاقی جامعه دامن خواهند زد. بنابراین نباید فقط احساس و امیال کنترل انسان را در دست بگیرد.

فروپاشی اعتقادات اخلاقی و دینی نیز دلیل دیگری است که باعث می‌شود زن و شوهر، در عین آگاهی از یکدیگر، به زندگی مشترک‌شان متعهد نبوده و نیازی نبینند که همه چیز خود را برای یک نفر بگذارند. 
برای آگاهی از ویژگی های خانواده سالم کلیک کنید.

دلیل اصلی ازدواج چیست؟

وفاداری و تعهد، می تواند اصلی ترین دلیل و بنیاد ازدواج باشد. یکی از سخت ترین مسائلی که زوجین می‌توانند با آن مواجه شوند، زمانی است که یکی از طرفین، قرارداد ازدواج را نقض می‌کند. ترس از آبرو و قضاوت دیگران، در اکثر مواقع باعث مسکوت ماندن خیانت می‌شود. اما زمانی که اصلی‌ترین دلایل ازدواج یعنی وفاداری، عشق و همراهی بین زوجین از بین برود و با افراد دیگری تقسیم شود، بسیار تلخ و آسیب زا می‌باشد. نقش خانواده در ایجاد و یا ممانعت از انحرافات تمام اعضای خانواده و تشکیل یک خانواده سالم، اصل ازدواج و با هم بودن زن و مرد را تعریف می‌کند. برای اطلاع بیشتر از نقش خانواده کلیک کنید. 

 

چرا زن و شوهر، روابط باز همسرشان را می پذیرند؟

اصلی ترین دلیلی که می‌توان برای خیانت توافقی مطرح کرد، نارضایتی زن و شوهر از یکدیگر است. اما چرا زوجین مخالفتی نمی‌کنند؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت توقعات و مسئولیت‌هایی که در زندگی زناشویی برای زن و مرد وجود دارد گاهی بیشتر از حد توانشان می‌شود. افرادی که توانایی حل مسائل را نداشته و نمی‌توانند توقعات همسرشان را برآورده کنند، با صدور مجوز خیانت به همسرشان، از زیر بار مسئولیت‌های زندگی شانه خالی کرده و هم خود و هم همسرش را دچار یک دور باطل می‌کنند. در نتیجه درگیر انواع خیانت می‌شوند. برای اطلاع بیشتر از انواع خیانت کلیک کنید. 

گاه این مجوز صرفا جهت رفع نیاز جنسی داده می‌شود و آن را خطری برای ازدواج نمی‌دانند. در حالی که رابطه جنسی با غیر یکی از انواع خیانت است که دارای آسیب‌ها و پیامدهای خاص خود می‌باشد. چه مرد و چه زن اگر با نشانه‌های خیانت همسر خود مواجه شد، بهتر است که پیش از هر اقدامی با در میان گذاشتن مشکل خود با یک روانشناس به جای انجام اشتباهات بیشتر، به حل مساله بپردازد. برای کسب اطلاعات بیشتر از درمان خیانت کلیک کنید. 

 

تاثیر خدمات روانشناسی در کاهش پیامدهای خیانت توافقی

همانطور که گفته شد خیانت توافقی تاثیرات منفی زیادی بر اعضای خانواده می‌گذارد. به همین دلیل ضروری است که از کمک یک روانشناس بهر‌مند شوید تا شما را در این زمینه یاری کند. همچنین روانشناس می‌تواند با ریشه یابی مشکلات زندگی زناشویی و رفع آن‌ها به بهبود روابط شما بپردازد. مشاوره روانشناسی و مشاوره خیانت به زوجین کمک می‌کند تا بتوانند سلامت زندگی زناشویی خود را حفظ نمایند. مرکز مشاوره روانشناسی هنر زندگی با کادر مجرب در زمینه ازدواج و خانواده به شما خدمات ارائه می‌دهد. در صورت تمایل دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*