ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

درمان زودانزالی با ورزش | 3 حرکت یوگا برای تاخیر در انزال

درمان زودانزالی با ورزش یکی از موثرترین و کم هزینه ترین روش ها است. علاوه  داروها، گیاهان و دمنوش ها و ... ورزش یکی از عوامل تاثیر گذار بر طولانی تر کردن زمان انزال است. ورزش هایی از جمله ورزش های هوازی، تمرینات کف لگن، وزنه برداری و یوگا می تواند به شما در بهبود رابطه جنسی کمک کند. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

 

انزال زودرس چیست؟

PE که با نام انزال زودرس معروف است، یک مشکل جنسی شایع است که هر ساله صدها مرد را تحت تاثیر قرار می دهد. انزال یک فرآیند بسیار پیچیده است و هر دو جنبه فیزیکی و روانی بر عملکرد ایده آل آن در بدن تأثیر می گذارد.انزال زودرس در بدن زمانی اتفاق می افتد که مرد خیلی زود به ارگاسم می رسد، همانطور که مرد در طول رابطه جنسی انتظار دارد. آنها پس از 2 تا 3 دقیقه برانگیختگی جنسی به ارگاسم می رسند که جوهر رابطه جنسی را از زن و شوهر می گیرد.اگر مردی نگران سلامت جنسی خود باشد و بخواهد ازدواج یا رابطه فیزیکی خود با شریک زندگی خود را حفظ کند، درمان زود انزالی برای مرد ضروری است.  

درمان زودانزالی با ورزش

می دانید که ورزش کردن برای سلامتی شما مفید است. اما آیا می دانستید که رفتن به باشگاه می تواند به داشتن رابطه جنسی بهتر و درمان زودانزالی نیز کمک کند؟ تمرین سه تا چهار بار در هفته می تواند به تکنیک جنسی، انعطاف پذیری و استقامت شما کمک زیادی کند. اما چه نوع ورزش هایی برای رابطه جنسی بهتر بهترین هستند؟ در ادامه بهترین تمرینات ورزشی برای درمان زودانزالی با ورزش معرفی می شود.

1-درمان زودانزالی با ورزش وزنه برداری

تمرینات قدرتی می تواند همان چیزی باشد که پزشک برای زندگی جنسی شما دستور داده است. بلند کردن وزنه باعث می‌شود بدن تستوسترون تولید کند که پیش‌ساز اولیه میل جنسی مردان است. در واقع برخی از مطالعات ورزش شدید کوتاه مدت، مانند وزنه برداری، را با افزایش سطح تستوسترون مرتبط دانسته اند. برای بهبود زندگی جنسی خود، حرکات فشاری، دراز و نشست و کرانچ انجام دهید. این تمرینات عضله سازی می تواند با تقویت شانه ها، سینه و شکم به رابطه جنسی بهتر کمک کند. قدرت بالاتنه قوی می تواند استقامت را افزایش دهد زیرا این ماهیچه ها در حین مقاربت استفاده می شوند.

2-درمان زودانزالی با ورزش | پیاده روی سریع

در مطالعه ای که روی مردان بالای پنجاه سال انجام شد محققان دریافتند که ورزش هوازی منجر به کاهش 30 درصدی خطر اختلال نعوظ (ED) می شود. به طور خاص، طبق مطالعه دیگری، فعالیت هوازی که حداقل 200 کالری در روز می سوزاند (برابر با پیاده روی سریع به مدت دو مایل) می تواند به طور قابل توجهی خطر ابتلا به ED را کاهش دهد. تصور می شود پیاده روی سریع با بهبود گردش خون و جریان خون به ED کمک می کند. پیاده‌روی سریع، دویدن و سایر فعالیت‌های هوازی به زندگی جنسی شما کمک می‌کنند، به همان دلیلی که از حملات و سکته قلبی جلوگیری می‌کنند. آنها رگ های خونی شما را پاک نگه می دارند. نتیجه می تواند نعوظ قوی تر و طولانی تر باشد. فعالیت‌های شدید، مانند دویدن و پیاده‌روی سریع، اندورفین ترشح می‌کند و شما را آرام می‌کند، که می‌تواند عملکرد جنسی را تقویت کند.

3-درمان زودانزالی با ورزش | شنا كردن

در مطالعه دیگری که در هاروارد روی 160 شناگر مرد و زن انجام شد، شناگران 60 ساله زندگی جنسی مشابه با 40 سالگی  زندگی خود گزارش کردند. از آنجایی که فعالیت جنسی می تواند یک عمل استقامتی باشد، شنای طولانی مدت می تواند شما را مانند خرگوش به تحرک وادارد. شنا کردن حداقل 30 دقیقه سه بار در هفته استقامت جنسی را افزایش می دهد. شنا نیز یک فعالیت عالی برای کاهش وزن است که می تواند به رابطه جنسی بهتر نیز منجر شود. یک مطالعه تصادفی و یک سو کور روی 110 مرد چاق مبتلا به ED نشان داد که از دست دادن تنها 10 درصد از وزن بدن آنها باعث بهبود عملکرد جنسی در یک سوم مردان می شود. و این راز نیست که از دست دادن چربی اضافی بدن به دستیابی به شکم شش تکه کمک می کند و شما را برای شرکای بالقوه جذاب تر می کند.

4-کتل بل

کتل بل دومین ورزش باشگاه برای انزال زودرس است که می توانید به راحتی در خانه انجام دهید. تحقیقات نشان داده است که کتل بل یکی دیگر از ورزش های محبوب برای افزایش قدرت ناحیه لگن شما است. همچنین با سفت و محکم کردن نعوظ در تقویت نعوظ موثر است. انجام تمرینات کتل بل به صورت روزانه جریان خون شما را بهبود می بخشد و از خروج جریان خون از آلت جلوگیری می کند که به طولانی شدن رابطه جنسی می انجامد. کتل بل یکی دیگر از ورزش های محبوب برای افزایش قدرت ناحیه لگن شما است. صاف روی زمین بایستید و پاهای خود را از هم باز کرده و در راستای شانه قرار دهید. زانوهای خود را خم کنید و کتل بل را با دستان خود بگیرید. پشت خود را صاف نگه دارید و در حالی که توپ هندبال را تا ارتفاع شانه خود می چرخانید، باسن خود را برانید. به موقعیت برگردید و دوباره شروع کنید تا حرکت را حفظ کنید. کتل بل نعوظ شما را در حین مقاربت و عملکرد قلبی عروقی و همچنین استقامت جنسی شما را بهبود می بخشد. بنابراین اگر برای اولین بار تجربه جنسی خود را آماده می کنید، کتل بل ها می توانند به افزایش زمان انزال در مردان کمک کند.

5-تمرینات ایروبیک

پیاده روی سریع و آهسته دویدن تحت تمرینات هوازی است و یکی از کاربردی ترین و ساده ترین راه ها برای درمان مشکلات زود انزالی است. تمرینات هوازی به بهبود زندگی جنسی مردان کمک می کند. همچنین از خطر سکته قلبی جلوگیری می کند.تمرینات هوازی زیادی وجود دارد که می توانید در جلسه تمرینی معمولی خود از بین آنها برای خلاص شدن از مشکلات زود انزالی انتخاب کنید. در اینجا برخی از تمرینات هوازی برای انزال زودرس آورده شده است. برای آشنایی بیشتر با تاثیر ورزش بر نعوظ کلیک کنید.
 • شنا كردن
 • دوچرخه سواري
 • پیاده روی
 • قایقرانی
 • دویدن
 • صحره نوردی
 درمان زودانزالی در خانه

درمان زودانزالی با ورزش کگل

انجام Kegels یک ورزش جنسی خوب برای مردان در نظر گرفته می‌شود، زیرا این تمرین‌ها می‌توانند به استقامت و کنترل با تقویت ماهیچه‌های (PC) کمک کنند عضلاتی که به شما اجازه می‌دهند جریان ادرار در اواسط جریان را متوقف کنید. ماهیچه های کف لگن بدن شما را تقویت می کندکه می تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود.مردان می‌توانند با انقباض این ماهیچه‌ها درست قبل از ارگاسم، از کگل برای به تاخیر انداختن انزال استفاده کنند. برای انجام تمرینات کگل با قطع جریان ادرار هنگام رفتن به دستشویی شروع کنید تا با عضلات رایانه شخصی خود آشنا شوید. پس از آن، می‌توانید در هر زمان و مکان با فشردن ماهیچه‌های رایانه شخصی کگل را انجام دهید. 10 ثانیه در این حالت بمانید، استراحت کنید و تا جایی که می توانید قبل از خستگی تکرار کنید.

1-روش انجام کگل

برای امتحان کردن تمرینات کگل، ابتدا باید عضلات کف لگن خود را پیدا کنید. می توانید این کار را با تصور اینکه در حال تلاش برای جلوگیری از ادرار کردن هستید، انجام دهید. این باعث می شود که عضلات اطراف اندام تناسلی و پایین مقعد را منقبض کرده و به سمت بالا بکشید. تمرینات کگل مهمترین درمان زودانزالی خانگی است. برای شروع، ممکن است انجام تمرینات در حالی که روی صندلی نشسته اید، آسان تر باشد. مطمئن شوید که پاهایتان روی زمین قرار دارند و پاهایتان کمی از هم فاصله دارند. می توانید سعی کنید به جلو خم شوید و آرنج خود را روی زانوهای خود قرار دهید. ابتدا یک تمرین آهسته کف لگن، که به عنوان انقباض آهسته شناخته می شود، انجام دهید:
 • به سمت بالا بکشید و عضلات اطراف مقعد خود را منقبض کنید، انگار که باد را نگه داشته اید
 • خود را به سمت بالا بکشید و عضلات اطراف مجرای ادرار خود را منقبض کنید، گویی که در حال متوقف کردن یک بیهوشی هستید
 • سعی کنید فشار را برای 10 شمارش نگه دارید، سپس 10 عدد دیگر شل کنید
 • آنقدر تکرار کنید تا ماهیچه های شما خسته شوند

2-روش دیگر کگل

 • عضلات کف لگن خود را مانند بالا بکشید
 • 1 ثانیه نگه دارید، سپس استراحت کنید
 • آنقدر تکرار کنید تا ماهیچه های شما خسته شوند
در ابتدا، ممکن است نتوانید فشار را برای مدت طولانی نگه دارید، بنابراین فقط تا زمانی که می توانید این کار را انجام دهید. این باید هر چه بیشتر تمرین کنید افزایش یابد. برای دریافت فواید، باید سعی کنید این تمرینات را 3 بار در روز انجام دهید. حداقل چند هفته طول می کشد تا ماهیچه های شما قوی تر شوند، بنابراین منتظر نتایج فوری نباشید. آیا ورزش کگل می تواند درمان زود انزالی باشد؟ تحقیقات نشان می دهد که آنها می توانند به بهبود عملکرد نعوظ و کنترل انزال کمک کنند، بنابراین مطمئنا ارزش امتحان کردن را دارند. برای آشنای با درمان زودانزالی خانگی فوری کلیک کنید.
درمان زودانزالی با ورزش یوگا 

درمان زودانزالی با ورزش یوگا

آیا می خواهید زندگی جنسی خود را با چند پوزیشن جدید متحول کنید؟ تمرین یوگا با اجازه دادن به بدن شما برای قرار گرفتن در موقعیت های خلاقانه برای حداکثر لذت در طول مقاربت، رابطه جنسی بهتری به شما می دهد. یوگا به انعطاف‌پذیری شما کمک می‌کند و می‌تواند منجر به رابطه جنسی بهتر شود. یوگا موثرترین و راحت ترین راه برای افزایش عملکرد جنسی و از بین بردن هر گونه مشکل جنسی است که وارد زندگی شما می شود. یوگا استقامت جنسی شما را افزایش می دهد، قدرت عضلات کف لگن شما را بهبود می بخشد و انرژی شما را افزایش می دهد. برخی از ژست های یوگا عضلات لگن را بهبود می‌بخشد، مانند حالت کمان، پوز طاووس که به آن تعادل ساعد یا آرنج نیز می‌گویند و ایستادن شانه. در ادامه این ژست ها توضیح داده خواهند شد.

1-درمان زودانزالی با ورزش | حالت کمان

حالت کمان در بهبود زمان انزال بسیار موثر است. با شکم خود روی زمین دراز بکشید در حالی که دست خود را در راستای بالاتنه و کف دست ها رو به آسمان قرار می دهید. نفس خود را بیرون دهید و زانوهای خود را به گونه ای خم کنید که تا حد امکان آنها را به باسن خود نزدیک کنید. دستان خود را دراز کنید و سعی کنید پاهای خود را از بالا لمس کنید. نفس عمیق بکشید و ران ها را از زمین و پاشنه ها را از باسن دور کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام فشار را وارد کرده و تیغه های شانه خود را از زمین دور کنید تا قلب خود باز شود. علاوه بر این، پس از 20 تا 30 ثانیه وضعیت خود را رها کنید و کمی استراحت کنید. برای درک بهتر مقاله حرکات یوگا برای بهبود رابطه جنسی پیشنهاد می شود.

2-مایوراسانا

ژست طاووس یا مایوراسانی حالتی منحصر به فرد که شباهت زیادی به طاووس دارد. این آسانا بر روی ناحیه لگن بسیار موثر است زیرا جریان خون را در ناحیه تحتانی شکم بهبود می بخشد. اگر می خواهید زمان انزال خود را افزایش دهید، می توانید این آسانا را به برنامه روزانه خود اضافه کنید. روی زمین بنشینید و زانوهای خود را در جهت مخالف یکدیگر باز کنید. دستان خود را روی زمین قرار دهید به طوری که انگشتان خود را فقط بدن خود را نشان دهند.آرنج های خود را به گونه ای خم کنید که بدن خود را در جهت مخالف قرار دهید و بدن خود را به هوا فشار دهید. طوری دراز بکشید که پاهایتان صاف و به سمت بالا باشد در حالی که سرتان رو به زمین است. باسن خود را نگه دارید و کل وزن بدن خود را به ناحیه بالایی منتقل کنید. در تمام مدت زمان، مطمئن شوید که بدن شما در راستای زمین قرار دارد. حداقل 10 ثانیه در همان حالت بمانید و سپس بدن خود را با انداختن پاها و سر به تدریج روی زمین رها کنید. همچنین برای آشنایی با درمان زودانزالی با حجامت و طب سنتی کلیک کنید.

3-اشوینی مودرا

Ashwini mudra که با نام Horse Stance نیز شناخته می شود، یک یوگای باستانی است که به صراحت بر روی عضلات مقعد و کف لگن کار می کند. بنابراین اگر می گویید این بهترین ورزش لگن یا یوگا برای انزال زودرس است، بله همینطور است. شما می توانید یوگا آشوینی را به روش های مختلفی انجام دهید، اما این یکی از بهترین روش ها است. می توانید آن را به دو روش مختلف در حالت نشسته اجرا کنید. این حرکات می تواند به درمان نعوظ نیز کمک کند. آرام بنشینید، نفس عمیق بکشید و به آرامی عضلات مقعد خود را به سمت داخل منقبض کنید و به طور طبیعی نفس بکشید، سپس آن را به آرامی رها کنید.در روش دوم می توانید عضلات مقعد خود را به سرعت منقبض و آزاد کنید. بهترین چیز در مورد Ashwini mudra این است که می توانید در هر زمانی از روز روی عضلات کف لگن خود کار کنید. برای درمان زودانزالی با وزش سعی کنید تمرینات فوق را برای بهبود تکنیک جنسی، استقامت و انعطاف پذیری خود انجام دهید. همسرتان تحت تأثیر قدرت جنسی شما قرار می گیرد و به عنوان یک مزیت جانبی، در طول مسیر سالم تر و تندرست تر خواهید شد. در این رابطه می توانید از مشاوره روانشناسی نیز مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*