ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نقش خانواده در ازدواج


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نقش خانواده در ازدواج پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


نقش خانواده در ازدواج چقدر است؟ خانواده اولین پایگاه اجتماعی است که فرد در آن رشد کرده و ارتباطات اجتماعی و قواعد زندگی کردن را می‌آموزد. مسلما خانواده‌ها پروسه ازدواج فرزندانشان را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم تحت تاثیر قرار می‌دهند. دوستی‌های قبل از ازدواج در صورتی که به صورت درست و اصولی انجام شود، تاثیر مهمی در شناخت طرفین از یکدیگر می‌گذارد. در این بین نیز نقش خانواده به خصوص در مدت زمان جلسه خواستگاری و دوران نامزدی بسیار پررنگ است. والدین نیز در زمان ازدواج فرزند خود، متحمل فشارهای روانی زیادی می‌شوند چرا که خواهان خوشبختی شما هستند و از طرفی از پیامدهای شکست در ازدواج فرزندشان و تعارضات آتی آن بیم دارند. به همین دلیل خواهان نظارت کامل بر فرآیند ازدواج فرزندشان هستند.تماس با مشاور

پیدایش ذهن ناخودآگاه در کودکی و نوجوانی به دلیل نقش خانواده در ازدواج

نقش خانواده در ازدواج

پس از به دنیا آمدن فرزندان، پدر و مادر مستقیما برای تربیت کودک دست به کار می‌شوند. آن‌ها با انتخاب محیط‌هایی که مورد تایید خودشان است، از جمله دوستان و خانواده، مدرسه، فعالیت‌های فرهنگی و... سعی می‌کنند تا کودک را نزدیک به مدلی که مورد تایید خودشان باشد تربیت کنند. آن‌ها در نهایت در نوجوانی با هدایت فرزندشان برای شغل یا تحصیلات نیز به شیوه‌ای در زندگی آینده او تاثیر می‌گذارند.

علاوه بر موارد ذکر شده که به طور غیر مستقیم بر ازدواج تاثیر می‌گذارند، والدین نقش مهمی در پیدایش ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج دارند. نحوه تعاملات والدین با یکدیگر و روابطی که با شما دارند، آینده روابط عاشقانه شما و همچنین انگیزه‌های ازدواج‌تان را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به طوری که ممکن است در آینده به فردی علاقه مند شوید که موقعیتی مشابه آنچه با والدین خود تجربه کردید، برایتان تداعی شود. برای کسب اطلاع بیشتر در زمینه ضمیر ناخودآگاه برای ازدواج و انگیزه های ازدواج کلیک کنید.

اینفوگرافیک نقش خانواده در ازدواج

 اینفوگرافیک نقش خانواده در ازدواج

نقش خانواده در ازدواج جوانان

زمانی که جوانی تصمیم به ازدواج می‌گیرد، خانواده او سعی می‌کنند تا معیارهای خود را به طرق مختلف وارد انتخاب‌های فرزندانشان کنند. خانواده‌ها بر اساس سبک‌های فرزندپروری خودشان اقدام به هدایت می‌کنند. سبک‌های فرزندپروری به شرح زیر هستند:

۱.سبک مقتدر

خانواده‌هایی با این سبک موفق‌ ترین فرزندان را پروش می‌دهند. آن‌ها به کودکان انتخاب کردن و مسئولیت پذیری و مهارت انتخاب کردن و تصمیم گیری را می‌آموزند. این خانواده‌ها کودکان را آماده زندگی و چالش‌های پیش رو می‌کنند. این افراد در روابط بعدی و ازدواج نیز سازگارتر هستند و به طور کلی از مهارت‌های لازم برای ازدواج موفق در سطح بالاتری برخوردار هستند. در این شرایط والدین به طور غیر مستقیم فرزند خود را در امر ازدواج هدایت می‌کنند ولی تصمیم نهایی با خود فرد است. برای کسب اطلاع بیشتر از مهارت های لازم برای ازدواج موفق کلیک کنید.

۲. سبک مستبدانه 

سبک مستبدانه روشی است که در آن پدر و مادر با کنترل و تصمیم گیری برای فرزندان خود سعی می‌کنند تا فرزندان را به شکل دلخواه‌شان کنترل کنند. این کنترل کردن باعث می‌شود تا فرزندان آن‌ها مضطرب و خشک باشند. درست است که آن‌ها پیرو قوانین خانواده خود بار می‌آیند اما معمولا وابسته بوده و در حل مشکلات خود ناتوان‌اند. آن‌ها نیازمند کمک گرفتن روزانه برای حل مشکلاتشان هستند. مسلما در این خانواده، دخالت والدین در ازدواج در بیشترین سطح احساس می‌شود. برای کسب اطلاع بیشتر از دخالت والدین در ازدواج کلیک کنید.

۳. نقش خانواده در ازدواج | سبک سهل گیرانه

والدین سهل گیر بسیار پذیرنده هستند و همواره فرزندان خودشان را تایید می‌کنند. آن‌ها هموراه به فرزند خود این باور را می‌دهند که نیازی به تلاش نیست و همواره از دیگران برتر هستند. این کودکان معمولا نازپرورده‌اند و نمی‌توانند در زمان چالش&z

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*