ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تست بارداری | ا

زمان و نحوه استفاده از تست های بارداری به چه صورت است؟ زوج‌هایی که در حال حاضر آمادگی برای بچه دار شدن ندارند، از انواع روش‌های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند. با وجود تمام مراقبت‌ها و استفاده از روش‌های متنوع پیشگیری، باز هم ممکن است تردیدی در زمینه احتمال بارداری وجود داشته باشد. تأخیر در شروع پریود مهم‌ترین نشانه‌ای است که باعث می‌شود احتمال بارداری در خانم‌ها وجود داشته باشد اما گاهی تاخیر در پریود شدن به دلیل فشارهای روحی و جسمی است که این مسئله طبیعی می‌باشد. تست بارداری انواع مختلفی دارد که می‌تواند در خانه یا در آزمایشگاه انجام شود. آگاهی از انواع تست های بارداری و نحوه استفاده از آن‌ها به شما کمک می‌کند که هرچه سریعتر از این دغدغه رهایی یابید؛ همچنین سوالات خود را می‌توانید از طریق دریافت مشاوره جنسی با ما در میان بگذارید.برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره جنسی کلیک کنید.تماس با مشاور

علائم مشکوک به بارداری

علائم مختلفی برای در نظر گرفتن احتمال حاملگی وجود دارد که البته ممکن است بعضی از آن‌ها به دلایل دیگری نیز باشند. مهم‌ترین علائمی که باعث شک به بارداری می‌شوند شامل موارد زیر است.

اینفوگرافیک تست بارداری

اینفوگرافیک تست بارداری

1- عدم وقوع پریود در زمان پیش بینی شده

اولین و مهم ترین نشانه بارداری عدم وقوع پریود است. مدت زمان سیکل قاعدگی در زنان متفاوت است. برای زنانی که به چرخه پریود خود نظارت دارند و تعداد روزهای آن را می‌دانند یک روز تأخیر از آن زمان ممکن است نشانه‌ای از بارداری باشد. برای زنانی که از تعداد روزهای چرخه پریود خود اطلاع ندارند نیز اگر یک ماه از آخرین پریود گذشته ممکن است نشانه‌ای از بارداری باشد. آغاز پریود ممکن است با عواملی مثل اضطراب، داروهای خاص، کار بدنی سنگین و شرایط جسمانی خاص به تأخیر بیفتد. برای اطمینان می‌توان از تست بارداری استفاده کرد. 

توجه: ممکن است در زمان بارداری نیز خونریزی رخ دهد و با پریود اشتباه گرفته شود. بنابراین حتی در صورت مشاهده خونریزی همچنان احتمال بارداری نیز وجود دارد. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله پریودی در زمان بارداری را مطالعه فرمایید.

2- ایجاد درد در سینه

در دوران بارداری میزان هورمون‌های استروژن و پروژسترون بالا می‌رود و باعث تغییراتی در بدن می‌شود که برای حمایت از جنین ضروری است. از جمله اثرات این هورمون‌ها افزایش جریان خون در سینه‌ها است. با افزایش جریان خون ممکن است سینه‌ها بزرگ تر به نظر برسند، رگ‌های خونی سطح سینه تیره‌تر دیده شوند و در نوک سینه‌ها درد ایجاد شود. البته این نشانه‌ها ممکن است برای بعضی زنان در روزهای منتهی به پریود نیز ایجاد شوند که باعث می‌شود نتوان درد سـینه را به عنوان نشانه‌ای قطعی از بارداری در نظر گرفت.

3- حال نامساعد و بیمارگون

هر کسی به حال طبیعی و روزمره خود از نظر جسمی آگاهی دارد و می‌تواند نشانه‌های غیر طبیعی را در بدن خود تشخیص دهد. نشانه‌هایی که معمولا در صورت غیر عادی بودن می‌توانند به دلیل بارداری باشند شامل موارد زیر است.

1- حالت تهوع در بارداری

2- کاهش اشتها به غذا

3- پیدا کردن احساس نفرت به بعضی غذاها

4- احساس خستگی

5- تکرر ادرار

برای آشنایی بیشتر درباره علائم بارداری کلیک کنید.

آیا با انجام پیشگیری باز هم تست بارداری نیاز است؟

راه‌های بسیاری برای پیشگیری از بارداری وجود دارد که احتمال بارداری را تا نزدیک به صفر کاهش می‌دهند. با این حال نزدیک به صفر برابر با صفر نیست! همیشه احتمال خطا وجود دارد و پیش بینی می‌شود که برای اطمینان بیشتر از تست بارداری نیز استفاده شود. روش‌های جلوگیری از بارداری بعد از رابطه نیز احتمال بارداری را به صفر نمی‌رسانند. بنابراین استفاده از تست بارداری برای اطمینان ضرورت پیدا می‌کند. تمام روش های موقت پیشگیری می توانند درصد خطای بالایی داشته باشند. مانند پاره شدن کاندوم، فراموش کردن مصرف قرص ضد بارداری، تاثیرگذار

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*