ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت از بین رفتن حس مردانگی و روش های درمان آن

علت از بین رفتن حس مردانگی می تواند فیزیولوژیک یا روانی باشد. میل جنسی در مردان فرایندی تدریجی است که به مرور زمان عارض می شود و نمی توان برای آن زمان دقیقی را تعیین کرد اما اگر یک مرد متاهل در هفته کمتر از یک بار رابطه جنسی داشته باشد به این معنا است که زندگی جنسی او دچار مشکل شده و حس مردانگی او رو به کاهش است.  کاهش شهوت  و میل جنسی می تواند به دلایل متفاوت روحی و جسمی داشته باشد گاهی نیز ممکن است به علت وجود هر دو عامل باشد، کاهش هورمون جنسی، مصرف داروها، برخی بیماری ها و... که در این مقاله به تفصیل مورد بررسی قرار خواهد گرفت. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

نشانه های از بین رفتن حس مرانگی

کاهش میل جنسی در مردان با نشانه هایی در رفتار و رابطه جنسی او همراه است که می تواند به تشخیص این مشکل کمک کند. از جمله این نشانه ها موارد زیر است.

 • کاهش تمایل از سوی مرد باعث می شود که نوازش و معاشقه فقط در اتاق خواب اتفاق بیفتد
 • نزدیکی با همسر باعث ایجاد حس یکی بودن در او نمی شود
 • در رابطه همواره یک طرف شروع کننده است و دیگری میلی به مقاربت ندارد
 • فرد دیگر تمایلی به رابطه جنسی و نزدیکی ندارد
 • نزدیکی برای او مانند یک وظیفه و بدون احساس انجام می شود
 • هیچ تصور و افکار شهوانی درباره همسر خود ندارد
 • در طول هفت یا ده روز یک بار رابطه جنسی دارد

 

علت از بین رفتن حس مردانگی

کاهش میل جنسی در مردان ممکن است تحت تاثیر مشکلات جسمی، کاهش هورمون جنسی، یا عدم تنظیم هورمون های جنسی مردانه و سایر علل جسمی یا روحی رخ بدهد که این علل ممکن است یکی از موارد زیر باشد

1-اختلال نعوظ علت از بین رفتن حس مردانگی

اختلال نعوذ با کاهش میل جنسی تفاوت دارد و به معنای ناتوانی برای به دست آوردن و نگه داشتن نعوظ سفت به اندازه کافی برای رابطه جنسی است که اگر موقتی باشد جای نگرانی نیست اما اگر مشکلی مدت دار باشد می تواند به کاهش میل جنسی در فرد بیانجامد اما این بیماری را با توجه به علت اختلال می توان به کمک دارو درمان کرد. داروهای منبسط کننده مانند ویاگرا، لویترا و... جریان خون را در آلت بالا می برند و باعث بهبود اختلال می شوند و در نهابت با درمان، کاهش میل جنسی نیز برطرف می شود.

کاهش قدرت نعوذ به معنای عدم توانایی فرد برای حفظ نعوذ به مدت لازم می تواند باعث نارضایتی جنسی طرفین شده و ناخودآگاه به کاهش میل جنسی می  انجامد که این عارضه ممکن است به دلیل وجود استرس، بیماری یا مشکلات روحی و... باشد.

2-اضطراب عملکرد جنسی علت از بین رفتن حس مردانگی

مردان در رابطه جنسی با دو مشکل روبرو هستند که یکی از آنها اضطراب ایشان از رضایت بخش بودن عملکردشان است و دیگری زودانزال بودن شان. که ترس و اضطراب در این دو زمینه می تواند در میزان میل جنسی آنها تاثیر داشته باشد. بسیاری از مردان مشکل دیگری نیز دارند و فکر می کنند اگر همسر خود را به ارگاسم نرسانند نتوانسته اند عملکرد مطلوبی داشته باشند و فشار حاصل از این مسائل باعث کاهش میل و توان جنسی آنها می شود.

3-بیماری ها علت از بین رفتن حس مردانگی

بعضی از بیماری ها بر روی میل جنسی مردان تاثیر می گذارند و باعث کاهش تمایلات جنسی می شوند. از جلمه بیماری سرطان که حس شهوانی را کاهش می دهد. فشار خون بالا، دیابت و بیماری های عروقی که باعث کند شدن جریان خون در اندام تناسلی می شوند باعث کاهش میل جنسی می شوند. از دیگر عارضه های جسمی تاثیر گذار وجود تومور در غده هیپوفیز است که باعث کاهش ترشح هورمون های جنسی می شود.

4-ارتباط عاطفی ضعیف علت از بین رفتن حس مردانگی

کم شدن صمیمیت بین زن و شوهر و ارتباط عاطفی ضعیف نیز از عواملی است که به کاهش میل جنسی مرد می انجامد. درمان این معضل با برطرف کردن مشکلات فی مابین، انجام معاشقه، صمیمیت بیشتر، بغل کردن یکدیگر و بوسیدن ممکن است. در برخی از روابط پس از گذشت مدت زمانی از رابطه زناشویی دیگر رضایت قبلی از رابطه اتفاق نمی افتد و طرفین به اندازه قبل از رابطه جنسی لذت نمی برند. این موضوع به مرور زمان باعث کاهش میل جنسی فرد می شود. کم شدن لذت جنسی نیز می تواند به علت کم شدن هیجان در رابطه، وجود مشکلات زندگی و عادی شدن و یکنواختی در ازدواج و... باشد.

5-مصرف برخی داروها علت از بین رفتن حس مردانگی

مصرف برخی داروها در مردان باعث کاهش میل جنسی آنها و عدم تمایل به برقراری رابطه جنسی می شود که البته بسته به بیماری و زمان مصرف آنها مشکل می تواند موقتی باشد. این داروها شامل موارد زیر است

 • استفاده از آنتی هیستامین ها
 • داروهای گرفتگی سینه
 • انواع داروهای فشار خون
 • داروهای ضد افسردگی نظیر سرترالین، فلوکستین و...
 • استفاده از داروهای ضد ایدز
 • داروهای کاهنده کلسترول
 • انواع داروهای شیمی درمانی
 • استفاده از انواع مواد اعتیاداور مانند کوکائین، هرویین، مورفین

  از بین رفتن حس مردانگی

راه های درمان کاهش میل جنسی

برای درمان کاهش میل جنسی توجه به علل شکل گیری آن مهم است و می تواند به زوجین کمک کند تا با برطرف کردن مشکل اصلی به حل این عارضه بپردازند. راه های زیر می تواند به درمان این اختلال کمک کند. تغییر و بهبود سبک زندگی یک مسئله چند بعدی است که با تلاش در تمامی جهات ممکن می شود و برای این که بتوانید سبک زندگی خود را تغییر دهید لازم است که در زمینه سلامت روانی و جسمی خود قدم های مثبتی بردارید از جمله تغییر در برنامه غذایی، بهبود الگوی خواب، قرار دادن ورزش در برنامه روتین روزانه، استراحت کردن، کاهش مصرف کافئین، مشروبات الکلی، کاهش استرس، تغییر وضعیت شغلی و....

اگر از داروهایی استفاده می کنید که کاهنده میل جنسی هستند می توانید با پزشک خود مشورت کنید تا آنها را جایگزین کند و نمونه ای را به شما معرفی کند که عوارض کمتری داشته باشد و اگر مصرف آنها دیگر ضرورتی ندارد حذف کنید.

1-هورمون درمانی

بی میلی جنسی مشکلی است که می تواند به طور جدی بر روی زندگی زناشویی شما تاثیر بگذارد اما مشکلی است که می توان آن را به شیوه های متفاوتی درمان کرد. در این زمینه استفاده از شیوه های تقویت میل جنسی راهکار مناسبی است که شامل موارد زیر است. (برای آشنایی با مواد مضرر برای میل جنسی کلیک کنید.)

که به روش های مختلفی صورت می گیرد از جمله

 • استفاده از ژل موضعی برای مالیدن روی پوست
 • تزریق تستوسترون به صورت هفتگی
 • تجویز پوستی تستوسترون
 • استفاده از قرص های که زیر پوست ایمپلنت می شوند
 • درمان به این شیوه ها باعث بالا رفتن میزان این هورمون به مدت یک یا دو هفته می شود.

2-نوردرمانی

در این روش که از شیوه های نوین در زمینه درمان بی میلی جنسی است تجویز می شود که فرد روزانه در معرض نوری قرار بگیرد که قدرت آن ده هزار لوکس است و بدن با قرار گرفتن در معرض این نور هورمون تستوسترون بیشتری تولید می کند. در افرادی که به این روش عمل کرده و مورد آزمایش قرار گرفته اند مشخص شده است که قرار گرفتن در معرض این نور باعث افزایش میل جنسی آنها بعد از دو هفته شده است.

3-تقویت با ورزش هوازی

ورزش هوازی به صورت مستمر می تواند از بروز مشکلات جنسی جلوگیری کرده و در درمان کمبود میل جنسی مردان موثر باشد. افزایش ضربان قلب افراد به واسطه انجام ورزش هوازی باعث جریان خون بیشتری در اندام ها شده و استرس و اضطراب را کاهش می دهد. انجام ورزش های قدرتی نیز این مزیت را دارد و به افزایش سطح تستوسترون کمک می کنند.

 

تقویت به کمک شیوه های روانشناسی

در صورتی که کاهش میل جنسی به دلیل مشکلات روانی از جمله استرس و اضطراب باشد می توان به کمک شیوه های درمانی روان شناسی این مشکل را برطرف نمود که در ادامه بیشتر توضیح داده خواهد شد.

1.پذیرش مشکلات و سازگاری

مشکلات روانی از دلایل مهم تاثیر گذار بر میل جنسی دارند اما گاهی شیوه برخورد شما با مسائل می تواند به برطرف شدن آنها کمک کند. گاهی روبرو شدن با مشکلات و پذیرش و سازگاری با آنها درمان بسیاری از چالش های روحی است. به عنوان نمونه اگر در سطح رابطه جنسی خود مشکلی دارید ابتدا پذیرش مشکل و این که هر رابطه ای ممکن است مشکلاتی داشته باشد و بعد اقدام در جهت حل آنها، جلوی مشکلات بعدی، خراب شدن رابطه و بی میلی و سرد مزاجی مردان را خواهد گرفت.

2. استفاده از توانمندی و تخیل در رابطه جنسی

در طول رابطه جنسی ممکن است دچار یکنواختی و بی انگیزگی شوید که خود عامل مهمی در سردی و بی میلی جنسی است. در این مواقع می توانید از قوه تخیل خود برای تغییر نوع و سبک رابطه جنسی کمک بگیرید. فانتزی های جنسی متعددی می توانید بسازید که به رابطه شما هیجان تازه ای می دهند.

3. صبحت درباره مشکلات رابطه

اگر در رابطه جنسی خود دچار مشکل می شوید نباید اجازه بدهید زمان و سکوت اوضاع را بدتر کند. می توانید با تعامل و صحبت کردن مشکل را حل کنید و  دیدگاه طرف مقابل را بشنوید، از احساسات او باخبر شوید. همه این ها به بهبود رابطه کمک خواهد کرد.

4. عدم تمرکز بر آلت تناسلی

برای تجرب رابطه جنسی خوب فقط بر آلت تناسلی متمرکز نباشید تمام بدن مخاطب می تواند در رابطه جنسی مرکز توجه باشد و به شما در رسیدن به لذت جنسی کمک کند. عدم تمرکز بر روی یک نقطه خاص بهتر می تواند در به اوج رسیدن شما کمک کند  بنابراین با تحریک سایر نقاط بدن می توانید لذت خود را به مرحله دلخواه برسانید و میل جنسی خود را تقویت کنید.

 علت از بین رفتن حس مردانگی

تقویت حس مردانگی با داروهای خانگی

در بین داروهای گیاهی، گزینه های مناسبی وجود دارند که به درمان بی میلی جنسی آقایون کمک می کنند و حاوی ترکیبات موثری برای تحریک هورمون های جنسی هستند از جمله

 • چوب میخک: چوب میخک باعث افزایش جریان خون در ناحیه تناسلی و گشادی رگ ها می شود. در افرادی که از نظر روحی و جسمی در فشار هستند و مشکلات و دغدغه های ذهنی دارند که باعث کاهش میل جنسی آنها شده استفاده از این گیاه موثر است
 • جنسینگ: جنسینگ از گیاهان محبوبی است. خواص جنسینگ برای افزایش میل جنسی شناخته شده و خواص بسیاری دارد. جنسینگ حاوی آنتی اکسیدان است که روی غدد درون ریز و سیستم عصبی تاثیر می گذارد و باعث افزایش میل جنسی می شود.
 • خردل: خردل به عنوان یک چاشنی پرخاصیت باعث تحریک غدد جنسی می شود و جریان خون در رگ ها را بالا می برد بنابراین باعث تحریک ارگان های جنسی و عصب های مربوطه آن می شود و درنهایت میل جنسی را تقویت می کند.
 • گشنیز: گیاهی که از دیرباز به دلیل خواص بسیار زیاد مورد استفاده فراوان بوده و یکی از روش های درمان خانگی موثر برای رفع مشکلات پروستات بوده و برای تقویت میل جنسی نیز استفاده می شود.
 • سیر: وجود آلیسین در سیر باعث افزایش سطح تستوسترون در خون شده و کاهنده میزان هورمون کورتیزول و استرس است. سیر گیاهی است که به افزایش میل جنسی در مردان کمک می کند و رگ های موجود در ناحیه تناسلی را منبسط می کند که باعث افزایش جریان خون در این نواحی و بالا رفتن میل جنسی می شود.

سایر داروهای گیاهی

 • جوز هندی: جوز هندی گیاه دیگری است که به عنوان محرک قوی برای آقایان شناخته شده و باعث افزایش میل و قوای جنسی می شود.
 • ادویه کاری: ادویه کاری دارویی بسیار پرکاربرد و محرک، گشاد کننده و تقویت کننده عروق است که در درمان بیماری های جنسی کاربرد فراوان دارد. این ادویه از گیاهان زنجبیل، زردچوبه، سیر، هل و دیگر مواد تشکیل شده که به تقویت میل جنسی کمک بزرگی می کند.
 • شنبلیله: از گیاه شنبلیله به دلیل ترکیبات موثر آن برای ساخت هورمون های جنسی و تستوسترون استفاده فراوانی می شود. این گیاه باعث افزایش تحریک جنسی و ارگاسم شده و بسیار مفید است.
 • دارچین: دارچین دیگر گیاه پرمصرفی است که خواص بسیار زیادی داشته و به دلیل طبع گرم و خشک برای تقویت جنسی، سفتی کمر و افزایش میل جنسی بسیار مفید است. برای آشنایی با مواد غذایی محرک کلیک کنید.

 

سخن آخر

با توجه به نشانه های گفته شده هر زمان که شما احساس کردید این نشانه در رفتار جنس شما وجود دارد  و دچار کاهش میل جنسی شده اید لازم است که به پزشک مراجعه کنید. ممکن است مراجعه و درخواست درمان برای چنین مشکلی برای شما مشکل باشد اما باید بدانید که کوتاهی در این زمینه می تواند ابعاد مختلف زندگی شما را تحت تاثیر قرار دهد. داشتن روابط جنسی مطلوب در روابط زناشویی یکی از ارکان مهم زندگی است که نقش مهمی در کیفیت روابط و زندگی شما خواهد داشت بنابراین ملاحظه هر نوع مشکلی در این زمینه اقدام موثر و به موقع شما را می طلبد. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی راهنمایی بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*