ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت افراد چیست؟ لباس پوشیدن ارتباط مستقیمی با شخصیت افراد دارد و اطلاعات زیادی درباره نگرش و شخصیت افراد به بیننده نشان می‌دهد. به ندرت پیش می‌آید که لباس پوشیدن بی‌غرض باشد چرا که انتخاب لباس از ناخودآگاه انسان سرچشمه می‌گیرد. مثلا وقتی که کمد لباس‌های خود را باز می‌کنید بیشتر با چه رنگی مواجه می‌شوید؟ رنگ لباس یکی از عوامل مشخص کننده شخصیت شما می‌باشد. تیپ‌ها و استایل‌های مختلف نیز بیانگر شخصیت افراد هستند. لازم به ذکر است که موارد گفته شده به معنی قطعیت آن‌ها نیست و تنها عمومیت را نشان می‌دهند. در ادامه مقاله به بررسی کامل ارتباط بین لباس پوشیدن با نوع شخصیت می‌پردازیم.

تماس با مشاور

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت

رشد شخصیت به رشد کلی فرد کمک می کند. سبک لباس پوشیدن یک فرد نقش مهمی در تقویت شخصیت او دارد. به درستی می گویند فرد از لباس و نشانی شناخته می شود. حس لباس پوشیدن یک فرد گویای شخصیت و نگرش اوست. شما واقعاً باید بدانید که چه چیزی می پوشید. بهتر است چیزی نپوشید فقط به این دلیل که بقیه همان لباس را می پوشند. متوجه شوید که آیا این لباس برای شما خوب به نظر می رسد یا خیر؟ فرد باید در انتخاب لباس بسیار مراقب تیپ بدنی، اندام، وزن، چهره و حتی سابقه خانوادگی، ماهیت کار، آب و هوا باشد. متناسب با موقعیت لباس بپوشید. برای داشتن شخصیتی چشمگیر باید خوب به نظر برسید. لباس ها منعکس کننده این هستند که شما چه کسی هستید، چه احساسی در لحظه دارید و حتی گاهی اوقات می خواهید در زندگی به چه چیزی برسید؟

چرا لباس مهم است | کمد لباس شما در مورد شما چه می گوید

لباس‌ها همیشه به اندازه امروز تأثیرگذار بر شخصیت ما نبوده‌اند. تنها در نتیجه پیشرفت‌های فنی در طول قرن‌ها، انتخاب‌های مد اهمیت پیدا کرده‌اند. جایی که در تمدن های اولیه، هدف اصلی لباس گرم نگه داشتن ما و نسبتاً خشک نگه داشتن ما بود. اما امروزه گرمایش مرکزی، خانه های ما را گرم می کند و وابستگی ما را به لباس به تنهایی برای کمک به زنده ماندن کاهش می دهد. لباس‌ها از یک دارایی عملی به یک نشانگر اجتماعی تبدیل شده‌اند: آن‌ها بر دید ما از خودمان تأثیر می‌گذارند. آن‌ها به ما کمک می‌کنند تا در زاویه ای که می‌خواهیم دیده شویم و همچنین شخصیت و موقعیت اجتماعی‌مان را آشکار کنیم.

در بسیاری از جوامع، حس لباس مظهر ثروت و سلیقه شخصی است. به عنوان مثال، جورج تیلور، اقتصاددان، این را به وضوح با شاخص هملاین نشان داد. تیلور خاطرنشان کرد که وقتی کشوری وارد رکود می شود و عادات خرج کردن سخت را اتخاذ می کند، زنان اغلب به لباس های بلندتر روی می آورند، در حالی که در زمان رونق، نتیجه معکوس را می توان مشاهده کرد؛ سجاف ها اغلب کوتاه تر می شوند.

دومین تأثیر کلیدی بر حس لباس ما نتیجه میلیون ها سال توسعه به عنوان یک گونه است. مانند بسیاری از حیوانات، مفهوم انتخاب جفت در روانشناسی تکاملی نشان می دهد که رفتار ما با تلاش ما برای یافتن جفت و تولید مثل تعیین می شود. برخلاف تصور کلیشه‌های جنسیتی که معتقد است زنان نسبت به مردان به لباس‌ها و آرایش خود و دیگران آگاه‌ترند، مطالعات همچنین ناامنی‌های مردان در مورد لباس را مطرح می کنند. به عبارتی برخلاف باورهای رایج، نشان داده شده است که مردان از احساس ناشی از پوشش شخصی خود و نحوه نگرش به آن ها در عموم، اغلب خودآگاه تر به معنای حساس تر از زنان، هستند.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | ارتباط رنگ لباس با شخصیت

انتخاب رنگ لباس ارتباط مستقیمی با نوع شخصیت افراد دارد. ارتباط میان رنگ لباس و نوع شخصیت به شرح زیر می‌باشد. شناخت موارد ذکر شده به شما در انتخاب دوست، کارمند و حتی همسر کمک شایانی می کند. شما می توانید با دریافت مشاوره ازدواج حتی در چند جلسه در انتخاب همسر خود دقیق تر عمل کنید.

رنگ سبز

به طور معمول، انتخاب رنگ سبز برای لباس نشان دهنده شخصیت قوی و اراده بالا است. این افراد در هنگام تصمیم گیری بسیار قاطع هستند و تا حدودی خودرأی و مغرور می‌باشند. این گونه افراد از اعتماد به نفس بسیار بالایی برخوردار هستند.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | رنگ آبی

افرادی که بیشتر آبی می‌پوشند، شخصیت شفاف و حساس دارند و نسبت به زندگی، عمیق نگاه می‌کنند. این گونه افراد شجاعت و جسارت مختص به خود را دارند و نظرات خود را به خوبی به دیگران انتقال می‌دهند. افراد آبی پوش زندگی را زیبا می‌بینند و تلاش می‌کنند که بهترین استفاده را از زندگی خود بکنند.

رنگ مشکی

رنگ مشکی نشان دهنده رویایی بودن و شاعرانه بودن افراد است. این افراد بسیار دست و دل باز هستند و تمام تلاش خود را برای کمک به دیگران می‌کنند. مشکی پوش‌ها افراد بسیار اجتماعی، ساده پسند و ظریف هستند.

برای آگاهی بیشتر در زمینه اثر روانشناسی رنگ ها در زندگی کلیک کنید.

رنگ قهوه‌ای

رنگ قهوه‌ای نشان دهنده محبت و مهربانی می‌باشد. افرادی که معمولا قهوه‌ای می‌پوشند، افراد با محبت و خونسردی هستند که به راحتی همه چیز را تصاحب می‌کنند. این افراد در بدترین شرایط نیز خونسرد هستند و می‌توانند به بهترین نحو تصمیم گیری کنند.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | رنگ خاکستری

روانشناسان معتقدند که افراد خاکستری پوش، شخصیت عصبی دارند که به دنبال آرامش هستند. این افراد آرام به نظر می‌آیند و از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند. این افراد انسان‌های سرسختی می‌باشند اما اگر محبت کسی وارد قلبشان شود دیگر از بین نمی‌رود.

رنگ سفید

سفید پوش‌ها بسیار خوش قلب هستند و همواره به دنبال دوست شدن با افراد جدید می‌باشند. این افراد بسیار مستقل هستند و دوست ندارند که به دیگری تکیه کنند. بسیار سخت کوش هستند و معتقدند که از هر فرصتی باید استفاده کرد.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | رنگ‌های روشن

افرادی که معمولا رنگ‌های روشن را برای لباس انتخاب می‌کنند، انسان‌های سرشار از عشق و انرژی مثبت می‌باشند و این انرژی را به اطرافیان خود نیز منتقل می‌کنند. دیدار با این افراد، انرژی روزانه شما را تامین خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه چگونگی داشتن شخصیتی قوی کلیک کنید.

 

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت

همیشه به یاد داشته باشید هر چیزی که می پوشید باید نشان دهنده واقعی بودن شما باشد. حس لباس پوشیدن شما منعکس کننده شخصیت، منش، خلق و خوی، استایل و آنچه در واقع شما به عنوان یک فرد هستید می باشد. افرادی که لباس های شیک با آرایش زیاد می پوشند عموما برونگرا هستند و عاشق مهمانی هستند. شما واقعاً می توانید با لباس پوشیدن یک فرد متوجه شوید که چه نوع فردی است. رنگ‌های کسل‌کننده نشان می‌دهند که فرد غمگین یا ناراحت است، در حالی که رنگ‌های روشن نه تنها حالت شادی شما را نشان می‌دهند، بلکه طرف مقابل را نیز خوشحال می‌کنند.

یک پیراهن سفید ساده را با شلوار مشکی ترکیب کنید تا ظاهری بسیار حرفه ای و زیبا در محل کار داشته باشید. از سوی دیگر، لباس مشکی را شما اگر عصرها بپوشید شما را در مرکز توجه مهمانی ها قرار می دهد. همه چیز به زمانی بستگی دارد که شما یک لباس خاص را می پوشید. همان طور که گفته شد، طرز لباس پوشیدن اطلاعات زیادی را در مورد شخصیت و جهان بینی افراد نشان می‌دهد. در ادامه به چند تیپ لباس پوشیدن و ارتباط آن با شخصیت افراد می‌پردازیم.

ساده و معمولی

این گونه افراد تیپ خود را با محیطی که در آن قرار دارند هماهنگ می‌کنند. مثلا آقایان این تیپی ترجیح می‌دهند که در محل کار خود، کت و شلوارهایی به رنگ تیره بپوشند. خانم‌های این تیپی نیز تمایل به پوشیدن رنگ‌های تیره دارند. این تیپ نشان دهنده این است که افراد از ریسک کردن می‌ترسند و اعتماد به نفس بالایی ندارند. این گونه افراد بیشتر درون گرا هستند و ممکن است کسل کننده به نظر برسند.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | آشفته و ژولیده

این افراد لباس‌های ژولیده و ناهماهنگی به تن می‌کنند، موهای خود را شانه نمی‌کنند و به نظر می‌آید که از خواب بیدار شده و با همان لباس‌ها بیرون آمده‌اند. آرایش‌های غلیظ و عجیب برای خانم‌ها نیز از همین دسته تیپ می‌باشد. تیپ آشفته در میان جوانان محبوب شده است. این افراد فکر می‌کنند که با این گونه تیپ زدن هنجارهای اجتماعی را به هم می‌زنند اما در واقع افرادی هستند که تصویر مشخصی از خودشان ندارند و هویت‌شان به درستی شکل نگرفته است. این گونه افراد، انسان‌های بی خیالی هستند و این بی‌خیالی در تمام ابعاد زندگی‌شان مشاهده می‌شود.

شیک و معمولی

این افراد نیز مانند تیپ‌های ساده، خود را با محیط هماهنگ می‌کنند اما بر خلاف آن‌ها، علایق خود را نیز در تیپ‌شان لحاظ می‌کنند. مثلا آقایان از کروات‌های برند استفاده می‌کنند و خانم‌ها با روسری‌های زیبا و زیورآلات ظریف، تیپ خود را تکمیل می‌کنند. این افراد همواره آراسته به نظر می‌رسند و انسان‌های موفق و با اعتماد به نفس هستند.

برندپوش

این گونه افراد همواره لباس‌های برند می‌پوشند، به آرایشگاه‌های گرون قیمت می‌روند و از مغازه‌های لوکس خرید می‌کنند. این افراد در ظاهر به شدت موفق و پولدار به نظر می‌آیند اما در حقیقت انسان‌های مادی گرا هستند و از نظر شخصیتی افرادی سطحی، متزلزل و ضعیف می‌باشند.

برای آگاهی بیشتر در زمینه چگونگی داشتن ظاهری جذاب کلیک کنید.

ارتباط بین لباس پوشیدن و شخصیت | گوتیک پوش

گوتیک پوش ها معمولا از لباس‌ها، رنگ موها و آرایش‌های تیره و غلیط استفاده می‌کنند و خالکوبی‌ها و زیورآلات عجیب و ترسناک دارند. گوتیک پوش‌ها فکر می‌کنند که هنرمندانه لباس می‌پوشند و بسیار حساس و ظریف هستند اما در واقع انسان‌هایی افسرده، پرخاشگر و هنجارشکن می‌باشند که با طرز لباس پوشیدن خود به دنبال خشونت می‌گردند. برای درک بهتر موضوع می توانید نشانه ها و علائم افسردگی را در آن ها جستجو کنید.

ورزشی

بسیاری از افرادی که تیپ ورزشی می‌زنند، ورزشکار نیستند چراکه معمولا افراد ورزشکار علاقه‌ای ندارند که با لباس ورزشی و عرق کرده دیده شوند. افرادی که تیپ ورزشی می‌زنند، دلایل مختلفی دارند. ممکن است که وقت و انگیزه کافی برای پوشش مناسب نداشته باشند و یا چون نتوانسته‌اند به یک ورزشکار تبدیل شوند، این گونه حسرت خود را پنهان کنند.

سخن آخر

شما بهتر است اهمیت انتخاب لباس را بدون توجه به جنسیت خود درک کنید. چه مرد باشید چه زن، انتخاب های مد شما می تواند هم بر تصویر شما، هم بر برداشتی که به دیگران منتقل می کنید و هم بر نحوه رفتار مردم با شما تأثیر بگذارد. آن ها می توانند همه چیز را از نتیجه یک مسابقه ورزشی تا برداشت مصاحبه گر از توانایی شما برای عملکرد مؤثر در یک موقعیت شغلی تحت تأثیر قرار دهند.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*