ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

معیارهای مناسب برای ازدواج موفق

معیارهای مناسب برای ازدواج موفق، عوامل ثابت و یکطرفه ای نیستند. موفقیت در ازدواج صرفاً از طریق یافتن همسر مناسب حاصل نمی شود. بلکه از طریق همسر مناسب بودن به دست می آید. فقط به این دلیل که خود را یک فرد متاهل خوشبخت می‌دانید، لزوماً به این معنی نیست که یکی از معیارهای یک ازدواج موفق را دارید. بر همگان آشکار است که چگونه ازدواج می‌تواند بدترین اتفاقات را برای زندگی افراد رفم بزند و تنش های روحی به همراه داشته باشد و چگونه مبل خانه به یک تخت اضافی در خانه تبدیل شود. وقتی بخواهید ازدواج شما از مرز یک رابطه مسموم به یک رابطه عاشقانه و عشق ماندگار شکوفا شود، مهم است که در مورد معیارهای ازدواج موفق بیشتر بدانید.  برای دریافت مشاوره ازدواج کلیک کنید.

تماس با مشاور


ازدواج موفق

کمتر کسی وجود دارد که عبارت تا زمانی که مرگ ما را از هم جدا کند را حین عهد بستن برای ازدواج از زبان خارج نکرده باشد. گویی این عبارت فقط یک رسم است که قطعاً به آن پایبند خواهند بود. در واقعیت، وفای به این عهد سخت ترین کاری است افراد که تا بدان زمان به انجام آن اقدام می کنند.
برخی بر این باورند که ازدواج کامل از ابتدا وجود ندارد. بلکه ازدواج کامل یا ازدواج موفق به زوجین و اراده آن ها برای موفقیت آمیز بودن آن بستگی دارد و این کاملا درست است. آیا فقط باید با شریک زندگی خود مهربان باشید که همه عوارض منفی بر رابطه محو شوند؟
اگر در مورد زمانی که فقدان رابطه جنسی در رابطه خود را می پذیرید، صحبت درباره آن به ترس اینکه منجر به کشف خیانت منجر شود، چه می کنید؟ یا وقتی نگران هستید و دیگر نمی توانید با شریک زندگی خود ارتباط موثر برقرار کنید چه میزان تلاش به خرج می دهید؟
معیارهای یک ازدواج موفق و قوی نه تنها به شما می گوید که واجد چه چیزی هستید یا ممکن است دچار کمبود چه مواردی باشید، به شما ایده ای از آنچه نیاز دارید را نیز ارائه می دهد. نکته اصلی این است که حتی بعد از تمام آن دعواهای بد و روزهای سیاه، شما باید برای نجات ازدواج خود بجنگید، یک ازدواج موفق یعنی همین.

دلیل ازدواج ناموفق

در ازدواج های ناموفق، افراد بیشتر نگران ارزش دارایی ها مانند خانه خود هستند تا ارزش رابطه خود. وضعیت کافی بودن حساب بانکی خود را خیلی بیشتر از کافی بودن سلامت ازدواج خود بررسی می کنند. یا زمان بیشتری را برای مراقبت از ماشین در گاراژ صرف می کنند تا فرد دیگری که در تخت کنار آن ها می خوابد.
وسائل در خانه و زندگی انباشته می شوند و به سرعت پول، انرژی و زمان گرانبهای اعضای خانه را می طلبد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روابطی که برای ازدواج مناسب نیستند کلیک کنید. در نتیجه آن ها توان کمی برای مراقبت از عناصر موثر در ازدواج سعادتمند خواهند داشت.
اغلب اوقات، ازدواج ها یک مسیر مشخصی را دنبال می کنند. در ابتدا، زمانی که طرفین چیزی جز یکدیگر ندارند، به شدت بر روی عناصر سازنده مهم یک ازدواج سالم و موفق تمرکز می کنند. اما به مرور زمان، همانطور که رابطه رو به جلو ادامه می‌یابد، معیارها و موارد تازه شروع به نمایان شدن می‌کنند و همین تلنبار شدن عناصر غیرضروری به دور کردن زوجین از معیارهای مناسب و ضروری برای یک ازدواج موفق و خوب و در نهایت عدم موفقیت ازدواج و شکست آن می انجامد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه روانشناسی ازدواج کلیک کنید.
معیارهای مناسب برای ازدواج موفق

معیارهای مناسب برای ازدواج موفق

زوج‌های عاقل می‌دانند که داشتن خانه، ماشین یا حساب با موجودی کافی ارامش بخش است اما لزوما ازدواج موفقی نمی‌سازند. آن ها می دانند که اصول بسیار مهم تری در این بازی وجود دارد. آن ها یاد گرفته اند که پول، انرژی و زمان خود را در معیارهای مناسب برای ازدواج موفق و یک ازدواج سالم سرمایه گذاری کنند که شامل مواردی به شرح زیر است.

1-عدم اهمیت به موارد غیرضروری و حامی بودن

حذف موارد غیرضروری از زندگی باعث می شود برای چیزهایی که بیش از همه برای طرفین ارزش دارند زمان بیشتری صرف کنند. در نتیجه، زمان بیشتری را کنار یکدیگر پشت میز شام می گذرانند، به عنوان یک خانواده پیاده روی و تفریحات ساده بیشتری انجام می دهند و توانسته اند برای برخی از تجربیات ارزشمند، مانند تعطیلات، پول پس انداز کنند.
حذف معیارها و فاکتورهای غیر ضروری به افراد این امکان را می دهد که بیشتر روی موارد ضروری برای ازدواج موفق تمرکز کنند. از یکدیگر حمایت می کنند زوج های متاهل می توانند اهداف حرفه ای متفاوتی داشته باشند. آنها ممکن است سابقه حرفه ای یکسانی نداشته باشند و یا ممکن است یکی از شرکا دانش زیادی در مورد نوع کاری که همسرش انجام می دهد داشته باشد.
در چنین شرایطی، آنچه اهمیت دارد این است که هر دو تا چه اندازه از اهداف یکدیگر حمایت می کنند و یکدیگر را رشد می دهند. زوج‌ها در یک ازدواج موفق به یکدیگر انگیزه می‌دهند و برای رسیدن به اهداف خود با یکدیگر همکاری می‌کنند. آن ها نیروی پرواز زیر بال دیگری می شوند. شاد بودن از موفقیت همسر یکی از مهم ترین معیارهای یک ازدواج موفق است. همچنین درمورد نیازهای همسر بخوانید.

2-عشق و تعهد

عشق در هسته خود تصمیمی است برای تعهد نسبت به شخصی دیگر. این تصمیم چیزی بسیار بیشتر از یک احساس زودگذر است که در تلویزیون، صفحه نمایش بزرگ و رمان های عاشقانه به تصویر کشیده می شود. احساسات می آیند و می روند اما یک تصمیم واقعی برای متعهد بودن برای همیشه باقی می ماند و این چیزی است که ازدواج های موفق و سالم را تعریف می کند.
ازدواج تصمیمی است که باید در تمام مراحل و فراز و نشیب ها و خوبی و بدی ها بتواند پایدار بماند. وقتی همه چیز خوب پیش می رود، تعهد آسان است. اما عشق واقعی با متعهد ماندن حتی در طول محک های سخت زندگی نشان داده می شود.

3-وفاداری جنسی

وفاداری جنسی در ازدواج فراتر از مراقبت بدنی را شامل می شود. شامل چشم، ذهن، قلب و روح می شود. وقتی طرفین ذهن خود را به تخیلات جنسی در مورد شخص دیگری اختصاص می دهند وفاداری جنسی را قربانی می کنند. وقتی لحظات صمیمیت عاطفی را به دیگری اختصاص می دهند، تعهد و وفاداری جنسی را قربانی می کنند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه وفاداری به همسر کلیک کنید. بنابراین هر روز از تمایلات جنسی خود محافظت کنید و آن را کاملاً به همسر خود اختصاص دهید. وفاداری جنسی مستلزم نظم و انضباط شخصی و آگاهی از عواقب آن است. فراموش نکنید که شما نمی توانید چشم خود را بر روی آنچه می بینید ببندید اما توانایی این را دارید که با پرورش مهارت کنترل رفتارها، وفاداری و رابطه مشترک خود را به خطر نیاندازید.

4-معیارهای مناسب برای ازدواج موفق | مشارکت در انجام کارهای منزل

اگر برای کشف معیارهای یک ازدواج موفق به بررسی های علمی نگاه کنید، ادعا می‌کند زوج‌هایی که توافق می‌کنند کارهای خانه را به اشتراک یکدیگر انجام دهند در روابط خود شادتر خواهند بود. آیا واقعا شستن ظروف در حالی که همسرتان سطل زباله را بیرون می برد واقعاً تمام چیزی است که برای شاد بودن در ازدواج لازم است؟
این مشارکت ها قطعا کمک زیادی به رضایت از روابط به طور کلی خواهد کرد، اما برای استحکام بخشیدن به یک پیوند، به معیارهای دیگری نیز نیاز دارید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه تقسیم وظایف در خانه کلیک کنید. در واقعیت، روابطی که موفق هستند معمولا این نگرش را دارند: «چگونه می‌توانم به تو کمک کنم؟»
«چگونه می‌توانم زندگی تو را غنی کنم؟» «چگونه می‌توانم شوهر و همسر بهتری برای تو باشم؟». از خودگذشتگی، همدلی و همیشه در نظر گرفتن نیازهای شریک زندگی، سنگ بنای ماندگاری هر رابطه ای است. اما وقتی هر دوی شما بر سر حوله خیس روی تخت دعوا می کنید، همه چیزهای زیبا از پنجره خانه بیرون می روند.

5-حل مشارکتی مسائل

هیچ ازدواجی وجود ندارد که دعوا، ناراحتی و جدایی نداشته باشد. مسائل رایجی که زوج‌ها در مورد آن با هم دعوا می‌کنند ممکن است به دوره‌ای از عدم تماس منجر شود که پس از آن منتهی به یکی از بزرگ‌ترین خطاهایی که یک زوج متاهل می‌توانند انجام دهند می‌شود: یعنی عدم ارتباط.
درک این نکته مهم است که همه زوج های متاهل مشاجره و سوء تفاهم دارند. یکی از ویژگی های یک ازدواج موفق، حفظ جریان ارتباط باز بین دو نفر است. برای دریافت مشاوره زناشویی کلیک کنید. زوج‌هایی که کنار هم می‌نشینند و به جای اینکه بگذارند اوضاع پیچیده‌تر شود، مسائل خود را حل می‌کنند، در ازدواج خود شادتر خواهند بود.
به جای اینکه با عصبانیت از دست همدیگر به رختخواب بروید، صبح روز بعد مشغول روزمرگی شوید و سعی کنید طوری رفتار کنید که انگار بدترین دعوا را در شب قبل نداشته اید. مشکلات خود را زمانی که پیش آمد حل کنید. در درازمدت به شما کمک خواهد کرد و متوجه خواهید شد که رویکرد سالم تری برای حل تعارض ایجاد کرده اید.

6-معیارهای مناسب برای ازدواج موفق |فروتنی و صبر و بخشش

همه افراد نقاط ضعفی دارند و قرار گرفتن در روابط و شیوه های تعامل همیشه این عیوب را سریع تر از هر چیز دیگری آشکار می کند. یکی از اجزای اساسی یک ازدواج سالم و معیارهای ازدواج موفق، توانایی اعتراف به اینکه کامل نیستید و مرتکب اشتباه خواهید شد می باشد.
اینکه متواضعانه بپذیرید که نیاز به بخشش خواهید داشت. داشتن نگرش برتر نسبت به شریک زندگی باعث رنجش می شود و از پیشرفت رابطه شما جلوگیری می کند. اگر در این زمینه مشکل دارید، یک مداد بردارید و به سرعت سه کاری را که شریک شما بهتر از شما انجام می دهد بنویسید.
این تمرین ساده باید به شما کمک می کند فروتن بمانید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه خوشبختی در زندگی مشترک کلیک کنید. از آنجا که هیچ کس کامل نیست، صبر و گذشت همیشه در یک رابطه زناشویی مورد نیاز است. شرکای ازدواج موفق یاد می گیرند که صبر و بخشش بی پایان به شریک زندگی خود نشان دهند.
متواضعانه عیب های خود را می پذیرند و از شریک زندگی خود انتظار کمال ندارند. اشتباهات گذشته را در تلاش برای گروگان گرفتن شریک زندگی خود مطرح نمی کنند و به دنبال جبران یا انتقام گرفتن در هنگام وقوع اشتباه نیستند. اگر در گذشته از شریک زندگی خود رنجیده اید، او را ببخشید. قلب و رابطه شما را از تنش و عصبانیت رها می کند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه راه های لذت بردن از زندگی مشترک کلیک کنید.

7-صرف زمان کافی و با کیفیت و صداقت و اعتماد

روابط بدون سرمایه گذاری زمانی هرگز جواب نمی دهند. هر رابطه موفقی مستلزم صرف زمان اگاهانه و با کیفیت با دیگری است. رابطه با همسر باید صمیمی ترین و عمیق ترین رابطه ای باشد که دارید. بنابراین، این رابطه بیش از هر رابطه دیگری به زمان نیاز خواهد داشت.
در صورت امکان، هر روز زمان مشخصی را برای همسر در نظر بگیرید. هر چند وقت یکبار قرار گذاشتن شبانه هم ضرری ندارد. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید. صداقت و اعتماد پایه و اساس همه چیز در یک ازدواج موفق است. اما برخلاف بسیاری از موارد ضروری دیگر در این لیست، اعتماد زمان می برد.
شما می توانید در یک لحظه فداکار، متعهد یا صبور شوید، اما جلب اعتماد همیشه زمان می برد. اعتماد تنها پس از هفته ها، ماه ها و سال ها ایجاد می شود که می گویید هستید و آنچه را که می گویید انجام خواهید داد. بنابراین چون زمان می برد، وقت تلف نکنید و از همین حالا شروع کنید و اگر نیاز به بازسازی اعتماد در رابطه خود دارید، باید سخت تر کار کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه جلب اعتماد همسر کلیک کنید.
معیارهای مناسب برای ازدواج موفق

8-معیارهای مناسب برای ازدواج موفق | برقراری ارتباط و از خودگذشتگی

شرکای یک ازدواج موفق تا حد امکان با هم ارتباط کامل برقرار می کنند. آن ها مطمئناً در مورد برنامه های بچه ها، لیست های مواد غذایی و قبوض آب و برق بحث می کنند. اما در اینجا متوقف نمی شوند. بلکه امیدها، رویاها، ترس‌ها و اضطراب‌های خود را نیز به اشتراک می‌گذارند.
آن ها فقط در مورد تغییراتی که در زندگی کودک رخ می دهد بحث نمی کنند، بلکه تغییراتی که در قلب و روح خودشان رخ می دهد را نیز مورد بحث قرار می دهند. این کلید ضروری را نمی توان نادیده گرفت، زیرا ارتباط صادقانه و صریح پایه و اساس بسیاری از چیزهای دیگر در این لیست می شود: مانند تعهد، صبر و اعتماد سازی. اگرچه هرگز در هیچ نظرسنجی نشان داده نمی شود، اما ازدواج های زیادی به دلیل خودخواهی به هر دلیلی، شکست خورده و به پایان می رسند.
یافته ها علت آن را مسائل مالی، عدم تعهد، خیانت یا ناسازگاری می دانند، اما در بطن همه این دلائل، یک علت اصلی نهفته است و آن خودخواهی است.
یک فرد خودخواه فقط به خود و نیازها و خواسته های خود متعهد است، در برابر غرایز و وسوسه ها صبر کمی از خود نشان می دهد. صرفا به دنبال ارضا نیازهای شخصی می رود و هرگز یاد نمی گیرد که چگونه یک همسر موفق باشد. امیدها، رویاها و زندگی خود را با شریک زندگی خود تقسیم کنید و شروع به زندگی مشترک کنید.  

سخن آخر درمورد معیارهای مناسب برای ازدواج موفق

آنچه شرح داده شد یک فراخوان ساده برای ارزش گذاری به ازدواج‌ است. با دقت زیادی از این اصول پیروی کنید و با همسر نیز با همان میزان با دقت رفتار کنید و روزانه روی پیشرفت و پیشبرد آن ها سرمایه‌گذاری کنید. انجام توصیه های زناشویی ذکر شده در بالا همیشه به هر ذره از تلاش و توجه و اهمیت دادن خود شما نیاز دارد.
اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه معیارهای یک ازدواج موفق و شاد را به دست آورید ارزشش را دارد. یک ازدواج موفق و سالم از بسیاری از مسایل موقتی که در زندگی به دنبال آن هستید، ارزشمندتر است و همیشه ماندگاری بیشتری خواهد داشت. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*