ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

سه ماه سوم بارداری | خطرات سه ماه آخر و آمادگی برای زایمان


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با سه ماه سوم بارداری پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


سه ماه سوم بارداری زمانی است که جنین هر روز بیشتر به شکل و شمایل نوزادی خود نزدیک می‌شود و خود را برای به دنیا آمدن آماده می‌کند. وزن او به سنگین‌ترین حالت خود می‌رسد و اندام‌های او آخرین مرحله از رشد را سپری می‌کنند. اگر شما در این دوران از بارداری خود به سر می‌برید و دوست دارید بدانید رشد جنین چگونه سپری می‌شود، در ادامه این مقاله تغییرات هفته به هفته جنین در این مرحله را شرح می‌دهیم که مطالعه آن می‌تواند برای شما مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه میتوانید از مشاوره کودک کمک بگیرید.
تماس با مشاور

هفته بیست و هشتم بارداری

در این هفته شما قدم به آخرین مرحله از بارداری خود گذاشته‌اید. جالب است بدانید رشد چشم‌های کودکتان در این هفته، او را قادر به این می‌سازد که از داخل رحم نورهای اطراف را ببیند. اگر فرزند شما در این هفته به دنیا بیاید شانس زنده ماندن او 90 درصد است زیرا ریه‌های او در این هفته به سطح کافی از رشد دست پیدا کرده‌اند. البته برای تنفس بهتر نوزاد نیاز به رشد بیشتر ریه‌ها دارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه دوران بارداری کلیک کنید.

سه ماه سوم بارداری | هفته بیست و نهم بارداری

در این هفته ماهیچه‌ها و شش‌های جنین همچنان در حال رشد و تکامل هستند. همچنین سر کودک شروع به رشد بیشتر می‌کند تا بتواند محل امنی برای رشد مغز او باشد. در واقع در این زمان جنین به اندازه متناسبی از سر و بدن دست پیدا می‌کند. 

برای آشنایی کامل در زمینه زایمان در آب کلیک کنید.

هفته سی‌ام بارداری

در این هفته وزن کودک شما به چیزی حدود یک کیلو و سیصد گرم می‌رسد. این امر موجب این می‌شود که شما در معرض خستگی مفرط و نوسانات خلقی قرار بگیرید. مغز استخوان جنین در این هفته شروع به تولید گلبول‌های قرمز می‌کند. همچنین فرزند شما می‌تواند صداهای مختلف را از یکدیگر تشخیص دهد. برای مثال او صدای مردان و زنان را از هم تشخیص می‌دهد و صدای زنان را به مردان ترجیح می‌دهد!

هفته سی و یکم بارداری

از این هفته ممکن است لگدهای محکمی که فرزندتان می‌زند شما را حتی در طول شب بیدار نگه دارد. به دلیل اینکه فضای رحم برای رشد بیشتر جنین کوچک است، باعث می‌شود که سرعت رشد در او کاهش پیدا کند. رشد او در این هفته بیشتر بر افزایش وزن و تکامل ریه او متمرکز است.

سه ماه سوم بارداری | هفته سی و دوم بارداری

بزرگ‌تر شدن جنین در این هفته و افزایش اندازه رحم می‌تواند منجر به سوزش معده و احساس تنگی نفس در شما شود. حواس پنجگانه کودک در این هفته به طور کامل کار می‌کنند و سرعت افزایش وزن او تا حدی در این روزها کاهش پیدا می‌کند.

برای آگاهی بیشتر در زمینه زایمان طبیعی کلیک کنید.

هفته سی و سوم بارداری

تغییرات این هفته جنین به افزایش مایع آمیونتیک اطراف جنین منجر می‌شود. در واقع این مایع در این هفته به بالاترین حد خود می‌رسد و تا زمانی که او متولد شود در همین حد باقی می‌ماند.

<

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*