ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قبل از رابطه چکار کنیم؟ 12 راز رضایت و سلامت جنسی

قبل از رابطه چکار کنیم؟ رعایت نظافت و بهداشت شخصی اولین پاسخ به این سوال است. قطعا پاکیزگی و آراستگی در میل جنسی شما و شریک جنسی تاثیر بسزایی خواهد داشت. علاوه بر نظافت و پیش نوازی رعایت برخی نکات دیگر قبل از شروع رابطه می تواند آرامش و لذت بیشتر حین رابطه را برای شما به ارمغان آورد. برای کسب آگاهی بیشتر درباره نکات مهم قبل از رابطه از مشاوره زناشویی تلفنی مشورت بخواهید.

تماس با مشاور

قبل از رابطه چکار کنیم؟

وقتی صحبت از رابطه جنسی به میان می آید به خصوص اگر اولین بار است که در زندگی زناشویی خود آن را تجربه می کنید مواردی وجود دارد که می تواند مانع لذت بردن بیشتر شما بشود. این چیزها می تواند شامل احساس بیش از حد خودآگاهی در مورد بدن شما که منجر به قضاوت منفی و تصویر منفی از بدن شود، عدم آمادگی جسمانی برای صمیمیت و آسیب پذیری یا احساس استرس بیش از حد برای اینکه بتوانید هنگام رابطه جنسی آرام شوید. برای زنان، حتی کوچک ترین احساس نا امنی می تواند این تجربه را کمی شبیه به یک سفر آهسته در جهنم کند. با این حال، چند کار وجود دارد که می توانید قبل از رابطه جنسی انجام دهید تا بتوانید بدون شک از آن لذت ببرید. در زیر چند نکته عملی وجود دارد که می توانید در هر مرحله از ازدواج خود در مورد "آماده سازی" ذهن و بدن خود برای یک تجربه جنسی عالی با همسر انجام دهید.

1-قبل از رابطه چکار کنیم؟ تغذیه مناسب

غذاهای سالم بخورید تا خلق و خوی شما را بهبود بدهد. اگر امیدوارید که شب ملاقات شما به شکلی جذاب به پایان برسد، باید لیست خود را کامل کنید و اقلامی را تهیه کنید یا سفارش دهید که غذاهای مقرون به صرفه هستند. می توانید دانه های کتان را روی سالاد خود بپاشید. آنتی اکسیدان های آن ها به افزایش جریان خون به اندام های تناسلی کمک می کند. در حالی که در حال انجام آن هستید مطمئن شوید که یک قسمت از خوراکی مقوی اسفناج در اولین غذای ترد سرشار از سبزیجات وجود دارد. منیزیم موجود در سبزی ها التهاب را کاهش می دهد. افزایش جریان خون را به اندام‌ها هدایت می‌کند که مانند ویاگرا می‌تواند برانگیختگی جنسی را افزایش دهد و رابطه جنسی را لذت‌بخش‌تر کند. زنان دریافته اند که ارگاسم راحت تر است و مردان متوجه خواهند شد که نعوظ طبیعی تر رخ می دهد.

2-غذای تند و نفخ دار نخورید

چندین غذای خاص وجود دارد که ممکن است ترجیح بدهید قبل از رابطه جنسی از خوردن آن ها اجتناب کنید. احتمالاً باید از لوبیاها یا سبزیجات چلیپایی (کلم، کلم پیچ و گل کلم) استفاده نکنید. آن ها می توانند شما را با ناراحتی شکمی و گاز معده معذب کنند. از طرفی آلیوم‌ها (مانند پیاز و سیر) می‌توانند بوی بدن و تنفس شما را تغییر بدهند و منجر به پیش‌نوازی نه چندان خوشایند شود. دسرهای بسته بندی شده یکی دیگر از موارد بی مصرف هستند. سرشار از چربی‌های ترانس و قند، این مواد می‌توانند انسولین شما را افزایش داده و سطح تستوسترون را که میل جنسی شما را تحریک می‌کند، کاهش دهند. خوراکی های بسیار شور را نیز حذف کنید. هر چیز سنگینی که مانند سرب در شکم شما بنشیند، انگیزه ای برای تحریک کمتر خواهد بود.

3-قبل از رابطه چکار کنیم؟ پیش نوازی

گاهی اوقات شما باید یک جلسه کوتاه صمیمی با پارتنر خود داشته باشید. البته مهم است که زمان و انرژی خود را به پیشنوازی عاطفی اختصاص دهید آن هم درست قبل از اینکه شروع به رابطه کنید. رابطه جنسی نباید به عنوان یک مورد اجباری برای بررسی لیست کارهای مهم برای آمادگی برای ربطه زناشویی در نظر گرفته شود. این زمان با هم بودن به ویژه برای زوج هایی که برای مدت طولانی با هم نبوده اند، مناسب است. یکی از شرکا اغلب شکایت می کنند که ما در تمام روز همدیگر را ندیده ایم و شب برای رابطه یکدیگر را می بینیم. گذراندن وقت با هم به صمیمیت عاطفی و داشتن رابطه بهتر کمک می کند. لازم نیست هر بار که می‌خواهید سرحال باشید، به یک رابطه شبانه کامل متعهد شوید. این بیشتر به اشتراک گذاشتن لحظاتی با هم و ارتباط مجدد بعد از جدایی شبیه است. برای آموزش پیش نوازی قبل از رابطه کلیک کنید.

4-شیو کردن

مطمئناً می خواهید برای شب ماراتن پیش رو آماده شوید. اما یک چیزی که باید از آن صرف نظر کنید اصلاح یا اپیلاسیون موهای ناحیه تناسلی است. اصلاح قبل از رابطه جنسی می تواند خطرناک باشد، زیرا حتی کوچک ترین بریدگی می تواند شما را مستعد ابتلا به بیماری های مقاربتی کند. پس چه کاری باید انجام داد؟ سعی کنید یک روز یا چند روز قبل تر از رابطه جنسی شیو را انجام دهید تا پوست شما فرصت کافی برای بهبود هر گونه بریدگی داشته باشد. ثانیاً، در صورت مشکوک بودن به بیماری های مقاربتی از هرگونه تکنیک حذف موهای زائد بدن خودداری کنید زیرا این امر می تواند باعث گسترش بیشتر به شما و شریک شما شود. در صورت امکان سعی کنید از تیغ زدن خودداری کنید و با احتیاط و با ظرافت ناحیه را با یک قیچی شخصی کوتاه کنید. برای آشنایی با نکات بهداشتی قبل و بعد از رابطه کلیک کنید.

گفتگو با همسر قبل از رابطه جنسی

5-قبل از رابطه چکار کنیم؟ گفتگو با همسر

قبل از رابطه جنسی چیزهای زیادی برای چت کردن وجود دارد. به خصوص اگر این اولین بار است که با یک شریک جدید رابطه برقرار می کنید. شروع گفتگو نباید ناخوشایند باشد، اما باید فضایی برای درخواست و تایید مجدد رضایت شریک زندگی خود ایجاد کنید تا در مورد مراحل بعدی کاملاً واضح باشید. بعد به وضعیت سلامت جنسی خود بپردازید. این مهم است که در مورد عفونت های مقاربتی کاملاً شفاف باشید و اگر شما یا پارتنر شما آزمایشی انجام نداده اید، قبل از اینکه برای اتاق خواب قرار ملاقات بگذارید، انجام آزمایش را در اولویت قرار دهید. شما هرگز نمی توانید تصور کنید که چون با کسی رابطه زناشویی دارید، او با دیگران رابطه جنسی ندارد. در مورد تعیین انتظارات، مرزها و نگرانی های خود فعال باشید. در نهایت هر دوی شما برای پذیرش چنین شروطی بالغ هستید. باید بتوانید این کار را انجام دهید.

6-توجه به داروهای مورد نیاز

هیچ مشکل خاصی در مورد عطسه یا سرفه حین رابطه وجود ندارد، اما اگر آلرژی فصلی دارید، می‌دانید آن گل‌های تازه‌ای که شریک شما در هر ملاقات برای شما می‌آورد، محرکی برای آبریزش بینی یا خارش چشم‌های شما خواهد بود. اما قبل از اینکه به کابینت دارو بدوید و یک آنتی هیستامین مصرف کنید بهتر است آگاهی داشته باشید همانطور که قرص آلرژی غشاهای مخاطی بینی شما را خشک می کند، همچنین می تواند رطوبت را از سلول های تولید کننده مخاط در نواحی جنسی شما نیز از بین ببرد. در اینصورت بهتر است برای جبران کمبود رطوبت ناحیه تناسلی از روان کننده ها استفاده کنید.

7-قبل از رابطه چکار کنیم؟ فکرهای داغ

درباره رابطه فکر کنید. به اندازه کافی سخت است که زمان‌های سکسی را به تنهایی برنامه‌ریزی کنید، بنابراین ایجاد یک لحظه آرام جنسی برای قرار دادن خود در چارچوب ذهنی مناسب در همان لحظه ممکن است غیرواقعی به نظر برسد. اما انتقال از وضعیت روزمره و کار به جریان بازی جنسی مهم است. هر چند ممکن است چالش برانگیز به نظر برسد، حتی چند دقیقه زمان گذاشتن برای بهبود خلق و خو قبل از انجام این کار می تواند کمک کند تا رابطه جنسی گرم تر، بهتر و پرشورتر شود. برخی از فعالیت های کوچک را از یاد نبرید تا احساس خونسردی، اعتماد به نفس و آمادگی داشته باشید. مانند دوش گرفتن، تعویض لباس یا روشن کردن یک شمع. خواندن یک رمان عاشقانه با درون مایه شهوانی نیز عالی است. این می تواند یک راه واقعا عالی برای شروع میل جنسی شما باشد، به خصوص در پایان یک روز کاری پر استرس.

8-قبل از رابطه چکار کنیم؟ نوشیدن الکل

به امید یک شب گرم و پرشور در رختخواب، نوشیدن بیش از حد الکل می تواند میل و عملکرد شما را مختل کند. مصرف زیاد مشروبات الکلی میل جنسی زنان را کاهش می دهد، رسیدن به ارگاسم را طولانی تر می کند و باعث کاهش روانکاری واژن می شود. برای مردان می تواند نعوظ یا حفظ آن را سخت تر کند. به طور کلی مست شدن می‌تواند منجر به از دست دادن بالقوه منطق و انجام رفتارهای پرخطر شود که منجر به ریسک‌پذیری بیشتر می‌شود. برای آشنایی با روش های افزایش میل جنسی زنان کلیک کنید.

البته این بدان معنا نیست که نمی توانید شب را با یک یا دو نوشیدنی شروع کنید. در واقع، یک جرعه می‌تواند برای شما و معشوق شما مفید باشد. مطالعه‌ای در مجله پزشکی جنسی نشان داد که زنانی که مقدار کمی تا متوسط می نوشند میل جنسی، روان‌کاری و عملکرد کلی جنسی بهتری دارند.

قبل از رابطه جنسی چکار کنیم؟

9-عدم انجام تمرینات شدید ورزشی

تحقیقات انجام شده نشان داد که یک برنامه تمرینی شدید و بیش از حد می تواند باعث کاهش شدید میل جنسی مردان شود. منطقی است که زنان نیز همین تمایل کاهش یافته را تجربه کنند. البته، این بدان معنا نیست که شما باید تردمیل خود را بفروشید و وزنه های آزاد خود را رها کنید. مقداری تحرک سالم همیشه مهم است. برای محافظت از میل جنسی، ورزش با شدت بالا را به 40 تا 45 دقیقه، دو تا سه بار در هفته محدود کنید. می توانید در حین دویدن عرق کنید. تحقیقات نشان داده است که ورزش منظم و متوسط می تواند سلامت جنسی را بهبود بخشد. اعتدال کلید سلامتی، شادی و قدرت جنسی است.

10-فاصله گرفتن از گوشی موبایل

برای برقراری ارتباط مجدد از نظر فیزیکی و احساسی با همسر گوشی را خاموش کنید. یک مطالعه نشان داد 55 درصد از افراد به دلیل استفاده بیش از حد از گوشی در رختخواب از زمان با هم بودن با شریک زندگی خود غفلت می کنند و 35 درصد مستقیماً اعتراف کردند که زندگی جنسی آن ها را تحت تأثیر شرایط منفی قرار داده است. تلفن همراه را هنگام خواب دور از دسترس قرار دهید یا آن را کاملا خاموش کنید. شما نمی‌خواهید صدای پیامک مانع پیام‌های جنسی مهم تر و علنی در دنیای واقعی اتاق خواب بشود.

11-قبل از رابطه چکار کنیم؟ بهداشت

درست که است که می خواهید قبل از رابطه تمیز باشید اما دوش گرفتن درست قبل از انجام رابطه توصیه نمی شود. واژن اندامی است که برای محافظت از خود در برابر عفونت ها که ترشحات اسیدی تولید می کند. همچنین این ترشحات واژن برای حفظ رطوبت واژن لازم است. سعی کنید دوش گرفتن را یکی دو ساعت قبل از رابطه انجام دهید. ممکن است قبل از اینکه همه چیز داغ شود، لازم باشد مسواک بزنید. اما از استفاده از مسواک برقی خودداری کنید. همانطور که تراشیدن نواحی جنسی شما می‌تواند باعث بریدگی‌های کوچک شود و شما را در برابر انتقال بیماری‌های مقاربتی آسیب‌پذیرتر کند، یک مسواک سریع و خشن نیز می‌تواند دهان شما را زخم و یا حساس کند.

12-آماده کردن وسایل ضروری

قبل از اینکه در لحظه های جنسی غوطه ور شوید، کشوی کنار تخت خود را با تمام وسایل ضروری آماده کنید. اول و مهم تر از همه کاندوم. این بدان معناست که وسیله ترجیحی خود را برای کنترل بارداری ردیف کنید. انجام رابطه جنسی ایمن هم برای سلامت جنسی و هم برای پیشگیری از عفونت های مقاربتی (STIs) حیاتی است. از روش های بازدارنده مانند کاندوم به طور صحیح و مداوم استفاده کنید. اگر در مورد وضعیت سلامت جنسی خود مطمئن نیستید، به طور منظم آزمایش STI را در نظر بگیرید.

نیازهای خود را ارزیابی کنید تا بهترین تصمیم را برای شرایط خود بگیرید. آیا هر کدام یا هر دوی شما چندین شریک دارید؟ آیا در تلاش برای پیشگیری از بارداری با یک شریک متعهد هستید یا شاید سعی می کنید با یک شریک جدید از ابتلا به بیماری های مقاربتی خودداری کنید؟ برای هر کدام وسیله مورد نظر خود را آماده کنید. همچنین ممکن است بخواهید روان کننده را در دسترس داشته باشید. این یک الزام نیست، اما می تواند مفید و لذت بخش باشد. استفاده از روان کننده ها برای برطرف کردن خشکی واژن در رابطه جنسی موثر است. در این مقاله سعی شد تا حد امکان با مهم ترین فعالیت های قبل از رابطه آشنا شوید تا حین رابطه بتوانید احساس آرامش و امنیت کافی احساس کنید.

سخن آخر

وقتی صحبت از رضایت و سلامت جنسی به میان می آید، چندین فاکتور مهم وجود دارد که باید در نظر گرفته شود. ایجاد یک ارتباط عاطفی قوی با شریک زندگی می تواند رضایت جنسی را افزایش دهد. در فعالیت‌هایی شرکت کنید که صمیمیت عاطفی را تقویت می‌کنند مانند گذراندن زمان با کیفیت با هم، ابراز محبت و مشارکت در ارتباطات باز و همدلانه. همیشه رضایت را در اولویت قرار دهید. هر دو شریک باید مشتاقانه و مستمر برای هرگونه فعالیت جنسی رضایت بدهند. مهم است که به مرزهای یکدیگر احترام بگذارید و به نشانه های کلامی و غیرکلامی توجه داشته باشید. ارتباط باز و صادقانه با شریک زندگی برای یک رابطه جنسی سالم و رضایت بخش ضروری است. در مورد خواسته ها، مرزها و هر گونه نگرانی که ممکن است داشته باشید بحث کنید. چرا که می تواند به ایجاد یک محیط امن و راحت برای هر دو شریک منتهی شود.

مراقبت از سلامت و شادی کلی روزمره برای رضایت جنسی بسیار مهم است. رژیم غذایی متعادلی داشته باشید، به طور منظم ورزش کنید و به اندازه کافی بخوابید. مدیریت سطوح استرس و اولویت دادن به فعالیت های خودمراقبتی نیز می تواند تأثیر مثبتی بر سلامت جنسی شما داشته باشد. زمانی را برای کشف بدن خود اختصاص دهید و در مورد ترجیحات و خواسته های خود بیاموزید. خودارضایی می تواند راهی سالم برای کشف آنچه برای شما حس خوبی دارد باشد. از طریق منابع معتبر، کتاب ها یا کارگاه های آموزشی، خود را در مورد سلامت جنسی، آناتومی و تکنیک ها آموزش دهید. برای کسب آگاهی بیشتر دراین زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*