ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | حساس ترین نقاط آلت تناسلی مرد

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ اسپری تاخیری یکی از روش های محبوب برای درمان زود انزالی است. اسپری های تاخیری قبل از رابطه روی آلت تناسلی مردان استفاده می شوند. این اسپری ها به کاهش حساسیت و تحریک آلت کمک می کند و باعث طولانی تر شدن رابطه می شود. این مقاله طرز استفاده از اسپری تاخیری را بررسی می کند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس یا PE، عدم کنترل بر انزال است. اگر PE دارید، ممکن است فقط چند دقیقه یا چند ثانیه پس از دخول انزال کنید. همچنین ممکن است در حین پیش بازی ناخواسته انزال کنید. در حالی که این امری عادی است که گاهی اوقات PE اتفاق بیفتد، اما زمانی که به طور منظم رخ می دهد، می تواند تأثیر زیادی بر زندگی جنسی شما بگذارد. مردم از انواع استراتژی ها برای کمک به این مشکل استفاده می کنند، اما اسپری لیدوکائین برای انزال زودرس، مانند اسپری تاخیری هیس، گزینه مفیدی است که به شما کمک می کند در طول رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشید و برای همیشه با PE مقابله کنید.

قبل از اینکه بخواهیم به علت وقوع زود انزالی بپردازیم، مهم است که بدانیم انزال زودرس چیست. از نظر بالینی، انزال زودرس به این صورت تعریف می‌شود: «زمانی که انزال زودتر از چیزی که مرد یا شریک زندگی او می‌خواهد در طول رابطه جنسی اتفاق می‌افتد».

1-معیارهایی برای تشخیص انزال زودرس

به طور متوسط ​​حدود پنج دقیقه تا هفت دقیقه طول می کشد تا یک مرد در حین رابطه جنسی انزال کند. با این حال، زمان خاصی برای تشخیص زود انزالی استفاده نمی شود. اکثر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی انزال زودرس را بر اساس تعریف ارائه شده توسط DSM-5 تشخیص می دهند. مهمترین معیار های انزال زودرس عبارتند از

 • انزال در عرض یک دقیقه پس از نفوذ واژن و بدون اینکه فرد بخواهد
 • انزال سریع در طول تمام یا تقریباً تمام فعالیت های جنسی 75 تا 100 درصد مواقع
 • تداوم مداوم علائم برای حداقل شش ماه یا بیشتر
 • اختلال عملکرد باعث ناراحتی قابل توجه بالینی برای بیمار می شود

این اختلال را نمی توان با مواردی مانند عوارض جانبی دارو، اختلالات روانی غیرجنسی، استرس رابطه یا سایر عوامل استرس زا توضیح داد.

این کاملا طبیعی است که گاهی اوقات زودتر از آنچه می خواهید انزال کنید. زود انزالی زمانی مشکل ساز می شود که مکرراً در حین پیش بازی یا بلافاصله پس از دخول انزال می کنید، تا جایی که بر لذت جنسی و اعتماد به نفس شما تأثیر می گذارد.شایان ذکر است که انزال زودرس بسیار رایج است. مطالعات نشان می دهد که حدود 39 درصد از مردان در برخی مواقع PE را تجربه می کنند، به این معنی که اگر شما انزال زودرس را تجربه کنید قطعا تنها نیستید.

2-دلایل انزال زودرس

حال، بیایید به این بپردازیم که چرا انزال زودرس اتفاق می افتد. برخلاف سایر شرایط پزشکی، هیچ دلیل واحدی برای PE وجود ندارد که توسط متخصص مراقبت های بهداشتی قابل تشخیص باشد. در عوض، عوامل مختلف روانی و جسمی همگی می توانند در انزال زودرس نقش داشته باشند. برای آشنایی با درمان زودانزالی کلیک کنید.

عوامل فیزیکی عبارتند از:

 • حساسیت برخی از مردان به دلیل آلت تناسلی حساس دچار انزال زودرس می شوند که باعث می شود زودتر از حد انتظار انزال کنند.
 • مشکلات پروستات ویا تیروئید، مانند هیپرپلازی خوش خیم پروستات، می تواند به PE کمک کند.
 • بر اساس مطالعات  مردانی که کمردرد ناشی از ضایعات لومبوساکرال تحتانی ستون فقرات دارند، ممکن است به دنبال آسیب به PE مبتلا شوند.

عوامل روانشناختی عبارتند از:

 • اضطراب در مورد عملکرد جنسی می تواند خطر ابتلا به انزال زودرس را به خصوص در اوایل یک رابطه افزایش دهد.
 • افسردگی، استرس و سایر مسائل روانشناختی می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد و باعث شود که در هنگام پیش بازی یا رابطه جنسی نافذ زود انزال کنید.
 • سایر مشکلات رابطه نیز می تواند بر عملکرد جنسی شما تأثیر بگذارد و به انزال زودرس کمک کند.
 • راهنمای انزال زودرس 101 ما به جزئیات بیشتری در مورد علل اصلی PE و همچنین تئوری های رایج در مورد PE می پردازد که کاملاً دقیق نیستند.

 اسپری تاخیری

استفاده از اسپری تاخیری برای انزال زودرس

برای درمان انزال زودرس روش های مختلفی موجود است. اما یکی از بهترین و در دسترس ترین روش ها اسپری های تاخیری است. استفاده از اسپری تاخیری برای انزال زودرس ساده است. کافی است آن را را در قسمت زیرین سر و ساقه آلت تناسلی خود بمالید. سپس آن را به شکل دایره ای مالش دهید تا اسپری جذب آلت تناسلی شما شود. اسپری تاخیری اغلب به صورت OTC در یک بطری با دوز اندازه گیری شده  فروخته می شود که به شما امکان می دهد یک یا چند اسپری را روی آلت تناسلی خود اعمال کنید. بهتر است قبل از رابطه جنسی با یک اسپری با دوز مشخص شروع کنید. اگر متوجه بهبودی عمده در زمان انزال نشدید، می‌توانید دوز را طبق دستورالعمل‌های ارائه شده افزایش دهید.

همه افراد متفاوت هستند، به این معنی که ممکن است قبل از رسیدن به سطح حساسیت مورد نظر خود به اسپری های متعدد نیاز داشته باشید. هنگامی که دوز مصرفی خود را تعیین کردید، استفاده از اسپری لیدوکائین قبل از رابطه جنسی آسان است تا حساسیت را تا سطح دلخواه خود کاهش دهید.  در زیر توضیح داده ایم که چگونه و چرا انزال زودرس اتفاق می افتد، چگونه اسپری لیدوکائین می تواند کمک کند،  چگونه می توانید از لیدوکائین برای درمان PE و لذت بردن از رابطه جنسی بهتر با شریک زندگی خود استفاده کنید. برای اشنایی با راه های به تاخیر انداختن انزال در مردان و زنان کلیک کنید.

1-اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | مکانیسم محصولات تاخیری

ماده فعال در اسپری تاخیری، یک بی حس کننده موضعی است که برای بی حس کردن مناطق خاصی از بافت استفاده می شود. این یکی از رایج ترین بی حس کننده های مورد استفاده در جهان است که به صورت موضعی به عنوان اسپری یا کرم یا به صورت تزریق در قسمت های خاصی از بدن استفاده می شود. برای آشنایی با درمان زودانزالی خانگی کلیک کنید.

به طور مثال لیدوکائین به‌عنوان یک اسپری بی‌حس‌کننده، به دلیل اثر بی‌حس‌کننده‌اش، می‌تواند هم مسکن بسیار مؤثری باشد و هم درمان انزال زودرس. ا

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*