ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | حساس ترین نقاط آلت تناسلی مرد

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ اسپری تاخیری یکی از روش های محبوب برای درمان زود انزالی است. اسپری های تاخیری قبل از رابطه روی آلت تناسلی مردان استفاده می شوند. این اسپری ها به کاهش حساسیت و تحریک آلت کمک می کند و باعث طولانی تر شدن رابطه می شود. این مقاله طرز استفاده از اسپری تاخیری را بررسی می کند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره جنسی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

انزال زودرس چیست؟

انزال زودرس یا PE، عدم کنترل بر انزال است. اگر زود انزالی داشته باشید فقط چند دقیقه یا چند ثانیه پس از دخول انزال می کنید. همچنین ممکن است در حین پیش نوازی ناخواسته به انزال برسید. در حالی که رخ دادن زود انزالی به صورت گاه به گاه امری عادی است زمانی که به طور منظم رخ می دهد، می تواند تأثیر زیادی بر زندگی جنسی فرد بگذارد و یک اختلال جنسی در نظر گرفته می شود. مردم از انواع استراتژی ها برای کمک به این مشکل استفاده می کنند، اما اسپری لیدوکائین برای انزال زودرس، مانند اسپری تاخیری هیس، گزینه مفیدی است که به شما کمک می کند در طول رابطه جنسی دوام بیشتری داشته باشید و برای همیشه با انزال زودرس مداوم خداحافظی کنید.

قبل از اینکه بخواهیم به علت وقوع زود انزالی بپردازیم، مهم است که انزال زودرس را بشناسید. از نظر بالینی، انزال زودرس به این صورت تعریف می‌شود: زمانی که انزال در طول رابطه جنسی زودتر از چیزی که مرد یا شریک زندگی او می‌خواهد اتفاق می‌افتد اختلال زودانزالی شناسایی می شود.

1-معیارهایی برای تشخیص انزال زودرس

به طور متوسط ​​حدود پنج دقیقه تا هفت دقیقه طول می کشد تا یک مرد در حین رابطه جنسی انزال کند. با این حال، زمان خاصی برای تشخیص زود انزالی در نظر گرفته نمی شود. اکثر متخصصین بهداشت جنسی و درمان اختلالات جنسی، انزال زودرس را بر اساس تعریف ارائه شده توسط DSM-5 تشخیص می دهند. مهم ترین معیارهای انزال زودرس عبارتند از:

 • انزال در عرض یک دقیقه پس از نفوذ به واژن و بدون اینکه فرد بخواهد.
 • انزال سریع در طول رابطه یا تقریباً تمام فعالیت های جنسی در 75 تا 100 درصد مواقع
 • تداوم مداوم علائم برای حداقل شش ماه یا بیشتر
 • اختلال عملکرد باعث ناراحتی قابل توجه بالینی برای بیمار شود.

این اختلال را نمی توان با مواردی مانند عوارض جانبی دارو، اختلالات روانی غیرجنسی، استرس رابطه یا سایر عوامل استرس زا توضیح داد.

کاملا طبیعی است که گاهی اوقات زودتر از آنچه می خواهید انزال کنید. زود انزالی زمانی مشکل ساز می شود که مکرراً در حین پیش نوازی یا بلافاصله پس از دخول انزال کنید. تا جایی که بر لذت جنسی و اعتماد به نفس شما تأثیر می گذارد. شایان ذکر است که انزال زودرس بسیار رایج است. مطالعات نشان می دهد که حدود 39 درصد از مردان در برخی مواقع انزال زودرس را تجربه می کنند. به این معنی که اگر شما انزال زودرس را تجربه کنید قطعا تنها نیستید.

2-دلایل انزال زودرس

حال، بیایید به این بپردازیم که چرا انزال زودرس اتفاق می افتد. برخلاف سایر شرایط پزشکی، هیچ دلیل واحدی برای اختلال زودانزالی وجود ندارد که توسط متخصص قابل تشخیص باشد. در عوض، عوامل مختلف روانی و جسمی همگی می توانند در انزال زودرس نقش داشته باشند. برای آشنایی با درمان زودانزالی کلیک کنید.

عوامل فیزیکی عبارتند از:

 • حساسیت بالای برخی از مردان به لمس و تماس که بعد دچار انزال زودرس می شوند و زودتر از حد انتظار انزال می کنند.
 • مشکلات پروستات و یا تیروئید مانند هیپرپلازی خوش خیم پروستات که می تواند در بروز زودانزالی موثر باشد.
 • بر اساس مطالعات مردانی که کمردرد ناشی از ضایعات لومبوساکرال تحتانی ستون فقرات دارند، ممکن است به دنبال آسیب در این ناحیه به اختلال زودانزالی مبتلا شوند.

عوامل روانشناختی عبارتند از:

 • اضطراب در مورد عملکرد جنسی می تواند خطر ابتلا به انزال زودرس را به خصوص در اوایل یک رابطه افزایش دهد.
 • افسردگی، استرس و سایر مسائل روانشناختی می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد و باعث شود که در هنگام پیش نوازی یا رابطه جنسی نفوذی انزال کنید.
 • سایر مشکلات مربوط به رابطه نیز می تواند بر عملکرد جنسی تأثیر بگذارد و به انزال زودرس کمک کند.

اسپری تاخیری

استفاده از اسپری تاخیری برای انزال زودرس

برای درمان انزال زودرس روش های مختلفی موجود است. اما یکی از بهترین و در دسترس ترین روش ها اسپری های تاخیری است. شیوه استفاده از اسپری تاخیری برای انزال زودرس ساده است. کافی است آن را را در قسمت زیرین سر و ساقه آلت تناسلی خود اسپری کنید. سپس آن را به شکل دایره ای مالش دهید تا اسپری جذب آلت تناسلی شما شود. اسپری تاخیری اغلب به صورت OTC در یک بطری با دوز اندازه گیری شده فروخته می شود. به شما امکان می دهد یک یا چند بار اسپری را روی آلت تناسلی خود اعمال کنید. بهتر است قبل از رابطه جنسی با یک اسپری با دوز مشخص شروع کنید. اگر متوجه بهبودی عمده در زمان انزال نشدید، می‌توانید دوز را طبق دستورالعمل‌های ارائه شده افزایش دهید.

واکنش های افراد متفاوت است و این یعنی شما ممکن است قبل از رسیدن به سطح حساسیت مورد نظر خود به اسپری های متعدد نیاز داشته باشید. هنگامی که دوز مصرفی خود را مشخص کردید، استفاده از اسپری لیدوکائین قبل از رابطه جنسی آسان می شود تا حساسیت را تا سطح دلخواه خود کاهش دهید. در ادامه توضیح داده ایم که چگونه و چرا انزال زودرس اتفاق می افتد. چگونه اسپری لیدوکائین می تواند روی شرایط تاثیر مثبت بگذارد. چگونه می توانید از لیدوکائین برای درمان PE و لذت بردن از رابطه جنسی بهتر با شریک زندگی خود استفاده کنید. برای اشنایی با راه های به تاخیر انداختن انزال در مردان و زنان کلیک کنید.

1-اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | مکانیسم محصولات تاخیری

ماده فعال در اسپری تاخیری، یک بی حس کننده موضعی است که برای بی حس کردن مناطق خاصی از بافت استفاده می شود. اسپری یکی از رایج ترین بی حس کننده های مورد استفاده در جهان بوده که به صورت موضعی به عنوان اسپری یا کرم یا به صورت تزریق در قسمت های خاصی از بدن به کار می رود. برای آشنایی با درمان زودانزالی خانگی کلیک کنید.

به طور مثال لیدوکائین به‌عنوان یک اسپری بی‌حس‌کننده، به دلیل اثر بی‌حس‌کنندگی، می‌تواند هم مسکن بسیار مؤثری باشد و هم برای درمان انزال زودرس به کار رود. اگر تا به حال جراحی دندان انجام داده اید، احتمالاً لیدوکائین یا یک بی حس کننده یا مسکن مشابه روی لثه های خود استفاده کرده اید. همان بی حسی موضعی که دندانپزشک برای تسکین درد قبل از کانال ریشه استفاده می کند، موادی است که می توانید روی آلت تناسلی خود اسپری کنید.

به هر حال، اسپری تاخیری با کاهش حساسیت در بافت پوست شما کار می کند. وقتی لیدوکائین روی اندام تناسلی مردان اعمال می‌شود باعث کاهش حس تحریک در هنگام پیش نوازی و رابطه جنسی نافذ و در نتیجه تاخیر در انزال می شود. این شرایط به این معنی است که احتمال انزال زودتر از آنچه شما یا همسر انتظار آن را دارید رخ نخواهد داد. همچنین از پماد لیدوکائین نیز می توان در موارد مشابه استفاده کرد.

2-میزان تاثیر اسپری های تاخیری

مطالعات روی اثربخشی اسپری های تاخیری نشان می دهد که آن ها به عنوان یک درمان برای PE بسیار خوب عمل می کنند. مردان مبتلا به PE از میانگین زمان تاخیر انزال داخل واژن تنها 84 ثانیه بدون اسپری به 11 دقیقه و 21 ثانیه بعد از مصرف رسیدند.

مردانی که از اسپری تاخیری استفاده کردند هیچ اثر منفی بر کیفیت ارگاسم یا تجربه جنسی خود گزارش نکرده اند. در حالی که اسپری لیدوکائین بر حساسیت شما در حین رابطه جنسی تأثیر می گذارد، آلت تناسلی شما را بیش از حد بی حس نمی کند یا لذت جنسی را کاهش نمی دهد. اسپری تاخیری علاوه بر افزایش میانگین زمان انزال، لذت جنسی را برای مردان و همسران آن ها بهبود می بخشد. مردان شرکت کننده در این مطالعه و شرکای آن ها هر دو بهبود قابل توجه و مداوم در رضایت جنسی از اسپری را گزارش کردند.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟

همه اسپری ها یکسان نیستند. همه اسپری‌ها و کرم‌های تاخیری یکسان عمل نمی‌کنند. بسیاری از آن ها کاملا مشابه هستند. اما اغلب تفاوت های بسیار مهمی وجود دارد. به همین دلیل ضروری است که دستورالعمل های ارائه شده توسط آن ها و وب سایت تولید کننده را بررسی کنید.

شما می توانید توصیه های متناقضی در مورد محل دقیق اسپری کردن دریافت کنید. بهترین کار این است که روی حساس ترین قسمت های آلت تناسلی خود آزمایش و اسپری کنید. نه اینکه همه طول آلت را بپوشانید. اگر این کار را انجام دهید، احتمال بیشتری وجود دارد که بیش از حد خود را بی حس کنید که می تواند منجر به از دست دادن نعوظ شود یا از رابطه جنسی لذت کافی را نبرید. نواحی که برندهای مختلف برای اسپری کردن ذکر می کنند متفاوت است. به دستورالعمل برند خریدی داری شده دقت کنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | نقاط حساس برای اسپری کردن

این سوال که اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ در محصولات شرکت های مختلف متفاوت است. برخی از مهم ترین نقاطی که در بروشور اسپری های تاخیری ذکر شده عبارتند از:

 • قسمت زیرین سر آلت تناسلی و مقداری در قسمت زیرین شفت
 • ناحیه سر
 •  قسمت سر و ساقه آلت تناسلی
 • فقط سر و بالای ساقه آلت تناسلی
 • ناحیه سر پس از جمع شدن پوست ختنه گاه

هنگامی که آن را اسپری کردید، به آرامی آن را بمالید تا مطمئن شوید که جذب شده است. این کار نباید بیش از 10 تا 20 ثانیه طول بکشد، اگر آن را به شفت و همچنین سر آلت بمالید، ممکن است بیشتر طول بکشد. دوباره با کمی آزمایش، باید کشف کنید که کدام قسمت از آلت تناسلی شما نیاز به هدف قرار دادن دارد و کدام قسمت را می توانید به حال خود رها کنید. فرقی نمی کند که آن را در حالت شل یا حالت نعوظ استفاده کنید. به یک اندازه جواب می دهد. بنابراین این شما هستید که تصمیم می گیرید چه چیزی برای شما و شریک زندگی شما بهترین نتیجه را به بار می آورد. برای آشنایی با قوی ترین کرم تاخیری کلیک کنید.

اسپری تاخیری را کجا بزنیم

طرز استفاده از اسپری تاخیری

هر محصول احتمالاً دستورالعمل ها و توصیه های دوز منحصر به فرد خود را دارد. به طور کلی، فردی که از یک محصول اسپری استفاده می کند باید آن را روی سر و ساقه آلت تناسلی اسپری کند. برای اینکه محصول جذب شود فرد باید آن را 5 تا 15 دقیقه قبل از انجام فعالیت جنسی به کار ببرد.

پس از مقاربت یا فعالیت جنسی، فرد باید آلت خود را بشوید. بهتر است قبل از رابطه جنسی آلت تناسلی خود را با یک حوله مرطوب پاک کنید یا دوش بگیرید تا مطمئن شوید که هیچ اسپری روی پوست شما باقی نمانده باشد. فراموش نکنید که دستان خود را پاک کنید زیرا لیدوکائین اگر برای مدت طولانی در سطح پوست باقی بماند پوست شما را بی حس می کند.

ممکن است 5 تا 15 دقیقه طول بکشد تا اسپری لیدوکائین شروع به اثر گذاری کند. لازم به ذکر است که همه افراد از نظر زمانی که لیدوکائین شروع به اثر می کند متفاوت هستند پس عجله نکنید. قبل از شروع پیش نواری یا فعالیت جنسی باید منتظر بمانید. در ادامه روشی کلی برای استفاده از اسپری تاخیری بیان می شود. برای آشنایی با نحوه استفاده از کرم تاخیری گودلایف کلیک کنید.

1-اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | شروع با اسپری کمتر

ترجیح این است که ابتدا با یک اسپری کم شروع کنید. بنابراین می توانید بررسی کنید که آیا پوست شما مواد تشکیل دهنده را به اندازه کافی تحمل می کند یا خیر. اکثر مردم آن ها را به خوبی تحمل می کنند و حساسیت های نا متعارف بروز نمی دهند.  اگر می خواهید روی آلت تناسلی خود اسپری کنید محتاط باشید. اگر متوجه شدید که فقط یک یا دو اسپری برای شما مفید است یعنی محصول ماندگاری بیشتری خواهد داشت و در هزینه هم صرفه جویی خواهید کرد. برای آشنایی با دیگر راه های افزایش زمان انزال در مردان کلیک کنید.

در حالت ایده‌آل شما باید بتوانید حداقل تعداد اسپری‌هایی را که برای شما بهترین نتیجه را به بار می آورد پیدا کنید و در صورت نیاز آن تعداد را تکرار کنید. برخی از مردان ممکن است به یک اسپری نیاز داشته باشند. برخی دیگر به پنج بار اسپری نیاز دارند. تا زمانی که محصول را امتحان نکنید متوجه تاثیرات آن و دفعات مصرف نخواهید شد.

2-اسپری تاخیری را کجا بزنیم؟ | شستن قبل از رابطه

یکی از زمینه‌های اصلی سردرگمی در مصرف اسپری ها شستشوی آلت بعد از اسپری کردن است. زیرا شرکت‌ها به ندرت توضیح می دهند که دقیقاً منظور از پاک کردن یا شستن آلت بعد از اسپری چیست. آیا بلافاصله قبل از رابطه جنسی از پارچه، آب، آب و صابون استفاده می کنید؟ اسپری کنید و به آرامی آن را بمالید. برخی از اسپری‌ها غلظت بیشتری دارند و چکه نمی‌کنند بنابراین نیازی به مالیدن آن‌ها ندارید. برخی برندهای دیگر توصیه می‌کنند پس از اسپری، آن را به پوست بمالید. برای زمان توصیه شده، معمولاً 5-10 دقیقه صبر کنید. هر گونه مایع باقی مانده اضافی را با یک پارچه یا دستمال مرطوب پاک کنید. حتی اگر مایع اضافی مشاهده نمی شود بهتر است برای اطمینان آن را پاک کنید. ( برای درمان زود انزالی از تکنیک مستر و جانسون نیز می توان استفاده کرد)

دست های خود را هم بشویید. یک دستمال مرطوب سریع بعد از مالش به حذف بیشتر مواد اضافی کمک می کند. شستشو یا حتی دوش گرفتن پس از سپری شدن زمان جذب کمک می کند که هیچ انتقالی از مایع اسپری به شریک زندگی وجود نداشته باشد. اسپری‌های خوب حتی پس از یک دوش آب گرم طولانی، هنوز هم کار می‌کنند. بنابراین نیازی به نگرانی در مورد عدم وجود اثر وجود ندارد.

هشدارهای مصرف اسپری تاخیری

 • اسپری تاخیری نباید مصرف شود اگر شما یا شریک جنسی به لیدوکائین حساسیت دارید.
 • اگر شما یا همسر به سایر داروهای بی حس کننده موضعی حساسیت بیش از حد در حد بروز بثورات جلدی دارید.
 • شریک زندگی باردار است.
 • اسپری تاخیری را روی پوست زخم شده یا ملتهب استفاده نکنید و هرگز در نزدیکی چشم یا سوراخ بینی اسپری نکنید.
 • اسپری لیدوکائین ممکن است برای شما مناسب نباشد اگر مشکل کبدی یا کلیوی داشته اید یا هنوزم دارید. در این صورت لطفاً قبل از استفاده از اسپری با پزشک خود مشورت کنید.
 • اسپری لیدوکائین نباید توسط مردان مسن استفاده شود.

سطوح بالای لیدوکائین در خون می تواند باعث تداخل با سایر داروها شود. اگر چه بعید است که با سطوح پایین جذب اسپری این اتفاق بیفتد اما جهت رعایت جانب احتیاط اگر داروهای دیگری مصرف می کنید، باید قبل از استفاده از اسپری از پزشک یا تیم بالینی متخصص مسایل جنسی راهنمایی بخواهید. لطفاً در صورت مصرف در گذشته یا مصرف در حال حاضر از داروهای دیگر برای درمان های گیاهی که بدون نسخه تهیه شده اند، به پزشک یا داروساز خود اطلاع دهید.

سخن آخر

اسپری تاخیری (لیدوکائین) یک بی حس کننده موضعی است که برای کاهش حساسیت آلت تناسلی درست قبل از مقاربت استفاده می شود. اسپری تاخیری حاوی 15% لیدوکائین است و باعث بی حسی موضعی روی آلت تناسلی می شود. کاهش حساسیت به تاخیر در انزال در موارد انزال بیش از حد سریع یا انزال زودرس کمک می کند. ولی نباید بر میزان لذت جنسی شما در حین رابطه جنسی تأثیر بگذارد. شایع ترین عوارض جانبی عبارتند از احساس سوزش یا بی حسی موقت و از دست دادن نعوظ. اگرچه این مورد آخر می تواند به دلیل زمان صرف شده برای عمل اسپری باشد. به ندرت ممکن است قرمزی، سوزش شدید و طولانی یا خارش را تجربه کنید. اگر هر یک از این موارد را تجربه کردید باید استفاده از اسپری را متوقف کنید. برای کسب آگاهی بیشتر در این زمینه از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*