ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

نام علمی کاندوم در داروخانه | نام های دیگر هنگام خرید کاندوم


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با نام علمی کاندوم در داروخانه پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


برخی از افرد به دنبال نام علمی کاندوم در داروخانه هستند. این افراد به دلیل شرم و حیا از گفتن نام کاندوم در داروخانه سر باز می‌زند و نام علمی آن را می خواهند به زبان بیاورند. شما هم ممکن است حین خرید کاندوم دچار خجالت شوید و نتوانید راحت تقاضا کنید. در مقاله امروز به موضوع انواع کاندوم و این که آیا نام علمی دارد یا نه، می پردازیم.  
 

تماس با مشاور

نام علمی کاندوم در داروخانه

نام علمی کاندوم یکی از سوالاتی است که بسیاری از افراد می پرسند. مخصوصاً کسانی که حین خریدن کاندوم با فروشنده جنس مخالف روبرو می شوند، شرم و حیا اجازه نمی دهد که آن ها بتوانند راحت نام آن را به زبان بیاورند. کاندوم وسیله ای است که از بیماری‌های آمیزشی جلوگیری می‌کند لذت رابطه را برای زن و مرد فراهم می کند.

تاریخچه کاندوم

استفاده از کاندوم تاریخچه طولانی و متنوعی دارد، با شواهدی از اشکال اولیه پیشگیری از بارداری که قدمت آن به هزاران سال پیش می‌رسد. در اینجا مروری کوتاه بر تاریخچه استفاده از کاندوم در دوره های مختلف است:

تمدن های باستانی:
- مصر باستان: سوابق تاریخی نشان می دهد که مصریان باستان از غلاف کتانی به عنوان اشکال اولیه کاندوم برای محافظت در برابر عفونت های مقاربتی (STIs) استفاده می کردند.
- روم باستان: طبق گزارش ها، رومی ها از کاندوم های ساخته شده از مثانه یا روده حیوانات در هنگام فعالیت جنسی استفاده می کردند.

دوره قرون وسطی و رنسانس:
- در قرون وسطی و عصر رنسانس از مواد مختلفی مانند کتان، ابریشم یا غشای حیوانات به عنوان کاندوم اولیه برای جلوگیری از بارداری و انتقال بیماری در حین رابطه جنسی استفاده می شد.

قرن 18 و 19:
- قرن هجدهم: انتشار آثار پزشکی در حمایت از استفاده از کاندوم برای پیشگیری از بیماری ها در اروپا و آمریکا محبوبیت یافت.
- قرن نوزدهم: اختراع لاستیک ولکانیزه توسط چارلز گودیر در اواسط قرن نوزدهم منجر به تولید انبوه کاندوم های لاستیکی شد که یک نوع در دسترس و موثرتر از پیشگیری از بارداری را ارائه داد.

قرن بیستم:
- قرن بیستم شاهد پیشرفت های قابل توجهی در تولید کاندوم بود، با معرفی کاندوم های لاتکس در دهه 1920، که جایگزین نازک تر، قابل اطمینان تر و راحت تر برای مواد اولیه بود.
- در طول جنگ جهانی دوم، کاندوم به یک مسئله استاندارد برای سربازان برای پیشگیری از بیماری در نیروهای مسلح در سراسر جهان تبدیل شد.
- انقلاب جنسی دهه‌های 1960 و 1970 استفاده از کاندوم را به عنوان بخشی از شیوه‌های جنسی ایمن و آگاهی از بارداری رایج کرد.

دوران مدرن:
- امروزه کاندوم به طور گسترده ای به عنوان یک ابزار ضروری برای پیشگیری از بیماری های مقاربتی از جمله HIV/AIDS و همچنین ارائه پیشگیری از بارداری در پیشگیری از بارداری ناخواسته شناخته شده است.
- کاندوم ها در انواع مواد، اندازه ها، بافت ها و طعم ها برای پاسخگویی به ترجیحات و نیازهای مختلف موجود هستند.
- تلاش‌های مستمر در کمپین‌های بهداشت عمومی، آموزش و حمایت، استفاده از کاندوم را به‌عنوان یک جنبه حیاتی از طرح‌های بهداشت جنسی و تنظیم خانواده در سراسر جهان ترویج می‌کند.

در طول تاریخ، تکامل استفاده از کاندوم با پیشرفت‌های پزشکی، فناوری و استراتژی‌های بهداشت عمومی ارتباط نزدیکی داشته است. کاندوم همچنان نقش حیاتی در ارتقای سلامت جنسی، پیشگیری از بیماری‌ها و تلاش‌های تنظیم خانواده ایفا می‌کند و روشی ساده و در عین حال مؤثر برای محافظت در طول فعالیت جنسی ارائه می‌دهد.

اینفوگرافیک نام علمی کاندوم در داروخانه

اینفوگرافیک نام علمی کاندوم در داروخانه

خرید آنلاین

شما می توانید کاندوم را از طرق مختلفی تهیه کنید. یکی از آن ها به شکل اینترنتی می باشد که کاملا محرمانه می توانید با سفارش کاندوم آن را درب منزل تحویل بگیرید. فروشگاه های اینترنتی زیادی انواع مختلف کاندوم را به صورت آنلاین ارائه می نمایند. در خرید به صورت آنلاین می تواند مقایسه و بررسی کاندوم را در خانه از طریق اینترنت انجام دهید و فقط با یک پرداخت آن را درب منزل تحویل بگیرید.

درخواست با نام برند

راه دیگر این است که نام آن را به صورت برند به زبان آورید. مثلاً می توانید وقتی وارد داروخانه شدید اسم برند را اینگونه بگویید: دابل دیلی کدکس یا ۴۵ دقیقه کاپوت یا سوپردیلی گودلایف دارین؟ اگر مدل خاردار را بخواهید می توانید بگویید مدل بیگ داتز کدکس. 
اگرمدل نازک آن مدنظرتان است می توانید بگویید زیرو کدکس، اولترا 03 کدکس یا میکروتین کاپوت دارین؟  سعی کنید از به کار بردن کلمات و عباراتی مانند لباس کار که هیچگونه کاربردی ندارند و احتمالاً فروشنده متوجه آن ها نخواهد شد اجتناب کنید. حقیقت این است که کاندوم نام علمی ندارد و شما تنها می توانید نام برندهای آن را به شکل غیر مستقیم به زبان بیاورید.  


نام علمی کاندوم در داروخانه

انواع روش های پیشگیری

امروزه در کشور ما کسانی که به استفاده از کاندوم بر روش‌های پیشگیری رو می‌آورند کم نیستند. از طرف دیگر میزان حاملگی های ناخواسته در کسانی که از روش های پیشگیری از بارداری استفاده می‌کنند بیش از ۱۶ درصد گزارش شده است. با وجود این که از قرص های ترکیبی به درستی استفاده نمی شود ترس از عوارض بیشترین علت نگرش‌های منفی می باشد، اکثر حاملگی های ناخواسته را به استفاده از روش های طبیعی نسبت می دهند.

1-روش طبیعی

 هر خانم در هر سیکل قاعدگی در حدود ۶ روز بارور است. روش های تخمک گذاری و دمای علامتی از نظر علمی کارایی بالایی دارند و روزهایی را که در آن ها احتمال باروری زیاد است با این دو روش می‌توان با دقت پیدا کرد. اما از طرفی به خاطر مشکل بودن آموزش یادگیری و به کارگیری این روش ها کارایی عملی آن ها کم بوده و از طرف دیگر از دست دادن لحظه حیاتی تشخیص در این روش ها به علت مشکل بودنشان بسیار بالا می باشد. 
روش های طبیعی جدیدی به نام روش روزهای استاندارد پیشنهاد شده که در آن از روز ۸ تا ۱۹ مقاربت محافظت نشده صورت نمی گیرد. در این روش که دوره های یک خانم باید در دامنه ۲۶ تا ۳۲ روز باشد احتمال حاملگی خیلی کمتر و حتی در طول سال اگر دوره خانم یک یا دوبار خارج از این دامنه باشد باز هم احتمال حاملگی کم خواهد بود.
از نظر عملی هم به خاطر آسان بودن آموزش، یادگیری و به کارگیری این روش میزان کارایی در سال اول در کسانی که به درستی شیوه انجام را رعایت کردند کمتر از ۵ درصد، در کسانی که به درستی رعایت نکردن کمتر از ۱۲ درصد است. از طرف دیگر بیشترین علت رعایت نکردن این روش عدم پرهیز از مقاربت در روزهای نا مطمئن است.

2-قرص های ضد بارداری

یکی دیگر از روش های پیشگیری از بارداری قرص های ضد بارداری است. اثرات قرص های ضد بارداری بر عملکرد جنسی متفاوت است. زنان استفاده کننده از قرص های پیشگیری از بارداری ممکن است اثرات مثبت و منفی بر میل جنسی را تجربه نکنند. اما برخی از زنان هستند به دلیل تاثیر بر مسائل جنسی مجبور به قطع این روش ها شده اند.
مطالعات نشان داده است که قرص های پیشگیری از بارداری همزمان باعث کاهش میل جنسی و برانگیختگی جنسی شده است. قرص های پیشگیری از بارداری زنان را در معرض عوارض متعدد و مرگ ‌و میر ناشی از بارداری های ناخواسته محافظت می کند اما اثرات آن ها بر سایر ابعاد زندگی زنان قابل تامل است که یکی از آن ها بعد جنسی می باشد.

3-دیافراگم

یکی دیگر از راه های پیشگیری از بارداری دیافراگم است که بالای رحم قرار می گیرد. یک حلقه انعطاف پذیر دارد که به فشار آوردن روی دیواره مهبل کمک می کند. کلاهک دهانه رحم هم ابزار دیگری است که روی دهانه رحم قرار می‌گیرد و مانع از ورود اسپرم می گردد. چسب ضد بارداری که هورمون استروژن و پروژسترون مصنوعی ایجاد می‌کند هم تا حد زیادی در پیشگیری از بارداری نقش دارد.

4-کاندوم

کاندوم یکی از اطمینان بخش ترین روش های پیشگیری از بارداری های ناخواسته و دائمی به شمار می رود که هیچ گونه عوارض جانبی ندارد. کاندوم در انواع رنگ ها طعم و بافت ها و اندازه های گوناگون وجود دارد که می تواند لذت رابطه جنسی را بالا ببرد استفاده از کاندوم راحت است. 
با قدری تمرین در مورد شیوه استفاده در سطح آن می توانید رابطه جنسی خوشایندی را تجربه کنید. جالب است بدانید که استفاده از کاندوم در مردانی که دچار زود انزالی هستند موثر است و تا حد زیادی کمک به کاهش انزال می کند. شما با استفاده از کاندوم می‌توانید هر زمان که خواستید از روش پیشگیری استفاده کنید و اگر خواستید فرزندی داشته باشید راحت می توانید آن را کنار بگذارید و بعد از قطع استفاده از آن می توان بارداری را به وجود آورد.  

نام علمی کاندوم در داروخانه | انواع کاندوم

کاندوم ها علاوه بر هدف اولیه و اصلی که پیشگیری از بارداری است، کاربرد های متنوعی دارند. برخی برای تاخیر در انزال، برخی برای لذت بیشتر، سکس دهانی و ... به کار برده می شوند. انواع کاندوم ها شامل:

1-کاندوم ساده یا کلاسیک

این نوع کاندوم نوع پرفروش آن به شمار می‌رود و از جنس لاتکس ساخته شده است. این دو کاندوم مورد انتخاب بیشتر افراد می باشد. کاندوم تاخیری هم نوع دیگری از کاندوم های مردانه می باشد که تاخیر در انزال دارد و لذت در رابطه جنسی را بالا می برد. این نوع کاندوم برای تاخیر در انزال نیز مناسب است. برای کسب آگاهی بیشتر از طرز استفاده از کاندوم تاخیری کلیک کنید.

2-نام علمی کاندوم در داروخانه | کاندوم های براق

این کاندوم ها مورد تایید سازمان غذا و دارو برای جلوگیری از بارداری و بیماری های مقاربتی هستند باید حداقل ۳۰ ثانیه در معرض نور قرار بگیرد تا درخشان گردد. این کاندوم لذت را برای رابطه جنسی بیشتر ایجاد می کند. کاندوم براق از سه لایه داخلی و خارجی و لایه سوم که دارای رنگدانه ای است که شروع به درخشیدن می کند و بین دو لایه می باشد تشکیل شده است.

3-کاندوم های طعم دار

این نوع کاندوم ها عطرهای دلپذیری دارند که ممکن است در روان کننده آن ها یا روی کاندوم وجود داشته باشد. از انواع طعم ها در این نوع کاندوم استفاده شده مانند نعناع، انگور، پرتقال، موز، شکلات و توت فرنگی و....از این نوع کاندوم ها برای ایجاد لذت در رابطه دهانی یا سکس دهانی استفاده می شود. کاندوم طعم دار مورد  تایید FDA می باشد.

4-کاندوم های شاخه دار یا بافت دار

برای افزایش لذت جنسی زن و مرد و یا هر دو شریک جنسی استفاده می شود. به این دلیل به آن شاخه دار می گویند که دارای دو قسمت دنده در بالا و پایین می باشد و تحریک را برای خانم ها در مکان مناسب بالا می برد. برخی دیگر از انواع این نوع کاندوم ها دارای برجستگی در بیرون برای رضایت زنان و یا در داخل برای مردان است.

5-کاندوم های گرم کننده

از لایه نازک لاتکسی ساخته شده اند که باعث افزایش لذت جنسی می شوند. این کاندوم دارای یک روان کننده می باشد که با رطوبت طبیعی بدن زن یا مرد فعال می شود و هنگام رابطه احساس گرما را منتقل می کند.

6-نام علمی کاندوم در داروخانه | کاندوم رنگی

کاندوم رنگی برای مناسبت هایی مثل جشن هالووین سمس یا ولنتاین استفاده می‌شود که نقش بسزایی در افزایش لذت جنسی دارد. این کاندوم به رنگ‌هایی مثل سیاه، نارنجی، قرمز، سبز، صورتی و قرمز می باشد.

7-کاندوم sensis 

کاندوم sensis نوعی کاندوم روان کننده از لاتکس می باشد که شبیه زبان های کششی روی آلت قرار می گیرد. این نوع کاندوم بیش از ۵۰ سال است که مورد تایید FDA می باشد.

8-کاندوم های خوراکی

برخلاف انواع دیگر کاندوم ها این نوع کاندوم برای پیشگیری از بارداری مناسب نیستند. این کاندوم در بسته های ۴ تایی تهیه و دارای طعم های مختلفی می باشند. همچنین کاندوم فضایی نوع دیگری از آن ها است که برای جلوگیری از بارداری استفاده می شود.  


نام علمی کاندوم در داروخانه

نام علمی کاندوم در داروخانه | کاندوم زنانه

کاندوم های زنانه علاوه بر پیشگیری به کاهش انتقال بیماری های آمیزشی نیز تا حد زیادی کمک می کند. کاندوم های زنانه به صورت کاندوم های زنانه لوله ای قابل انعطاف که زن ها آن را داخل مهبل خود قرار می‌دهند تا از ورود مایعات بدن مرد جلوگیری شود. این کاندوم ها ممکن است ابتدا برای زنان ناراحت کننده باشد اما به مرور زمان با استفاده از آن راحت تر می توان کنار آمد. 

کاندوم زنانه به روش های مختلفی در داخل مهبل قرار می گیرد. شما می توانید در هر حالت ایستاده یا خوابیده در حالی که نشسته پاهایتان را از هم باز کرده اید آن را به راحتی داخل مهبل خود قرار دهید. اگر برای تان نصب کاندوم سخت است می توانید از مواد نرم کننده استفاده کنید تا راحت تر آن را داخل مهبل تان قرار دهید.

کاندوم های زنانه از انتقال بیماری‌های عفونی و مقاربتی جلوگیری می کند. علاوه بر این از آسیب رساندن به مهبل در حین مقاربت جلوگیری و همچنین تحریک اندام تناسلی مردان جلوگیری نمی کند. این نوع کاندوم ها را می توان بدون نیاز به نسخه پزشک به راحتی تهیه کرد. از آنجا که این نوع کاندوم ها از جنس لاتکس هستند برای کسانی که حساسیت و آلرژی دارند مناسب می باشد. مزیت این کاندوم ها این است که در حاملگی های بعدی زنان مشکلی ایجاد نمی کند.  

نکاتی در استفاده از کاندوم

قبل از استفاده از هر کاندومی برچسب ها را با دقت بخوانید و آن را از نظر آسیب دیدگی بررسی کنید که پارگی و سوراخی نداشته باشد.

  • هنگام استفاده از کاندوم مطمئن شوید که آلت تناسلی مرد را کاملا پوشش می دهد. سعی کنید حباب های هوا را از بین ببرید.
  • کاندوم را به آهستگی فشار دهید تا هوا از آن خارج گردد. اگر دارای نوک مخزن است، نیازی به این کار نمی باشد.
  • در حین خرید کاندوم به تاریخ انقضای آن توجه کنید و اگر تاریخ گذشته است، آن را نخرید.
  • موقع استفاده از کاندوم پوست ختنه گاه باید به عقب کشیده شود.
  • بعد از استفاده، کاندوم را در سطل زباله بیاندازید.
  • از یک کاندوم بیش از یک بار نباید استفاده کرد. چرا که احتمال بیماری های عفونی، مقاربتی و بارداری را افزایش می دهد.
  • کاندوم در جای خشک و مناسب نگه دارید و در معرض هوا یا نور هم نباشد تا باعث‌ پارگی و خرابی نشود.
  • موقع استفاده از کاندوم لاتکس، روان کننده های روغنی مثل ژله نفت روغن معدنی روغن زیتون و سایر روغن ها ضد آفتاب مرطوب مرطوب کننده ها یا زیست لوسیون ها را مصرف نکنید.
  • لبه کاندوم باید خارج باشد به این معنی که اگر موقع استفاده از آن متوجه شدید که لبه آن داخل است فورا آن را دور بیندازید و کاندوم دیگری را بردارید.

نام علمی کاندوم در داروخانه | مزایا و معایب کاندوم

کاندوم مزایا و معایبی دارد. از معایب استفاده از کاندوم این است که ممکن است پاره شود یا باعث واکنش‌های آلرژی مثل خارش بشود. علاوه بر این استفاده از کاندوم دائمی نیست و بیشتر از یک بار هم نمی توان آن را مصرف کرد. با تمام این ها کاندوم وسیله ای در دسترس است که هر کسی می تواند آن را با هزینه کم تهیه کند. کاندوم میتواند ابتلا به سرطان دهانه رحم و بیماری ایدز را کاهش بدهد.. کاندوم همچنین مانع از بیماری هایی مثل هرپس، عفونت های گنوره، تریکومونا، کلامیدیا، سیفلیس، سوزاک و هپاتیت می شود.  

نام علمی کاندوم در داروخانه | سخن آخر

رابطه جنسی از مهم ترین مسائل زناشویی می باشد که برای زوجین اهمیت زیادی دارد. رضایت جنسی می تواند کیفیت زندگی و سلامت زن و مرد را تحت تاثیر قرار دهد و آرامش را برای آن ها فراهم کند. استفاده از وسایل پیشگیری امری مهم برای برقراری رابطه جنسی می باشد چرا که بارداری های ناخواسته اثرات نامطلوبی بر زن و مرد وارد می کند. شما هم اگر در رابطه جنسی خود دچار مشکل هستید و یا اطلاعات بیشتری می خواهید می توانید این موضوع را با روانشناسان ما در مرکز مشاوره حامی هنر زندگی در میان بگذارید. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*