ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره تلفنی کودک | چون کودک شما مهم است


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مشاوره تلفنی کودک پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مشاوره تلفنی کودک شاید آرزوی هر پدر و مادری در مواقع بحرانی باشد. آیا تا به حال در تربیت فرزند خود درمانده و سردرگم شده‌اید؟ ممکن است دلتان بخواهد همان لحظه کسی باشد که به شما بگوید رفتار درست در قبال فرزندتان چیست. بسیاری از والدین با وجودی که صلاح کودکانشان را می‌خواهند و سعی در تربیت درست او دارند، ناخواسته رفتارهایی انجام می‌دهند که نتیجه‌ عکس می‌دهد.
در این شرایط دریافت راهنمایی و مشاوره به کمک شما می‌آید تا مشکلات رفتاری با کودک را اصلاح کنید. حالا دیگر می‌توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری از خدمات مشاوره تلفنی بهره‌مند شوید و مشکلات خود را در خانه حل کنید. مشاوره کودک و روش‌های تربیت فرزند از جمله مواردی است که هر پدر و مادری به آن نیاز پیدا می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره کودک کلیک کنید.
تماس با مشاور


لزوم دریافت مشاوره کودک

کودکی دورانی است که مهمترین بخش‌های شخصیت انسان در آن شکل می‌گیرد. رفتارها و ویژگی‌هایی که در دوران کودکی در انسان نهادینه می‌‌شوند،آینده‌ او را می‌سازند و پس از آن به سختی نیز تغییر می‌کنند. علاوه‌ بر این آسیب‌ها و اختلالات رفتاری کودکان مسبب بسیاری از مشکلات در بزرگسالی هستند. از این جهت اهمیت دارد تا شیوه‌های تربیتی درستی را در رابطه با فرزند خود به‌کار گیرند و آگاهی‌های خود را در زمینه‌ رفــتار با کودک افزایش دهند.

در این میان نیاز به مشاور کودک در هر خانواده‌ای حس می‌شود. مشاور روانشناس آگاهی‌ها و روش‌های عملی در رابطه با تربیت کودک را در اختیار شما قرار می‌دهد. خبر خوب این‌که لازم نیست حتما به یک مرکز مشاوره و یا مشاوره کودک مراجعه کنید. مشاوره کودک تلفنی به اندازه‌ مشاوره حضوری در کمک به حل مشکل شما موثر است.اینفوگرافیک مشاوره تلفنی کودک

اینفوگرافیک مشاوره تلفنی کودک

مشاوره کودک تلفنی

نحوه‌ آموزش و تربیت کودک‌‌‌، تاثیر تشویق بر کودکان، شرایط رفاهی کودک، بررسی رفتارهای پرخاشگرانه، تربیت کودکان بیش فعال، چگونگی درمان دروغگویی کودک، لجبازی، کــمرویی کودکان و گوشه‌گیری کودک از جمله مسائلی هستند که تک به تک در مشاوره تلفنی مورد بررسی قرار می‌گیرند. شما می‌توانید اختلالات رفتاری کودک و همچنین مشکلات ارتباطی با او را برای مشاور تلفنی به راحتی در میان بگذارید و به برطرف کردن آن‌ها بپردازید.
کنترل رفتارهای نامناسب و نابهنجار در کودکان گاهی برای والدین بسیار سخت می‌شود. گاهی مادران در مواجهه با جیغ‌ و فریادهای فرزندشان به ویژه در بیرون از خانه درمانده می‌شوند و هیچ راهی برای ساکت کردن آن‌ها نمی‌بینند. مشاوران و روانشناسان متخصص از طریق تلفن به شما کمک می‌کنند تا قلق فرزند خود را به دست‌آورید و ارتباطات خود را با او بهبود ببخشید و نحوه صحیح برخورد با اشتباهات کودک خود را بیاموزید.

مزیت‌های مشاوره تلفنی کودک

در مشاوره تلفنی شما می‌توانید مشکلات کودک خود را با چند مشاور در میان بگذارید و از راهنمایی متخصصان در زمینه کودک بهره‌مند شوید. مشاور تلفنی مشکلات رفت و آمد و هزینه‌های آن را ندارد و شما می‌توانید به راحتی در منزل و یا محل کار خود با یک تماس مشکل خود را حل کنید. ممکن است کودک شما دچار عارضه پرخاشگری کودکان باشد که حتی منجر به آسیب‌ به خودش و دیگران شود؛ در این شرایط لازم است تا در لحظه از کمک و مشورت مشاور بهره‌مند شوید.
مشاوره تلفنی این امکان را در اختیارتان قرار می‌دهد. حسن این نوع مشاوره این است که مشکلات وقت گرفتن و انتظار کشیدن برای نوبت‌دهی را ندارد.

موضوعات مورد بررسی در مشاوره کودک تلفنی

مسلما همه‌ والدین سعی می‌کنند تمام امکانات رفاهی را برای فرزندشان به بهترین نحو فراهم کنند. اما بسیاری متوجه نیستند که توجه بیش از حد به کودک و پاسخ مثبت به تمام خواسته‌های کودکان، او را لوس بار می‌آورد و باعث می‌شود نتواند در آینده به خوبی از پس خود بربیاید. مشاوره تلفنی کودک، راه‌های آموزش اســتقلال کودکان و افزایش اعتماد به نفس در او را به شما یاد می‌دهد.
مشاوره تلفنی به شما در زمینه‌های گوناگون مثل زورگویی کودک در محیط خانواده و مدرسه، ترس کودکان، گریه و پافشاری بر خواسته خود، عدم تمرکز کودک، اضطراب جدایی، آموزش مهارت های زندگی به کودکان، انتخاب بازی و اسباب بازی های مناسب هر سن و پاسخ به سؤالات جنسی کودکان یاری می‌دهد. همچنین نیازهای رشدی کودک را در اختیار شما قرار می‌دهد.

مشاوره‌تلفنی چگونه کمک می‌کند؟

مشاور روانشناس در ابتدا سعی می‌کند به والدین آرامش بخشد و آن‌ها را با خود همراه کند. در مرحله‌ بعدی مشکل شما را جویا می‌شود. مشاور لازم است تا از سن، جنسیت و یا نقص‌های جسمانی یا روانی کودک شما اطلاع داشته‌ باشد. همچنین ارتباط بین کودک و والدین را مورد بررسی قرار می‌دهد. روانشناس با مصاحبه‌های تشخیصی و بالینی متوجه می‌شود که اساس و علت بدرفتاری‌های کودک چیست. آیا والدین مقصرند و یا محیط زندگی کودک نامناسب و ناسالم است؟

والدین اغلب سوال‌هایی در مورد خواب‌، تغذیه، دفع ادرار و مدفوع، مهارت های ارتباط کلامی و غیرکلامی و پرورش مهارت های ارتباطی کودکان مثل حرف زدن، راه رفتن، بازی کردن، روال رشد جسمی، عقلی، جنسی و... می‌پرسند و روانشناس توصیه‌های لازم را در این زمینه‌ها در اختیارتان قرار می‌دهد. روانشناسی کودک شما را با تکنیک‌هایی آشنا می‌کند تا با افزایش رفتار مطلوب در کودک، رفتارهای نامطلوب را در او کاهش دهید.

مرکز مشاوره تلفنی هنر زندگی

معمولا والدین با انواع احساسات هیجانی مانند نگرانی، ترس و یا عصبانیت تماس می‌گیرند و به دنبال راه‌حل‌های سریع هستند. مشاوران مرکز تلفنی هنر زندگی در همان دقایق اولیه صحبت، به شما دلگرمی می‌دهند و اولویت آن‌‌ها در ابتدا رسیدن شما به آرامــش اعصاب است.
مشاوران هنر زندگی به شما حس اعتماد و امنیت می‌دهند. علاوه‌ براین مرکز مشاوره کودک تلفنی هنر زندگی در مسائل گوناگون مانند ازدواج، خانواده، مسائل جنسی، اعتیاد و... با استفاده از متخصصانی با تجربه خدمات درمانی و مشاوره‌ای ارائه می‌دهد. این مرکز با داشتن مشاورانی برجسته امکان مشاوره تلفنی در هر ساعت از شبانه روز را برای شما فرآهم آورده است. برای اطلاع بیشتر درباره مشاوره تلفنی کلیک کنید.

سوالات متداول

مهم‌ترین مزیت بهره بردن از کمک متخصص چیست؟

شما می‌توانید از هرجای کشور با بهترین متخصصان تماس گرفته و در مورد مشکلات خود و فرزندتان از آن‌ها مشورت بگیرید. همچنین در صورتی که فرزندتان نسبت به مراجعه به روانشناس مقاومت کند می‌توانید با بهره گیری از مشاوره تلفنی تمام مسائل خود را مطرح کرده و راهکارهای مناسبی را دریافت نمایید.

آیا مشاوره‌کودک فقط برای درمان اختلالات دوران کودکی کاربرد دارد؟

خیر. شما می‌توانید با کمک گرفتن از مشاوره کودک طیف وسیعی از مهارت‌ها و الگوهای رفتاری را به کودک خود آموزش دهید. علاوه بر این با شیوه‌های صحیح رفتار با کودک آشنا شده و بتوانید به بهترین شکل کودک خود را تربیت نمایید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*