ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره خیانت همسر تلفنی | اهمیت مشاوره خیانت در تصمیم‌گیری آینده


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مشاوره خیانت همسر پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مشاوره خیانت همسر تلفنی و حضوری، برای زوج هایی کاربرد دارد که با مشکل خیانت مواجه شده‌اند یا نسبت به خیانت همسرشان دچار ترس و تردید هستند. فردی که مورد خیانت واقع می‌شود دچار احساس ناامنی، خشم، شوک و سردرگمی می‌گردد. مسلما در این شرایط تصمیم گیری منطقی برای زندگی بسیار دشوار بوده و ممکن است مرتکب اشتباهات جبران ناپذیری شوید پس باید پیش از هر کاری به خودتان زمان بدهید تا آمادگی پذیرش این موضوع را به دست آورید. با استفاده از خدمات مشاوره خیانت همسر این امکان مهیا می‌شود که با ریشه یابی اصولی دلایل خیانت همسرتان، به تدریج موفق شوید کنترل و مدیریت شرایط را در دست بگیرید و بهترین تصمیم را عملی کنید. 


تماس با مشاوره روانشناسی

مشاوره خیانت همسر تلفنی

خیانت همسر به معنای بی وفایی، بدقولی و عهد شکنی زن یا مرد نسبت به پیمانی‌ست که در زمان ازدواج بسته شده است. در تمامی جوامع، خیانت یک امر ناپسند می‌باشد که آسیب‌ها و پیامدهای منفی شدیدی بر زندگی زوجین به همراه دارد. از آن جایی که آگاهی از خیانت همسر بار هیجانی منفی بسیاری به همراه دارد و تصمیم گیری منطقی در آن لحظه بسیار دشوار است، در ابتدا مشاوره خیانت همسر تلفنی به شما کمک می‌کند تا بدون هیچ گونه قضاوتی شنیده شوید و مشکلات خود را در میان بگذارید. زمانی که اندکی از این بار بزرگ از روی شانه‌تان برداشته شود، قادرید تصمیم گیری بهتری برای آینده‌تان داشته باشید.

اینفوگرافیک مشاوره خیانت همسر تلفنی

اینفوگرافیک مشاوره خیانت همسر تلفنی

چه عواملی زمینه خیانت همسر را افزایش می دهد؟

زمانی که در زندگی زناشویی خیانتی اتفاق می‌افتد، طرفین معمولا موقعیت را صرفا از دریچه نگاه خود تحلیل می‌کنند. به عنوان مثال بسیاری از مردها بحث سردمزاجی همسر خود را عنوان کرده و بسیاری زنان از عدم توجه و محبت مردان خود شکایت می‌کنند. اما حقیقت این است که عوامل زیادی در خیانت همسر نقش دارند و در بسیاری از موارد هم فرد قربانی و هم فرد خطاکار در مسئله خیانت نقش دارند. در واقع هر یک کم و بیش در مسئله خیانت سهمی ایفا می‌کنند. همچنین میتوانید در این زمینه از مشاوره خانواده نیز کمک بگیرید.

به طور کلی از عوامل اصلی خیانت می‌توان به عدم عشق ورزی و برآورده کردن نیازهای عاطفی یا احساسی فرد توسط همسر، بی توجهی به نیازهای جنسی همسر، اختلالات روانشناسی، شخصیتی یا رفتاری در فرد خطا کار، خشم نسبت به همسر و انتقام گرفتن از او، تنوع طلبی و ازدواج اجباری اشاره کرد. با دریافت مشاوره خیانت همه‌ی این مسائل قابل حل هستند.

آسیب و پیامد های خیانت همسر در زندگی مشترک

خیانت به همسر می‌تواند دارای اشکال و ابعاد گوناگونی باشد. انواع خیانت عبارتند از خیانت احساسی، خیانت رفتاری، خیانت کلامی، خیانت ذهنی و خیانت در روابط نامشروع که هر کدام می‌توانند پیامدهای منفی زیادی برای زوجین داشته باشند که مهم ترین بازتاب آن در زندگی مشترک از بین رفتن اعتماد، صمیمیت و احترام در بین زوجین است.  برای آشنایی بیشتر با انواع خیانت کلیک کنید.

معمولا قبل از طلاق به دلیل خیانت، طلاق عاطفی اتفاق می‌افتد و همزمان فرد دچار بی‌اعتمادی شدید نسبت به جنس مخالف، افسردگی، بی میلی نسبت به زندگی، استرس و اضطراب یا شکاکی بیش از حد می‌شود. البته فرد خطاکار هم ممکن است دچار احساس گناه و عذاب وجدان شدید شود که در صورت تداوم، زندگی فرد به کلی مختل شده و جبران اشتباه دغدغه‌ای فکری برای او شود.

آیا راهکاری برای جلوگیری از خیانت همسر وجود دارد؟

یکی از دشوارترین و حساس ترین تصمیماتی که هر فرد در زندگی با آن روبرو می‌شود انتخاب همسر و ازدواج است. همسر گزینی مناسب یکی از بهترین راه‌ها برای پیشگیری از تجربه تلخ مورد خیانت واقع شدن است. مشاوره قبل از ازدواج با تحلیل موقعیت و شخصیت طرفین و همچنین بررسی دیدگاه‌ها و اهداف کمک می‌کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید.برای اطلاع بیشتر از مشاوره قبل از ازدواج کلیک کید.

از آنجایی که پیشگیری همیشه بهتر از درمان است، زوج‌های جوانی که تازه می‌خواهند وارد زندگی مشترک شوند، با استفاده از مشاوره خیانت همسر می‌توانند سطح آگاهی خود را نسبت به دلایل خیانت در مردان و شناخت علت خیانت در زنان افزایش دهند تا از وقوع خیانت همسر جلوگیری کنند.

اهمیت مشاوره خیانت همسر تلفنی و حضوری

با دریافت مشاوره خیانت همسر، طی مصاحبه‌های جامعی که از شما و همسرتان به عمل می‌آید، نقش هر یک از شما در خیانت مشخص می‌شود. این فرایند کمک می‌کند که امکان بخشش خیانت برایتان فراهم شود چرا که هیچ انسانی کامل و بی نقص نیست در واقع همه انسان‌ها در زندگی اشتباهاتی مرتکب می‌شوند. البته این پروسه نیاز به زمان دارد تا بتوانید بار دیگر طعم آرامش را تجربه کرده و با آگاهی و از روی منطق برای آینده زندگی‌تان تصمیم گیری کنید و مشکلات را برطرف نمایید. با روشن شدن مشکلات و مسائل در نهایت حل این مشکلات بسیار ساده و راحت‌تر می‌شود. برای اطلاع بیشتر از بخشش خیانت کلیک کنید.

در برخی از موارد دلیل خیانت، بیماری‌های روانشناسی فرد مانند اختلال‌های شخصیت یا اختلالات جنسی است پس باید در درجه اول این مشکلات حل شود و سپس روانشناسی زوجین و مشاوره خیانت همسر آغاز گردد. هر چه جلسات مشاوره خیانت همسر زودتر آغاز شود، از عمیق تر شدن زخم و جراحت روحی ناشی از خیانت همسر، جلوگیری خواهید کرد. برای کسب اطلاع از تشخیص خیانت همسر کلیک کنید. 

مزایای مشاوره خیانت همسر تلفنی 

از آنجایی که دیدگاه کلی نسبت به مشاوره خیانت همسر منفی است، بسیاری از افراد در زمان مشاوره حضوری نمی‌توانند بسیاری از حرف‌های خود را به راحتی بیان کنند. به همین دلیل مشاوره خیانت همسر تلفنی، می‌تواند یک بستر امن را برای مشاوره خیانت همسر و مشاوره طلاق فراهم نماید. از دیگر محاسنی که مشاوره تلفنی دارد این است که شما به راحتی می‌توانید تنها با یک تماس از یک فرد متخصص در زمینه مشکل خود مشاوره بگیرید و هر چه زودتر از خدمات درمانی بهره مند شوید. 

مزایای مشاوره خیانت همسر حضوری

در مشاوره خیانت همسر حضوری به دلیل اینکه امکان همدلی بیشتر می‌شود، رابطه درمانی که از اصولی‌ترین عوامل تاثیر گذار در درمان است زودتر شکل گرفته و در نتیجه روند بهبودی تسریع می‌شود. به این صورت زودتر می‌توانید شانس تجربه زندگی زیباتر را به دست آورید.  

مشاوره خیانت و کمک به برقراری تعامل سازنده

اگر آشفتگی های هیجانی شما و همسرتان با هم ترکیب شوند، تنش های روانی موجود به اوج خود می رسد. این موضوع بدین معناست که وقتی شما می توانید گفتگوی سازنده ای داشته باشید همسرتان قادر به صحبت کردن منطقی نیست و وقتی او احساس می‌کند که می تواند به شما نزدیک شود و پاسخ سازنده ای بدهد شما این توانایی را ندارید.

بعلاوه، احساساتی که هر یک از شما در هر لحظه نسبت به یکدیگر و خیانتی که اتفاق افتاده است تجربه می کنید، می تواند باعث بروز احساسات منفی و هیجان های شدید در طرف مقابل شود.

چنین تعاملات هیجانی و احساسی در رابطه بعد از وقوع خیانت طبیعی هستند اما برای جلوگیری از وقوع رفتارها و تصمیم گیری های ناکارآمد که بعد از وقوع خیانت در رابطه تجربه می شود به تاثیر مثبت تعامل های خود که در ادامه به آن اشاره می شود بیندیشید تا بتوانید شرایط لازم برای برقراری گفتگوی کارآمد و سازنده با همسرتان را فراهم کنید.

  • برقراری ارتباط
  • همدلی و حمایت عاطفی متقابل
  • تلاش برای ترمیم و بازسازی رابطه

که خیانت هر سه کارکرد مثبت گفتگو را خنثی کرده و از بین می برد.

۱) برقراری رابطه

برای همسرتان دشوار است به حرف های شما و احساسی که خیانت او در شما ایجاد کرده است گوش کند. احتمالا آنچه شما می خواهید این است کا همسرتان بحران‌های ناشی از خیانت و صدماتی که به روان شما وارد شده است را بفهمد. این احساسات بسیار شدید هستند و گاهی آسیب های آن برای شما غیرقابل تحمل است. ولی اگر همسرتان حمایتگر نباشد هیچ‌گونه توجهی به صحبت های شما نمی کند.

در نتیجه شما به ناچار صدایتان را بالاتر و بالاتر می‌برید اما همچنان احساس می کنید که او حتی صدای شما را نمی شنود. وارد چرخه ای تکراری و بی نتیجه می شوید که در آن می خواهید همسرتان شما را درک کند اما چون آمادگی برای پذیرش اشتباه خود و مسئولیت آن را ندارد هیچ گونه همدلی با شما نکرده و حمایتی از شما به عمل نمی‌آورد و با ادامه دادن به این کار، باعث شدت یافتن تنش های روانی شما می شود.

۲) حمایت عاطفی متقابل

نیاز به احساس امنیت از جمله نیازهای اساسی هر رابطه عاطفی است. پس از وقوع خیانت هر دو نفر سعی می کنند احساس امنیتی که در رابطه از دست رفته است را دوباره احیا کنند اما اقدامات اشتباهی که انجام می دهند ترس و حس ناامنی هردوی آن ها را بیشتر کرده و باعث شدت یافتن تنش های روانی وجود در رابطه می شود.

۳) ترمیم و بازسازی رابطه

پس از خیانت، هر یک از افراد به نحوی سعی می کند رابطه را ترمیم و بازسازی کند اما گاهی این تلاش ها هیچ نتیجه ی مثبتی در پی ندارد. همسر پیمان شکن سعی می کند همسرش را قانع کند که خیانت او عمدی نبوده یا نسبت به آن آگاهی نداشته یا آن را برای همیشه فراموش کرده و اکنون به روابط زناشویی خود پایبند است.

تلاش می کند رابطه زناشویی را ترمیم کند گرچه این تلاش ها نشانگر اهداف و نیت‌های درست هستند اما اگر به درستی و در چارچوب های مشخص اجرا نشوند، به طور حتم به شکست و بدتر شدن رابطه نیز منجر می شود. بنابراین مهم است که برای ترمیم و بازسازی رابطه، راهکارهای درست را در زمان درست به کار بگیرید.

مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی

مرکز مشاوره حامی هنر زندگی با کادری مجرب و حرفه‌ای آماده ارائه خدمات در زمینه خیانت همسر به شما هستند. شاید پس از چنین تجربه‌ای برایتان سخت باشد که رو در رو با یک فرد در مورد خیانت دیدن از طرف همسرتان صحبت کنید. اما مشاوره خیانت همسر تلفنی در مرکز حامی هنر زندگی این امکان را برایتان مهیا کرده تا به راحتی نگرانی‌ها و مشکلات خود را با یک فرد متخصص در میان گذاشته و بهترین راهکار را دریافت نمایید. در صورت تمایل دریافت مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*