ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مشاوره طلاق | ضرورت مشاوره قبل طلاق را می‌دانید؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مشاوره طلاق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مشاوره طلاق و مشاوره طلاق توافقی در بسیاری از مواقع می‌تواند مانع بروز بسیاری از آسیب‌ها به اعضای خانواده باشد. در طی جریان طلاق مرد و زن متحمل فشارهای روانی زیادی می‌شوند؛ در این بین آسیب‌های طلاق بر فرزندان نیز انکار نشدنی است. طلاق (توافقی) به هر دلیلی هم که باشد بازتاب خوبی در جامعه ندارد و زندگی حال و آینده افراد، به خصوص زنان را تحت تأثیر قرار می‌دهد. بیشتر زوجین از احکام طلاق و حقوقشان آگاهی ندارند و با دیدی نادرست وارد فرایند طلاق شده و تمام پل‌های پشت سر خود را خراب می‌کنند. در حالی که اگر از همان ابتدا با فردی آگاه در این زمینه مشورت می‌کردند، می‌توانستند راهکارهای بهتر و مؤثرتری را برای حل مشکلاتشان پیدا کنند. پس اگر به فکر طلاق (توافقی) هستید حتما قبل از هر اقدامی از مشاوره استفاده نمایید. 

گیف مشاوره طلاق

مشاوره طلاق توافقی؛ قوانین طلاق

 مشاوره طلاق و مشاوره قبل طلاق توافقی

احكام شرعی و قانونی در مورد انــواع طلاق و طلاق توافقی بسیار متعدد و زیاد است. در دادگاه‌های اسلامی قضاوت قاضی در مورد درستی تطبیق این قوانین با موارد درخواست‌های طلاق توافقی بسیار سختگیرانه و دقیق است و سعی در رفع مشكلات زوجین از طریق بكار بردن این قوانین دارند. درخواست طلاق از سوی هر یك از زوجین كه مطرح شود ممكن است تفاوت‌هایی در نحوه استفاده از این قوانین پیش بیاورد و به نفع و یا ضرر فرد باشد.

اینفوگرافیک مشاوره طلاق
اینفوگرافیک مشاوره طلاق ضرورت مشاوره قبل طلاق را می‌دانید؟

بهترین نوع طلاق

در بسیاری از موارد زن و مرد در مورد قوانینی مانند طلاق توافقی، اطلاعات بسیار كمی دارند. اطلاع از قوانین طلاق، این امر را بسیار آسان‌تر می‌کند و از میزان صدمات آن می كاهد. بهترین نوع طلاق، طلاق توافقی است كه در آن زن و شوهر با پذیرفتن شرایط همدیگر و با علم به مشكلات حقوقی، صرف هزینه و وقت تصمیم می‌گیرند از هم جدا شده و میزان صدمه را به حداقل رسانده و زندگی تازه‌ای را شروع كنند. متاسفانه در برخی دفاتر مشاوره، زن و شوهر به جدایی و طلاق توافقی تشویق می‌شوند. برای آگاهی بیشتر در خصوص مراحل طلاق توافقی کلیک کنید.

وظیفه مشاوره طلاق توافقی

 مشاوره طلاق و مشاوره قبل طلاق توافقی

مشاوره طلاق به معنی كمک به زن و شوهر برای جدا شدن از یکدیگر نیست. بلكه مشاور سعی می‌كند با بررسی مشكلات روابط زناشویی و سنجش امکان نجات زندگی مشترک و بهبود روابط عاطفی زوجین راهنمایی‌های لازم را به آن‌ها ارائه دهد. در صورتی كه به این نتیجه برسد كه امکان ادامه زندگی مشترک وجود دارد، زوجین را تشویق می‌کند تا از مشاوره خانواده بهره‌مند شوند و به زندگی خود فرصتی دوباره دهند.

همچنین در مورد تبعات حقوقی و اجتماعی و آسیب های طلاق  و قوانین آن و تطبیق آن با مشكلات زوجین اطلاعات بسیاری به زوجین می‌دهند و ایشان را حتی در مواردی از طلاق منصرف می‌كنند و راه‌هایی را برای رفع مشكلات زندگی مشترک ارائه می‌دهند. برعکس زمانی که امکان نجات زندگی مشترک وجود نداشته و زوجین اصرار زیادی بر جدایی داشته‌باشند آن‌ها را در زمینه مراحل قانونی آن راهنمایی می‌کنند تا با کمترین میزان آسیب از یکدیگر جدا شوند؛ در برخی موارد طلاق بهترین راه برای جبران آسیب‌هاست. برای مطالعه مقاله مواقعی که باید طلاق گرفت کلیک کنید.

مشاوره چه اطلاعاتی را در اختیار مراجعین قرار می‌دهد؟

 مشاوره طلاق و مشاوره قبل طلاق توافقی

عدم اطلاع و احترام دختران و پسران به قانون و سنت‌ها موجب بروز شرایطی می‌شود كه زوجین بعد از مدت كوتاهی كه غالبا كمتر از یكسال است درخواست طلاق می‌دهند در حالی كه از تبعات اجتماعی و عاطفی آن برای هر دو طرف اطلاع ندارند. متاسفانه امروزه آمار طلاق در سال اول زندگی به شکل نگران کننده ای رو به افزایش است. مشاوره طلاق به زوجین كمک می‌كند تا برای طلاق از منطق بیشتری استفاده كنند و به وسیله مهارت تصمیم گیری درست كمتر از احساسات خود پیروی كنند و به این ترتیب از طلاق‌های اشتباه جلوگیری کنند و طلاق‌هایی هم كه رخ می‌دهد با صدمات كمتری همراه باشد.

مشاوره طلاق چه کمکی به زوجین می کند؟

اولین مزیت مراجعه به مشاور تغییر دیدگاه نسبت به مسائل زندگی مشترک، خود ازدواج و بررسی آن ها از زوایای گوناگون و از دید همسر مقابل می باشد. غالب مواقع افراد نسبت به برخی از موضوعات در نقطه کور قرار می گیرند و نگاه شفاف نسبت به موضوع را از دست می دهند و این امر ناخواسته موجب نادیده گرفتن حقیقت می شود.

مشاوره منجر به خلاص شدن شما از مخمصه ای می شود که شما به دلیل درگیری های ذهنی قادر به یافتن راه حل برای آن ها نیستید. گاهی اوقات عدم ابراز احساسات، پنهان و سرکوب کردن آن ها عوارضی دشوارتر از خود مشکل ایجاد می کند.

مشاوره کمک خوبی است تا با شیوه های متفاوت تری در مسیر بهبودی حال خود گام بردارید و درباره تصمیم های قاطعانه خود به روشنی فکر کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*