ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت علاقه مردان به رابطه مقعدی چیست؟ جنبه های مختلف رابطه از پشت


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با علت علاقه مردان به رابطه مقعدی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


علت علاقه مردان به رابطه مقعدی چیست؟ گاهی پیش می آید که یکی از طرفین، رابطه مقعدی را پیشنهاد یا درخواست می کند. برخی مردان یا زنان به دلایل مختلفی به این نوع از رابطه علاقه مند می شوند. معمولا افراد از پذیرش آن خودداری کرده و یا با استرس و نگرانی زیاد آن را می پذیرند. بیشترین علت عدم پذیرش این نوع از رابطه، عوارض جسمی و درد ناشی از آن است. اما چرا افراد به این نوع از رابطه جنسی گرایش پیدا می کنند؟ آیا انجام این عمل بلامانع است؟ چه میزان از باور های افراد در مورد رابطه مقعدی درست است؟ اگر یکی از طرفین چنین درخواستی داشت چه باید کرد؟ در ادامه به این سؤالات پاسخ داده خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیش تر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.  

تماس با مشاور

رابطه مقعدی چیست؟ 

آمیزش جنسی مقعدی که با نام آنال سکس هم شناخته می شود نوعی رابطه جنسی است که در آن آلت مرد یا انگشت و یا اسباب بازی جنسی وارد مقعد زن یا مرد دیگری می شود. در این نوع از رابطه جنسی، لذت از طریق تحریک اعصاب محیطی زیادی که در مقعد وجود دارد ایجاد می شود. در مردان نیز با تحریک غیر مستقیم پروستات از طریق دخول مقعدی می توان لذت ایجاد کرد. باید توجه داشت که رابطه مقعدی می تواند بسیار دردناک و خطرناک باشد.
دیدگاه های متفاوتی نسبت به این نوع آمیزش وجود دارد برخی آن را پر خطر و حتی ممنوع می دانند، برخی دیگر آن را کاملا ایمن دانسته و انجام آن را بلا مانع می دانند و عده ای دیگر نیز توصیه می کنند که با توافق دو طرف و با احتیاط این عمل انجام گیرد. مهمترین نکته این است که در برقراری رابطه جنسی دو طرف باید در مورد هر نوع از آمیزش که قرار است داشته باشند با هم توافق کنند.
سکس مقعدی همیشه از طرف مرد برای زن انجام نمی گیرد بلکه گاهی توسط زن با استفاده از انگشت یا وسایل دیگر برای مرد نیز می تواند انجام شود. همچنین این نوع از رابطه در روابط جنسی همجنس گرایانه چه مردانه و چه زنانه نیز دیده می شود.  

اینفوگرافیک علت علاقه مردان به رابطه مقعدی

اینفوگرافیک علت علاقه مردان به رابطه مقعدی

علت علاقه مردان به رابطه مقعدی

معمولا در خواست داشتن رابطه ی جنسی مقعدی از سوی مرد مطرح می گردد. علت های متفاوتی برای علاقه مردان به رابطه ی مقعدی بیان شده است که به برخی از آن ها اشاره می گردد:
 • عدم رسیدن زن به ارگاسم زنان در یک رابطه جنسی می تواند باعث ایجاد ناراحتی در مرد شده و او را به رابطه  مقعدی متمایل کند تا به طریق دیگری وارد رابطه جنسی شود.
 • مردان می توانند از راه چشم خود تحریک شوند بنابراین دیدن باسن شریک جنسی شان برای آن ها تحریک کننده بوده و آن ها را به برقراری این نوع از رابطه جنسی ترغیب می کند.
 •  تماشای فیلم های پورنی که رابطه مقعدی را نشان می دهند نیز از علت هایی است که می تواند فرد را به داشتن چنین رابطه ای علاقه مند کند.
 • یکی دیگر از دلایل مهم علاقه مردان به رابطه جنسی مقعدی، تمایل به تنوع دادن در رابطه جنسی است.
 • گاهی انجام رابطه مقعدی به مرد احساس قدرت و مالکیت بیشتری می دهد و مرد احساس می کند که توانسته تمام بدن زن را به دست آورد.
 • تابو بودن رابطه جنسی مقعدی خود یکی از علت هایی است که مرد را به شکستن آن ترغیب می کند.
 • مقعد مردان به دلیل وجود پروستات در آن منبعی برای ایجاد لذت در آن ها است و حتی اگر خود این لذت را تجربه نکرده باشند با برقراری یک رابطه مقعدی و ایجاد لذت در فرد مقابل، خود نیز لذت می برند.
 • گاهی مردان، زنان مشتاق به انجام رابطه مقعدی را جسورتر، شهوانی تر و در تخت خواب آرام تر می دانند و معتقدند که این افراد لذت جنسی بیشتری را هم تجربه می کنند.

دلایل روانی

برخی از مردان به دلیل داشتن رگه هایی از سادیسم یا به عبارتی، دیگر آزاری جنسی، از درد کشیدن شریک جنسی خود در حین رابطه جنسی لذت می برند و به همین علت خواستار برقراری رابطه از راه مقعد هستند که باید توجه داشت که در این مورد حتما باید به یک روانشناس متخصص مراجعه کرد.  

آیا زنان به رابطه مقعدی تمایل دارند؟ 

تمایل به برقراری این نوع رابطه در زنان بسیار پایین تر از مردان است و یکی از مهم ترین دلایل آن این است که این نوع رابطه از نظر فیزیولوژیکی برای زنان دردناک است. برخی از زنان صرفا به این دلیل که همسر یا شریک جنسی شان به این کار اصرار دارد به انجام این نوع رابطه جنسی تن می دهند. بعد از یک رابطه جنسی مقعدی معمولا مرد به انجام دوباره آن مشتاق است اما زن به علت دردی که تجربه کرده حاضر به تکرار آن عمل نیست و این اتفاق به این دلیل می افتد که در مقعد زنان اندامی برای لذت جنسی وجود ندارد.
البته زنانی نیز هستند که خود به این کار تمایل دارند. برخی از دلایل زنان برای انجام رابطه جنسی مقعدی به شرح زیر است:
 • برخی زنان برای در کنترل داشتن مرد و این حس که مردشان آن ها را به دیگر زنان ترجیح داده که چنین درخواستی کرده است حاضر به انجام این کار می شوند.
 • زنان و دختران به ویژه در روابط دوران نامزدی یا روابط خارج از ازدواج به دلیل پیشگیری از بارداری یا پارگی پرده ی بکارت به رابطه مقعدی تمایل دارند.
 • کنجکاوی جنسی و قدیمی شدن رابطه واژینال و تکرار پوزیشن های جنسی برخی زنان را به انجام رابطه مقعدی علاقه مند می کند.
 • تمایل به تجربه جنسی برای اولین بار معمولا دختر را به سمت انتخاب این نوع از رابطه سوق می دهد.
 • شکستن تابو های موجود در جامعه به نوعی برانگیزاننده برخی زنان برای انجام رابطه جنسی به صورت مقعدی است.

علاقه مردان به رابطه مقعدی
علت علاقه مردان به رابطه مقعدی | آسیب ها

در واقع ساختار مقعد مناسب رابطه جنسی نیست و این عضو برای دفع مدفوع به وجود آمده و دخول جسم خارجی به آن آسیب زا است. در این روش از رابطه جنسی به این علت که بافت مقعد قادر به ترشح مواد روان کننده مانند آن کاری که واژن انجام می دهد نیست، خطرات بالقوه ای وجود دارد. از نظر پزشکی احتمال ایجاد بسیاری از عفونت ها و بیماری ها برای زن و مرد و به ویژه فردی که شی خارجی یا آلت تناسلی مردان وارد مقعدش می شود وجود دارد. برخی از عوارض رابطه مقعدی  در زیر آمده است.
 • خراش برداشتن و خونریزی حلقه خروجی جداره مقعد به دلیل نداشتن قابلیت ارتجاعی و نیز خراش برداشتن و خون ریزی نوک آلت تناسلی مردانه به دلیل عدم وجود محیط مناسب برای حرکت رفت و برگشت
 • ورود باکتری ها و ویروس های خطرناک به داخل جریان خون از طریق زخم های ایجاد شده در دیواره مقعد به دلیل ورود شی خارجی یا آلت تناسلی مردانه
 • ایجاد آسیب های فیزیکی مانند بواسیر، شقاق مقعدی، باد شکم و نظایر آن
 • احتمال بروز پارگی رکتوم و نیاز به جراحی آن
 • ریسک بالا برای انتقال بیماری های مقاربتی و نیز ویروس ایدز از طریق رابطه مقعدی
 • ایجاد بی اختیاری مدفوع به دلیل ضعیف شدن ماهیچه های اسفنگتر در مقعد
 • عدم ایجاد لذت جنسی در زن و در نتیجه سرد شدن و بی میلی زن به رابطه جنسی
 • ایجاد بیماری های عفونی در ناحیه مهبل مانند زگیل، تبخال تناسلی، عفونت مثانه و ... به دلیل نزدکی مقعد به این ناحیه
 • احتمال بروز هموروئید به دلیل نازک و ملتهب شدن دیواره روده بزرگ و مقعد
 • احتمال بروز عفونت در آلت جنسی مردانه به دلیل وجود عوامل بیماری زا و فاسد در مقعد

تشخیص بیماری های مقعدی

باید توجه داشت که تشخیص بیماری های آمیزشی که از راه رابطه مقعدی منتقل شده اند سخت تر از تشخص این بیماری ها با انتقال از راه رابطه واژینال است زیرا پزشک نمی تواند معاینه دقیق انجام دهد و بیمار نیاز به انجام آزمایش های ویژه دارد؛ پس در صورت ابتلا به این بیماری ها باید پزشک را در جریان داشتن رابطه مقعدی قرار داد.برای کسب آگاهی در خصوص بیماری های قابل انتقال از مقعد کلیک کنید.  

جلوگیری از آسیب های ناشی از رابطه مقعدی

در صورت تمایل و توافق دو طرفه در مورد برقراری رابطه جنسی مقعدی، برخی زوجین به این عمل روی می آورند بنابراین بهتر است نکاتی را رعایت کنند تا احتمال بروز آسیب را کمتر کند:
 • از آن جایی که مقعد مانند واژن ارتجاعی و انعطاف پذیر نیست و مواد روان کننده ای را برای ایجاد رطوبت و نرمی مسیر ترشح نمی کند باید حتما  ژل لوبریکانت به مقدار زیاد استفاده کرد و همچنین قبل از دخول، با کمک انگشت یا وسایل مخصوص به باز کردن مقعد اقدام نمود.
 • استفاده از کاندوم در همه انواع رابطه جنسی توصیه می شود. در این مورد نیز استفاده از کاندوم موجب جلوگیری از انتقال عفونت ها و بیماری ها می شود.
 • انجام دخول مقعدی نزدیک به زمان انزال باعث کاهش تعداد حرکات رفت و برگشتی و در نتیجه آسیب کمتر می شود.
 • پس از انجام رابطه مقعدی نباید آلت تناسلی را به واژن وارد کرد و در صورت تمایل به این کار حتما باید کاندوم تعویض گردد.
 • کاهش تعداد دفعات رابطه مقعدی و حفظ فاصله بین این روابط به ترمیم اسفنگتر مقعدی کمک می کند و در نتیجه احتمال بروز بی اختیاری مدفوع را کاهش خواهد داد.
 

علت علاقه مردان به رابطه مقعدی | باور های نادرست

برخی از تصورات نادرست در مورد رابطه مقعدی وجود دارد که تصمیم گیری افراد را در مورد انجام دادن یا انجام ندادن آن تحت تأثیر می گذارد برای مثال بسیاری از افراد تصور می کنند این نوع رابطه باعث بزرگ شدن باسن زن می شود در حالی که این موضوع از نظر علمی تأئید نشده است. بسیاری افراد نیز گمان می کنند که رابطه مقعدی باعث حاملگی نخواهد شد در حالی که گفته شده است که اگر مایع منی تخلیه شده داخل مقعد هنگام خروج به سمت واژن حرکت کند ممکن است منجر به حاملگی گردد.
برخی از افراد گمان می کنند که ریختن اسپرم داخل مقعد مشکلی ندارد در صورتی که اگر این مایع به سرعت و به طور کامل از داخل مقعد خارج نشود می تواند باعث بروز عفونت گردد. به طور کلی بر خلاف تصور بسیاری از افراد، در رابطه مقعدی احتمال ابتلا به بیماری های مقاربتی اگر از رابطه واژینال بیشتر نباشد، کمتر نیست. برای کسب آگاهی بیشتر مطالعه مقاله بارداری از پشت توصیه می شود.  
علاقه-مردان-به-رابطه-مقعدی

چگونه با چنین درخواستی برخورد شود؟

در مواجهه با چنین درخواستی از طرف شریک جنسی اگر فرد تمایل به انجام این عمل ندارد بهتر است با حفظ آرامش اطلاعات لازم در مورد عوارض جسمی و آسیب های احتمالی را به اطلاع فرد رساند. همچنین می توان راه های جایگزینی را به وی پیشنهاد کرد. حفظ آرامش و عصبانی نشدن در هنگام برخورد با این درخواست بسیار مهم است.
می توان با یافتن دلیل این درخواست و برطرف کردن مشکل احتمالی مسئله را به سادگی رفع کرد برای مثال گاهی یکنواخت و تکراری شدن، رابطه  جنسی را بی هیجان می کند و بنابراین فرد به برقراری رابطه مقعدی متمایل می شود در این حالت می توان روش های جایگزین دیگری برای افزایش شور و هیجان رابطه یافت.
رابطه دهانی در صورت توافق دو طرف یکی از جایگزین های لذت بخش برای رابطه مقعدی است. همچنین استفاده از پوزیشن های جدید و هیجان انگیز تر می تواند به افزایش لذت جنسی بیانجامد. تغییر مکان برقراری رابطه جنسی از مواردی است که می تواند یکنواختی رابطه را از بین ببرد. افراد در دوران نامزدی نیز می توانند نوازش اندام های جنسی و بیان کلمات تحریک آمیز را جایگزین رابطه مقعدی کنند. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره زناشویی کلیک کنید.  

سخن آخر درباره علت علاقه مردان به رابطه مقعدی

رابطه جنسی مقعدی به دلیل بروز احتمای مشکلات فراوان توصیه نمی گردد. دین اسلام آن را مکروه می داند و پزشکان انجام آن را منوط به انجام دستورات بهداشتی می دانند. از آن جایی که اگر انجام رابطه مقعدی بدون رضایت زن و صرفا به دلیل علاقه مرد انجام شود حرام است بنابراین زن می تواند به مراجع قانونی شکایت کند زیرا روح و جسمش به علت رابطه ی اجباری صدمه دیده است. بنابراین توجه به این نکته حائز اهمیت است که در صورت تمایل به انجام این عمل باید طرف مقابل نیز به انجام آن متمایل باشد.
باید توجه داشت که با وجود مکروه بودن این رابطه در دین اسلام و نیز ایجاد آسیب های جسمی باز هم این نوع از رابطه ممنوع نیست اما برای انجام آن نیاز به توافق دو طرفه وجود دارد. در واقع رابطه جنسی برای لذت بردن دو طرف اتفاق می افتد و اگر یکی از طرفین از رابطه یمقعدی لذت نبرد نباید دوباره آن را تکرار کرد.
اگر فردی به انجام رابطه مقعدی اصرار دارد اما شریک جنسی و یا همسر او به انجام این عمل رضایت ندارد بهترین کار این است که روانشناسی متخصص آن ها را برای رفع مشکل به وجود آمده همراهی کند تا از آسیب های جسمی و یا روحی احتمالی پیشگیری شود. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*