ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

دکتر برای درمان همجنسگرایی

امروز از سایت هنر زندگی با مقاله دکتر برای درمان همجنسگرایی همراه شما هستیم. همجنسگرایی عملی است که از دوره های قدیمی به صورت پنهانی در جوامع مختلف انجام می شده و در آن افراد گرایش جنسیشان به همجنسان خودشان بوده است. امروزه بیشتر این واژه را در اخبار روزانه و شاید حتی در فیلم ها می توانیم مشاهده کنیم که به طور مثال دو پسر یا دو دختر به یکدیگر گرایش عاطفی و جنسی دارند و تمایل به بر قراری رابطه جنسی با افراد هم جنس خودشان خواهند داشت. در ادامه به این می پردازیم که آیا همجنسگرایی یک اختلال محسوب می شود و نیاز به درمان دارد یا خیر. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

گیف دکتر برای همجنسگرایی

همجنسگرایی چیست؟

اگر بخواهیم به توضیح در مورد واژه ی همجنسگرایی بپردازیم، باید بگوییم همان طور که از نامش پیداست گرایش به همجنس از گرایشات جنسی و عاطفی افراد محسوب می شود. همجنسگرایی به خصوص در روزگار قدیم یک امر غیر عادی محسوب می شده و از همین رو در حیطه اختلالات روانی قرار می گرفته است. با توجه به اینکه ادیان مختلف این شیوه از گرایش جنسی را امری غیر عادی می شمردند، از همین رو برای مقابله با افراد همجنسگرا دست به هر کاری می زدند.

به همین خاطر امروزه هم بسیاری از کشور ها در قوانین حقوقی‌شان همجنسگرایی را بد شمرده و مخصوصا کشور های اسلامی این عمل را حرام کرده و با آن به بدترین شکل ممکن مقابله می کنند. همجنسگرایان امروزه تبدیل به یکی از سه گرایش جنسی شده‌اند. دگر جنس گرایان که افراد معمولی تلقی می شوند و گرایش عاطفی و جنسی شان به جنس مخالف خود است.

دو جنس گرایان که یک حالت میانه رو هستند و هم گرایش به جنس مخالف و هم گرایش به هم جنس خود دارند. البته باید این نکته را متذکر شد که دو جنس گرایان عمدتا گرایشات جنسی دارند تا گرایشات عاطفی. به این معنی که گرایشات عاطفی آنان عمدتا شبیه گرایشات عاطفی دگرجنس گرایان هستند اما گرایشات جنسی آنان می توانند به هر دو جنس معطوف شوند. همجنسگرایان هم به کسانی اطلاق می شود که هم گرایشات عاطفی و هم گرایشات جنسی شان به هم جنس خود خواهد بود. در فرهنگ غرب به زنان همجنسگرا لزبین و به مردان همجنسگرا گی گفته می شود. البته باید بدانیم که عنوان واژه گی می تواند برای زنان هم جنس گرا نیز استفاده شود. برای اطلاع از گرایشات جنسی کلیک کنید.

ایفوگرافیک دکتر برای همجنسگرایی

اینفوگرافیک دکتر برای همجنسگرایی

مخالفت با همجنسگرایی

همان طور که گفته شد همجنسگرایی مدت هاست در جهان به وجود آمده و افرادی را می توان مشاهده کرد که تمایلاتشان به هم جنسان خود است، از همین رو باید دانست که از همان ابتدای به وجود آمدن گرایشات همجنسگرایی افرادی به مخالف با این افراد پرداختند‌. در اصطلاح به این افراد هوموفوبیا و یا همجنسگرا هراسی می گویند. افرادی که به مخالفت با همجنسگرایان پرداختند عمدتا از افراد مذهبی و کارکنان کلیسا بودند و به آن ها هوموفوبیا گفته شد. این افراد حتی امروزه که همجنسگرایی به رسمیت شناخته شده به عنوان یک گرایش جنسی با آن مخالفت می‌کنند و همچنان در کشورهای مخصوصا پیرو دین اسلام از این دگرباشان جنسی با تندی یاد شده و آن ها را مورد آزار و اذیت قرار می دهند.

امروزه همجنسگرایی از لیست اختلالات روانی بیرون رفته اما در همان روزگار اولیه شاهد تلاش افراد برای تغییر گرایشات جنسی افراد همجنسگرا بوده‌ایم. هوموفوبیا در تلاش بوده تا حتی با روش‌های شوک الکتریکی به مغز همجنسگرایان، بتوانند از اقدام دوباره افراد برای رابطه جنسی با همجنسان خود خودداری کنند. از همین رو باید این نکته را بدانیم که افراد همجنسگرا در طول تاریخ همیشه مورد آزار و اذیت همجنسگرا هراس‌ها قرار گرفته اند ولی امروزه با توجه به تحقیقات علمی و فیزیولوژیکی و روانشناسی که بر روی افراد همجنسگرا، انجام شده، می توان گفت که این افراد در زمره افراد مبتلا به اختلالات روانی قرار نمی گیرند و از مشکلات روانی و فیزیولوژیکی بهره مند نیستند.

دکتر برای همجنسگرایی

علت گرایش به همجنس

در این بخش از مقاله دکتر برای درمان همجنسگرایی به بررسی علت گرایش به هم جنس می پردازیم. همجنسگرایی می تواند ریشه در دو عامل بسیار مهم داشته باشد و این دو عامل می توانند بسیار در بروز گرایشات جنسی افراد همجنسگرا تاثیر گذار باشند. از همین رو این دو عامل را بررسی خواهیم کرد:

1.دکتر برای درمان همجنسگرایی | عوامل روانشناختی

از نظر روانشناختی از علل مهم همجنسگرایی می توان به این موضوع اشاره کرد که طبق گفته فروید افراد همجنسگرا در مراحلی از رشد ادیپی خود نتوانستند این مرحله را با موفقیت رد کنند و از همین رو گرایش جنسی آن ها به هم جنس خود به وجود آمده است‌. این افراد در غالب افراد همجنسگرا عمدتا در دوران کودکیشان و در مراحل رشدشان از اینکه در بسیاری از مواقع تحت تسلط غیر طبیعی والدین قرار گرفته اند و یا اینکه وابستگی شدیدی به مادر دارند، حتی در مورد موضوع گرایشات جنسی نمی توانند به طور طبیعی خود را با دگرجنس گرایی تطبیق دهند و از همین رو در عوامل ذهنیشان و گرایشات جنسیشان تمایل به بر قراری رابطه جنسی با هم جنس خود را دارا می باشند.

البته باید باز هم این نکته را در نظر گرفت که بر خلاف اعتقادات گذشته که این امر یک اختلال روانپریشی محسوب می شده، امروزه با پذیرفتن آن و جدا کردن آن از لیست اختلالات روانی می توان اینگونه توصیف کرد که دگرباشان جنسی از احترام بیشتری نسبت به گذشته بر خوردار شده‌اند. از همین رو با پذیرفتن آن ها به عنوان یک گرایش جنسی جدید، تحقیقاتی در راستای اینکه این گرایش جنسی یک اختلال روانی هست یا نه به تایید نرسیده است‌. از نظر فروید این افراد تنها در مراحلی از رشد خود دچار فقدان رشد بوده و از همین رو به این گرایش جنسی تمایل پیدا کرده اند. برای اطلاع از هویت جنسی کلیک کنید.

جامعه همجنسگرایان

2. عوامل زیست شناختی

از نظر فیزیولوژیکی با توجه به تحقیقاتی که به عمل آمده، می توان تفاوت هایی در افراد همجنسگرا و افراد دگرجنس گرا مشاهده کرد. این افراد از نظر زیست شناختی دارای تعارضاتی در دوران جنینی در ترشح میزان هورمون های مورد نیاز برای جنین بوده اند. از همین رو به این عوامل می پردازیم.

1.دکتر برای درمان همجنسگرایی | توزیع هورمون آندروژن
طبق تحقیقات انجام شده میزان آندروژن جاری در غدد جنسی مردان می‌تواند تفاوت‌هایی را به وجود آورد. مردانی که آندروژن کمتری در غدد جنسی‌شان تولید و ترشح می شود عمدتا گرایشات جنسی‌شان با افرادی که آندروژن بیشتری ترشح می‌کنند، متفاوت است. به این ترتیب که افرادی که آندروژن کمتری تولید می‌کنند گرایش به همجنسگرایی بیشتری نسبت به مردانی که آندروژن بیشتری در غدد جنسی شان تولید و ترشح می‌کنند، از خود نشان می‌دهند.

به همین دلیل می‌توان گفت میزان وجود آندروژن می‌تواند حائز اهمیت باشد. از طرفی می‌توان گفت طی تحقیقات انجام‌شده دخترهایی که در دوران جنینی بسیار در معرض مقادیر زیادی آندروژن قرار گرفته اند در دوران بلوغ نسبت به دختران دیگر پرخاشگری بیشتری نشان می دهند. از همین رو می‌توان یکی از عوامل زیست شناختی موثر در گرایش جنسی افراد به سمت همجنسگرایی را میزان توزیع هورمون آندروژن دانست.

2.عوامل ژنتیکی
طی تحقیقاتی که بر روی دو قلو های یک تخمکی و دو تخمکی صورت گرفته، این نتیجه را در بر داشته است که میزان همزمانی گرایشات همجنسگرایی در دو قلوهای تک تخمکی بسیار بیشتر از دو قلوهای دو تخمکی است. از همین رو می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که عوامل ژنتیکی و صفحات ژنتیک می‌توانند نشانگر وجود گرایشات جنسی افراد باشند و عواملی همچون عوامل ژنتیکی می تواند در گرایش جنسی افراد یک عامل قابل توجه باشد. برای اطلاع بیش تر از رابطه جنسی کلیک کنید.

همجنسگرایان

آیا همجنسگرایی یک اختلال محسوب می شود؟

همان طور که در بالا گفته شد همجنسگرایی عمدتا در تلاش برای پذیرفته شدن بوده و با مخالفت های شدیدی از سمت جامعه و مخصوصا باورهای مذهبی افراد قرار گرفته است. از همین رو تحقیقاتی که از ابتدای شناسایی این گرایش عاطفی و جنسی انجام شده است، به مرور میزان تغییر باورها را در مورد این گرایش جنسی مشاهده خواهیم کرد. افرادی که به همجنسگرایی گرایش می یابند عمدتا افرادی هستند که از نظر روانشناسی معمولی خوانده می شوند و این رفتارشان یک رفتار طبیعی محسوب می شود. در ابتدا همانگونه که گفته شد و این گرایش به عنوان یک اختلال روانی محسوب می شده پس می توان گفت که در ابتدای گرایش افرادی به همجنسگرایی روانشناسانی بودند که ادعا می کردند این رفتار یک اختلال روانپریشی محسوب می شود و باید درمان شود.

آن ها از روش‌های مختلفی برای درمان این افراد همجنسگرا استفاده می‌کردند که از جمله این روش‌های درمانی می‌توان به دارو درمانی، رفتار درمانی و همچنین شوک الکتریکی به مغز افراد اشاره کرد. آن‌ها بر این باور بودند که می‌توان این افراد را درمان کرد و از همین رو راه‌هایی را برای درمان این افراد انتخاب می‌کردند. حتی اتفاق افتاده که افراد همجنسگرا را بعد از دارو درمانی و رفتار درمانی و حتی شوک الکتریکی به مراکز روانی منتقل و از آن‌ها بررسی ها و تحقیقاتی به عمل می‌آمد. با تحقیقاتی که بر روی افراد همجنسگرا انجام شده است، در نهایت روانشناسان به این نتیجه رسیدند که همجنسگرایان از اختلالات روانپریشی رنج نمی برند و از همین رو پذیرفتن این افراد در جامعه با عنوان دگرباشان جنسی موجب گردید این افراد بتوانند در جامعه به صورت معمولی به زندگی خود بپردازند. برای اطلاع از اختلالات جنسی کلیک کنید.

درمان همجنسگرایی

دکتر برای درمان همجنسگرایی | پذیرفتن همجنسگرایان

باید این نکته را بدانیم که همجنسگرایی یک اختلال روانشناسی محسوب نمی شود و از همین رو می توانیم با پذیرفتن افراد همجنسگرا، باعث به وجود آمدن یک تعامل در جامعه میان خود و این افراد دگرباش جنسی شویم. همچنین می توانیم تفکرات قدیمی را که بنیاد آن ها تفکرات غلط مذهبی است که سالیان سال است با همجنسگرایان مقابله می کند، کنار بگذاریم و با آن ها به دید نگاه قضاوت گرانه نگاه نکنیم و همین طور بتوانیم آن ها را بپذیریم. امروزه نیاز هست که افراد جوامع مختلف و همه انسان ها بتوانند همدیگر را با توجه به تفاوت هایی که باهم دارند بپذیرند. ما می توانیم با جلوگیری از بیان جملات توهین آمیز و رفتار پرخاشگرانه نسبت به بر خورد با همجنسگرایان آن ها پذیرفته و اجازه دهیم همانند مردم عادی زندگی کنند‌.

همان طور که می دانید در کشور ما نیز همچنان دگرباشان جنسی و رفتار و عمل آن ها جرم شناخته می شود و مجازات دارد. از همین رو در کشور هایی نظیر کشور ایران که دگرباشان جنسی از آزادی برخوردار نیستند، زندگی برایشان بسیار سخت خواهد بود. ما می توانیم با پذیرفتن تفاوتی که میان ما و همجنسگرایان و سایر دگرباشان جنسی است به یک تعامل با آن ها برسیم و با توجه به این نکته که همجنسگرایی یک اختلال روانپریشی محسوب نمی شود، بتوانیم با هر تفکری که خود داریم آن ها را به عنوان یک انسان در کنار خودمان و در تعامل با خودمان در جامعه و همه ی جوامع بشری بپذیریم.

دکتر برای درمان همجنسگرایی | سخن آخر

همجنسگرایی همان طور که در بالا گفته شد با توجه به تحقیقات و بررسی هایی که به وجود آمده یک اختلال محسوب نمی شود و از همین رو همجنسگرایان هم می توانند حق زندگی داشته باشند. امروزه شاهد افزایش پذیرش این افراد توسط افراد دیگر هستیم و همچنین می توانیم شاهد تغییر نگرش ها و کاهش نگاه های قضاوت گرانه به این افراد باشیم. در جوامعی مشاهده می کنیم که زندگی این افراد با توجه به گرایش جنسیشان به صورت آزادانه امکان پذیر است و همین طور ازدواج همجنسگرایان هم امروزه برای آسایش بیشتر این افراد در کشور های توسعه یافته مرسوم شده است.

به نظر می رسد افراد همجنسگرا می توانند در جوامعی به صورت آزادانه زندگی کنند؛ از همین رو افرادی که در کشور های سنتی زندگی می کنند و این نوع گرایش جنسی را دارند با مهاجرت به کشور های دیگر و ثبت ازدواج خود می توانند زندگی آزادانه تری داشته باشند. یکی از مهم ترین روش ها برای سازگاری این افراد با جامعه مراجعه به مشاوران و روانشناسان خواهد بود. زیرا این افراد هیچ گونه نگاه قضاوتی همراه ندارند و همین طور می توانند راهکار های مفیدی به این افراد رائه داده شود. مشاوران حامی می توانند در این زمینه یاری تان کنند. برای اطلاع از مشاوره تلفنی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه همجنسگرایی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*