ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

قرص فلیبانسرین | قرص افزایش میل زنان در داروخانه

قرص فلیبانسرین نوعی دارو است که برای درمان بی میلی جنسی در زنان مورد استفاده قرار می گیرد. درمان به وسیله این دارو نوعی درمان غیرهورمونی است. فلیبانسرین از داروهای مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا است. برای دریافت مشاوره زناشویی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

قرص فلیبانسرین

بی میلی جنسی در زنان یکی از اختلالات جنسی است که باعث ایجاد مشکلات زیادی در روابط جنسی آنها است که برای درمان این اختلال از داروهای مختلفی از جمله فلیبانسرین استفاده می شود.

فلیبانسرین با نام تجاری ادی(Addy) قرص صورتی رنگی است که پزشک برای زنانی که دچار کاهش میل جنسی هستند تجویز می کند. این دارو به دلیل عوارض خطرناک و کاهش شدید فشار خون و از دست رفتن هوشیاری مصرف آن با محدویت های شدیدی همراه است و فقط به وسیله برخی پزشکان قابل تجویز است که دوره آموزشی خاصی درباره مزایا و پیامدهای آن گذرانده باشند. تاثیر بخشی این دارو با آزمایش بر روی 11هزار نفر برای بهبود کارکرد جنسی زنان به اثبات رسیده است.

موارد مصرف

 • از قرص فلیبانسرین برای درمان زنانی که هنوز به سن یائسگی نرسیده اند اما میل جنسی کمی دارند و این موضوع باعث نگرانی آنها شده استفاده می شود.
 • فلبیانسرین را نباید برای درمان تمایلات جنسی در بیماری و اختلالات خلقی و روحی، مشکلات در رابطه یا اثرات دیگر داروها، و یا در زنانی که دچار یائسگی شده اند و همچنین در مردان مورد استفاده قرار داد.
 • از این دارو برای بهبود عملکرد جنسی نیز استفاده نمی شود.

موارد منع مصرف فلیبانسرین عبارتند از:

 • ابتلا به بیماری های کبدی
 • حساسیت به فلیبانسرین
 • هنگام مصرف الکل. مصرف فلیبانسرین همزمان با الکل موجب کاهش شدید فشار خون و غش می شود.
 • هنگام ابتلا به بیماری های روانی شایع و مشکلات رابطه یا اثرات داروهای دیگر استفاده شود.
 • این دارو نباید توسط مردان مصرف شود.

نکات مهم قبل از مصرف فلیبانسرین

از قرص فیبانسرین در همه شرایط نمی توان استفاده کرد و مانند هر داروی دیگری محدودیت های خاصی دارد که در هنگام مصرف باید به آنها توجه نمود. از جمله این شرایط مصرف دارو عبارتند از:

 • دارو را باید مطابق با تجویز پزشک مصرف کنید و از کاهش یا افزایش دوز آن در طول دوره درمان به شدت پرهیز کنید.
 • دارو را هنگام خواب مصرف کنید.
 • مصرف این دارو باعث کاهش فشار خون بالا و ایجاد سرگیجه می شود بنابراین پس از مصرف اگر در حالت خوابیده نیستید دراز بکشید.
 • بهبود علائم بیماری ممکن است هشت هفته طول بکشد بنابراین مصرف دارو را تا بهبودی ادامه دهید
 • دارو را در دمای اتاق و دور از گرما و رطوبت نگهداری کنید.

مکانیسم اثر دارو

قرص فلیبانسرین میل زیادی به گیرنده های سروتونین مغز دارد و به میزان متوسطی نیز گیرنده های دوپامین را آنتاگونیزه می کند. اثری که این دارو بر گیرنده های نورترنسمیتری دارد باعث کاهش سطح سروتونین و افزایش دوپامین و نوراپی نفرین می شود و این ناقلان عصبی در فرایندهای پاداش مغزی نقش موثری دارند. درواقع هورمون سروتونین در مغز از ایجاد میل جنسی جلوگیری می کند و فلیبانسرین نیز با کاهش فعالیت سروتونین باعث افزایش میل جنسی می شود. اما این دارو به هیچ عنوان هورمونی نبوده ولی از داروهایی است که بر روی روان و هورمون های کنترل کننده میل جنسی تاثیر می گذارد.

همانطور که می دانید تاثیر داروها بر روی افراد مختلف یکسان نیست و فلیبانسرین نیز از این قاعده مستثنی نیست و ممکن است روی تمام افراد مصرف کننده تاثیر کافی نداشته باشد. اما آنچه از نتایج تحقیقات برمی آید به طور میانگین بین 40 تا 60 درصد زنانی که از این دارو استفاده می کنند راضی بوده و بیان کرده اند که میل جنسی آنها بهبود پیدا کرده است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه افزایش میل جنسی زنان کلیک کنید.

 

نحوه مصرف قرص فلیبانسرین

قبل از شروع مصرف دارو و همینطور هر بار که مجددا دارو را مصرف می کنید راهنمای دارویی را مطالعه کنید و اطلاعات دارویی را از پزشک و داروساز تهیه کنید و هر سوالی که به نظرتان ضروری می آید از ایشان بپرسید.

 • این دارو به شکل خوراکی تهیه شده و با تجویز پزشک و فقط یک مرتبه در روز و هنگام خواب مصرف کنید. مصرف ان در زمان خواب پیامدهایی مانند کاهش فشار خون، غش کردن و خواب آلودگی در طول روز را کاهش می دهد.
 • بعد از مصرف فلیبانسرین از مصرف الکل تا روز بعد خودداری کنید.
 • سرگیجه و فشار خون پایین ممکن است باعث افتادن یا عدم تعادل شما بشود بنابراین حداقل شش ساعت بعد از مصرف آن و تا زمانی که با نحوه اثر دارو بر بدن خود آشنا شوید از رانندگی و کار با ماشین آلات وکارهایی که به تمرکز و هشیاری احتیاج دارد خودداری کنید.
 • سریع تغییر وضعیت ندهید و از حالت نشسته یا درازکش بلند نشوید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه میل جنسی در زنان و مردان کلیک کنید.
 • مصرف گریپ فروت یا نوشیدن آب گریپ فروت هنگام استفاده از این دارو باعث افزایش خطر عوارض جانبی دارو و کاهش شدید فشار خون می شود بنابراین قبل از آن با پزشک خود صحبت کنید و از مصرف همزمان آنها اجتناب کنید مگر این که مطابق نظر پزشک و به صورت ایمن این کار را انجام دهید.

برخی دیگر از نکات مهم

 • دارو را به صورت مرتب مصرف کنید تا بهترین اثربخشی را داشته باشد. برای این که مصرف آن را فراموش نکنید زمان خاصی را برای آن درنظر بگیرید
 • مدت تاثیر دارو بعد از هشت هفته می باشد بنابراین اگر بعد از این مدت علائم بیماری شما کاهش پیدا نکرد موضوع را با پزشک مطرح کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه بی میلی جنسی در زنان کلیک کنید.
 • قبل از مصرف دارو درباره سوابق بیماری، استفاده از الکل، مشکلات کبدی و ... صبحت کنید تا پزشک متناسب با شرایط شما نسبت به تجویز دارو اقدام کند.
 • در دوران بارداری از مصرف دارو خودداری کنید. این دارو زمانی که شدیدا به مصرف آن احتیاج دارید باید مورد استفاده قرار بگیرد. بنابراین حتما درباره پیامدها و مزایای آن تحقیق کنید و با پزشک خود مشورت کنید
 • با توجه به این که مشخص نیست فلیبانسرین به شیر مادر منتقل می شود یا غیر و بنابر خطرات احتمالی ان برای کودک شیرخوار، مصرف آن هنگام شیردهی توصیه نمی شود و باید حتما با پزشک خود در این باره مشورت کنید.

 فلیبانسرین

عوارض جانبی

همه داروها عوارض جانبی دارند اما در مورد قرص فلیبانسرین می توان گفت نسبت به سایر داروها عوارض کمی دارد و مصرف آن تقریبا بی خطر است. با توجه به این که این دارو با کاهش میزان سروتونین و تاثیر بر دوپامین و نوراپی نفرین بر روی سلامت روان انسان تاثیر می گذارد آزمایشات وسیعی بر روی زنان در سراسر دنیا صورت گرفته است تا عوارض دارو شناخته شود اما موارد جدی در مصرف آن مشاهده نشده و به نظر می آید خطر جدی نداشته باشد اما برخی عوارض بعد از گذشت چند ماه یا حتی چند سال خود را نشان می دهد بنابراین حتما زیر نظر پزشک مصرف شود.

فلیبانسرین مانند سایر داروها به موازات اثرات مطلوبی که در درمان بی میلی جنسی دارد ممکن است عوارضی به همراه داشته باشد که بیمار قبل از مصرف لازم است نسبت به آنها آگاهی داشته باشد. از عوارض این دارو می توان موارد زیر را نام برد.

1-خواب آلودگی و سرگیجه و افت فشار

مصرف فلیبانسرین ممکن است باعث عوارضی از قبیل خواب آلودگی، سرگیجه، حالت تهوع و خستگی شود بنابراین  در صورتی که هر یک از این عوارض ادامه پیدا کرد یا وخیم تر شد لازم است سریع تر پزشک خود را در جریان بگذارید تا نسبت به ادامه یا توقف دارو اقدام لازم انجام شود

مصرف این دارو و عدم رعایت برخی موارد ممکن است دچار فشار خون پایین و غش بشوید. به عنوان نمونه اگر دارو را در غیر ساعت خواب مصرف کنید یا همزمان با استفاده از دارو الکل مصرف کنید یا دوز دارو را بدون مشورت افزایش دهید احتمال تجربه افت شدید فشارخون و غش را خواهید داشت که باید به سرعت به پزشک مراجعه کنید.

2-مشکل تنفسی یا تورم در زبان و گلو

از دیگر عوارض نادر این دارو که کمتر اتفاق افتاده خارش، بثورات جلدی، مشکل در تنفس، تورم در زبان یا گلو می باشد که اگرچه کمتر دیده شده اما به محض مشاهده باید حتما به پزشک مراجعه کنید زیرا می تواند خطرناک بوده و جان بیمار را تهدید کند. درنظر داشته باشید که فواید این دارو بیش از عوارض جانبی آن است و به همین علت پزشک آن را برای شما تجویز کرده است و بسیاری از زنان نیز پس از مصرف آن عوارض خاصی تجربه نمی کنند. همچنین درمورد نشانه های سرد مزاجی در زنان بخوانید.

 

تداخلات دارویی فلیبانسرین

مصرف فلیبانسرین ممکن است با سایر داروها تداخل داشته باشد و مصرف همزمان آنها خطرات جانبی این دارو را افزایش دهد. تداخلات دارویی می تواند باعث تغییر رفتار داروی شما شود و منجر به عوارض جدی گردد. این موضوع شامل تمام محصولاتی است که استفاده می کنید حتی گیاهان دارویی می تواند با این دارو تداخل ایجاد کند. بنابراین هرچیزی که مصرف می کنید حتما به پزشک خود اطلاع دهید. از جمله داروهایی که با فلیبانسرین تداخل دارویی دارند شامل موارد زیر است.

 • ضد قارچ های آزول مانند فلوکونازول، کتوکونازول
 • داروهای ضد اضطراب و خواب مانند آلپرازولام، لورازپام، زولپیدم
 • برخی از مسدود کننده های کانال کلسیم مانند دیلتیازم، وراپامیل
 • آنتی بیوتیک های ماکرولید مانند کلاریترومایسین، اریترومایسین
 •  نفازودون، ریفامایسین مانند ریفابوتین، ریفامپین
 • گل راعی، داروهایی که برای درمان تشنج استفاده می شوند مانند کاربامازپین، فنی توئین  و  سایر داروها.
 • مشتقات تریاک یا تسکین دهنده های سرفه (مانند کدئین یا هیدروکودون
 • الکل، ماری جوانا (cannabis)،
 • شل کننده های عضلانی مانند کاریسوپرودول، سیکلوبنزاپرین
 • آنتی هیستامین ها مانند ستیریزین و دیفن هیدرامین
 • هنگام مصرف دارو برچسب و بروشور آن را حتما مطالعه کنید زیرا ممکن است باعث خواب آلودگی شما شوند و با مصرف این دارو تداخل داشته باشند.

 

موارد مهم

مصرف کنندگان این دارو اغلب زنانی هستند که دارای روابط زناشویی طولانی مدت و ماندگاری هستند که در گذشته میل جنسی خوبی داشته اند اما به دلیل عدم رضایت از کاهش میل جنسی خود نسبت به قبل از این دارو استفاده می کنند. بنابرتحقیقات 40 تا 60 درصد مصرف کنندگان این دارو نیز گفته اند که میل جنسی انها با مصرف این دارو بهبود پیدا کرده و برگشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عوارض رابطه جنسی زیاد کلیک کنید.

این که چه زنانی می توانند از این دارو استفاده کنند باید توسط پزشک تشخیص داده شود. زیرا به طور دقیق مشخص نیست عامل کاهش میل جنسی شما چیست. ممکن است این مسئله در یک برهه زمانی کوتاه و تحت تاثیر شرایط نامساعد روحی شما اتفاق بیفتد یا حتی بی میلی جنسی شما به همسرتان مربوط باشد یا در اثر مصرف برخی داروها شما دچار بی میلی جنسی موقتی شده باشید یا به دلیل مصرف برخی دارو اجازه استفاده از فلیبانسرین را نداشته باشید. بنابراین همانطور که متوجه هستید این موضوع نیاز به بررسی و رسیدگی پزشک مربوطه دارد تا با تشخیص موارد مختلف نسبت به تجویز یا عدم تجویز آن اقدام کند.
قرص فلیبانسرین

قرص فلیبانسرین | آگاهی از کاهش میل جنسی

برای فهمیدن این موضوع آزمایش خاصی وجود ندارد اما پزشک می تواند با مطرح کردن برخی سوال ها می تواند عامل این حس را دریابد. سوالاتی که پزشکتان از شما می پرسد می تواند نمونه های زیر باشد. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

 • آیا در گذشته میل جنسی خوبی داشته اید
 • آیا حس می کنید حس جنسی خود را به طور دائم و همیشگی از دست دادید
 • آیا از دست دادن میل جنسی برای شما اهمیت دارد و باعث ناراحتی شما می شود
 • آیا فکر می کنید میل جنسی شما نسبت به قبل خیلی تغییر کرده است؟

بی میلی جنسی به عنوان یک مشکل موقت و در وهله اول چندان جدی و خطرساز نیست اما به مرور زمان می توان صدمات زیادی به زندگی مشترک وارد کند. بی میلی جنسی و عدم تمایل به رابطه جنسی باعث سرد شدن روابط و کاهش احساسات مشترک و همچنین دور شدن زوجین از هم می شود. بنابراین می توان از روش های درمان که اغلب ساده و تاثیرگذار هستند نسبت به درمان بی میلی جنسی یا عوامل موثر در بی میلی جنسی اقدام کرد و آن مشکل را برطرف نمود.

 

سخن آخر درمورد قرص فلیبانسرین

استفاده از داروها اگرچه گاها عوارض ناخواسته و نامطلوبی  دارند اما در مواردی مزایای آنها خیلی بیش از پیامدهای آنها است می توانند تاثیر زیادی در درمان و برطرف شدن مشکلات جسمی و روحی داشته باشند البته مشروط بر این که مطابق با نظر و تجوز پزشک مصرف شوند. بنابراین بانوانی که با مشکل بی میلی جنسی مواجه هستند می توانند با مصرف این دارو رابطه جنسی خود را بهبود ببخشند. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*