ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

مالش دوستی | علائم، نشانه ها و تشخیص مالش دوستی


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با مالش دوستی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


مالش دوستی یا دستمالی کردن اختلالی شایع در بین اختلالات جنسی است که در آن فرد مبتلا از راهی غیر متعارف اقدام به برطرف کردن نیاز و تکانه جنسی خود می‌کند. اکثریت بانوان در جامعه با افرادی مواجه شده‌اند که در شلوغی جمعیت یا بالعکس در مکان‌های خلوت و کم تردد مبادرت به مالیدن خود به بدن آن‌ها کرده و یا با یک تماس بدنی سریع آن‌ها را غافلگیر کرده و سریعا هم فرار می‌کنند. این انحراف جنسی در میان افراد تمامی جوامع و فرهنگ‌ها دیده می‌شود و در برخی از آن‌ها برای فرد منحرف مجازات در نظر گرفته می‌شود. در این میان آگاهی بخشی مناسب به فرزندان و به خصوص دختران در کاهش آسیب‌های اختلال مالش دوستی و جلوگیری از آن اهمیت دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات جنسی کلیک کنید.


مالش دوستی

اختلال مالش دوستی یا دستمالی کردن

اختلال مالش دوستی یا تن مالی اختلالی است که فرد مبتلا به آن، لذت جنسی و رضایت را از طریق مالیدن خود به ویژه نواحی جنسی و آلت جنسی خود به افراد دیگر به دست می‌آورد. این رفتار معمولا در مکان‌های شلوغ و لا به لای جمعیت رخ می‌دهد.  فردی که مورد مالش قرار می‌گیرد در واقع قربانی رفتار فرد مبتلا به این اختلال می‌شود. فرد مالش دوست از این که افرادی را در یک جای شلوغ مورد لمس جنسی قرار دهد و آن‌ها  قربانی این عمل قرار گیرند لذت می‌برد. این افراد می‌توانند بالغ یا کودکان باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه انحرافات جنسی کلیک کنید.

توصیف عمل تن مالی

توصیف عمل مالش دوستی

تمرکز عمل یک فرد مالش دوست بر لمس یا دست مالی کردن نواحی جنسی فرد دیگر است. این رفتار معمولا در مکان‌هایی رخ می‌دهد که امکان فرار برای فرد مالش دوست وجود داشته باشد. مثلا در فروشگاه‌های شلوغ و بزرگ و در خیابان‌های شلوغ این امکان وجود دارد که فرد سریعا خود را در بین جمعیت پنهان کند. اکثر افراد مالش دوست در حین انجام این عمل تصور می‌کنند که با قربانی رابطه گسترده و همراه با مراقبت و توجه از فرد دارند. اگرچه هنگامی که این ارتباط برقرار می‌شود و از بین می‌رود فرد متوجه می‌شود که فرار کردن بهترین راه حل برای جلوگیری از دستگیر شدن است. برخی از آن‌ها ممکن است به سادیسم و یا اختلال نمایشگری جنسی هم مبتلا باشند. برای اطلاع بیشتر از سادیسم و اختلال نمایشگری جنسی کلیک کنید.

علل اختلال مالش دوستی

علت دقیق اختلال مالش دوستی یا دستمالی کردن مشخص نیست و ترکیبی از عوامل روانشناختی و تجارب سابق فرد در سال‌های قبل می‌توانند دست به دست هم دهند و یک اختلال را به وجود آورند. اغلب اختلالات جنسی از تجارب تلخ دوران کودکی مانند قرار گرفتن در معرض آزار و تجاوز جنسی و یا تحقیر و آزار توسط والدین نشأت می‌گیرند. از علت‌های دیگر می‌توان به در دسترس نبودن شریک جنسی، نداشتن روابط جنسی و یا الگوبرداری از والدین اشاره کرد. افراد مبتلا به اختلال دستمالی کردن به شدت منزوی و منفعل هستند.

نشانه های اختلال مالش دوستی

فردی که به این اختلال مبتلا باشد به طور دائم در مورد لمس کردن و مالش نواحی جنسی خود به یک فرد قربانی و ناراضی تخیل می‌کند و میل به انجام این کار را دارد. در واقع فرد این تخیلات و تکانه‌های خود را به عمل می‌رساند. این عمل معمولا موجب رنج و پریشانی فرد شده و ممکن است در زندگی و روابطش اختلال ایجاد کند.

شیوع اختلال تن مالی

نشانه های اختلال مالش دوستی

اختلال مالش دوستی یا دستمالی کردن دیگران در میان مردان شیوع بیشتری دارد و در مقابل زنان بیشترین قربانیان مبتلایان به اختلال مالش دوستی را تشکیل می‌دهند. افراد مبتلا بین سنین 15 تا 25 سالگی بیشتر احتمال دارد تکانه خود برای مالش را به عمل درآورند و در سنین بعدی معمولا فرد انجام آن را سرکوب می‌کند. از آن جایی که افراد مبتلا به اختلال مالش دوستی پنهانی کار خود را انجام می‌دهند و اعتراف به آن ممکن است تعقیب قانونی برایشان داشته باشد، آمار دقیقی از این اختلال در دست نیست.

تشخیص و درمان اختلال مالش دوستی

بیشتر افراد مبتلا به اختلال مالش دوستی به دنبال درمان نمی‌روند مگر اینکه توسط قانون تحت پیگیری باشند و مداخلات روانی برایشان حکم قضایی داشته باشد. تشخیص توسط یک فرد متخصص در حیطه روانشناسی می‌تواند صورت گیرد. برای درمان الزاما فرد مالش دوست باید تصدیق کند که این امر را انجام می‌دهد و همچنین مایل باشد این الگوی رفتاری خود را تغییر دهد. درمان معمول و رایج برای مالش دوستی، با مشاوره جنسی و روان درمانی صورت می‌گیرد.

در واقع در رفتاردرمانی به فرد مالش دوست آموزش داده می‌شود چگونه تکانه‌های جنسی خود را کنترل کند و آن‌ها را به دنیای واقعیت منتقل نکند. درمان زیستی که برخی اوقات تجویز می‌شود، معطوف به هورمون‌های فرد مالش دوست می‌شود؛ یعنی با تغییر تنظیم هورمون‌ها میل جنسی را کاهش می‌دهند تا چنین عملی تکرار نشود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه میل جنسی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه اختلالات جنسی می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*