ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

آبکی شدن اسپرم | علل


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با آبکی شدن اسپرم پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آبکی شدن اسپرم یکی از مسائل بسیار نگران کننده برای زوجین است. این مسئله دلایل متفاوتی دارد، اما بیشترین نگرانی‌ها از بابت نابارور بودن مرد است. از آن جا که چنین استرس‌هایی می تواند بر عملکرد جنسی مردان تاثیر منفی بگذارد، لازم است برای شناسایی علل و درمان آن اقداماتی بکنند. آگاهی از دلایل و راه‌های درمان آیکی شدن اسپرم به شما کمک می‌کند تا گامی صحیح در جهت درمان آن بردارید. در برخی موارد، تنها با تغییر سبک زندگی می‌توان این مشکل را برطرف کرد. مشاوره جنسی این امکان را برای افراد مهیا می‌کند تا نگرانی‌های خود را با روانشناس درمیان گذاشته و راهکارهای مؤثری دریافت نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره جنسی کلیک کنید.

تماس با مشاور

مشخصات مایع منی و روش آزمایش

مایع منی علاوه بر اسپرم از 65 درصد مایع کیسه منی، 30 تا 35 درصد از پروستات، و 5 درصد از رگ‌ها تشکیل شده است. مایع منی حاوی اسید سیتریک، اسید آمینه‌های آزاد، فروکتوز، آنزیم‌ها، فسفوریل کولین، پروتاگلاندین، پتاسیم و روی می‌باشد. میزان مایع منی تولید شده از چند قطره تا 6 میلی لیتر متغیر است. برای نمونه‌هایی که در تحقیقات پزشکی مورد استفاده قرار می‌گیرند، از نمونه دهنده‌ها خواسته می‌شود که خودارضایی کنند. اگر گرفتن نمونه بدون رابطه جنسی امکان‌پذیر نبود، آن وقت از کاندوم‌های غیر واکنشی استفاده می‌شود تا علت آبکی شدن اسپرم یا سایر اختلالات جنسی مورد بررسی قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.

اینفوگرافیک آبکی شدن اسپرم

اینفوگرافیک آبکی شدن اسپرم

مشخصات مایع منی طبیعی چیست؟

ظاهر: مایع منی یک مایع سفید تیره (سفید و خاکستری مایل به زرد) است که باید بعد از 30 دقیقه رقیق تر و شفاف تر از قبل شود.

بو: مایه منی بویی شبیه به کلر دارد که کاملاً طبیعی است (بویی مانند کلرین یا سفید کننده).

مزه: به علت وجود فروکتوز در مایع منی، کمی مزه شیرینی دارد. البته مزه این مایع در افراد مختلف، فرق می‌کند.

آزمایش آنالیز منی چیست؟

آزمایش آنالیز منی به منظور بررسی علت‌های مربوط به نازایی در مردان انجام می‌شود. برای انجام آزمایش لازم است 2 تا 3 روز از تماس جنسی خودداری شود. مواردی  که در   آنالیز منی صورت می‌گیرد عبارتند از:

  • شکل یا مرفولوژی اسپرم
  • آبکی شدن اسپرم در کمتر از 30 دقیقه اتفاق بیفتد
  • حجم 2 تا 6 میلی لیتر
  • PH بالای 7,2
  • تعداد اسپرم‌ها 20 تا 25 میلیون در هر میلی لیتر
  • بررسی جهش پذیری اسپرم
  • در صورتی که نتایج طبیعی باشد، نازایی رد خواهد شد.
    برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات جنسی کلیک کنید.

علت آبکی شدن اسپرم چیست؟

ممکن است آبکی شدن اسپرم  نشانه‌ای از مشکل در تیروئید شما باشد. البته تعداد دفعات زیاد در خارج شدن منی و زمان مناسب برای ساخت منی در بدن نیز باید در نظر گرفته شود. تغذیه نامناسب و کمبودهای پروتئینی بدن نیز می‌تواند دلیل دیگر این امر باشد. همچنین ممکن است مشکلات هورمونی و کم آبی بدن منجر به ژله ای و آبکی شدن اسپرم شود. گاه این مشکل فرد را در برابر کژکاری‌های جنسی و دیگر اختلالات آسیب پذیر می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اختلالات کژکاری جنسی کلیک کنید. 

آبکی شدن اسپرم و باروری

وجود یک تخمک و مقدار زیادی از اسپرم برای یک لقاح طبیعی ضروری است. بدن مرد می‌تواند به صورت متوسط بیش از صد میلیون اسپرم تولید کند. فاکتورهای مختلفی وجود دارد که ممکن است اسپرم سازی را در بدن فرد مختل کرده و اثرات سو همچون آبکی شدن اسپرم و ناباروری را به همراه داشته باشد. از بین این فاکتورها می‌توان به سیگار، مصرف مواد مخدر، فقر غذایی، عدم

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*