ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بهترین شغل برای افراد درونگرا

بهترین شغل برای افراد درونگرا چیست؟ وقتی صحبت از میزان موفقیت شما در نقش شغلی می شود، خواه درون گرا باشید یا برون گرا، موضوعیتی ندارد. آن چه مشخص است، این است که افراد با تیپ شخصیتی درون گرا به دلیل شیوه خارج شدن کمتر از محیط، در موقعیت های کاری مستقل تری قرار می گیرند. فرصت های بسیار خوبی برای افراد درونگرا وجود دارد که متناسب با مهارت های مستقل آن هاست. در حالی که سایر مشاغل که شامل تعامل بیش از حد انسانی است، امکان دارد برای آن ها مناسب نباشد. در ادامه با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین شغل برای افراد درونگرا بپردازیم. برای اطلاع از مشاوره فردی کلیک کنید.

تماس با مشاور

درونگرا کیست؟

اگر چه معمولاً اعتقاد بر این است که افراد درونگرا افراد بسیار خجالتی هستند، آن ها خیلی نرم صحبت می کنند و نمی توانند از تعاملات اجتماعی به هر قیمتی جلوگیری کنند. اما در واقع این فقط یک کلیشه غلط است.

افراد درونگرا ممکن است ساکت و محرمانه تر از افراد برون گرا باشند. اما هنوز هم می توانند بسیار اجتماعی باشند و اغلب مهارت های بین فردی چشمگیری دارند. افراد درونگرا بدون شک توانایی پذیرش مسئولیت های مشابه برون گرا ها را دارند؛ اما بیشتر تمایل دارند کار در زمینه هایی را انجام دهند که به آن ها امکان می دهد از نقاط قوت خود به بهترین شکل استفاده کنند. برای اطلاع بیش تر از درون گرایی کلیک کنید.

درونگرایی

اینفوگرافیک بهترین شغل برای افراد درونگرا
اینفوگرافیک بهترین شغل برای افراد درونگرا

نشانه های افراد درونگرا

به طور کلی افراد درونگرا نشانه هایی دارند که برخی از آن ها به شرح زیر می باشند:

_برای تمرکز نیاز به سکوت دارند.
_بازتابنده هستند.
_خود آگاه هستند.
_برای تصمیم گیری وقت می گذارند.
_از تنهایی لذت می برند.
_کار های گروهی را دوست ندارند.
_نوشتن را ترجیح می دهند تا صحبت کردن.
_بعد از حضور در جمع احساس خستگی می کنند.
_دوستان کمی دارند اما با این دوستان بسیار صمیمی هستند‌.
_خیال بافی می کنند یا از تخیلات برای حل یک مشکل استفاده می کنند.
_برای استراحت در ذهن خودشان عقب نشینی می کنند.

یکی از راه های این که بخواهید بدانید درون گرا هستید، شرکت در آزمون هایی مانند شاخص Myers-Briggs Type Indicator (MBTI) یا پروژه SAPA است.

انواع افراد درونگرا

افراد درونگرا معمولاً دارای چند ویژگی برون گرا هستند که با خصوصیات درون گرایانه آن ها مخلوط شده و بالعکس. طیف گسترده ای از روش ها برای درون گرایی وجود دارد. یک مطالعه نشان می دهد افراد درونگرا به یکی از چهار زیر گروه تقسیم می شوند:

درون گرایان اجتماعی

این نوع درونگرای کلاسیک است. درون گرایان اجتماعی مانند گروه های کوچک در اجتماع هستند که می توانند به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنند.

درون گرایان رویاپرداز

افراد این گروه خیال باف هستند. آن ها وقت زیادی را در افکار خود سپری می کنند و تمایل به تصورات خلاقانه دارند. آن ها بیش تر زمان خود را در فکرشان می گذرانند و برای حل مشکلات نیز از تخیل خود استفاده می کنند.

شغل درونگرا

درون گرایان مضطرب

آن ها به دنبال تنها بودن هستند نه فقط به این دلیل که آن ها تنهایی را دوست دارند. بلکه هم چنین به این دلیل که اغلب احساس ناهنجاری یا خجالتی بودن در اطراف مردم دارند. برای اطلاع از درمان خجالت کلیک کنید.

درونگرا های مهار شده

این درونگرا ها قبل از اقدام عملی فکر می کنند. آن ها به احتمال زیاد در مورد یک هوس تصمیمی نمی گیرند. به طور معمول اقدامات عملی آن ها زمان طولانی تری می برد.

شما به احتمال زیاد از درونگرایان به برون گراها تغییر نخواهید کرد. اما ممکن است بسته به آنچه در زندگی شما اتفاق می افتد، کم و بیش درون گرا شوید

درونگرایی در مقابل کمرویی

بسیاری از افراد فکر می کنند افراد درونگرا خجالتی هستند، اما این دو به هم ربطی ندارند. درون گرایی یک نوع شخصیت است در حالی که کمرویی یک احساس است. افرادی که خجالتی هستند، وقتی در موقعیت های اجتماعی قرار دارند به خصوص هنگامی که در اطراف غریبه هستند، احساس ناخوشایندی می کنند. آن ها ممکن است خیلی عصبی باشند و عرق می کنند. قلب آن ها ممکن است سریع تر بتپد و ممکن است به معده درد مبتلا شوند. آن ها ممکن است تمایل به چشم پوشی از وقایع اجتماعی داشته باشند زیرا احساسات منفی را که مجبور به رفتن به مهمانی ها یا فعالیت های دیگر هستند؛ دوست ندارند.

افرادی که درون گرا هستند ترجیح می دهند از وقایع اجتماعی چشم پوشی کنند. اما به این دلیل است که آن ها با انجام کارهایی به تنهایی یا با یک یا دو نفر دیگر احساس انرژی بیشتری می کنند. افراد درونگرا ترجیح می دهند از رویدادهای اجتماعی چشم پوشی کنند زیرا آن ها واکنش های منفی شدیدی نسبت به اجتماعات بزرگ تر دارند. آن ها فقط تنها بودن یا در گروه های بسیار کوچک را ترجیح می دهند. برای اطلاع از روابط اجتماعی کلیک کنید.

شغل افراد درونگرا

جستجوی شغل: افراد درونگرا به دنبال چه چیزی باشند؟

افراد درون گرا هنگام انتخاب شغل باید هدف خود را برای پیدا کردن موقعیت هایی بگذارند که به آن ها امکان کار مستقل را بدهد؛ نه در یک گروه بزرگ. همچنین برای افراد درونگرا یافتن مشاغلی که به آن ها امکان می دهد در فضایی آرام کار کنند مهم است. به آن ها این فرصت داده می شود که با افراد آزاد ذهن و شنونده خوب کار کنند.

به طور کلی، افراد درونگرا در صورتی که به آن ها فرصت داده شود هر بار روی یک کار تمرکز کنند، به جای اینکه از آن ها بخواهند چند کار را انجام دهند و توجه خود را به طور همزمان جابجا کنند، کارایی بیش تری خواهند داشت. مشاغل بسیار خوبی برای افراد درونگرا وجود دارد.

بهترین شغل برای افراد درونگرا چیست؟

در زیر برخی از بهترین مشاغل برای افراد درون گرا آورده شده است. آن ها معیار های ذکر شده در بالا را در مورد آن چه که یک فرد درون گرا باید در یک شغل جستجو کند، برآورده می کنند. این مشاغل محیط کار متمرکز تر و ساکت تری هستند. بسیاری از این موقعیت ها آزاد هستند و نیازی به کار با دیگران ندارند. به افراد درونگرا امکان می دهد تا با سرعت خود، در فضای خود کار کنند. همچنین به آن ها این فرصت را می دهد تا روی کار های خاص تمرکز کنند.

1. بهترین شغل برای افراد درونگرا | درمان

درمانگر : کار به عنوان یک درمانگر به همدلی و توانایی گوش دادن نیاز دارد. دقیقا این همان مهارت هایی است که افراد درونگرا دارند.

درمانگر رفتاری : متخصصان رفتاری با بیمارانی کار می کنند که از انواع اختلالات روانی و بیماری رنج می برند. به چالش های آن ها گوش می دهند و ابزار هایی برای تغییر رفتار هایشان در اختیار آن ها قرار می دهند.

2. حسابداری

مدیر حسابداری: وظایف اصلی یک مدیر حسابداری مدیریت امور روزمره یک واحد حسابداری است. از تجزیه و تحلیل داده ها تا ایجاد سیاست های حسابداری و گزارش های مالی است.

حسابرسی: حسابرسان سوابق و صورت های مالی را بررسی می کنند و اغلب صورت های مالیاتی را برای مشتریان خود تهیه می کنند. به طور کلی، این یکی از مشاغل کم استرس برای افراد درونگرا است. اما وقتی فصل مالیات فرا می رسد، ممکن است بیشتر شود.

3. بهترین شغل برای افراد درونگرا | محتوا و خلاقیت ها

ویرایشگر: مسئولیت های اصلی یک ویرایشگر شامل مرور گرامر، هجی و سبک اشتباهات قبل از انتشار متن است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی: مدیران شبکه های اجتماعی، برنامه های بازاریابی شبکه های اجتماعی را برنامه ریزی و اجرا می کنند. آن ها عملکرد مبارزات خود را در شبکه ها تحلیل می کنند.

طراح گرافیک: طراحان گرافیک از ابزارهای مختلفی برای ایجاد تصاویر بصری برای شرکت های خود استفاده می کنند. هر شغل خلاق دیگری مانند تصویرگر یا طراح وب از جمله مشاغل خوب برای افراد درونگراست.

نویسنده یا نویسنده فنی: نویسندگان فنی راهنما ها و کتابچه های راهنمای کاربر پسند را ایجاد می کنند تا برنامه ها را برای مشتری روزمره قابل درک کنند. اگر اهل نوشتن فنی نیستید، کارهای بی پایان دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید. مانند نوشتن خلاق، نوشتن محتوا یا نوشتن متن.

مدیر محتوا: نقش اصلی یک مدیر محتوا مسئولیت استراتژی و توسعه محتوای یک شرکت و همچنین مدیریت نویسندگان محتوا است.

فیلمساز: یک فیلمساز می تواند در خلق یک فیلم وظایف بسیار متنوعی داشته باشد و نیاز به خلاقیت زیادی دارد. یک فیلمساز مسئولیت چشم انداز پروژه را بر عهده دارد و تولید آن را بر عهده می گیرد.

هنرمند: وقتی صحبت از هنر می شود، واقعاً هیچ مرزی وجود ندارد و انواع بی پایان وجود دارد. به طور کلی کار به عنوان یک هنرمند مستلزم ایجاد قطعاتی برای فروش از نظر زیبایی است. هنر از جمله مشاغل کم فشار برای افراد درونگراست.

4. آی تی

مهندس نرم افزار: وظایف اصلی مهندس نرم افزار شامل استفاده از زبان های رایانه ای برای ساخت و آزمایش سیستم های نرم افزاری است. این شغل اگر تجربه خوبی داشته باشد یکی از پر درآمد ترین مشاغل کم استرس برای افراد درونگرا مطمئناً است.

مدیر فناوری اطلاعات: یک مدیر فناوری اطلاعات (IT) معمولاً امنیت و عملکرد سیستم های اطلاعاتی یک شرکت یا سازمان را مدیریت می کند.

5. بهترین شغل برای افراد درونگرا | خارج از منزل

طراح چشم انداز: طراحان چشم انداز از تجربه و خلاقیت خود برای تهیه برنامه هایی برای بهبود زیبایی فضا هایی مانند استخرها، آبنما های آب و مسیرهای عبور و مرور استفاده می کنند.

مکانیک: کار یک مکانیک تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه است. برخی ممکن است در انواع خاصی از وسایل نقلیه نیز تخصص داشته باشند.

محقق یا دانشمند: دانشمندان محقق برای انجام نتیجه گیری جدید، آزمایشات مختلفی را انجام می دهند. یک دانشمند تحقیقاتی ممکن است در سازمان های مختلفی از سازمان های آموزشی گرفته تا دولتی یا زیست محیطی فعالیت کند.

مترجم: مترجمین اطلاعات را از یک زبان به زبان دیگر تبدیل می کنند. آن ها اطلاعات بسیار متنوعی از دادگاه ها گرفته تا مدارس و حتی مشتریان خصوصی را ترجمه می کنند.

دامپزشک: وظیفه دامپزشک خدمت به عنوان پزشک حیوانات و اطمینان از سلامت آن ها است.

6. سایر شغل ها

آشپز: شغل یک آشپز شامل مدیریت آشپزخانه یک رستوران یا هتل و هم چنین جستجوی تمام مراحل تهیه غذا، آموزش کارکنان، ایجاد منو ها و حفظ استانداردهای غذایی است.

بایگانی: بایگانی ها عموماً اطلاعات زیادی را سازماندهی می کنند. روی پروژه هایی کار می کنند که بسیار وقت گیر و دقیق هستند و به هیچ وجه به تعامل اجتماعی زیادی احتیاج ندارند. به همین دلیل این کار را به یکی دیگر از بهترین مشاغل درونگراها تبدیل می کند.

حقوق دان یا وکیل: موقعیت شغلی در یک دادگستری، ارائه کمک حقوقی به مشتریان از طریق مصاحبه، تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات در مورد پرونده های حقوقی است.

کتابدار: كتابداران به بازديد كنندگان كمك مي كنند تا كتاب هاي موردنظر خود را بيابند. همچنين به آن ها توصيه مي كنند كه افرادي كه به دنبال اطلاعات خاص هستند، چه مطالبي را جستجو کنند.

فروش B2B: کار در فروش B2B به معنای کار با تجارت به تجارت، فروش خدمات یا محصولات بین مشاغل است؛ نه مشتری.

چرا بسیاری از افراد درونگرا از شغل خود ناراضی هستند؟

افراد درونگرا متأسفانه به دلیل کمبود عوامل خارجی که باعث فرسودگی و نا امیدی آن ها می شود، غالباً از شغل خود راضی نیستند. در بسیاری از موارد دفاتر به گونه ای راه اندازی می شوند که پر از سر و صدا و حواس پرتی های بی پایان باشد. این مورد تقریباً یک کابوس برای یک فرد درونگرا است. موقعیت اداری در فضای آزاد از بدترین مشاغل درون گرایان است.

علاوه بر این، بسیاری از چهره های معتبر تمرکز زیادی بر کار تیم محور دارند که لزوما برای همه مفید نیست. در بسیاری از موقعیت های مصاحبه شغلی، تأکید زیادی بر مهارت های اجتماعی نامزد بالقوه نیز شده است. حتی اگر در این موقعیت مستقیماً با دیگران کار نکند. بسیاری از رهبران و مدیران تیم ممکن است نتوانند نقاط قوت ذاتی را که درون گرایان می توانند داشته باشند تشخیص دهند.

برخی از نقاط قوت که درونگراها به روی میز می آورند چیست؟

این واقعیت را نمی توان انکار کرد که افراد درونگرا از مزایای خارق العاده ای برخوردار هستند که می توانند به تیم کاری خود ارائه دهند. درون گراها افرادی بسیار متمرکز هستند که در استفاده از وقت خود بدون نیاز به نظارت توسط مقامات بالاتر، بهره وری می کنند. افراد درونگرا قبل از این که برای تکمیل پروژه عجله کنند، معمولاً برای درک کامل یک کار وقت می گذارند و در نتیجه باعث صرفه جویی در وقت بیشتری نسبت به برون گرا ها می شوند. افراد درونگرا پیش از این که در مورد اتمام آن کار صحبت کنند؛ در انجام کار ها بسیار عالی هستند.

شغل افراد درونگرا

چند نکته برای افراد درونگرا در مورد انتخاب شغل

فقط به این دلیل که ترجیح می دهید به تنهایی کار کنید، مطمئناً به این معنی نیست که فرصت کم تری در اختیار شما قرار می گیرد یا اینکه خدمات کم تری می توانید به یک شرکت ارائه دهید. به معنای ساده این است که شما باید خود و توانایی های خود را ثابت کنید. شما مطمئناً می توانید فعالیت های پر رنگ و اثرگذاری انجام دهید. بسیاری از مشاغل ایده آل برای افراد درونگرا وجود دارد که می توانید راحت آن ها را انتخاب کنید. برای کسب اطلاعات در زمینه رضایت شغلی کلیک کنید.

افراد درونگرا از کدام مشاغل متنفر هستند؟

برای افراد درونگرا، یک کار پر استرس کاری است که شامل مکالمه زیاد با افراد دیگر است. افراد درونگرا نیز مانند دیگران عاشق گپ زدن با دوستان و اقوام نزدیک خود هستند اما هنگام مکالمه با افراد دیگر مبارزه می کنند. به همین دلیل، مشاغل زیر برای درون گرا ها مناسب نیست. این مشاغل فقط به گفتگو منجر نمی شوند، بلکه به مذاکره و بحث نیز می پردازند. مشاغل دیگر در یک محیط شلوغ با چندین تعامل هم زمان انجام می شود. این ها پر استرس ترین مشاغل برای افراد درونگرا هستند:

1. فروش مستقیم

افراد درونگرا اگر محصول یا خدمات را بهتر درک کنند و به عنوان یک متخصص شناخته شوند، به طور بالقوه می توانند خدمات بیشتری نسبت به یک برون گرا ایجاد کنند. بسیاری از برون گراها سعی می کنند راه خود را برای فروش در مقابل دانستن و درک آنچه که می فروشند، بیان کنند.

2. نظر سنجی از افراد و شبکه

مکالمه چند‌نفره! هنگام بررسی از افراد، باید اطلاعات را استخراج کنید. شبکه سازی می تواند برای یک فرد درون گرا کار دشواری باشد زیرا ماهیت آن ها برای داشتن یک شبکه گسترده به اندازه کافی جذاب نیست.

3. پاسخگویی به تلفن ها و برقراری تماس

به احتمال زیاد مکالمه های کوتاه پشت سر هم می تواند به مجموعه ای از وقایع استرس زا در طول روز اضافه شود. پس شغل هایی همچون اپراتوری و منشی گری چندان مناسب این افراد نیست.

4. بهترین شغل برای افراد درونگرا | سخنرانی عمومی

توجه همه به شما معطوف است! همین مورد سخنرانی را برای افراد درونگرا بسیار دشوار می کند و استرس و اضطراب بسیار زیادی را برای او به وجود می آورد.

5. یک محیط کاری شلوغ

یک فرد درونگرا در محل کار احتمالاً می تواند از تعامل زیاد با مردم جلوگیری کند. آن ها مجبور هستند هنگام ورود، صرف ناهار در کافه تریا و هنگام راه رفتن به دستشویی با مردم صحبت کنند.

6. کار گروهی

تیم ها به احتمال زیاد مخلوطی از افراد درونگرا در گروه خواهند داشت. این باعث می شود احساس راحتی نکنند چرا که نمی توانند از تعامل جلوگیری کنند. برای داشتن شغلی بهتر متناسب با شخصیت خود می توانید از افراد متخصص کمک بگیرید. برای کسب اطلاعات در زمینه مشاوره شغلی کلیک کنید.

برای دریافت مشاوره در زمینه بهترین شغل برای افراد درونگرا می توانید با مشاوران مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی از طریق تلفن ثابت از کل کشور با شماره 9099075228 و از تهران با شماره 9092305265 تماس بگیرید.

 

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*