ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

صمیمیت زناشویی | چطور با همسرم صمیمیت جنسی داشته باشم؟

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با صمیمیت زناشویی پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


صمیمیت زناشویی می‌تواند در زندگی مشترک زوجین معجزه کند. رابطه زناشویی بین شما و همسرتان سلامت جسم و روان هر دویتان را تحت تاثیر قرار می‌دهد. صمیمیت جنسی را اغلب به عنوان عامل اصلی عشق شهوتی یا رمانتیک در نظر می‌گیرند. در آغوش گرفتن، دراز کشیدن در کنار یکدیگر، خندیدن و لذت بردن از مسائل روزمره زندگی همگی نوعی رابطه جنسی و صمیمیت زناشویی محسوب می‌شود. فقدان این نوع صمیمیت، رابطه زن و شوهر را به یک رابطه سرد و بی روح تبدیل می‌کند؛ چراکه مسائل بیان نمی‌شوند و موضوعی حل نمی‌شود. آگاهی زوجین از تفاوت‌های یکدیگر، شناخت بدن همسر را راحت‌تر کرده و در نتیجه صمیمت زناشویی نیز افزایش می‌یابد. برای افزایش اطلاعات خود میتوانید مقاله مشاوره جنسی را مطالعه فرمایید.

تماس با مشاور

منظور از صمیمیت زناشویی و جنسی چیست؟

یکی از نیرومندترین و بهترین تجربه‌های انسانی عشق است که میان دو نفر اتفاق می‌افتد. در رابطه ای با صمیمیت جنسی می‌توان گفت که علاوه بر پیوند جسمانی، پیوند و یگانگی قلبی دو نفر را به یکدیگر متصل می‌کند. در این نوع رابطه باید چارچوب‌ها و مرزها مشخص شود تا نتیجه بهتری برای زوجین به همراه داشته باشد. انجام رابطه جنسی در زمان مناسب باعث صمیمیت جنسی می‌شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه اولین رابطه جنسی کلیک کنید. 

اینفوگرافیک صمیمیت زناشویی

اینفوگرافیک صمیمیت زناشویی

چرا صمیمیت زناشویی اهمیت دارد؟

تجربه ارگاسم ( اوج لذت جنسی) در اکثر رابطه‌های جنسی یکی از کلیدهای موفقیت در زندگی جنسی است. این امر سبب می‌گردد تا ذهنیتی خوشایند از برقراری رابطه جنسی در ذهن فرد شکل بگیرد. این نوع رابطه هم میل جنسی را بیشتر می کند و هم صمیمیت بین زوجین را تقویت خواهد کرد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه صمیمیت بین زوجین کلیک کنید. 

تاثیر صمیمیت در رابطه جنسی بر سلامت بدن

وجود صمیمیت جنسی در زندگی زناشویی سبب افزایش طول عمر می‌گردد. رابطه جنسی صمیمانه مزایا و فواید جسمی و روحی زیادی برای بدن دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به کنترل فشار خون بدن، کنترل استرس، جلوگیری از افسردگی، افزایش اعتماد به نفس در فرد و... اشاره کرد. رابطه جنسی لذت بخش باعث می‌شود که اکسی توسین بیشتری ترشح شود. با ترشح بیشتر این هورمون، اندورفین بیشتری در بدن فرد آزاد شده و به همین دلیل  دردهای جسمانی کمتری را احساس می‌کنند. بنابراین رابطه جنسی موفق باعث می‌شود تا درد کمتری احساس کنید و در نتیجه سردرد، درد ناشی از التهاب مفاصل و علائم سندروم پیش از قاعدگی هم کمتر می‌گردد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه رابطه جنسی کلیک کنید.

کوری جنسی چیست؟

وقتی با فردی رابطه برقرار می‌کنید آنقدر غرق در ویژگی‌های جنسی او می‌شوید که معیارهای مهم دیگر به فراموشی سپرده می‌شوند. پس از برقراری رابطه جنسی با وی، توانایی توجه به بسیاری از خصوصیات و ویژگی‌های مهم برای شروع یکی زندگی مشترک را از دست خواهید داد. روابطی که پیش از شناخت حقیقی وارد رابطه جنسی می‌شوند، به احتمال بیشتری به جدایی و یا مشکلات بر خواهند خورد. رابطه جنسی پیش از ازدواج نیز یکی از موضوعات بحث برانگیز در این زمینه است. برای اطلاع بیشتر از رابطه جنسی پیش از ازدواج کلیک کنید.

اولویت صمیمیت عاطفی بر صمیمیت جنسی

قبل از صمیمیت زناشویی باید صبر کنید تا ابتدا از لحاظ احساسی صمیمی شوید و به صمیمیت عاطفی برسید. یکی از مخرب‌ترین اشتباهاتی که زنان و مردان در روابط خود مرتکب می‌شوند، برقراری رابطه جنسی قبل از شکل گیری صمیمیت عاطفی است. برای شروع یک رابطه موفق لازم است که نزدیکی و صمیمیت واقعی، احساسی و عاطفی فقط پس از رسیدن به تعهد و تفاهم صورت بگیرد. شاید زمان زیادی را با کسی گذرانده باشید، اما این لزوما به معنی صمیمیت میان شما نیست. مشاوره این امکان را برای شما مهیا می‌کند تا صمیمیت میان خود را به درستی ایجاد کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه مشاوره تلفنی کلیک کنید. 

صمیمیت زناشویی | بهترین راه درخواست جنسی از همسر

صمیمیت جنسی یک نیاز همیشگی و واقعی بین زوجین است که در جلسات مشاوره روانشناسی هر ساله شاهد زوج‌هایی هستیم که در بیان خواسته‌ها و نیازهای جنسی خود با مشکل مواجه اند. نیاز به ارتباط برقرار کردن با همسر، در میان گذاشتن فکر و تمایلات جنسی، احساسات جنسی، حس شهوانی به همسر و صمیمیت جنسی را شامل می‌شود. گوش دادن یا رقصیدن با موسیقی که رنگ و بوی جنسی دارد، تمایلات جنسی را افزایش می‌دهد. 

مهارت گفتگو در مسائل جنسی و زناشویی آموختنی است. اگر نیازهای جنسی خود را به همسرتان نگویید، او نمی‌تواند به خواسته‌ها و تمایلات شما پی ببرد. خجالت زنان از رابطه جنسی یکی از عوامل تخریب کننده رابطه زناشویی است. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خجالت زنان از رابطه جنسی کلیک کنید. 

سخن آخر

صمیمت جنسی و زناشویی میان زوجین از مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت رابطه و زندگی مشترک است. اگر زوجین نتوانند به صمیمیت زناشویی دست یابند، با مشکلات زیادی در زندگی مشترک مواجه خواهند شد. مشاوره جنسی می تواند کلید حل بسیاری از مشکلات زوجین باشد. شما در هر جایی که هستید می‌توانید از خدمات مشاوره تلفنی و حضوری مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی بهرمند گردید. برای دریافت مشاوره روانشناسی از مرکز مشاوره حامی هنر زندگی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*