ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان (روش های بزرگ کردن آلت)

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان چیست؟ اندازه آلت تناسلی مردها یک موضوع مهم برای بسیاری از آن ها به شمار می رود و اغلب در هر سنی نگران طول و ضخامت آلت تناسلی خود هستند. مانند هر نگرانی دیگری در مورد سلامت، مردانی که نگران اندازه دستگاه تناسلی خود هستند باید با اورولوژیست آموزش دیده در زمینه داروهای جنسی مشورت کنند. اندازه دستگاه تناسلی مردها با قومیت های مختلف متفاوت است و مطالعات زیادی در مورد اندازه و طول آلت تناسلی مردان توسط تولیدکنندگان کاندوم انجام شده است. آنچه بسیاری از مردان به عنوان دستگاه تناسلی کوچک درک می کنند در واقع در محدوده طبیعی قرار می گیرد. هیچ رویکرد استانداردی برای ارزیابی و مدیریت جهت بزرگی دستگاه تناسلی مردان وجود ندارد.  

تماس با مشاور

اندازه نرمال آلت تناسلی مردان

مردم غالباً افسانه هایی را که درباره طول متوسط یا طبیعی آلت تناسلی مطرح می شود را باور می کنند. بسیاری از مردان تصور واقع بینانه ای از اندازه آلت تناسلی ندارند و در جامعه ای زندگی می کنند که پورنوگرافی همه گیر شده است. برخی از مردم معتقدند داشتن آلت تناسلی ۱۲ اینچی طبیعی است. به طور متوسط ​​آلت تناسلی راست بین ۵ تا ۶ اینچ طول دارد و در حالت شل (بدون نعوظ) بین ۴ تا ۵ اینچ طول دارد. برخی از مردان به گمان اینکه برای جلب رضایت شریک جنسی خود به آلت تناسلی بزرگ تری نیاز دارند، به سمت روش های بزرگ کردن دستگاه تناسلی کشیده می شوند. اما واقعیت خلاف آن را نشان می دهد. حدود ۸۵ درصد از زنانی که در نظرسنجی اینترنتی ۵۲۰۰۰ نفری شرکت کردند اظهار داشتند که از اندازه آلت تناسلی همسران خود رضایت دارند.

باور اشتباه درباره اندازه آلت

تصورات اجتماعی از آنچه آلت تناسلی کوچک تر از حد طبیعی تلقی می شود درست نیست. عوامل مختلفی وجود دارد که باعث می شود برخی از مردان احساس کنند اندام تناسلی آن ها آنطور که باید به نظر نمی رسد؛ از جمله آنچه در فرهنگ عامه می بینند و می شنوند. رضایت جنسی ناهمگن (فاصله بین زمان ارگاسم) برای بیشتر زنان، با نفوذ مردان آغاز و با ارگاسم مردان به پایان می رسد. گاهی اوقات با صحبت کردن، بسیاری از مردان متوجه می شوند مشکلات دیگری در مورد تصویر بدنی دارند و انتظارات آن ها در مورد اندازه آلت تناسلی نرمال نیست. به عبارت دیگر بیش از انچه مستحق توجه است به اندازه دستگاه تناسلی توجه نشان می دهند اما از طرفی فراموش می کنند که قبل از سایز الت، باید نگران مهارت های جنسی برای رفتار با شریک جنسی باشند که همه چیز به ارضا شدن مردان ختم نشود.  

کوتاه شدن آلت تناسلی

کوتاه شدن آلت تناسلی می تواند در نتیجه افزایش وزن و رسوب چربی در ناحیه تناسلی باشد. این امر منجر به کوتاه تر دیده شدن آلت تناسلی می شود. چاقی خطر ابتلا به اختلال نعوظ را افزایش می دهد و مردان سنگین وزن که از کاهش طول آلت شکایت دارند با اختلال جریان خون برای ارسال به آلت تناسلی مواجهند و به سختی به سفتی کافی و لازم برای رابطه جنسی میرسند.

برخی علل کوچک بودن آلت تناسلی مردانع

  1. میکروپنیس: از هر 1000 مرد، ۶ نفر دارای میکروپنیس یا آلت تناسلی هستند که در صورت کشش کمتر از ۲.۸ اینچ طول دارد. زمانی اتفاق می افتد که نوزاد قبل از تولد به اندازه کافی تستوسترون، هورمون جنسی مردانه دریافت نکند.
  2. بیماری پیرونی: این وضعیت باعث ایجاد بافت اسکار روی آلت تناسلی می شود و باعث خم شدن و در برخی از مردان کوتاه شدن می شود. مردان مبتلا به بیماری پیرونی در نعوظ مشکل دارند، اما درمان هایی وجود دارد که می تواند کمک کننده باشد.
  3. نقایص مادرزادی در پاسخ به هورمون مردانه تستوسترون، کوری مادرزادی در محل اتصال آلت تناسلی
  4. ناهنجاری های کروموزومی(نادر) یا زخم ناشی از بیماری پیرونی، ایجاد زخم یا پلاک در اندام تناسلی مردان است.
  5. طول آلت تناسلی به دلیل آتروفی مربوط به کاهش سطح تستوسترون و کاهش دفعات نعوظ ممکن است با افزایش سن کمی کاهش یابد.
  6. جراحی پروستات همچنین ممکن است به اعصاب آسیب برساند و منجر به کوتاه شدن آلت تناسلی شود.

 علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی هستند باید توسط متخصص اورولوژی متخصص طب جنسی به طور کامل مورد بررسی قرار گیرند تا دلایل پزشکی تغییر سایز آلت تناسلی حذف شود. بزرگ بودن دستگاه تناسلی در مردان کمتر موجبات مشکلات اساسی می شود. غالب مواقع این کوچکی دستگاه تناسلی است که اسباب دغدغه فکری برای مردان بوده است. همه تلاش می کنند تا دستگاه تناسلی خود را بزرگ تر کنند. در حالی که به احتمال زیاد آلت تناسلی آن ها خیلی کوچک نیست. برای آگاهی بیشتر درباره روش های بزرگ کردن آلت تناسلیکلیک کنید.
در واقع مردانی هم که آلت تناسلی بزرگ تری دارند ممکن است دارای تصویر بدنی ضعیفی باشند. عزت نفس پایین داشته باشند یا حتی به وضعیتی به نام دیس مورفیای بدن مبتلا باشند. آن ها اساساً از بدن خود راضی نیستند. اکثر مردانی که نگران اندازه آلت تناسلی هستند مردان جوانی هستند که در بازه سنی اواخر نوجوانی ۲۰ و ۳۰ سالگی و مردان بالای ۶۰ سال قرار دارند. از همه مهم تر این است که یک معاینه کامل دستگاه تناسلی را با توجه ویژه به معاینه آلت تناسلی از نظر فیبروز یا پلاک ها باید انجام داد. پیشنهاد می کنیم مقاله درمان زود انزالی را نیز مطالعه کنید.  

درمان

جراحی آلت تناسلی کوتاه محدود به لیپوساکشن و جابجایی پوست کیسه بیضه در مردان با موقعیت غیر طبیعی آلت تناسلی است. برش رباط تعلیق و متعاقباً اعمال سیستم کشش در برخی از مراکز برای بیشتر شدن طول آلت تناسلی مورد استفاده قرار گرفته است اما به عنوان یک روش معمول و رایج نیست. اثربخشی آن در بیشتر موارد مورد تردید است و اثرات آن به انتخاب دقیق بیمار و عدم وجود هرگونه زخم بعد از عمل بستگی دارد. تزریق چربی، فلپ چربی و تزریق سیلیکون همه از جمله روش هایی است که با هدف افزایش قطر آلت تناسلی انجام می شود. برای آشنایی بیشتر در زمینه مشکلات جنسی مردان کلیک کنید.
تزریق چربی به طور موقت با حل شدن بیشتر سلول های چربی به افزایش طول می انجامد. فلپ چربی به عنوان یک روش موفقیت آمیز برای افزایش قطر الت معرفی شده و گاهی اوقات در جراحی ترمیمی انجام می شود. تزریق سیلیکون اغلب با ایجاد سطح ناهموار در آلت تناسلی، تخریب بافت از طریق پوست و ایجاد زخم در بافت زیر جلدی دارای نتایج فاجعه بار بوده است. بیماران مبتلا به کوچک بودن آلت تناسلی ناشی از بیماری پیرونی می توانند با موفقیت در مراکز تخصصی درمان شوند.  کاهش طول آلت تناسلی پس از جراحی پروستات با افزایش دفعات نعوظ و روابط جنسی کنترل می شود.

1-روش های خانگی بزرگ کردن آلت

روش هایی که مردان برای افزایش اندازه آلت تناسلی خود استفاده می کنند متفاوت است. حقیقت امر به‌ گفته متخصصان این است که این درمان ها حتی در صورت وجود، نتایج متوسطی دارند. اکثر آن ها هیچ کار خاصی برای بزرگ شدن اندازه آلت تناسلی انجام نمی دهند. برخی از تکنیک ها از جمله کاهش وزن، ممکن است ظاهر آلت تناسلی یا اعتماد به نفس شما را در رختخواب بهبود بخشد. برای اینکه بفهمید چه چیزی می تواند کمک کننده باشد و چه چیزی موثر نیست، قبل استفاده از هرگونه وسیله بزرگ کننده آلت تناسلی یا درمانی با مشاوره جنسی مشورت کنید.
بسیاری از مردان هنوز از صحبت با پزشک در این مورد احساس ناراحتی می کنند، اما آن ها باید از کسی که در این زمینه تجربه دارد مشورت بگیرند و نه تبلیغات تلویزیونی. این روش های مورد استفاده عبارتند از: پمپ های خلاء آلت تناسلی مردانه، وزن آلت تناسلی، تمرینات کششی آلت تناسلی که ژلکینگ نامیده می شود.مکمل، کرم ها، و عمل جراحي.

2-علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان | نوار آلت تناسلی

نوار آلت در ترمیم پوست ختنه نیز استفاده می شود، سیستم وزن آلت تناسلی، کشش آلت تناسلی با استفاده از دستگاه کششی کنترل شده. همه بر این فرض استوارند که با اعمال نیروی کششی بر آلت تناسلی، بافت های آلت تناسلی اتساع یافته و مردان می توانند بیست و تا هفتاد و پنج درصد سانتی متر افزایش طول داشته باشند. کشش آلت تناسلی با استفاده از دستگاه های قابل تنظیم مانند فست سایز در درمان بیماری پیرونی مورد استفاده قرار گرفته است و هنگامی که تحت نظارت اورولوژیست باشد بی خطر است. با این حال، درمان کشش بدون نظارت، منجر به کبودی آلت تناسلی، ترومبوز وریدی و آسیب به اعصاب آلت تناسلی مرد می شود؛ به ویژه اگر از وزنه استفاده شود.
بسیاری از وب سایت ها دستگاه ها، داروهای گیاهی و دی وی دی های آموزشی برای بزرگ شدن آلت تناسلی را تبلیغ و عرضه می کنند. هیچ شواهد قانع کننده ای وجود ندارد که نشان دهد این دستگاه ها مزایای قابل توجهی را ارائه می دهند. روش بدون دستگاه، خودآزمایی، کشش آلت تناسلی را با دست به مدت طولانی در طول روز توصیه می کند. هیچ مطالعه پزشکی در دسترس نیست که نشان دهد این یک روش موثر برای افزایش طول آلت تناسلی و لذت از رابطه جنسی باشد.

3-علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان | جلکینگ

Jelqing تمرینی است که برای افزایش قطر آلت تناسلی با افزایش فشار مثبت در آلت تناسلی استفاده می شود. با چرخاندن انگشتان از قاعده آلت تناسلی به سمت سر آلت در حالی که آلت تناسلی عمدتاً سفت است، افزایش فشار وارد بر طرفین آلت تناسلی باعث کشیدگی بافت ها می شود. این تکنیک در اصل، اصلاح روش قدیمی دستگاه خلاء آلت تناسلی(پمپ آلت تناسلی) است. جایی که با قرار دادن سیلندر بر روی آلت تناسلی و ایجاد فشار منفی، بافت ها منبسط می شوند. در این مورد نیز هیچ مطالعه پزشکی موثقی برای ارزیابی اثربخشی ژلکینگ یا پمپ آلت تناسلی برای افزایش دور آلت تناسلی وجود ندارد.  

جراحی برای افزایش سایز

برخی از تکنیک های جراحی، ظاهر آلت تناسلی را تغییر می دهند. شامل روشی می شود که اخیراً توسط اف دی ای تأیید شده است و به آن بلوک سیلیکون آلت تناسلی Penuma گفته می شود. یک ایمپلنت سیلیکونی در زیر پوست، حدود دو سوم طول آلت تناسلی کاشته می شود تا آلت تناسلی ضخیم تر شود. اما مطالعات نشان می دهد که تأثیر چندانی بر طول آلت تناسلی ندارد. در صورت جراحی آستین سیلیکونی، ایمپلنت همیشه آلت تناسلی را در یک اندازه نگه می دارد. بنابراین وقتی الت صاف نباشد کوچکتر به نظر نمی رسد.
این عمل تحت بیهوشی عمومی در بیمارستان انجام می شود. جراحی باید با دقت کنترل شود. فقط باید توسط متخصص اورولوژی انجام شود که با آناتومی آلت تناسلی و خود جراحی آشنا بوده و سابقه و تجربه لازم برای انجام آن را دارد. در تحقیقی که روی ۴۰۰ مرد انجام شد، قطر آلت تناسلی تا ۵۶ درصد بهبود یافته بود. مردان گزارش کردند که از نتایج راضی هستند. از جمله اینکه از افزایش اعتماد به نفس و عزت نفس بیشتر برخوردار شده اند. عوارض احتمالی جراحی شامل عفونت و زخم بعد از عمل است. ایمپلنت نیز می تواند بعداً جابه جا شده و از جای خود خارج شود. در این زمینه مطالعه مقاله عوارض دستگاه وکیوم مردانه نیز پیشنهاد می شود.
علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان

جراحی رباط تعلیقی

نوع دیگر جراحی، رباط تعلیقی است. پزشکان این عمل را روی مردانی انجام می دهند که آلت تناسلی آن ها هنگام نعوظ مستقیماً به سمت پایین خم شده است. جراح در رباط بالای اسکروتوم شما برشی ایجاد می کند تا نعوظ شما طبیعی به نظر برسد. اما هنگام صاف شدن، طول یا اندازه آلت تناسلی شما افزایش نمی یابد. برخی از مردانی که درمان بزرگ شدن آلت تناسلی داشتند مانند تزریق سیلیکون یا با چربی تحت درمان قرار گرفته اند، نتایجی را که برای آن آماده بودند به دست نیاورده اند. این درمان ها موثر نیستند و گاهی اوقات می توانند خطرناک هم باشند.  

علت بزرگی دستگاه تناسلی مردان | سخن آخر

متخصصان پیشنهاد می کنند قبل از خرید هرگونه داروی بدون نسخه برای بزرگ شدن آلت تناسلی به پزشک مراجعه کنید. اگر تصور می کنید همه تبلیغات تلویزیونی که قول هرگونه افزایش طول را می دهد حتی یک سانتی متر به آلت تناسلی شما می افزاید باید بدانید هیچکدام کار نمی کنند. آن ها کاملاً جعلی هستند. همه متخصصان اورولوژی توصیه می کنند اگر از اندازه آلت تناسلی خود ناراضی هستید قبل از اقدام به جراحی یا درمان های دیگر، رابطه جنسی را در نظر بگیرید که ممکن است با دستکاری آلت اسیب ببیند.
برخی از مردان به این دلیل باور کرده اند که آلت تناسلی آن ها بسیار کوچک است زیرا به داستان هایی از دوستان خود در مورد اندازه آلت تناسلی گوش می کرده اند یا ممکن است سایز افراد بزرگتر را دیده و از آن ها تقلید کرده باشند. در نتیجه بهتر است ابتدا تاریخچه جنسی افراد توسط متخصص و مشاور مرور شود تا تعیین شود که آیا تجربیات بد مرتبط با گذشته یا انتقاد شریک جنسی فعلی باعث شرم مرتبط با بدن آن ها شده است یا خیر.
سپس با مداخله حرفه ای راهنمایی شوند که آنچه در رابطه و رضایت جنسی اهمیت دارد اندازه آلت تناسلی نیست، بلکه عملکرد جنسی و کیفیت صمیمیت زناشویی است. اگر همچنان به جراحی برای درمان اندازه آلت تناسلی یا نعوظ خود علاقه دارید از هرگونه روش خانگی خودداری کرده و ابتدا از اورولوژیست وقت بگیرید. برای کسب آگاهی بیشتر از مشاوره روانشناسی مشورت بگیرید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*