ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

توهم ترنس بودن از کجا نشأت میگیرد؟

توهم ترنس بودن چیست؟ ترنس بودن یکی از مفاهیمی است که به خصوص امروزه در مورد آن بسیار مطالبی می شنویم. ترنس ها نیز دنیای جنسی خاص خود را دارنو که در آن هنجار های اجتماعی را به شکل غیر قابل باوری در هم شکسته و توانایی بروز خود را به دست آورده اند. در این مقاله با ما همراه باشید تا در مورد ترنس ها و جهان فکری و مقررات آن ها مطالبی را بیان کنیم. برای دریافت مشاوره جنسی کلیک کنید.

 

تماس با مشاور

ترنس چیست؟

ترنس ها از سالیان دور نیز همواره در گوشه و کنار جهان بوده اند. اما به جرات می توان بیان کرد که سالیان دور این افراد توانایی ابراز خود به شکل امروزی را نداشته و به طور قطع همیشه نگران حتی از دست دادن جان خویش بودند. اما امروزه صحبت های بسیاری در مورد این افراد به گوش می رسد. به نحوی که حتی بسیاری از کشورهای جهان این نوع جنسیت را به رسمیت شناخته و تلاشی برای بر هم اندازی ایشان نمی کنند. همچنین درمورد ازدواج با ترنس بخوانید.

اما در کشور ما، با توجه به وجود قوانین اسلامی و همچنین وجود تنها دو جنسیت مردانه و زنانه، نه تنها قوانین حاکم، بلکه خود اجتناع نیز تا به حال نتوانسته است که ترنس ها را به رسمیت بشناسد. متاسفانه باید عنوان کرد که ترنس هایی که در کشور و در جامعه ما زندگی می کنند، بسیار زیاد مورد آزار و اذیت های چه جنسی و چه غیر جنسی قرار خواهند گرفت. همچنین درمورد آزار جنسی در محل کار بخوانید.

ترنس ها معمولا افرادی هستند که به نوعی جنسیت ظاهری خود را قبول نداشته و عنوان می کنند که روح ایشان دقیقا جنسیت دیگری است که در جسمشان به اشتباه زندانی شده است. این افراد می کوشند تا با پوشش هایی که از نظر جامعه غیر قابل قبول طلقی می شود، خود را دقیقا همین طور نشان دهند که وجود دارند. در این بین در کار روان شناسی، همه مواقع مراجعانی مشاهده می شود که به نوعی ترنس هستند و برای درمان به نزد روان شناس ارجاع داده شده اند.

 

توهم ترنس بودن

در بسیاری از مواقع در اطراف خود افرادی را مشاهده می کنیم که به ظاهر گویا ترنس هستند. این افراد جنسیت خود را به رسمیت نمی شناسند و به نحوی عنوان می کنند که درونشان دقیقا عکس جنسیت بیرونیشان است. حال این که تا چه اندازه این نکته را به طور صحیح بیان می کنند و می تواند برای روان شناسان قابل قبول باشد، بستگی به میزان نگرش این افراد در مورد ترنس بودنشان است. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه ترنسکشوال کلیک کنید.

با این حال در بین این افراد، دختران و پسرانی دیده می شود که به طوری در سنینی از کودکی و یا نوجوانی خویش، دچار چنین بحرانی شده اند و به گونه ای جنسیت خود را دوست نداشته و در تلاش برای رسیدن به جنسیت دیگر بوده اند. اما پس از گذر از دوره ای از زندگی خویش، با بیان این نظر که در کودکی یا دوران نوجوانی افکار بیهوده ای داشتم، کاملا از این نظر و دیدگاه خویش کوتاه آمده و تلاش می کنند تا جنسیت خود را که با آن متولد شده اند، دوست بدارند. به این افراد در بین روان شناسان بیان می شود که تا حدودی در دورانی از زندگی خویش، توهم ترنس بودن داشته اند.

 توهم ترنس بودن

علل توهم ترنس بودن

این نوع نگرش که فردی در برهه ای از زندگی خویش به این تفکر می اندیشد که ترنس است و در بدن خویش زندانی شده است و خواستار تغییر جنسیت خود نیز خواهد بود، و در برهه ی دیگری از زمان خویش به این اندیشه تفکر می کند که می تواند بدن خویش را دوست بدارد، علت هایی دارد که در این بخش از مقاله به آن ها اشاره خواهیم کرد.

1-مشاهده به عنوان جنسی دیگر در کودکی

شاید تا به حال در بین اطرافیان خود مشاهده کرده باشید که فرزندانشان را با لباس هایی از جنس دیگر تزئین می کنند. به عنوان مثال کودک پسری که آن چنان زیبا رو است که خانواده در همان هنگام به منظور این که به اطرافیان آن ها نشان دهند که چه اندازه کودک ما زیبا است، به تن او لباس های دخترانه پوشیده و همین امر باعث می شود که در ضمیر ناخوداگاه این پسر بچه، این ذهنیت باقی بماند که با لباس های دخترانه، به وسیله ی آرایش های دخترانه و به خاطر وجود رفتار هایی به مانند رفتار با دختران در برهه ای از زندگی خویش، در بزرگسالی نیز و به خصوص در نوجوانی نیز این ذهنیت را دارا خواهد بود.

به همین دلیل به خانواده ها توصیه می شود که اگر دختران یا پسران شما در کودکی مانند جنس دیگر خود بودند، به خاطر وجود نشانه های ظاهری در این کودکان، به ایشان لباس های دخترانه و یا پسرانه و از نوع جنس دیگر به تن نکنید. چرا که  این اتفاق باعث می شود که در ضمیر ناخود آگاه ایشان، باقی مانده و در نوجوانی به این تفکر وا داشته شوند که حتی می توانسته اند جنسیت دیگری داشته باشند و حال در بدن خویش به اشتباه زندانی شده و حتی در موارد شدید تر، ممکن است به فکر تغییر جنسیت نیز بیفتند. برای دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه عمل تغییر جنسیت کلیک کنید.

2-توهم ترنس بودن |همراه بودن همیشگی با جنس مخالف

خانواده هایی وجود دارند که در آن ها به طور مثال وجود چندین دختر مشاهده می شود. پس از این چند دختر به نحوی با فرزند آوری دیگری که انجام می دهند، کودک پسر نیز به این خانواده اضافه می شود. از آن جایی که خانواده فرزند آخر خویش را بسیار علاقمند است و نمی تواند او را از خود جدا کند، به همین ترتیب این پسر بچه تا سنین بالاتر از عمر خویش را، به طور مداوم تنها و تنها با خواهران خویش و حتی مادر خویش ارتباط موثر گرفته و نمی تواند با هم جنسان خویش ارتباطی داشته باشد.

همین امر باعث می شود که این فرد اخلاقیات دخترانه و زنانه به خود گیرد چرا که رفتار و اخلاقیات امری اکتسابی محسوب شده که در حین رشد افراد، ایشان آن ها را کسب می کنند. به همین خاطر است که ذهنیات، اخلاقیات و رفتار این فرد در بزرگسالی نیز همانند خواهران خویش خواهد شد.

حال این کودک به مدرسه رفته، به تدریج رشد یافته و به دانشگاه می رود و در سنین نوجوانی و جوانی خویش، در تلاش است تا همانند خواهران خویش باشد. ذهنیت این پسر به سمت ذهنیت دخترانه سوق یافته است. همین موضوع، موجب می شود که فرد در هنگامی در زندگی خویش، توهم ترنس بودن داشته و در تلاش باشد تا همانند خواهران خویش باشد. برای دریافت مشاوره کودک کلیک کنید.

به همین دلیل است که به خانواده ها توصیه می شود، پس از فرزند آوری، به وی اجازه دهند تا بیشتر اوقات خود را صرف بازی و همراهی با هم جنسان خود کند. این اقدام می تواند باعث شود که این افراد بتوانند اخلاقیات و رفتار های هم جنسان خود را کسب کرده و می توان انتظار داشت که بتوانند در بزرگسالی از جنسیت خود راضی باشند.

 

تغییر جنسیت در ترنس ها

در بسیاری از موارد ترنس هایی را مشاهده می کنیم در اطراف خود که تنها به همین موضوع که با جنسیت خویش سازگار باشند اما در مقابل با پوششی به مانند پوشش جنس مخالف خود در جامعه حضور یابند، کفایت می کنند. اما در مقابل این افراد، ترنس هایی وجود دارند که از نظر ایشان، کالبدی کا در اختیار دارند به هیچ عنوان نمی تواند کالبد دلخواه آن ها باشد و همین امر موجب می شود تا این افراد خواستار تغییر جنسیت خویش باشند. برای دریافت مشاوره تلفنی فردی کلیک کنید.

افرادی که در تلاش هستند تا جنسیت خود را تغییر دهند، به گونه ای در نظر خویش خواستار این موضوع هستند که هر طور که می خواهند و مطلوب نظر ایشان است، با لباس هایی که دلخواه آن ها هست در جامعه و در مظهر ظهور قرار بگیرند. به همین امر است وه در اکثر مواقع، ترنس هایی که شدت افکار ایشان بیشتر است، با نظری دقیق تر و تصمیمی مصمم تر برای هدف تغییر جنسیت خود تلاش می کنند و خواستار آن هستند.

ترنس ها به خصوص در جامعه و کشور ما، به این خاطر که در جامعه نمی توانند به گونه ای دلخواه و با آرامش خاطر حضور یابند، از آن جایی که در نهایت بسیار پیش می آید مشکلاتی که برای ایشان به وجود می آید اعم از تجاوزات جنسی و کلامی در جامعه که بسیار ایشان را تهدید می کند، به همین ترتیب است که بیشتر درخواست ایشان این است که سریع تر بتوانند جنسیت خوسش را تغییر داده و به سرعت با کالبدی جدید حضور یابند و از این مشکلات نیز خود را رهایی دهند.

 ترنس بودن

وجود ترنس ها در جامعه

می توان گفت یکی از مشکلات بزرگ این افراد، این است که چگونه بتوانند در جامعه خود این افکار و احساسات خویش را نشان دهند. بتوانند با آزادی عمل بیشتری در اجتماع خود را نشان دهند و همین امر است که موجب می شود این افراد در اکثر موارد منزوی شده و کمتر سعی کنند خود را در جامعه نشان دهند. مشکلاتی که در ادامه به آن ها اشاره می شود، از جمله مشکلات بسیار شدید و بزرگ برای افرادی است که ترنس هستند.

1-تهدیدات کلامی و غیر کلامی

در بسیاری از موارد جامعه نمی تواند ترنس ها را قبول کند و از آن جایی که قدرت پذیرش این افراد را ندارد، از همین رو نمی توان از جامعه انتظار داشت که بی تفاوت نسبت به این افراد قدم در نهد و اثری بر آنان نگذارد. البته باید این نکته ذکر شود که متاسفانه این موضوع به دلیل فقر برهنگی یک جامعه است که نمی تواند فرد ترنس را به مانند فردی عادی در اجتماع قبول کند و منجر به مشکلات بسیاری برای ترنس ها می شود که می توانند حتی به خودکشی فرد منجر شود.

تهدیدات کلامی و غیر کلامی نیز یکی از نمونه های بارز مشکلاتی است که افراد ترنس در رویارویی با اجتماع به همراه دارند‌. از جمله این مشکلات می توان به متلک ها، جملات ناپسند، تهدید هایی اعم از این که این افراد را می کشند یا سرشان را می برند که البته در مواقعی نیز پیش آمده است که خانواده ای با فرزند خود یک چنین کاری کند و نتواند او را به عنوان یک انسان بپذیرد. دیگر نمونه ها این که افرادی یافت می شوند که با نگاه های خصمانه به این افراد، حتی اگر حرفی به ایشان نزنند باز هم این افراد را آزار داده و اذیت می کنند. برای دریافت مشاوره خانواده کلیک کنید.

از جمله تهدیدات غیر کلامی گاها این است که ترنس ها را مورد ضرب و شتم و آزار قرار داده و با کتک زدن ایشان، متاسفانه باعث می شوند که نتوانند به راحتی از خانه بیرون بروند. همین طور با دست زدن به نقاطی از بدن ایشان که حساس است و حتی نقاط جنسی بدن آن ها، می توانند احساس خطر و نبود امنین را در ایشان به وجود آورده و اجازه ندهند که بخواهند به راحتی بیرون از خانه و مانند افراد عادی زندگی کنند.

2-توهم ترنس بودن |آزار و اذیت های جنسی

یکی دیگر از عمده ترین مشکلاتی که ترنس ها در اجتماع با آن روبرو هستند، این است که این افراد با قرار گیری در جامعه باعث برانگیختن افرادی می شوند که یا به خاطر تفکرات و اعتقادات خویش دست به چنین کار هایی می زنند و یا به دلیل برانگیختگی های جنسی خود و یا مشکلات و تعارضات جنسی خود، در تلاش هستند تا با قرار دادن ترنس ها در موقعیتی که بتوانند به ایشان حتی تجاوز جنسی کنند، این افراد را به انزوا و دوری از جامعه بکشانند.

 

سخن آخر درمورد توهم ترنس بودن

در این مقاله ما تلاش کردیم تا با شناسایی و بیان ویژگی های افرادی که خود را ترنس معرفی می کنند و حتی چگونگی ایجاد چنین تفکراتی مطالبی را بیان کردیم. اما در انتها باید این نکته را بیان کنیم که در بسیاری از موارد، ترنس ها نیاز دارند تا برای رویارویی با این نوع تفکرات خود، به مشاوران و روان شناسانی مراجعه کرده و با بیان مشکلات خویش، بتوانند بهترین نتیجه را گرفته و بتوانند خود را بیشتر با اجتماع وقف داده و بتوانند زندگی بهتری داشته باشند. برای دریافت خدمات مشاوره روانشناسی کلیک کنید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*