ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

ازدواج با فرزندان طلاق به کجا ختم خواهد شد؟


خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با ازدواج با فرزندان طلاق پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.

 

ازدواج با فرزندان طلاق به کجا ختم خواهد شد؟ سوال مهمی است که ازدواج با فرزندان طلاق را برای بسیاری از افراد و خانواده‌های آنان نگران کننده می کند. در حقیقت نداشتن تجربه خانوادگی رضایت بخش باعث می‌شود که بسیاری از افراد فکر کنند فرزندان طلاق خود نیز در معرض آسیب قرار دارند و نمی‌توانند زندگی مشترک موفقیت آمیزی را آغاز کنند. با این حال تمام این حرف‌ها نوعی حدس و گمان است. آنچه که اهمیت دارد این است که هنگام ازدواج با این افراد باید در کنار مشاوره ازدواج، میزان اعتماد فرد در رابطه صمیمانه و انتظارات فرد از زندگی مشترک به دقت بررسی گردد تا ازدواج موفقی صورت گیرد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

تماس با مشاور

آیا ازدواج با فرزندان طلاق با شکست مواجه خواهد شد؟

درست است که طلاق رویدادی آسیب‌زا برای فرزندان محسوب می‌شود و می‌تواند پیامدهای روانی و اجتماعی مختلفی را در بر داشته باشد اما لازم است بدانید که این رویداد به خودی خود تعیین کننده سرنوشت افراد نیست و لزوماً فرزندان طلاق دچار مشکلات جدی در روابط خود نمی‌شوند و بسیاری از آن‌ها می‌توانند زندگی مشترک موفقیت آمیزی را تشکیل دهند. در واقع عوامل بسیاری وجود دارند که تعیین می‌کنند افراد پس از طلاق والدین در روابط عاطفی خود چگونه عمل خواهند کرد. در نتیجه تنها بر اساس وجود این رویداد نمی‌توان درباره رفتار و آینده افراد قضاوت کرد.

برای شناخت بیشتر در زمینه معیارهای انتخاب همسر مناسب کلیک کنید.

 

اینفوگرافیک ازدواج با فرزندان طلاق به کجا ختم خواهد شد؟

اینفوگرافیک ازدواج با فرزندان طلاق به کجا ختم خواهد شد؟

مواردی که در هنگام ازدواج با فرزندان طلاق باید به آن‌ها توجه کنید

فرزندان طلاق بیش از سایر افراد ممکن است در زندگی خود با بحران‌های روحی مواجه شده باشند و همین مسئله می‌تواند بر عملکرد آن‌ها در رابطه عاطفی تأثیرگذار باشد. برای اینکه بتوانید به شناخت بیشتری در مورد فرد مقابل خود دست یابید توجه به برخی نکات می‌تواند کمک کننده باشد. افرادی که در خانواده های مطلقه بزرگ شده اند، نگرش مثبت کمتری نسبت به ازدواج و نگرش مثبت بیشتری نسبت به طلاق دارند. این نگرش منفی در مورد ازدواج منجر به کاهش تعهد به روابط عاشقانه می شود که به نوبه خود با کیفیت پایین رابطه مرتبط است. طلاق همچنین می تواند بر رفتار جنسی کودکان تأثیر بگذارد و در نتیجه ثبات عاطفی و رابطه آن ها را به خطر بیندازد. برای اطلاعات بیشتر در زمینه فرزندان طلاق کلیک کنید.

میزان اعتماد فرد در رابطه صمیمانه در ازدواج با فرزندان طلاق

در بسیاری از موارد طلاق می‌تواند باعث آسیب دیدن اعتماد و اطمینان فرد در شخص شود به خصوص زمانی که جدایی به طور ناگهانی اتفاق می‌افتد و کودک با غیبت دائمی یکی از والدین روبه‌رو می‌شود، بسیار آسیب می‌بیند و برای سازگاری با شرایط جدید به مراقبت‌های روانی ویژه احتیاج دارد. افرادی که در این شرایط نادیده گرفته می‌شوند و در بزرگسالی نیز برای حل مشکل خود اقدام نمی‌کنند به احتمال زیاد در روابط صمیمانه خود با مشکلات بسیار مواجه خواهند شد. طلاق والدین تجارب روابط دگرجنس‌گرایانه جوانان را با مشکل مواجه می‌کند، اگرچه این ارتباط برای زنان بیشتر از مردان مشهود است. این اثرات تا بزرگسالی نیز ادامه می یابد. در مقایسه با زنان خانواده های متاهل، زنان خانواده های مطلقه نیز اعتماد و رضایت کمتری را در روابط عاشقانه گزارش می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پیش بینی کننده های ازدواج موفق کلیک کنید.

برای مثال ترس از دست دادن و عدم اطمینان به اکثر موقعیت‌ها از جمله علائمی هستند که در مورد آسیب دیدن سبک دلبستگی و مفهوم اعتماد در فرد به ما هشدار می‌دهد. در نتیجه اگر این علائم را در رابطه خود مشاهده کردید پیش از ازدواج لازم است که از یک روانشناس کمک بگیرید. روانشناس به هریک از شما کمک می‌کند تا قبل از تصمیم گیری برای شروع آغاز زندگی مشترک از بحران‌های روانی شخصی خود عبور کنید و برای شروع یک زندگی جدید آماده شوید. برای آگاهی بیشتر در زمینه مشاوره ازدواج تلفنی کلیک کنید.

پذیرش طلاق والدین

یکی از عوامل بسیار تأثیرگذار

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*