ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟

برای بهبود رابطه عاشقانه و سلامت جنسی بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ رابطه جنسی یک ارتباط تک بعدی نیست که صرف رسیدن به ارگاسم به پایان برسد برخلاف تصور عموم که فکر می کنند بعد از رابطه جنسی و رسیدن به ارگاسم همه چیز تمام می شود، اینطور نیست و رابطه همچنان ادامه دارد، نه لزوما در قسمت جنسی بلکه از نظربعد روحی و عاطفی ارتباط هنوز پایان نیافته و برای این که یک رابطه باکیفت مطلوب اتفاق بیفتد توجه به این ابعاد ضروری است. برای کسب آگاهی بیشتر در این رابطه از مشاوره  جنسی تلفنی مشورت بخواهید.

 

تماس با مشاور

فرایند ارگاسم

در زمانی که رابطه جنسی بین دو نفر برقرار می شود، هم زمان با فعالیت جنسی که دو طرف را درگیر می کند در بدن نیز فعل و انفعالات شیمیایی اتفاق می افتد و هورمون های دوپامین، سروتونین و آکسی توسین و اندروفین در بدن ترشح می شوند تا در طول رابطه به افزایش لذت جنسی  و تامین انرژی بدن کمک کنند. پس از به اوج لذت رساندن زنان و ارگاسم فعالیت زوجین بخصوص مرد بیشتر می شود. معمولا مردها در این لحظه نفس خود را حبس می کنند و اکسیژن کمتری به بدن می رسانند. ارگاسم که اتفاق افتاد رابطه جنسی که به شکل سینوسی و متناوب بالا و پایین می شد ناگهان متوقف می شود. و گویی از اوج فرود می آیی. در این لحظه مردها از نظر جنسی سرد می شوند.

یک نکته بسیار مهم در طول رابطه جنسی این است که با توجه به این که خانم ها در رابطه محجوب تر هستند و شاید نتوانند خواست خود را به زبان بیاورند مردها باید سعی کنند پیشنوازی و تحریک لازم را انجام داده باشند و رابطه جنسی را آنقدر ادامه بدهند که زن نیز بتواند به ارگاسم برسد و زودتر از او انزال نداشته باشند. برای آشنایی با ارگاسم زنان کلیک کنید.

1-تفاوت فیزیولوژیک در مردان و زنان بعد از انزال

زنان بعد ازرسیدن به ارگاسم، فرونشینی آهسته ای دارند و کم کم از حالت جنسی خارج می شوند و آمادگی رابطه مجدد را دارند و اگر مورد نوازش قرار بگیرند ممکن است باز به ارگاسم برسند اما پس از ارضا شدن مردان یکباره تخلیه می شوند. تا مدتی نعوظ ندارند و نمی توانند به سرعت برانگیخته شوند.

2-مرحله بعد از ارگاسم

بعد از ارگاسم طرفین انرژی زیادی از دست داده اند، حس خستگی بر دو طرف مخصوصا درمردها غالب می شود، ترشح آکسی توسین حالت رخوت و خواب آلودگی ایجاد می کند، بنابراین طبیعی است که نیاز به استراحت داشته باشند. اما بین زن و مرد از نظر روحی و فیزیولوژیک فرق های اندکی وجود دارد که ممکن است به واکنش های متفاوتی بینجامد. خانم ها بعد از سکس فرود آهسته ای دارند و حتی امادگی دارند که با نوازش بعد از سکس دوباره ارگاسم شوند بنابر این رفتار مرد این زمان بسیار مهم است. در این رابطه مطالعه مقاله پس از انزال چه کنیم پیشنهاد میشود.

زن ها در این زمان نیاز به نوازش و هم صحبتی دارند تا از نظر عاطفی تامین شوند و درواقع رابطه عاطفی بعد از سکس برای تکامل رابطه جنسی برای آن ها ضروری است و  در مردها خستگی و فعالیت باعث می شود به ماساژ بعد از سکس و کمی استراحت احتیاج پیدا کنند. درنتیجه برای این که یک رابطه به بهترین شکل انجام شود باید به این نکات دقت کرده و با تعامل مطلوب بعد از رابطه جنسی به آرامش رسید. در ادامه به بایدها و نباید های بعد از رابطه زناشویی پرداخته می شود.

 بعد از رابطه زناشویی

بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟

برای داشتن رابطه جنسی و عاطفی بهتر لازم است انزال را پایان رابطه جنسی ندانید. پس از آن نیز نیازهای اساسی زنان ومردان در رابطه عاطفی همچنان ادامه دارد. پیشنهاد می شود بعد از رسیدن به مرحله ارگاسم برای تجربه یک رابطه زناشویی خوب کارهای توصیه شده در مقاله را انجام بدهید.

1-بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ | عدم بی توجهی

بعد از ارگاسم درست نیست که مردان به محض تمام شدن رابطه جنسی به خانم خود پشت کنند و بی تفاوت به خواب بروند و زن را در مرحله فرونشینی تنها بگذارند. و بدتر این که بعد از استراحت بدون توجه به همسرخود دوش بگیرند و جلوی تلویزین بشینند. این روال به مرور به رابطه جنسی آسیب می زند و باعث سردی جنسی می شود. زیرا تصور زنان را از رابطه جنسی مخدوش می کند. بنابراین پس از تمام شدن نزدیکی، به همسرخود پشت نکنید و به تنهایی نخوابید. به احساسات همسر خود در این لحظات توجه کنید. در این رابطه مطالعه مقاله چرا زنان از رابطه جنسی سرد می شوند پیشنهاد می شود.

وقت خود را در شبکه های اجتماعی نگذرانید. به سرعت تخت خواب را ترک نکنید. به گونه ای رفتار نکنید که احساس ناخوشانیدی به طرف مقابل دست بدهد. نشستن جلوی تلویزیون را به ماندن کنار همسرتان ترجیح ندهید. درست است که این کارها ظاهرا اهمیتی ندارند و ناچیزند اما نوعی بی توجهی به شمار می آیند و می توانند تاثیر بسیار بدی برای شریک جنسی شما داشته باشند و او را نسبت به رابطه جنسی سرد کنند یا دچار سوءتفاهم شوند.  لذت رابطه جنسی برایشان معنای خوبی نداشته باشد. ماندن با شریک جنسی پس از رابطه می تواند به افزایش کیفیت رابطه جنسی بینجامد.

2-بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ ادامه معاشقه

عشق ورزی بعد از رابطه جنسی برای هر دو نفر لازم است تا لذت سکس برایشان کامل شود. مردان به استراحت بعد از نزدیکی و همچنین به نوازش و ماساژ بدن احتیاج دارند و زن ها نیز به این که از طریق نوازش کردن از سوی همسر خود نیاز دارند تا به آن ها نشان داده شود رابطه برای تکامل عشق و تداوم ارتباط عاطفی است. زمان هم آغوشی فرصت پیوند عاطفی شما و همسرتان است. وقتی به همسرخود در این لحظات توجه می کنید صمیمیت زناشویی بیشتری بینتان ایجاد می شود. همزمان با انتقال احساس خود به مخاطب در بدن آکسی توسین آزاد می شود که به آن هورمون عشق و دوستی می گویند که به ارتباط عمیق بین شما و شریک جنسیتان و کاهش استرس و ایجاد آرامش  کمک می کند

می توانید به همنوازی بعد از سکس بپردازید. ابتدا شوهر همسرش را در آغوش بگیرد و او را نوازش کند. خوابیدن کنار همسر و نوازش او قلب زن را پر می کند و به این شکل از رابطه جنسی که انجام داده لذت کامل می برد. ضمنا در این میان صحبت از هرانچه به رابطه لذت بیشتری داده مفید است. می توانید درباره حرکات و کارهای لذت بخش رابطه صحبت کنید. همزمان زن نیز می تواند بدن همسرش را لمس کند و به او حس آرامش بدهد، یا کمی بدن او را ماساژ دهد تا خستگی او برطرف شود. می توانید درحین انجام این کار با هم کمی استراحت کرده و چرت بزنید. برای آموزش پیش نوازی قبل از رابطه کلیک کنید.

3-بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ تعریف از همسر

شاید به نظر جالب به نظر نرسد و مردان علاقه ای به این کار نداشته باشند اما زن ها روحیه لطیفی دارند و این که به آنها توجه کنید برایشان خیلی مهم است می توانید ضمن نوازش همسرتان در تخت از او بخاطر همراهی در یک رابطه لذت بخش قدردانی کنید. حتی اگر با کلام این کار را انجام نمی دهید او را در آغوش بگیرید و ببوسید. محبت خود را برسانید.

سعی کنید با تعریف کردن از همسر خود و تعریف از کارهایی که در رابطه جنسی انجام می دهد همینطور، توجه به اندام او، در ایجاد حس خوب و افزایش اعتماد به نفس او کمک کنید. تمجید از یکدیگر در رابطه جنسی به ارتباط بهتر در دفعات بعدی می انجامد و باعث افزایش میزان رضایتمندی و اعتماد به نفس طرفین می شود.

4-تمیز کردن اندام تناسلی

برای تمیز کردن واژن خود از دستمال و مخلوط  آب و سرکه استفاده کنید و واژن خود را پاک کنید و برای این کار دستمال های مرطوب را مصرف نکنید. این دستمال ها مواد شیمیایی دارند و معطر هستند و به واژن آسیب وارد می کنند.  بعد از رابطه جنسی حتما دست های خود را بشویید چون ممکن است ناقل باکتری و عفونت در اثر تماس با الت تناسلی شریکتان باشید. بعد از شست و شوی واژن می توانید از سشوار جهت گرما بخشی و خشک کردن واژن استفاده کنید. این روشی است که جهت جلوگیری از ابتلا به بیماری قارچ و عفونت استفاده می شود. برای آشنایی کامل با بهداشت جنسی کلیک کنید.

5-برهنه خوابیدن

بعد از انزال و تمیز کردن واژن سعی کنید لباس نپوشید و یا لباسی گشاد بپوشید که به اندام تناسلی شما نچسبد. از پوشیدن لباس های زیر تنگ خودداری کنید. بعد از رابطه جنسی محیط واژن مرطوب و مستعد دریافت آلودگی و رشد باکتری است. بهتر این است که برهنه بخوابید تا واژن شما هوا بخورد و درمعرض آلودگی قرار نگیرد. برای آشنایی با نکات بهداشتی قبل و بعد از رابطه جنسی کلیک کنید.

6- رفتن به دستشویی

بعد از سکس باید حتما به دستشویی بروید تا از بروز بیماری های مقاربتی جلوگیری کنید. در حین رابطه ممکن است عفونت یا باکتری وارد واژن شود. البته رفتن به دستشویی ضرورت فوری ندارد. می توانید بعد از استراحت این کار را انجام دهید و با ادرار کردن مسیر واژن را از الودگی احتمالی پاک کنید. برای شستن واژن خود از آب استفاده کنید و از صابون و شوینده های عطر دارد استفاده نکنید زیرا باعث عدم تعادل حالت اسیدیته واژن می شود و شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم می کند.

7-خودداری از دوش واژینال

از انجام دوش واژینال نیز خودداری کنید. فقط کافی است خود را با آب گرم بشویید. عده ای از بانوان بر این باورند که با دوش واژینال جلوی آلودگی ها را می گیرند اما این تصور اشتباهی است. انجام این کار تعادلPH محیط واژن را به هم می زند و شرایط ابتلا به عفونت مجاری ادرار، قارچ و عفونت باکتریایی یا واژینوز باکتریال می شود. باکتری های مضر داخل واژن تجمع می کنند و باعث التهاب واژن می شوند. دوش واژینال واژن را نسبت به بیماری های عفونی آسیب پذیر می کند بنابراین جدا از آن بپرهیزید. برای آشنایی با نحوه صحیح شستن واژن کلیک کنید.

بعد از ارگاسم یک دوش آب گرم به رفع خستگی و همینطور رعایت بهتر بهداشت نواحی تناسلی کمک می کند. می توانید وان حمام را پر کنید و با همسرتان داخل وان بنشینید و در آب گرم به آرامش برسید و همدیگر را نوازش کنید.

8-بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ شستن لوازم جنسی

اگر در رابطه جنسی خود از ابزارهای جنسی استفاده می کنید حتما بعد از اتمام کارتان، آنها را با آب و مواد شوینده بشویید و خشک کنید تا برای استفاده بعدی دچار مشکل نشوید زیرا این لوازم معمولا از جنس پلاستیک ساخته شده و ممکن است باعث جذب عفونت شوند. اگر برای نظافت دستورالعمل خاصی دارند حتما آن را رعایت کنید. نظافت این وسایل برای بهداشت واژن ضروری است.

9-نوشیدن آب و تغذیه مناسب

بعد از انزال حتما آب بنوشید زیرا رابطه جنسی نیز فعالیتی است که باعث تعریق شده و آب بدن کم می شود. بنابراین برای جبران آن می توانید آب بنوشید یا عسل را در آب گرم حل کرده بنوشید که قند بدنتان نیز تنظیم شود. نوشیدن آب از خشک شدن واژن نیز جلوگیری می کند.

بعد از رابطه جنسی، بدن انرژی زیادی از دست می دهد. که با خوردن مواد مغذی مانند آجیل ها و مواد شیرین به جبران انرژی از دست رفته و تنظیم قند خون بپردازید. همچنین مواد پروبیوتیک استفاده کنید تا از ابتلا به عفونت جلوگیری کنید. با خوردن چند تکه میوه بدن خود را تقویت کنید و ویتامین های مورد نیاز بدن را تامین کنید. برای آشنایی با مواد غذایی مناسب برای بهبود کیفیت اسپرم کلیک کنید.
کارهای بعد از رابطه زناشویی

10-بعد از رابطه زناشویی چکار کنیم؟ تکرار رابطه جنسی

در زمانی که درکنار یکدیگر استراحت می کنید یا بعد از دوش گرفتن ممکن است در اثر تماس و لمس بدن همدیگر نیاز مجدد به رابطه جنسی داشته باشید. از پیشنوازی و معاشقه شروع کنید. می توانید با بوسه از لب آغاز کنید و بعد با لمس بدن، همدیگر را تحریک کنید و دوباره یک تجریه لذت بخش داشته باشید. بعد از رسیدن به ارگاسم حتما باید به استراحت و تغذیه سالم خود اهمیت بدهید تا توان از دست رفته را به دست آورید.

11-اهمیت به بهداشت جنسی

اگر به هر دلیلی(داشتن شریک جنسی جدید یا احتمال وجود بیماری تناسلی در خود یا پارتنرتان) لازم می دانید که شما یا همسرتان برای تست سلامت جنسی آزمایش بدهید حتما در این مورد صحبت کنید و حرف زدن در این زمینه را به بعد موکول نکنید. گاهی ممکن است احساس کنید برای اطمینان از سلامتی اندام تناسلی خود نیاز به انجام تست و ازماش هست بنابراین در این کار اهمال نکنید و درصورت نیاز این کار را انجام دهید. و اگر لازم می دانید تا نتیجه تست مراقب سلامت جنسی خود یا همسرتان باشید ارتباط محافظت نشده را محدود کنید. از کاندوم استفاده کنید تا از انتقال بیماری های مقاربتی، زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی جلوگیری کنید.

توصیه آخر

رعایت نکات ظریف در طول رابطه جنسی و شفاف بودن در مورد موضوعاتی که شما را خوشحال یا ناراحت می کند می تواند به ارتباط جنسی مطلوب تری منتهی شود. برای تجربه لحظات لذت بخش که هر دو از آن بهترین استفاده را بکنید و صحبت کردن در مورد آن با شریکتان وقت بگذارید. برای آگاهی بیشتر می توانید از مشاوره روانشناسی مشورت بخواهید.

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*