ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7
ما از ساعت 9:00 الی 19:00 در خدمت شما عزیزان هستیم!
جردن- خیابان 33 پلاک 50 واحد 7

تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد | بهترین روش ها و راهکارها

خوشحال می شویم برای دیدن ویدیوهای مرتبط با تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد پیج اینستاگرام دکتر فرزاد طباطبایی را دنبال کنید.


آیا از اهمیت تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد با خبرید؟ مصرف مواد مخدر آسیب‌ها و مضرات زیادی به جسم، ذهن و کارکردهای شناختی وارد کرده و بسیاری از عملکردهای بدنی را مختل می‌کند. اعتیاد باعث ایجاد عادات و رفتارهای غلطی می‌شود که یکی از این عادات مخرب رژیم غذایی نامناسب است. اکثر مبتلایان به اعتیاد دچار سوء تغذیه می‌شوند. از طرفی مواد مخدر در هضم غذا نیز اختلال ایجاد کرده و منجر به ضعیف‌تر شدن وضعیت جسمانی فرد می‌شود. بنابراین با داشتن یک برنامه غذایی مناسب و رفتارهای سالم، برای تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد اقدام کنید. در این مقاله به باید و نبایدهای تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد می‌پردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مشاوره ترک اعتیاد کلیک کنید.

گیف تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد

تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد

اغلب افراد در زمان مصرف مواد، تصور می‌کنند که مواد مخدر به آن‌ها انرژی می‌دهد. در واقع آنچه از مصرف مواد نصیب فرد می‌شود کاهش اشتها، سوء هاضمه، نقص عملکرد کبد و لوزالمعده، کم کاری روده و عدم دفع مناسب سموم از بدن است. از جمله مضرات مواد مخدر، عوارض تریاک بر معده است که صدمات جبران ناپذیری را به دنبال دارد.

بعد از ترک اعتیاد، متخصص کمک می‌کند با غلبه بر وسوسه بعد از ترک خود را کنترل کنید. این کار مهم مانع از بازگشت اعتیاد می شود. یکی از موارد مهمی که در کنار برنامه ترک باید به آن پرداخته شود، برنامه غذایی مناسب و ورزش است. در واقع در کنار جلسات مشاوره که حتما باید دریافت شود، تغذیه مناسب می‌تواند به تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد کمک کند و به وضعیت جسمانی مناسب‌تری بیانجامد. داشتن وضعیت جسمانی بهتر با کاهش فشارها و علائم ترک بازگشت به اعتیاد را کاهش می‌دهد. به نوعی تغییر سبک زندگی از نکات مهم بعد از ترک اعتیاد است. فرد بهتر است رژیم غذایی ناسالم، روزمرگی و اتلاف وقت همیشگی، سست عنصری و بی برنامگی اش را کنار بگذارد و مسیر جدیدی برای زندگی درپیش بگیرد. این تغییرات با چالش هایی همراه است و فرد به کمک مشاور و روانشناس نیاز دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اهمیت مراقبت بعد از ترک اعتیاد کلیک کنید.

 

اینفوگرافیک تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد

 اینفوگرافیک تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد

بایدهای بعد از ترک اعتیاد

بعد از ترک اعتیاد، جسم شما به تقویت بیشتری نیاز دارد. انواع مواد مخدر که تا پیش از ترک، مشکلات جسمانی فرد را تا حدودی پنهان می‌کرد دیگر وجود ندارد، در نتیجه این مشکلات خود را نشان خواهند داد. تغذیه مناسب به همراه ورزش و استراحت کافی، نقش مهمی در تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد ایفا می‌کند. برای تقویت بدن خود می توانید از دستور العمل های زیر پیروی کنید:

1- ورزش روزانه برای تقویت بدن بعد از ترک اعتیاد

ورزش روزانه و منظم انرژی بدن و اعتماد به نفس را بالا می‌برد و روحیه و خلق فرد را بهبود می‌بخشد. ورزش منجر به کاهش استرس و  تخفیف علائم افسردگی بعد از ترک اعتیاد می‌شود. ورزش همچنین میل به مصرف مجدد را کاهش می‌دهد. باید توجه کنید که ورزش به تنهایی نمی‌تواند وسوسه مصرف را از بین ببرد و مانع از عود مجدد اعتیاد شود؛ به همین دلیل برای جلوگیری از بازگشت باید تحت نظر متخصص باشید. برای داشتن برنامه ورزشی مناسب لازم نیست از همان ابتدا فعالیت جسمی طولانی داشته باشید. شما می‌توانید با 10 دقیقه ورزش روزانه آغاز کنید و به تدریج به زمان آن بیفزایید.

2- نوشیدن آب کافی

لازم است حداقل روزی 8 لیوان آب در روز بنوشید. آب می‌تواند به تخلیۀ مواد سمی کمک کند و آسیبی که در اثر اعتیاد به دستگاه گوارش شما وارد شده است را جبران نماید. نوشیدن یک لیوان آب قبل از وعده‌های غذایی به این هدف کمک می‌کند. همچنین یبوست و مشکلات گوارشی ایجاد شده در اثر اعتیاد را از بین می‌برد.در کل مایعات مفید مانند شیر هم به دلیل اثرات سم زدایی آن برای ترک و پس از آن توصیه می شود. برای اطلاعات بیشتر در مورد شیر برای ترک اعتیاد کلیک کنید.

3- مصرف وعده های کوتاه و منظم 

در زمان بعد از ترک مواد مهم است که هموار

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های مورد نیاز نشانه گذاری شده اند*